A. H.VAN DER STEUR Jr. HEEREN- EN DAMESKLEEDERMAKERIJ KERK-AGENDA. Zondag 30 September. BloemendaalNed. Her7. Gem., v.m. 10 u., Ds. J* A. van Leeuwen. Geref. Gem. v.m. 10 u.. Prof. C. v. Gelde ren, van Amsterdam; n.m. 5| u., Prof. C. v. Gelderen. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Pelterijen, Amazones, Livrei-, Automo biel-, Jacht- en Sportkleeding. meente daarvoor werd aangewezen. Thans, nu weder manoeuvres plaats heb ben, was ik weder onder de bevoorrechten en nu voor 2 man, terwijl weder dezelfde buurt voor de inkwartiering was uitgekozen. Daar ik dezen maatregel onbillijk vond, omdat inkwartiering behalve een groote last, bovendien nog geldelijke offers mee brengt, heb ik mij ter bevoegder plaatse vervoegd om te weten te komen, hoe de regeling was getroffen en vernam ik dat alleen die huizen voor inkwartiering in aanmerking kwamen die gelegen waren in de buurt van „Klein Zomerzorg", omdat men de manschappen daar in de buurt wenschte te hebben. Maar is men dan zoo naïef, vraag ik, om te veronderstellen, dat die manschap pen werkelijk verblijf houden in de voor de inkwartiering aangewezen woningen Ve len immers zullen de manschappen uitbe steden en het motief waarom juist de be woners van de wijken rond „Klein Zomer zorg" op de kosten van de inkwartiering worden gejaagd, is daardoor vervallen. Is het niet billijk, dat ook de andere be woners van Bloemendaal op hun tijd een aandeel krijgen in de lasten Het is toch geen servituut, op de huizen in de buurt van „Klein Zomerzorg" gelegen, dat deze het eerst voor inkwartiering in aanmerking komen Het kan m. i. geen kwaad het boven staande eens onder de aandacht van het publiek te brengen. Hoogachtend, Uw dw. S. Woensdag werden aanbesteed de rioiee- ring aan de Dompvloedslaan, en het dem pen van de sloot aldaar. Het eerste werk is gegund aan den aannemer D. van Kam pen, het tweede aan P. J. B. Maas, de laagste inschrijvers. De liloememlaulsche amateur-fotografen- vereeniging heeft een verlies geleden door het heengaan van den heer V. J. de Kruijff, die sedert vele jaren voorzitter was. doch om redenen van particulieren aard als zoo danig moest bedanken. Het fotoblad „Focus" wijdt waardee- rende woorden an den vertrekkenden voor zitter, die de genoeglijke en leerzame bij eenkomsten der Bloemendaalsche A. F. V. op zoo voorbeeldige wijze wist te leiden. I)e werkeloosheid en onze gemeente. -- In de „Vrijzinnig Democraat" van 22 Sep tember wordt gewezen op de toenemende werkeloosheid, en de mogelijke werkver schaffing overwogen. Schrijver wijst erop, hoe moeilijk hei is, goede werkverschaffing in het leven te roepen. „Veel wat men werkverschaffing noemt, is werkverschuiving, dat binnen enkele maanden toch moest gebeuren. Nu zou het, de buitengewone tijden in aanmerking ne mende, niet erg zijn als men zoo iets thans deed als: werk dat in 't volgend voorjaar moet plaats vinden nu reeds uit te voeren, doch men zit met het gebrek aan materi aal. B. v. schilder- en stucadoorwerk kan binnenshuis zeer goed 's winters gedaan worden, behoeft niet altijd in de schoon maaktijd te geschieden, vooral waar nu in vele kamers niet gestookt mag worden door de brandstoffenschaarschte, maar de verf stoffen zijn duur en schaarsch en kluitkalk is er te kort. Meerdere vakken verkeeren in dergelijke omstandigheden. Fr is nog andere werkverschaffing, b. v. heideontginning, wegaanlegging, kanalisee ring, enz. Zoolang de vorst niet invalt kan zulks ter hand genomen worden. Nu is het wel moeilijk voor een smid of timmerman om met de schop te werken, te kruien oi te varen, maar zij doen het liever dan in de rij te staan bij een steun-comité. Reeds meermalen is zulks naar voren gekomen. Nog in 1912, toen er ook in de bouwvakken veel werkloosheid was. Maar als er weer even opleving komt, hoort men er niet meer van. Het heeft er veel van of men de menschen blij wil maken met een doode musch. Een ergerlijk staaltje van die verlakkerij ziet men in de gemeente Bloemendaal. Daar is nu al drie maal aangekondigd, dat men werkverschaffing zou geven, door