A. H. VAN DER STEUR Jr. HEEREN- EN DAMESKLEEDERMAKERIJ KRONIEK DER WEEK. 14 Aug. Amerika, Engeland, Frankrijk en Italië weigeren, afgevaardigden naar Stockholm te zenden. 14 Aug. De paus zendt vredesvoorstel len aan alle oorlogvoerenden. 16 Aug. De Russische regeering zendt den Tsaar en de Tsarin naar Siberië. 17 Aug. De Franschen en Ëngelschen maken vorderingen op het westfront. Vele duizenden Duitschers worden gevangen genomen. KERK-AGENDA. Zondag 19 Augustus. BloemendaalNed. Herv. Gein., geen opgaaf ont vangen. Geref. Gem. 10 u., Dr. V. Hepp, Pred. te Water graafsmeer; n.m. u., Dr. V. Hepp. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Pelterijen, Amazones, Livrei-, Automo biel Jacht- en Sportkleeding. en verschillende plaatsen is er steeds weer verschillend recht; de rechtsovertuiging wijzigt zich; hier achteraan komt steeds de wet hinken. De tegenwoordige tijdsomstandigheden hebben dan ook veel invloed op de tot he den geldende rechtsovertuiging doen gel den; we denken hierbij aan de verschillende wettelijke voorschriften op economisch ge bied, die in den laatsten tijd, als gevolg van die omstandigheden, genomen zijn. Het zoo vaak gehuldigd recht van vraag en aanbod is daarbij deerlijk in de knel ge komen. Wie zou vroeger gedacht hebben, dat een wet, als de op 1 Juni j.l. in wer king getreden Huurcommissiewet, tot stand zou kunnen komen Hierbij wordt het recht van verhuurders, om den prijs te bepalen voor hetgeen zij aanbieden, besnoeid. Voor de bepaling van den huurprijs ccner nieuwe woning, die in deze moeilijke tijden is ge bouwd, wordt den eigenaar nog de vrije hand gelaten, doch in gemeenten, waar een huurcommissie is ingesteld, mogen zonder goedkeuring dier commissie, de huren niet verhoogd worden en moeten na 1 Januari 1916 verhoogde huren bekrachtigd worden, terwijl de huurwaarde van na 1 Januari 1916 voor het eerst verhuurde, doch reeds vroeger gebouwde woningen, door de com missie moet worden geschat. Men ziet dus: de volksovertuiging heeft zich gekeerd tegen eene algemeene huur prijsopdrijving en de wetgever heeft dien tengevolge eene wet daartegen in werking geroepen. H. ten, ds. S. Datama, uit Haarlem, ds. L. J. H. van der Kloot Meijburg van Heemstede, ds. C. J. van Paassen er» J. Webers AJzn. uit Haarlem. Het zang koor „Dient den Heer", bestaande uit 130 zangers en zangeressen, benevens een christelijk kinderkoor, zongen op verdien stelijke wijze verschillende godsdienstige liederen. Het weer werkte uitstekend me de, om deze Evangelische bijeenkomst in alle opzichten goed te doen slagen. Uitvoering van de Dordtsche Padvindsters in hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. In den avond van Vrijdag 10 Augustus hebben de Dordtsche padvindsters, die ge kampeerd zijn te Overveen, een uitvoering gegeven in hotel „Vreeburg". Toen het gordijn weggetrokken werd, zagen wij de geheele troep padvindsters. Nadat zij zich aan het publiek hadden voorgesteld, wer den verschillende jongedames in rang be vorderd. Dit gebeurde met een zekere plechtigheid. Daarna legde de leidster uit wat eigenlijk het streven van de padvinderij is. Een radvindster tnoet van alles ken nen. Nu, daarvan heeft ieder, die op de uitvoering is geweest, zich zelf kunnen overtuigen. Eenige vioolnummertjes, uit gevoerd door verschillende jongedames, vonden zeer veel bijval. Vooral het viool- nuartet viel zeer in den smaak. De gym nastische oefeningen op de plaats en stok- oefeningen werden kranig uitgevoerd. Na de pauze kregen wij verschillende standen te zien, anders gezegd tableaux-vivants. Het grootste succesnummer van den avond was wel „het schip dat van de rets huiswaarts keert", uitgevoerd door een aantal padvindsters. De uitbeelding en de zang waren uitstekend. Een daverend hand geklap klonk na afloop van het stuk door de zaal, toen de leidster aankondigde dat dit blijkbaar zoo in den smaak gevalien nummer nog eens vertoond zou worden. In de laatste twee nummers kreeg men een goed overzicht van het kampleven. Over dag en 's avonds. Bij het kampeeren over dag was ieder in de weer om het ontbijt gereed te maken. Er werden kuggies (bruinbrood) gesneden en piepers gejast. Toen kwamen de bakker, de slager en de kruidenier om bestellingen in ontvangst te nemen. PLAATSELIJK NIEUWS. Hagelslag. Als een bizonderheid mag vermeld worden, dat Dinsdagmiddag tij dens een geweldig onweer, dat boven Bloe mendaal losbarstte, hagelsteenen ter groot te van twee centimeters neerkwamen. Wij hadden ze voor de curiositeit willen bewaren, maar ze zijn gesmolten. De Dordtsche Padvindsters. Evangelische Bijeenkomst. - Maandag middag 1-3 Augustus werd de aangekon digde Evangelische bijeenkomst in het Bloe- inendaalsche bosch gehouden. Als sprekers f raden op: ds. M. G. Blauw, uit Scfio- Zondag 12 Augustus is te Bloemendaal de heer D. W. A. Q. Graichen, oud-kapitein van het Ned. Ind. leger, plotseling over leden. De heer Graichen was een zeer gezien man, die steeds veel belangstelling toonde voor alles wat het welzijn van de plaats zijner inwoning betrof. Aan zijn groeve werden door den heer Quarles van Ufford, die met de heeren De Jonge van Campens Nieuwland en De Roo van Alderwerelt, den Bond van Vrije Libe ralen vertegenwoordigden, zeer waardee- rende woorden gesproken. De heer Everts herdacht den overledene als vriend en als een man, die nog lang tn herinnering zal blijven bij hen, die hem gekend hebben, zoowel in het openbare leven als in zijn huiselijke omgeving. Een zoon van den overledene dankte voor de bewezen belangstelling. D. W. A. Q. GRAICHEN.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 2