Het Bloemendaalsch Weekblad Economische Bond. van Zaterdag 13 April 1918. TWEEDE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. Tentoonstelling. De afdeeiing iiloc- tnendaal van den Volksbond gaat weer ten tentoonstelling houden van de dezen winter door de leerlingen der huisvhjt-cursussen vervaardigde voorwerpen. De tentoonstel ling zal worden opengesteld op Zondag a.s. van 23 'A uur, in het gebouw der Bloe- mendaalsche Schoolvereen'iging. Wij wekken een ieder, die maar even in de gelegenheid is, op, deze tentoonstelling te bezoeken. Er is daar alle jaren heel wai te bekijken. „Een toekomstdroom over zedelijk-muat- scliappelijke opvoeding. Dit is het onder werp eener voordracht, door onze plaats- genoote mevrouw Van Heerdt tot Evers- berg te houden op 22 April a.s. des avonds ten 8 'uur in „Rusthoek". Mevrouw Van Heerdt houdt deze voordracht op uilnoo- diging van den Bond voor Vrouwenkies recht. De coöperatieve keuken. Zooals men weet, ijvert een commissie te Bloemen- daal voor een coöperatieve keuken. Op clc onlangs gehouden vergadering nu werd deze commissie tot een voorloopig bestuur benoemd, hetwelk daarop gemachtigd werd haar arbeid voort te zetten om zoo spoedig mogelijk tot de oprichting van een coöpera tieve keuken te geraken. Het bestuur be staat uit de dames: mevrouw J. M. M. Blok van Laer— Jager Gerlings, J. C. Bornwater -Eldering, P. C. Reijnvaan—Kool, C. Co- hen TervaartKoch en mej. S. A. Waller Zeper; en de heeren K. J. Blok van Laer, voorzitter, mr. J. B. Ebbingè, secretaris, dr. J. Th. Bornwater en B. M. A, Carp. Onze politie. Een woord van lof weer eens voor onze Bloemendaalsche politie. Die heeft weer op een gevaarlijk sujet de hand weten te leggen. Gewaarschuwd door een chauffeur van den heer Laan, wiens wo ning aan den Midden Duin-en-Daalscheweg tijdelijk onbewoond is, vonden eenigen on zer politiemannen bij hun aankomt daar een als heer gekleeden inbreker in de ves tibule, en knipten hem netjes. Het was zoo naar het uiterlijk een heele piet, keurig in ds spulletjes en zoowaar met gouden hor logeketting, ringen en verdere kleinoodiën versierd; hij woonde te Haarlem op gestof feerde kamers van 85,per maand en zat er gced bij, wat je noemt. Geen won der. want bij ondervraging bleek hij een recidivist van wat ben je me te zijn; nie mand anders dan hij stal het kistje met effecten bij mevrouw Wüste indertijd; op zijn aanwijzing werd het in een sloot te Aerdenhout gevonden; ook de diefstal b:j den heer Cordemans op Woestduin en ver scheidene andere vergrijpen, ook schennis der eerbaarheid, kwamen van den kerel aan het licht. Hij is aan de Velsensche po litie uitgeleverd, en zal verder wel hebben wat er op zit. Herdenking 10-jarig bestaan. De Bloe mendaalsche Amateur-Fotografcn-Vereeni- ging vierde feestelijk haar 10-jarig bestaan op Donderdag 1.1. in het hotel „Royaf te Haarlem. De voorzitter, de heer J. H, Cooi, lneld een feestrede, waarin hij de geschie denis oer jubilcerende vereeniging naging. Voorts werden er uitmuntende licntbeelden vertoond en een fraaie verzameling opna men van verscheidene leden bezicntigd Een goed geslaagde avond. Wij wenschen de wakkere vereeniging nog een lang bestaan. Proettuin. Onze actieve afdeeling Bloemendaal—Velsen der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde zal een proeftuin aanleggen bij hotel „Duin en Daal". De commissie van voorbereiding is met haar werk gereed, binnenkort zal met de plant- aanleg worden aangevangen. Het geheel belooft een belangrijke aanwinst te worden voor bloemisten en natuurliefhebbers. Geen ongeregeldheden. Te Bloemen daal hebben zich geen ongeregeldheden voorgedaan. Toen