een weg aan te leggen van Bloemendaal naar Zand- voort, doch telkens weer bloeit de zaak dood. Men slaat in 't duin enkele paaltjes, benoemt eene commissie; af! Op dezelfde wijze heeft men in de ge meente nu al driemaal werkmanswoningen gebouwd. De gemeente Bloemendaal wil geen ar beiders in haar midden. Haarlem en Scho ten zullen die wel leveren en bij werke loosheid ook wel verzorgen. Dreigt dit spook, dan wordt de bovenomschreven comedie opgevoerd. Zoo het daar gaat, gaat het ook elders, al blijkt het niet zoo duidelijk. De ge meenteraden „doen" wat en de arbeider wacht af, is geduldig, de tijd brengt dan doorgaans wel verlichting en afleiding. Maar nu is de toestand veel treuriger, veel nijpender en de toekomst brengt geen licht doch voorspelt nog erger dingen. Kan de regeering niet ingrijpen, niet zor gen, dat Bloemendaal en andere gemeen ten geen comedie spelen, doch werkelijk doen wat er noodig is. Zoo'n weg door duin kost geen duur materiaal, kost geen brand, geen licht. Ook andere dergelijke werken zijn op te noemen. 't Wordt meer dan tijd, dat daar eens de aandacht op gevestigd wordt." (Tot zoover de „Vrijz. Dem." De schrij ver heeft wel een klok hooren luiden, maar weet niet, waar de klepel hangt. Wil hii zich deugdelijk op de hoogte stellen, dat hij zich dan tot het raadhuis wende of tot ons; het gemeentebestuur kan hem volle dige, wij kunnen hem vrij volledige inlich tingen geven. Maar de zaak ligt heel ar ders dan hij schrijft. Misschien, dat wij in een onzer volgende nummers kunnen uit eenzetten, hoe het wel zit. Red.) Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 6 uur 10 minuten aansteken. Weldadigheidsconcert. Op het wel dadigheidsconcert dat den 7en October a.s. "s middags half drie in hotel „Duin en Daal" gegeven wordt, zal een kinderkoor de kin dercantate van Geertruida Vogel zingen. Plaatsen zijn kosteloos te bespreken bij mevrouw Ter Gast, villa Nijheim, Harten- lustlaan. De opkomst van het publiek belooft zeer groot te worden. Uit het p o 1 i t i e-r a p p o r t. Processe n-v erbaal zijn opgemaakt wegens: diefstal van peren; loopen over verboden grond; diefstal van lood; diefstal van koperdraad. Gevonden en terug te bekomen bij Bijnsdorp, Maarten van Heemskerkstraat 65, Haarlem, een dames-parapluie; J. Prie ster, Oranjeboomstraat 171 rood, Haarlem, een rijksdaalder; N. H. Spier, Slachthuis straat Irood, een dop van collingas; J. van Dijk. Kleverlaan 8, Bloemendaal, een klein zakdoekje; Ter Gast, Hartenlustlaan 4, Bloemendaal; een huissleutel; W. van der Spek, Kleverlaan 7, Bloemendaal, een cape; J. Boer, Bloemendaalscheweg 1136, een zakschaartje; Potgieterweg 11, Bloemen daal, een portemonnaie; aan het bureau van politie te Overveen; een broche; een kinderportemonnaie; een sleutel. Verloren: een handtascheen schild pad haarspeld; twee portemonnaies; een rijtuigkussen; een blauw zijden dameshoed; 6 kwitantiën; een teekenboek: een groen laken manteltje; twee zilveren broches. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 21 September tot en met 27 September. Geboren: z. van W. A. van den Wall Bake en Th. M. A. del Court tot Krimpen; z. van J. van Woensel en N. van Rixel; z. van H. Redeker en A. B. Volkers. GetrouwdG. W. A. Luden en B. C. Sie- wertsz van Reesema; L. Ch. J. Rysenaer en A. E. J. L. D. Leroy; H. W. de Vink en J. F. M. van Hooff. Overleden: C. de Vos, 16 j.A. M. Schrama, 17 j.: A. Bredemeijer, 62 j. OverledeninhetgestichtMee- renberg: S. Wessel, 54 j.; P. de Groot, 39 j.; C. Kaag, 38 j.; D. Hille, 65 i.;_J. Dui kers, 52 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Museum van KunstnijverheidHaarlem. Met medewerking van den Utrechtschen Kunsthandel „Caramelli en Tessaro" zal er in het museum van kunstnijverheid te Haar lem eene tentoonstelling worden georgani- Tegen inzending van 15 cents, voor ver- pakkingskosten en porti, wordt door het hoofdkantoor der VICTORIA-BRON, Singel 512, Amsterdam, haar bekende re clameplaat Rebecca aan de bron" franco toegezonden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 2