N U Firma 1. H. KRUL Ir. Brandstoffen. slijpt alle soorten van scharen en messen. xsbruUA. ut 2 ^3^ zetten. D. VAN ZETTE Ged. Architect, HAARLEM. Oude Gracht 63. Tel. 2670. MEVR. G. w. d. BRINK, Cop- setière, KEIZERSGRACHT 717, AMSTERDAM. ELKEN VRIJDAG AANWEZIG IN „HOTEL CENTRAL", LANGE POTEN, DEN HAAG. scerd van de werken van wijlen Ko Don- eker. Het voornemen bestaat deze tentoon stelling op Zaterdagmiddag 13 October te openen. De directeur van genoemd museum ziet gaarne, ten behoeve dezer tentoonstelling, toezendingen van door Ko Doncker ver vaardigde teekeningen die in particulier bezit zijn, te gemoet. Museum van Kunstnijverheid, Haarlem. De Raad van Bestuur van het museum van kunstnijverheid te Haarlem, heeft Za terdag 22 September zijne 37e jaarlijksche vergadering gehouden. Tot voorzitter van den Raad en van de commissie van het museum werd benoemd den heer A. D. de Marez Oyens, terwijl de tot nu toe fungeerende voorzitter jhr. mr. P. Teding van Berkhout tot ondervoorzitter werd gekozen. Rekening en verantwoording werden af gelegd over het beheer 1916 van het mu seum en de daaraan verbonden school, ter wijl de nieuwe organisatie van het museum en de belangen der school ernstig werden overwogen. Ten slotte hebben de aanwezigen van den Raad, het handelsmuseum van het Koloniaal Instituut bezocht, ten einde de localiteiten die later aan het museum van kunstnijver heid zullen komen, in oogenschouw te ne men. De Tweede Haarlemsche winkelweek. Wij vestigen de aandacht onzer lezeressen en lezers op de tweede Haarlemsche win kelweek, welke van 1 tot en met 6 October zal worden gehouden, zooals men weet, op aanstichting der vereeniging „Ned. Fabri kaat". De vereeniging geeft ter gelegenheid van die tentoonstelling een aardig propa gandaboekje uit, pleizierig van inhoud en met een aardige teekening van Jan Kreu nen op den omslag. De teekening. een ver kleining van het biljet, stelt een vuurtoren voor („Ned. Fabrikaat"), die een schip (de nationale groote nijverheid), helpt binnen vallen in de veilige haven. Wij kunnen het niet onder ons laten, ook even wat mee te helpen aan de propaganda en nemen daarom hier over de vier rede denen waarom men lid van de afdeeling worden moet. Ze zijn de volgende: 1". Men steunt de Nederlandsche nijver- hed. den Nederlandschen arbeider, de Ne derlandsche welvaart. 2°. Men ontvangt iedere maand het or gaan der vereeniging. 3°. Men kan deelnemen aan belangwek kende uitstapjes naar bekende fabrieken. 4". Men helpt het aantal betrekkingen, dat voor zoon of dochter in Nederland bij handel of nijverheid openstaat, vergrooten. Er zijn meer redenen. Maar deze vier zijn zeker ruimschoots voldoende voor toe treding tot het lidmaatschap. Wacht er niet mee. Stel het niet uit. Doe het nu! Bel den secretaris van de afdee ling, den heer A. H. Weyburg, op, tel. N". 250, of den secretaris van het comité, den heer Joh. M. Schmidt, N". 