VICTORIA WATER. KERK-AGENDA. Zondag 21 October. BloemendaalNed. Ilerv. Gem., voorin. 10 it., lis. Visser, Fred, te Zwolle; nam. 65 u., de heer Koopman. Geref. Gem. voorin. 10 u., Prof. A. Noordtzij, van Utrecht; nam. 5£ u„ Prof. A. Noordtzij. gemeente gekocht voor brandhout, zoodat deze geheele rij boomen verdwijnen zal. Het wordt er niet mooier op. Verkooping. In hotel „Vreeburg" is Dinsdagavond verkocht, de bakkerij en wo ning tegenover de Ned. Herv. Kerk, voor 1701)0,- Kooper is de heer A. dt Graaff, brandstoffenhandelaar, alhier. Een nieuwe Mockey-club. - Alhier is op gericht een nieuwe Hockey-club, die zich noemt T. O.A. Q. (Tot Ons Aller Genoe gen). Het bestuur bestaat uit de heeren H. André de la Porte, president, en W. Mok, penningmeester. De heer P. Heijbroek heeft op zich genomen, het veld geregeld te on derhouden. De club bestaat uit 12 leden, dat is natuurlijk nog zeer weinig, maar men verwacht dat het aantal zich zeer uit zal breiden. De wedstrijden zuilen gehouden worden op het Hockey-veld achter hoteï „Zomerzorg". Veiling van boomen. Maandag en Dins dag is op den huize Leijduin, alhier, een groote partij boomen, meest eikenboomen, verkocht. Er werden zeer hooge prijzen be steed, wel driemaal zooveel als bij de vorige veilingen. Groote concurrentie was er tus- schen brandstoffenhandelaars en houtkoo- pers, die het hout voor bouwmateriaal ge- bruiktea Benoemd. Als- dominee bij de ger. kerk alhier, is benoemd, ds. J. C. Brus- saard uit Meppel. Tentoonstelling. In hotel „Vreeburg" komt een tentoonstelling van werken van den Brugschen schilder Arthur Hae- gebaert. De tentoonstelling blijft tot 28 dezer geopend. De toegang is vrij. Postkantoor te Bloemendaal. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn; te rugontvangen in de le helft der maand October: G. de Gans, Amsterdam; H. T. Hiensch, Amsterdam; Inspecteur Dir. Bel., Haarlem; H. v. Ee de Ridder. Amsterdam; Leontink Heimans, Londen. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 4 uur 22 niinuten aansteken. Uit het p o 1 i t i e-r a p p 0 r t. Proces se n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: openbare dronkenschap; diefstal van hout; loopen over verboden grond. Gevonden en terug te bekomen bij: H. van Waard, Zomerzorgerlaan 12, Bloe mendaal, een zilveren broche; J. Rietveld, Jan-Gijzenvaart, Velsen, een colbertjas; J. van der Veer. Bloemendaalscheweg 65, Bloemendaal, een wandelstok; P. Verduin, Kleverlaan 139, Bloemendaal, een ceintuur; H. Elshof, Aerdenhoutslaan, Aerdenhout, een pantoffel; H. Aartsen, Binnenpad 16, Overvcen, een kindercape; Iking, Bloemen daalscheweg 246, Overveen, een honden halsband; aan het bureau van politie te Overveen, een hangslot; een zilveren bro che; een ivoren ring. V e r 1 o r eneen sehcoltascheen schortje; een gouden broche; een vulpen houder; een blauwe haarstrik; een gouden penning. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 October. Geboren: z. van C. Banning en G. Wonder; d. van J. H. Brugman en M. Broersma. Ondertrouwd: J. Klerk en H. Iges. Overleden: A. Oort, 65 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Psycho-analyse. Over dit onderwerp zal dr. A. J. Resink uit Blaricum in de inrichting voor Physische therapie, Kenau park 16, een leergang houden. Het doel van dezen leergang is, de uit komsten van het zielkundig onderzoek der laatste jaren in ruimer kring bekend te maken. De leergang wordt gehouden gedurende de maanden November Mei, des Vrijdag avonds van 8 tot 9 uur, te beginnen 9 No vember. De toegangsprijs voor de 25 avon den is 10, Belangstellenden kunnen flen op deze lezingen betrekking hebbenden om zendbrief aan genoemd instituut aanvragen. „Maatschappelijke zorg voor zieken. Deze vereeniging, op 28 Juni opgericht, verspreidt thans een omzendbrief, waarin de beginselen en plannen dezer zoo sym pathieke vereeniging besproken worden. In talrijke gevallen moet de oorzaak van het weder-instorten van herstellende zieken geweten worden aan maatschappelijke om standigheden. Dit heeft de vereeniging zeer juist ingezien, en zij wil nu trachten, waar mogelijk, die omstandigheden te verbe teren. Men kan zich als lid opgeven (tegen minstens 2,50 jaarlijksche