Dorp Bioemendaal. A. H. VAN DER STEUR Jr. HEEREN- Eli DAMESKLEEDERMAKERIJ KERK-AGENDA. Zondag 28 October. BioemendaalNed. Herv. Gem. Geen opgave ont vangen. Geref. Gem. voorm. 10 u.. Prof. H. 11. Knijper, van Amsterdam; nam. 5£ u., Prof. H. H. Kuijjer. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOOB 303. Pelterijen, Amazones, Livrei-, Auto mobiel-, Jacht- en Sportkleeding-. Ron wil een nieuw tapijt in de raadzaal, maar de Voorzitter vindt het te duur. Later als de Haarlemsche annexatieplannen van de haan zijn, en er een nieuw raadhuis op het tapijt kan komen, zal er in dat raadhuis een nieuw tapijt komen. De heer Laan zou liever zien, dat de politie niet voor al de bij-werkzaamheden van distributie enz. werd gebruikt, maar het blijkt niet goéd an ders te kunnen, volgens den voorzitter. Eeni- ge kleinere aangelegenheden worden nog afgehandeld, en dan wordt de begrooting voor 1918 aangenomen. Inkomstengewonef 349.000. buitengewone 1758,54 Totaal 350.758,54 Uitgavengewone349.000, Waarschijnlijk batig saldo f 1758,54 In de plaats van den heer Teding van Berkhout, die wegens drukke bezighe- heden als lid der financieele commissie be dankte, werd benoemd de heer De Roo van Alderwerelt. De zitting werd nu voortgezet met ge sloten deuren, echter niet dan nadat door die deuren de lieden der pers een uitweg hadden gevonden. S. PLAATStUIK NIEUWS. Viering Hervormingsdag te Bioemen daal. Op 31 October wordt 's avonds om 8 uur een samenkomst gehouden in de n.-h. kerk. Ds. O. Barger, predikant-directeur van Meer-en-Bosch. en ds. Van Leeuwen hopen er te spreken. De eerste over een en ander uit de geschiedenis der hervor ming; de tweede over de beteekcnis der hervorming. De heer Robert zal orgel spe len. En mevrouw Schuil, uit Haarlem, en haar dameskoor verklaarden zich bereid, eenige liederen -- o. a. het Lutherlied: „Een vaste burcht" - te zingen. Ook te Vogelenzang heeft een viering van den Hervormingsdag plaats. Ds. De Jong zal op den avond van 31 Oct. in de Ned. Herv. kerk toepasselijk spreken, de chr. zangvereendging zal er liederen zin gen. Dinsdag begon men de op het oude kerk hof te Overveen begraven lijken naar de nieuwe begraafplaats te Bioemendaal over te brengen. De tentoonstelling in hotel „Vreeburg" Er wordt, zooals we u in ons vorig num mer meedeelden, in hotel „Vreeburg-' een schilderijen-tentoonstelling van den Brug- schen schilder Arthur Haegebaert gehouuen Wij zijn er dezer dagen natuurlijk eens een kijkje gaan nemen. Het is een vrij uitge breide verzameling portretten, figuur- en landschappen, veelal in helder sprekende kleur gepenseeld. Verscheidene zijn er reeds verkocht. De bovenzaal, waar de schilderijen han gen, is een voortreffelijk vertrek voor een tentoonstelling, aangenaam van vcrm en uitmuntend van verlichting. Zondag a.s. blijft de tentoonstelling nog geopend. De toegang is vrij. Het verkeer der E. S. Af. Dinsdagavond heeft het eerste Bachconeert plaats gehad. De Bloemendaalsche trams waren stamp vol met Bachbezoekers. Men kon met moeite nog een plaatsje in de tram be machtigen, en dan nog zat men opeenge pakt als haring in een ton. Daar er maar één conducteur was, was het voor den man haast geen doen. Hopeloos liep hij van den eenen wagen naar den andere en had handen tekort om de passagiers van een kaartje te voorzien. Verscheidene passagiers hebben dan ook een gratis ritje meegemaakt. Het is te wenschen dat de directie der E. S. M. op zulke drukke avonden het materieel en per soneel verdubbelt. De Storm. Woensdagnacht heeft het danig gestormd. Donderdag was het niet veel