OPTISCHE ARTIKELEN bij DIRK HÜTTER, Opticien. 12 TAKSTEEG 12, AMSTERDAM. lie Jaargang. ZATERDAG 28 JULI 1917. No. 30. Jtct Blocmcndaabch Weekblad. Redactie en Administratie: Prijs per jaar f2.60 Advertentiën 10 cents per regel. Ged. Oude Gracht 63 Telefoon 141 Haarlem. Afzonderlijke nummers 10 cent ZEER RIJKE COLLECTIE (bij 't SPUI). TEL. 8829. Dit nummer bestaat uit vier bladzij dan. Advertenties, berichten, enzworden aangenomen in den boekhandel van den heer CORN. NI, BLADERGROEN, Bloe- mendaalsche weg 53, Bloemendaal. Ook zijn daar steeds afzonderlijke num mers van ons blad verkrijgbaar. GEMEENTEBESTUUR. Donderdag vergaderde onze raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig waren de beide wethouders en de heer Van Tienhoven. Het eerste punt der agenda was het onderzoek der geloofsbrieven der herkozen leden, de heeren A. Koolhoven, Ign. Bis- pinek, C. F. de Roo van Alderwerelt, jhr. mr. P. Teding van Berkhout en P. Verde- gaal Rzn. Niet zonder plechtigheid was de verklaring van mr. Jacometti, dat de daartoe benoemde commissie geen bezwa ren tegen deze heeren in kon brengen. Zoo min als vroeger eenige andere commissie van dien aard. Een voor een verwijderden deze heeren zich, behalve de heer Kool hoven, die zich vanwege zijn vacantie toch reeds' verwijderd had, en werden met algemeene stemmen tijdens die afwezig heid door den raad goedgekeurd. Bij hun binnentreden gelukgewenscht door den voorzitter, konden zij wederom hun zetel in bezit nemen te midden hunner ambt- genooten. Onder de ingekomen stukken was er een verzoek van de Waterleiding-commis sie om aan De Boer, metercontroleur, en Haanstra. machinist bij dat bedrijf, vanwege hun ijver, elk een gratificatie toe te ken nen. De heer De Roo, lid der commissie, lichtte dat verzoek toe. B. en W. waren er op tegen geweest, vandaar dit verzoek schrift aan den raad. Spreker oordeelt een dergelijke aanmoediging gepast voor menschen als de genoemden, die, op uit muntende wijze in 1916 weer hun werk verrichtend, tot den bloei van ons water leidingbedrijf medewerkten. De heer Laan is tegen gratificaties. Dat wekt maar ijverzucht onder de andere gemeentebeambten. Er zijn er meer, die hun werk zeer bevredigend verrichten. Waarom zou men dién geen gratificaties geven Neen, geef hun dan liever hooger salaris. De heer De Roo voelt er meer voor, hen dadelijk te beloonen, giedachtig aan het spreekwoord, dat raadt den arbeider te beloonen „voor zijn zweet is opgedroogd." De heer Jacometti meent, dat het zweet van 1916 toch al goed en wel opgedroogd is, en de Voorzitter, die misschien een de bat over dit eenigszins realistische onder werp voorziet, stuit verdere beschouwingen door op den man af aan de commissie te vragen, of zij de traktementen van de iwee betrokken beambten dan soms te laag vindt. Ja, de heer Bispinck vindt ze, zooals hij zich uitdrukt, aan den lagen kant. En de Voorzitter zegt, dat de commissie dan maar eens voorstellen moet doen om ze te verhoogen. Goed, dat zal gebeuren in eerstvolgende vergadering, die op 4 Sep tember zal plaats hebben. Onder de ingekomen stukken was er ook een van den heer Kramer aan de Kle verlaan; deze beklaagde zich over de ver ontreiniging van een sloot bij zijn erf door een riool. De Voorzitter deelde mede, dat dit euvel intusschen door de gemeente reeds verholpen was. Dokter Van Beusekom, schoolarts, had zijn rapport ingezonden over de door hem opgedane bevindingen bij zijn bezoek aan beide