het Donderdag bekend werd, dat er Haarlemmers van plan wa ren in Bloemendaal te komen plunderen, heeft de politie uit voorzorg een militaire patrouille laten komen; de soldaten konden echter Vrijdag weer vertrekken. Tuinbouw en Plantkunde. Op de Cine raria-tentoonstelling werden de prijzen als volgt toegewezen: le prijs, J. v. d. Brink, Duinlust, Overveen; 2e prijs, E. J. de Geest, Spaarnberg, Santpoort; 3e prijs, C. W. Meerdink, Buitentwist, Overveen. Bovendien waren door verschillende an deren bloemen en planten ingezonden, waaraan de volgende prijzen werden toe gekend: Voor het grootst aantal punten: .1. Tli. van Eijkern, Karmel, Bloemendaal; voor het grootst aantal punten met 1 varië teit: Meijer, Duin- en Kruidberg. Santpoort; voor mooiste inzending buiten mededin ging: N. V. Trovato, Santpoort. Extra-prijs voor mooiste inzending van- tuinbazen: E. J. de Geest, Santpoort. Voor meeste variëteiten cineraria: H. Meester, De Rijp, Bloemendaal. Voor de mooiste groep: le prijs, J. Th. van Eijkern, Karmel; 2e pr. Meijer, Duin en Kruidberg. Om 8 uur hield de heer E. H. J. Cunaeus van Delft eene lezing over kruisbestuiving der bloemen. Spreker wees op 't moeilijke en soms zeer ondankbare van kunstmatige bestuiving, ofschoon soms ook goede re sultaten zijn te verwachten. De voorzitter deelde mede, dat de cine raria-tentoonstelling ook nog den vol genden dag geopend zou zijn. Daarvan is druk gebruik gemaakt. De bloemisten, die ook ingezonden hadden, hebben goede za ken gedaan. Nog zij medegedeeld, d'at Dinsdag a.s. de afdeeling eene vergadering houdt in „Duin en Daal", waar te 8.30 uur zal spreken de heer C. Spaargaren Dzn.. van Aalsmeer, over de culturen van perk- en kamerplan ten. CENTRALE KEUKEN, BLOEMENDAAL. Spiislijst voor de week van 1520 April. Middagmaal 12 uur v.m.: Maandag: Stamppot van zuurkool. DinsdagStamppot van andijvie. Binnenkort zal in Bloemen daal een bijeenkomst gehouden wordeu van belangstellenden, waarin de beginselen van den E B. zullen worden uiteengezet MEVR. G. v. d. BRINK, Cor- setière, KEIZERSGRACHT 717, AMSTERDAM. ELKEN VRIJDAG AANWEZIG IN „HOTEL CENTRAL" LANGE POTEN, DEN HAAG. Woensdag: Groentensoep. Donderdag: Stamppot van savoyekooi. Vrijdag: Stamppot van roodekool. Zaterdag: Hutspot. Middagmaal 6 uur n.m. Maandag: Varkenslapjes, savoyekooi, aardappelen. Dinsdag: Varkenspoulet, gestampte snij- boonen met aardappelen. Woensdag: Visch, groenten, aardappe'en. Donderdag: Zuurkool, aardappelen met spek. Vrijdag: Visch, groenten, aardappelen. Zaterdag: Eieren, spinazie, botersaus, aardappelen. Tietsers. Deze week uwe lantaarns ten 8 uur 23 minuten aansteken Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: diefstal met braak. Gevonden en terug te bekomen bij: W. E. Roozen, Rollandspad 37, Overveen, een zakje met eenig geld; A. Grootegoed, Bloemendaalscheweg 116, Bloemendaal, een dasspeld; G. J. G. Böttger, Zomerzor- gerlaan 19, Bloemendaal, een kinderpor- monnaie; J. Koelen. Bloemenuaalsche- weg 91, Overveen, een fietspomp; aan het bureau van politie te Overveen, een paar roode kousen en éen sleutel. Verloren: een fantasie brocheeen zilveren dameshorloge; een snoeimes; een zilveren horloge en een bos sleutels. UUKOLKLIJKE STAND. Van Vrijdag 5 April tot en met Donder dag 11 April. Geboren: z. van F. Haafkens en C. C. Leenders; z. van A. J. van Rossum en J. A. V. Watermann; z. van R. F. Kemper en J. üaillard. Overleden: W. Birken, 83 j., wonen de te Brugge. OverledeninhetgestichtMee- re rib erg: C. J. Priester, 82 j.; H. M. C. Rutgers, 35 j.; W. C. van Hoef laken, 59 i.; A. Hazelhoff, 39 j.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 5