bijdrage), bij dr. Van Gilse, Koninginneweg 52, Haarlem. TOONEEL. Schouwburg Jansweg. Dinsdag 23 Oc tober komt in den schouwburg aan den Jansweg „Het Intieme Tooneel", het nieu we gezelschap der jonge Bouwmeesters voor het- eerst. Dit gezelschap had veel bijval en verwierf een uitmuntende pers, overal waar het tot nu toe optrad. „Asscliepoester". Morgen, Zondag, 's namiddags ten twee uur, zal in den schouwburg, Jansweg, weer een opvoering plaats hebben van „Asschepoetster", onder leiding van mevr. N. C. HopmanKwast. Bekend als alleraardigst. Stuur uwe kinderen er heen, ze zullen een heerlijken middag hebben. VOOR ONZE DAME? Even i.nze indrukken over de nieuwe na jaarsmodes, lieve lezeressen. Eraai van lijn zijn veelal de nieuwe avondjaponnen, en niet het minst treffer, ons de jeugdige geheel geplooide kleedjes, die iets kinderlijk-onpretentieus hebben, en de draagster jong maken. Van mooie zijde en andere lichte stoffen in crème, licht blauw en zachtroze, en spaarzaam met lint of kant gegarneerd, maken deze avondja ponnetjes een allerliefsten indruk. In het algemeen is het decolleté niet zoo diep, wel worden nog steeds de zeer doorschijnende gazen of tulen mouwen gedragen. De rok ken hebben nog vaak tenneauvorm. Uitge sproken slepen ziet men zeldzaam, natuur lijk ook al vanwege de stoffensehaarschte, waardoor het den Franschen modisten offi cieel verboden werd meer dan 4'A meter voor één costuum te gebruiken, zooals ge weet. Dat is ook de oorzaak, dat de rekken niet zoo heel wijd meer zijn. Ook allengs wat langer ziet men deze. Dit is practisch voor den winter. Nog steeds ook groote zakken op de mantels, en in den vorm van die zakken wordt veel variatie gezocht, iets aardigs en nieuws aan de mantels is de kraag die zeer hoog is en van voren ge heel sluit door een sjerp van dezelfde stof, die er aan één kant aan is vastgehecht en om den hals gewonden wordt om neer waarts in de ceintuur te worden wegge stoken. Er is met de modes schijnbaar ook al op een kouden winter gerekend en het kon w el eens, dat de draagsters het thuis kou der zullen hebben dan op straat. Enfin, dan de mantel ook maar tot huistoilet bevor derd. Men ziet nog steeds geen enge tailles; alles wat men ons toonde, is vrij wijd om het middel. Voor garneering ziet men zeer veel kwas ten-garnituur, overal aangebracht; ook soustache en borduursel. Ook bij de man telpakken evenals bij de avondtoiletten veel geplooid; en ceinturen op de mantels in ver schillende vormen. De hoeden hebben de meest uiteenloopende modellen; wij zagen er in den vorm van een soort halven steek, van heeren cylinderhoeden, maar lager, an dere als hooge zakvormige mutsen, meesr al van fluweel; de fraaiste zijn echter de groote breedgerande modellen". Ge ziet, er is veel verscheidenheid. Mis schien om den dames in de gelegenheid te stellen, in deze eenigszinsbizondere tijdsomstandigheden nog eens iets van een vorig seizoen te blijven dragen Het kon. LETTEREN EN KUNST Voor een talrijk en intelligent gehoor hield de bekende dichter, de heer Jac. Rens- burg, in de groote zaal van het Nutsge- bouw te Amsterdam eene lezing over de modernste literatuur, gevolgd door de voordracht van eenige zijner verzen. De modernste literatuur nu zou zijn de interasterale, die, welke verband zocht tus- sclien hemel en aarde, in tegenstelling van de materialistische. Er zou een verloop zijn. volgens spr„ van het interasterale naar het internationale, welk verloop zich na den oorlog zou voltrekken met het Fransch als wereldtaal. Talrijke speculaties met meer of minder gerijmde „bewijsgronden" gaf spr. ten beste. Wij kregen dezen in druk: Eene kolossale belezenheid, waar uit is gebrouwen een mengsel van mytholo gische overblijfselen, die door spr. zijn hervormd en omvormd, cn eene min of meer zuivere redelijkheid. Spr. gelooft aan go den en godinnen, die onderworpen zijn aan natuurwetten, hij spreekt over het voortbestaan van eene „stoffelijke ziel", stelt als drie hoofdsymbolen: De rijzende Zon, het teeken van de wijsheid; De Roos als dat van de levensvreugde; de Graat. OBERLAHNSTEIN. Natuurlijk Mineraalwater. Nederlandsche Onderneming.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 2