OPTISCHE ARTIKELEN bij DIRK HÜTTER, Opticien. 12 TAKSTEEG 12, AMSTERDAM. VICTORI A-BROM, He Jaargang. ZATERDAG 27 OCTOBER 1917. No. 43. Kct Blocnendaalscb Weekblad. Redactie en Administratie: Prijs per jaar f2,60 Advertentiën 10 cents per regel. Ged. Oude Gracht 63 Telefoon 141 Haarlem. Afzonderlijke nummers 10 cent Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. Advertenties, berichten, enzworden aangenomen in den boekhandel van den heer CORK. M. BLADERGROEN, Bloe- mendaalsche weg a3, Bloemendaal. Ook zijn daar steeds afzonderlijke num mers van ons blad verkrijgbaar. GEMEENTEBESTUUR. Donderdag vergaderde onze raad onder voorzitterschap van den burgemeester. In het begin was de heer Van der Vliet af wezig, maar na een poosje kwam hij met zijn aanwezigheid den raad eompleteeren. Stond de heer De Roo op het eind eener vorige zitting op het punt, het kolendistrl- butiekantoor te gaan bezoeken, thans was hij van dat bezoek teruggekeerd, en zeer voldaan ried hij zijn medeleden ook eens te gaan kijken. De zaak was de moeite waard; in de puntjes in orde. Wanneer de Voorzitter een voorstel van het dagelijkseh bestuur ontvouwde n.l. de door de gemeente gemaakte proceskosten met ,.Dunenburg" op het waterleidingbedrijf te boeken, was de heer De Roo minder goed te spreken; hij vond het niet fair,dat dit bedrijf dupe moest worden van de door het gemeentebestuur begane fout. De heer Tien- hoven echter vindt 't billijk, daar het be drijf goed rendeert. En dan komt het voor stel in stemming en op de heeren De Roo en Bispinck na, is de heele raad er glad voor. Onder de ingekomen stukken is een ver zoek van den r.-k. bouwvakarbeidersbond, om bij gemeentewerken met de door dien bond vastgestelde arbeidsvoorwaarden Te kening te houden. Goedgevonden. B. en W. stelden voor, 5 aandeelen van 1000;te nemen in de Export-Centrare, maar toen een der raadsleden hun beleefd verzocht er eenigszins rekening mee te hou den. dat de inschrijving al gesloten was, za gen ze er natuurlijk maar liever van af. De heer Pareeren had een brief gezon den met verzoek als makelaar in levens middelen te worden benoemd; ook van de woningbouwvereniging was er een schrij ven ingekomen; echter beide wat laat. Ze zullen worden behandeld in de volgende vergadering, die, als het God belieft, en bij leven en welzijn, op 15 November plaats zal hebben. De Voorzitter komt met een rapport voor den dag van de commissie voor een Cen trale keuken, waarvan mevrouw Bornwater de voorzitster is. Deze commissie, werkend onder toezicht van het dagelijkseh bestuur, heeft De Clercq's groenten-inmakerij aan den Kinheimweg van 1 November tot 1 Mei 1918 gehuurd voor 750,Er moet 800,aan opgeknapt worden, om een frissche centrale-keuken van te maken. De heer Laan vindt het zonde van het geld voor een half jaar. ZEER RIJKE COLLECTIE (bij 't SPUI). TEL. 8829. De Voorzitter denkt er anders over. 's Zo mers is de inrichting niet te huur. Een half jaar is een mooie proeftijd. En dan kunnen we weer verder zien. De heer Van Tienhoven complimenteert degenen, die op het denkbeeld gekomen zijn, juist dat als het ware ervoor geknipte gebouw met installatie op den kop te tik ken. Maar het lekte niet uit, wie eigenlijk de dader was. De raad was zeer ingenomen met deze zaak, en in volgende vergaderin- gen zullen de te geven eredieten ervoor be sproken worden. De Voorzitter leest rapporten over de petroleüm- en houtdistributie van gemeente wege voor. Eenigc verzoeken om ontheffing van het beruchte artikel lüb/'s der bouw verordening worden aangehouden. Een verordening op de geneeskundige armenverzorging