1057. Afscheid dr. A. H. de Hartog. Zon dag 1.1. nam dr. Dé Hartog afscheid van zijne gemeente te Haarlem. Het was een aangrijpende plechtigheid. Onze beste wenschen vergezellen den ver- trekkenden leeraar. Aardappelen. De minister van land bouw heeft bepaald dat het verboden rs om aan verbruikers aardappelen af te le veren bij grootere hoeveelheid dan voor direct verbruik vereischt is. Waarschuwing. De hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, machtigt ons het publiek te waarschuwen geen tuberculose- zegels te koopen van de Nederlandsche Vereeniging „Volksbelang" te Amsterdam, directeur de heer C. J. F. Vroom, op grond van het feit, dat deze vereeniging een particuliere onderneming van dezen man is. Tentoonstelling van Belgische Huisvlijt en Kunstnijverheid. In het gebouw St. Bavo werd Woensdag de lang aangekon digde tentoonstelling van Belgische Huis vlijt en Kunstnijverheid geopend. In een gezellige, alleraardigst aange- kleede omgeving vindt men een groot aan tal fraaie werkstukken van den meest uit eenloopenden aard en een veelheid van goed of geestig bedachte dinsigheidjes van allerlei karakter; ook kan men er het knappe talent van den Belgischen kunst schilder Baeyens bewonderen. Deze tentoonstelling trekt zeer de aan dacht. We hopen van harte, dat de inkom sten even ruim mogen zijn als het doel goed is: Steun aan het werk der Belgische krijgsgevangenen en de wetenschappelijke boekerij ten dienste van het Belgische veldleger. De tentoonstelling is tot en met 3 Octo ber geopend, dagelijks van halfelf tot half- zes. De toegangsprijs is 25 cent. Een nieuwe dameshoedenzaak. Dezer dagen werd door de bekende kapzaak Mai- son Henri aan de Hazepaterslaan 16, te Haarlem, een modesalon geopend. Voor waar, te Haarlem iets nieuws: de gelegen heid een hoed te kunnen koopen bij den kapper. Een gelegenheid, die vele dames zonder twijfel zullen weten te waardeeren en te benutten. Deze modesalon is keurig ingericht (door de firma Boskamp te Overveen), en in deze smaakvolle omge ving doen de modellen bizonder goed. Wij zagen er zeer fijne Parijzer hoeden in de nieuwste, groote zoowel als kleine, model len, de breedgerande canotier, de soepele fluweelen baretten en steken, ook was er een verzameling zeer mooie chenille hoe den. Wij herinneren ons niet den laatsten tijd zulke werkelijk chique modellen te hebben gezien. TOONEEL. Schouwburg Jansweg. Zondag 30 Sept. heeft er een specialiteiten-voorstelling plaats met de bekende zangeres Nora Swaab en den coupletzanger Kees Pruis. Als bizondere atractie: prof. Hans en echt- genoote, het hondenpaar beweegt zich op het tooneel zonder hulp als gewone men- schen. Maandag 1 October, wegens den grooten bijval, nog een voorstelling van „Mooie Neel". Dinsdag 2 October komt „Het Calderon- tooneel met „Petrus en Pauwels", van Joost van den Vondel. Donderdag 4 Oct. komt het gezelschap onder leiding van Henri Poolman, alhier de eerste opvoering geven van „De vrome Habakuk". Vrijdag 5 Oct. eerste voorstelling van het Lyrisch Tooneel. Qe ziet, de directie weet voor verschei denheid te zorgen. BLADVULLING. Kleyn Holland, groot puyck des Werelts, vrye woonplaats van verstanden, Schole van den Kryg, en kamer vol rykdom, keu ken vol voedsel, kelder vol bier, pakhuys vol goet, sleutel van de zee, en haven van voorspoet. Holland is zoo volop van voed- saemheidt, dat daer meer volk sterft van te veel te eten, als van honger te lyden. Adr. v. d. Venne 1635. O V E R V EEN. Telef. 1617. is het tijd om uwe villa te laten bewaken door de Bloemendaalsche Nachtvei ligheidsdienst. - Doeltreffende bewaking. Vraagt inlichtingen omtrent dag controle in tijdelijk onbewoonde villa's- Aanbevelend, J. D. TOEBES, Midden-Duin en Daalsche Weg 5, Bloemendaal. L. SMITS, KLEIN HEILIGLAND 95, HAAR LEM,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 3