Amer.Optiek - Alleen le kieswerk - Vakkundige behandeling. zijn afgenomen. Moet dit nu maar zoo? Rijke menschen zijn de rentmeesters voor den arme, anders niet, zij hebben geene andere bestemming. Waarom wordt dezen onbeschaafden rijkaards niet door de over heid dit op gevoelige wijze tot het verstand gebracht De bedriegers („Nederland als dieven en drankland" is de titel van een boek dat dadelijk na den oorlog hoopt te verschijnen) zullen denkelijk eerst na den oorlog op hun beurt bedrogen worden. Dan zal men zich afwenden van de leveranciers, die nu knoeien met de qualiteit of met het ge wicht; bedenkt het wel, neringdoenden, in elk gezin wordt nu een zwarte lijst aan gelegd, zorg dat gij er niet op voorkomt, en tracht niet met praatjes-voor-de-vaak uw figuur te redden. De gewone burger weet meer dan gij denkt; hij spreekt nü niet, omdat hij nu van u afhankelijk is. Maar na den oorlog! WeldadigheidsconcertZondag 7 Oc tober a.s. zal 's middags te 2X> uur in hotel „Duin en Daal" een weldadigheids concert gegeven worden, waarvan de op brengst zal strekken tot ondersteuning van behoeftige ingezetenen gedurende den ko menden winter. Uitgevoerd zal worden door een koor van 40 kinderen, een kindercantate, geleid door mej. Ré Levie en waarin de solopartij zal vervuld worden door mej. Haitsma Muiier. Voorts zullen de dames Koolhoven Ashe, Haitsma Muiier en Ré Levie zang en pianovoordrachten ten beste geven. De zaal van „Duin en Daal'' is door den heer Jorritsma welwillend aangeboden. Wij wekken een ieder op, dit concert te gaan bijwonen. was vruchteloos zoeken, de dief was ver dwenen. De dader is tot nog toe niet gevonden. Nog maar weer eens waarschuwen: laat uw fietsen niet onbeheerd staan. Veilingen te Bloemendaal. De,.villa van den heer Janssen van Raaij is op 18 Sept. in café „Vreeburg" te Bloemendaar verkocht voor 46.465,— aan den heer A. J. Stoel. Het is een mooie prijs, zouden we zoo zeggen. De villa ,,'t Hoekje" werd eenigen tijd geleden in Haarlem verkocht voor 20.400,—. Voorwaar een heel ver schil. Zouden te Bloemendaal zelf geveilde perceelen in den regel betere prijzen op brengen dan wanner men ze te Haarlem veilt Het lijkt wel. Ds. J. A. van Leeuwen schrijft in „De Zondagsbode voor Zandvoort, Aerden- liout, Bloemendaal en Overveen: C/ir. School te Bloemendaal. Op den Ou deravond, die kort voor de groote vacan- tie werd gehouden, is besloten, spoedig na den aanvang van den nieuwen cursus weer een Ouderavond te houden. In de verga dering van het bestuur der school, die Maandag 10 September plaats vond, is be paald dat die Ouderavond zal wezen op Maandag 24 Sept. a.s., des avonds om 8 uur in het gymnastieklokaal der chr. school. Laten alle ouders, die eenigszins daartoe in de gelegenheid zijn, die bijeenkomst bij wonen. Er zijn belangrijke dingen te be spreken; o. a. de oprichting van een ouder- vereeniging. Dat het onderwijs op school voortrefïelijk is, is bekend aan allen, die met den staat van zaken op de hoogte zijn. Onze school is de evenknie van de beste uit de omge ving. Mede door het houden van Ouder avonden hopen wij de belangstelling in en waardeering voor het onderwijs te zien toenemen. In de laatste aflevering van „Focus", het bekende tiendaagsche fotoblad, heeft onze plaatsgenoot de heer Ign. Bispinck zich als een bekwaam en gezellig schrijver ontpopt. Woorden van waardeering voor des hee- ren Bispinck's begaafdheid als photograaf werden te dezer plaatse vaak geuit. Thans steken wij hem ook nog gaarne een pluim op den hoed voor zijn aardig geschrijf. Hulde. Naar wij vernemen, vroegen B. en W. van Bloemendaal aan verscheidene ingeze tenen, eigenaars van bosschen, of de ge meente eventueel ook hout van hen zou kunnen koopen ter distributie van gemeen tewege. Brutale