openbare scholen. Naar aanleiding van dat rapport vraagt de heer Laan terecht, wat of er nu eigen lijk wel gebeurt met die kinderen, wier oogen slecht of wier ruggen niet recht zijn, zooals er verscheidenen in het rap port vermeld worden. De Voorzitter antwoordt, dat het ge meentebestuur er over denkt, een bizon- dere soort gymnastiek op de scholen in te voeren, welke aan de kromme ruggen kans op herstel van rechtheid biedt. Zoo dra de plannen daarvoor gereed zijn, zul len die aan den raad worden voorgelegd. Verder worden ook de ouders van licha melijke gebreken van hun kinderen in ken nis gesteld. De heer De Roo vindt, dat het daarme de zoo erg niet is; een zijner kinderen kwam althans thuis met de boodschap, dat zijn oogen niet best waren, maar bij die mededeeling bleef het, want van ofli- ciüele zijde vernam hij er nooit iets van; en men kan den kindermond bezwaarlijk officiëelheid toekennen. Zoo denkt ook de Voorzitter erover, en op wensch van den heer Laan, zegt hij toe, dat de ouders voortaan schriftelijk bericht van gemeentewege zullen krijgen. Een verzoek, door den heer Smits, archi tect. gedaan, om een huis in aanbouw aan de Zandvoortsche laan met riet te mogen dekken, geeft zoowaar weer aanleiding tot hernieuwd debat over de wenschelijkheid van rieten daken. Dacht ik het niet De heer Laan wijst erop, dat in Ooster duin nu al het vierde rieten dak wordt aangebracht, en het daar eerlang een soort van rieten dorp dreigt te worden. Dat kan toch onmogelijk de bedoeling van den raad zijn, ondanks de herhaalde inwilliging van desbetreffende verzoeken. Den Voorzitter bevalt het ook niet, en hij stelt voor, slechts op zekeren afstand b. v. 100 of 200 meter van een ander huis, het bouwen van een huis met rietdak goed te keuren. Ja, zoo iets b. v. Het da- gelijksch bestuur zal een dergelijke regeling overwegen. De ingekomen aanvrage intusschen komt in stemming en wordt met 6 tegen 4 stem men ingewilligd. Tegen de heeren Laan, Bijvoet, De Roo en Van der Vliet. Hierna wordt de gemeenterekening over 1916 aangeboden. Deze ziet er als volgt uit: Gew. Buitengew. Totaal Inkomsten 337.718 5"O, 307.141.57 644.860.12) Uitgaven 334.853.05) 305.383.03 630.236.98) Batig slot. f 2 864.60 1.758.54 14.623.14 De Voorzitter vraagt of de financiëele commissie het goedkeurt, dat een accoun tant deze rekening nakijkt. Ja, wordt goedgevonden. Bij de rondvraag merkt de heer Bis pinck op, dat de Delft slecht wordt on derhouden. De Voorzitter belooft, „Rijnland", aan wie de Delft behoort, eens aan te porren om haar te laten uitbaggeren. Op voorstel van het dagelijksch bestuur wordt besloten systematisch photo's' van Bloemendaal te doen nemen, dit ten ge- bruike voor wegverbreeding, verfraaiing, rioleering, enz. De heer De Roo wil weten, waarom er aan den Zijlweg zoo'n hoop van die iepen op zoo jeugdigen leeftijd al gestorven zijn. De Voorzitter zegt, dat het door de barre kou komt. De heer Laan vindt, sinds er maar één agent den nachtdienst in het park Duin en Daal waarneemt, de bewaking aldaar niet voldoende, en de voorzitter belooft, er met den inspecteur over te spreken. Ook op de vraag van den heer Laan: hoe lang we 's avonds nog in het donker zullen zit ten, geeft de voorzitter een bevredigend bescheid: In Augustus zal n.l. in verband met de maan, de nieuwe regeling intreden, en zullen dus de lichten weer aangaan. De openbare zitting is hiermede ten einde. S.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 1