wordt daarna vastgesteld. Onvermogenden zullen in geval van ziekte, medische hulp en geneesmiddelen van ge meentewege ontvangen, en, waar noodig, voor rekening der gemeente in ziekenhuizen worden verpleegd. Voorts wordt een verordening vastge steld tot wijziging der verordening regelen de de jaarwedden van hoofd- en hulponder wijzers. Als diensttijd komt nu in aanmerking de tijd, doorgebracht in dienst zoowel aan openbare als aan bizondere lagere scholen, als hoofd en als onderwijzer van bijstand van het hoofd der schoolde diensten bewe zen volgens artikel 33 der wet tot regeling van het lager onderwijs, komen slechts In aanmerking voor zoover die diensten zijn bewezen aan openbare scholen in deze ge meente. Op voorstel van mr. Jacometti wordt me juffrouw Tjalsma, tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Bloemendaal, voor vast benoemd. Dan wordt van gemeentewege in de ge bitten der schoolkinderen heilzaam ingegre pen, en zulks door de benoeming van den heer Van der Vuurst de Vries tot tijdelijk schooltandarts. Salaris 250,per jaar. Aan de beurt is thans een Verordening tot regeling der verplichte winkelsluiting om 8 uur. De Voorzitter deelt mede, dat een inge diend request om ten 8 uur te sluiten, op den voet werd gevolgd door een ander re quest om niet te sluiten. Dit nu zou tot daaraan toe zijn, maar onder de ondertee kenaars van het tweede prijkten er drie namen, die ook onder het eerste aanwezig waren, waaruit de voorzitter tot de juiste gevolgtrekking kwam, dat er zelfs in cTe kringen der vaklieden nog geen vaste mec- ning was, en het dus geen kwaad zou kun nen, verdere requesten af te wachten. De raad besluit voorts tot aankoop van een strook grond langs den Brederodeweg ter verbreeding van dien weg. De prijs is geen bezwaar, èen pop slechts. De heer Bijvoet zou ook den Zwarten Weg gaarne verbreed zien. B. en W. zullen daar rekening mee houden. De rioleering voor binnenpad en omge ving voor 5200,— wordt goedgekeurd. Een achtergevel-rooilijn voor een deel der Korte Kleverlaan wordt vastgesteld. Een bouwverbod wordt gevestigd. De supple- toire begrooting dienst 1917 wordt vastge steld op een bedrag van 9201,— Die van de waterleiding voor 1918 op 31.469. Daarna wordt de begrooting 1918 behan deld. Op voorstel der financieele commis sie worden de jaarwedden van burgemees ter op 3000,die van de wethouders sarnen op 1500,die van den secretaris op 2500,en van den ontvanger op J 2000,— gebracht; de gemeente-opzichter krijgt 200,— meer, de uoodgravei 78,— en de gemeente-werklieden elk 78,—. De hoofdelijke omslag wordt geraainu op 171.894, (tegen 141.51 in 1917). Dc jaar wedden der agenten verhoogd met 150,—; die van den inspecteur met 250,— Het onderwijs komt op 65.977; voor werkver schaffing wordt 1000,— uitgetrokken. De schulden der gemeente bedragen ƒ858.000. Haarlem krijgt 7830,vergoeding voor Bloemendaalsche leerlingen. De duurte- toeslag aan gemeente-personeel wordt ge raamd op 19000,(tegen 11.820,— in 1917); de levensmiddelen-distributie en aan verwante maatregelen op 28.000, Ter sprake komt nog, op voorstel van den heer De Roo, aan Van Nobelen een hoo- ger toeslag .te geven dan aan de andere werklieden. Afgeketst. Op verzoek van den heer Bijvoet zegt de voorzitter toe, het oog te doen houden op de oude begraafplaats, die er wat rommelig uitziet. De heer De Tegen inzending van 15 cents, voor ver- pakkingskosten en porti, wordt door het hoofdkantoor der Singel 512, Amsterdam, haar bekende re clameplaat „Rebecca aan de bron" franco toegezonden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 1