beter. Men had moeite om op de been te blijven. Dakpannen, stukken lei en andere voorwerpen van daken vlogen klet terend op de straat. Op den Vijverweg is een boom doormidden geknapt. Nabij „Zo- merzorg" is een electrische lantaarn geheel stuk geslagen. Ook op andere plaatsen van Bioemendaal heeft de storm veel scha de aangericht. Een onzer medewerkers zendt ons het volgende: Het vloerkleed der gemeente In de raadzaal ligt een kleed, Dat niet al te best meer heet; Er bleek een heel groot gat Op de plaats waar de voorzitter zat. De heer De Roo is erover gestruikeld; De Commissaris der Koningin, Bleef bijna met zijn hak erin, En ware dan haast omgeduikeld. De Raad wist geen raad. 't Is ook niet alles, inderdaad. Bij de begrooting kwam het ter sprake Of dat kleed nog was te maken. De heer Jacometti sprak van repareeren, Maar andere, scheutiger mijnheeren, Eischten een nieuw, want het was een [schandaal In de raadsvergaderzaal. Men sprak van een luttele paar-honderd [pop, Maar de burgervader vatte vuur daarop, En sprak vol autoriteit: Ach, menschen, 't is zoo'n slechte tijd.. Op een paar honderd pop vallen wij nret [dood. Maar deze zaal is zes bij elf meter groot; Zoo'n kleed kost een heele som. Wat ik. de voorzitter, je brom. Ook hierbij weer bedenken zal men, Dat Haarlem ons wcnscht in te palmen, Dat het op onzen inboedel zijn zin heeft [gezet. Hebben wij nu cok nog een nieuw karpet, Dan zal het nog veel meer begeeren Ons met huid en haar te annexeeren. Laat het kleed dus het kleed. Eerder dan iemand nu wel weet. Zullen we Haarlem van ons ai kunnea [douwen. En een nieuw Bloemendaalsch raadhuis [bouwen. En daar wordt een juweel van een kleed [gelegd, Reken maar. Heeren. ik heb gezegd. De Bloemendaalsche nachtveiligheids dienst schijnt op te nemen; hij gaat al een tweede wijk in het dorp oprichten. Men vindt verdere bizonderheden daaromtrent in de advertentie in dit nummer. Uit het p o I i t i e-r a p p o r t. Proces se n-v erbaal zijn opgemaakt wegens: rijden zonder licht; loopen over verboden grond; diefstal van hout; diefstal van paardentuig. (ie vond en en terug te bekomen bij; C. Westerman, Qenestetweg N". 12, Bioe mendaal, een pedaal; A. de Jong, Letter- straat 25, Schoten, een lorgnet in étui; H. J. Weijers, Voldersgracht 65. Haarlem, een gouden ringetje; A. van Dam, Sparrelaan 1, Aerdenhout, een damesportemonnaie; aan het bureau van politie te Overveen, eer. vulpenhouder; een ring met sleutels; een zwarte handschoen; een zilveren ringetje. Verloren: een bankbiljet van 10,— een bruin dekzciltjc: een witte gebreide /ak met inhoud; een zilveren sigarettenkoker; een doublé manchetknoop; een taschje. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 19 tot en met Donderdag 25 October. Geboren, z. van W. Kromhout en Delis; 2 z. van B. van 't Land en C. \an Gent; d. van P. M. Bersee en H. M. Brui- nink; d. van Ch. E. Visse en A. Verschoor; d. van J. H. van der Veldt en C. M. J. Maas; z. van A. van Batenburg en A. van de Kraats. MEVR. G. w. d. BRINK, Cor- setière, KEIZERSGRACHT 717, AMSTERDAM. ELKEN VRIJDAG AANWEZIG IN „HOTEL CENTRAL" LANGE POTEN, DEN HAAG. Omreden hel aantal van mijne abonné's steeds vermeerdert, hoop ik, bij voldoende deelname, over eenige weken eene tweede wijk in het dorp op te richten. Zij, die inlichtingen hieromtrent wenscben, zullen die op aanvrage gaarne van mij ontvangen. Hoe grooter aantal abouné's hoe beter bewaking. Aanbevelend, Bloemendaalsche Nacht veiligheids dienst, J. D. TOEBES, Midden Duin en Daalsche weg 5.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 2