fietsendiefstal. Woensdagmid dag is bij de tennisbaan aan den Vijverweg een damesfiets gestolen, en wel op een heel eenvoudige wijze. Een man stond te kijken naar het tennis spel, toen hij opeens één van de fietsen, die daar stonden over het hek tilde, en ermee vandoor ging. Dadelijk werd het opge merkt en de politie telephonisch er mee in kennis gesteld. Verschillende agenten heb ben toen Bloemendaal doorkruist, doch het Fietsers. Deze week uwe lantaarns 6 uur 26 minuten aansteken. Uit het.politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: loopen over verboden grond; rij den door het Bioemendaalsche bosch. Gevonden en terug te bekomen bij Diederiks, Verbindingsweg 7, te Bloemen daal; een schooltasch; A. Pasman, Midden Duin- en Daalscheweg 6, Bloemendaal, een jongensjasje; Dankbaar, Rijperweg 5, te Bloemendaal, een knijptang; J. Wighert, Kleverlaan 135, een étui met schrijfbehoef ten; Verbeek. Bloemendaalscheweg 17, Bloemendaal, een beenen speld; P. van Leeuwen, Kinheimplein 2, Bloemendaal, een paar handschoenen; J. van Delft, „Zee- rust", Vogelenzang, een jachtgeweer; Noorderdorpstraat 2, Santpoort, een cape; C. Suijk, Binnenpad 4, Overveen, een hon denhalsband; D. de Vries, Bloemendaat- scheweg 227, Overveen, een portemonnaie; aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel; een portemonnaie; een strikje. Verloren; een abonnement H.IJ.S.M.; een zilveren broche; een portemonnaie. UIT ANDERE GEMEENTEN. Het paard te Zandvoort. Het paard is viervoetig zelfs te Zandvoort. Het is be rijdbaar, ook daar, doch met mate. Het stond onwillig, druilig op een Zondagmid dag met een maat te wachten; en zie daar komt een vader van 46 jaar, jeugdig van uiterlijk, maar met een zoon van 12, en dus waarschijnlijk ouder dan 18 jaar. En een Zandvoortsche paardenrug mag niet dragen iemand ouder dan 18 jaar. De vader vraagt voor zijn zoon een ezel. „In Zandvoort, mijnheer," zegt de strancf- paardenverhuurder, „is nog maar één ezel, en die is niet thuis." Dies doet vader den zoon de hit bestijgen en zelf wil hij op het paard. Maar het paard wil niet. Het heft de achterdeelen van zijn rug, waaraan twee de lucht trappende pooten bengelen, op en weer op, het weigert beslist. De vader wordt nu juist zeer verlangend het gedierte te bestijgen en de verhuurder, nu ook in vervoering, roept een maat en samen tillen ze den kop van het paard rechtstandig naar boven, zooals men een ladder zet tegen een muur, en nu staat de rug als een huis en de vader beklimt het! hij zitruts, daar gaat ie. En een half uur draaft hij ver, en een halfuur terug. Paard en hit hebben gedraafd, gegaloppeerd en gestapt. Doch daar ziet het groote ronde paarden-oog de verrekijker van den diender op de duinen, het paardenoog ziet den vader afrekenen met den verhuurder en het knipt tegen zijn baas. Maar deze is ook geknipt, want de diender heeft zijn verrekijker ingeschoven en komt op vader en verhuurder af. Rijden op een paard door iemand boven 18 jaar, is verboden. „Mijnheer is pas 19 gewor den", gekscheert een dame. „Laat ons in hemelsnaam het geval ernstig behandelen," zegt vader zelf, „neem deze sigaar. Her mandad, en verdwijn." „Ik denk er niet aan," zegt de diender, „want nog hooger dan ik, stond de inspecteur met zijn verre kijker mij in 't oog te houden, 't heele uur, en ik keek 't heele uur naar u." Proces verbaal; 2 X een uur politiedienst van 2 volwassen mannen met 2 verrekijkers, uniformen, salaris, pensioen en een ge drukte verordening weloverwogen in vroe- .den raad. Tegen December zal de gemeen teraad verordenen, dat men in Zandvoort zijn neus alleen mag snuiten na schrif telijke vergunning van B. en W. J. J. WEBER ZOON, Opticiens. Koningstraat 10. Tel. 648 Tel, 648

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 5