12e Jaargang. ZATERDAG 27 APRIL 1918. No. 17. jtet Bloemcndaalsctt Weekblad. Redactie en Administratie: Prijs per jaarf2,60 Advertentiën 10 cents per regel. Ged. Oude Gracht 63 Telefoon 141 Haarlem. Afzonderlijke nummers 10 cent Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. Advertenties, berichten, enz., worden aangenomen in den boekhandel van den heer CORN. NI. BLADERGROEN, Bloe- mendaalsche weg 53, Telefoon 3413, Bloem endaal. Ook zijn daar steeds afzon derlijke nummers van ons blad verkrijg baar. liet vervolg van het hoofdartikel „Naar het bevrijdende woord" komt in het nu eerstvolgend nummer. GEMEENTEBESTUUR. De raad kwam Donderdagmiddag ten 2 ure bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, jlir. A. Bas Backer. De hoe ren Laan en Verdegaal ontbraken op het appèl. Dc Ingekomen stukken waren ditmaal vele, waarvan wij de voornaamste vermel den. Op voorstel van mr. Jacometti besloot dc raad aan het r.-k. kerkbestuur te Over- veen voor het instandhouden van zijn be waarschool een jaarlijksche subsidie te vcr- leenen van 6,per kind. B. en W. had den voorgesteld 4,- te verstrekken. Het voorstel werd door de hoeren Bijvoet en Bispinck met begrijpelijke warmte verde digd. Ook betoonde de raad zijn vrijgevigheid ■door het toekennen aan de vereeniging „De Kennemer Padvinders" van een subsidie groot J 4,— per jaar, voor eiken jongen, die zich bij den troep Bloemendaal of Over- veen heeft aangesloten en in deze gemeen te woonplaats heeft. Op een tweetal adressen, ingediend door 47 onderteekenaren, allen inwoners der gemeente Bloemendaal en wonende nabij het gesticht „Meerenberg" en door de af- deeling Bloemendaal der Nederlandsche Verplegers Vakvereeniging, in welke adres sen verzocht werd om een reductie op den gasprijs, evenals aan de inwoners van Vo gelenzang is toegekend; beschikte de raad, op voorstel van B. en W., afwijzend. B. en W. zeggen in hun toelichting tot hun afwij zend voorstel, dat adressanten waarschijn lijk vergeten dat de inwoners van Vogelen zang meest menschen zijn, die geen duurte- toeslag genieten, terwijl zij ook verstoken zijn van andere voordeelen als electrischc verlichting, Centrale keuken, enz., waarvan beambten van „Meerenberg" wel kunnen genieten. Aan den heer E. Vas Visser, te Aerdenhout werd ontheffing van art. lOb/s der bouw verordening verleend voor het plaatsen van een garage van gegolfd plaatijzer. Op voorstel van B. en W. besloot de raad nog om de 12-uurs porties van de Centrale keuken tot 1 Juni e.k. te blijven verstrekken. Een verzoekschrift van de afdeelingen Overveen en Vogelenzang van den Ned. r.-k. Volksbond inzake herziening grond slag schoolgelden ging naar B. en W. om advies. De ingekomen stukken waren hiermede zonder noemenswaardige discussie onder den hamer doorgegaan. Voor de benoeming van een geneeskun dige, belast met de armen-practijk te Vo gelenzang, hadden B. en W. het oog laten vallen op den heer P. van Aalst, arts te Bennebroek, doch te elfder ure was ook van den heer dr. Th. Lens, te Aerdenhout, het verzoek ingekomen om benoemd te worden. Echter meenden B. en W. dat dr. Van Aalst de voorkeur genoot, omdat hij vlak bij Vogelenzang woonachtig is, terwijl dr. Lens ongeveer een uur ver woont. Dr. Bornwater begreep dit echter anders en verdedigde met warmte het verzoek van dr. Lens, als argument aanvoerende, dat deze als inwoner der gemeente Bloemen daal, het meeste recht op de betrekking heeft. Wat het ver-af-wonen betreft, zei dr. Bornwater, collega Lens is een stoer wiel rijder, bezit bovendien een auto en kan dus in een wip bij zijn patiënten te Vogelen zang zijn. Dat veratwonen mag dus geen bezwaar zijn. Recht hebben ze geen van tweeën, zeide de voorzitter, maar in deze gaan de belan gen der Vogelenzangers boven die van dr. Lens. Wat moet dat worden als iemand te Vogelenzang 's nachts plotseling ernstig ongesteld wordt en de hulp van den ge neesheer oogenblikkelijk noodig is „De telefoon", antwoordde dr. Born water. Nu, meende de voorzitter, de raad moet het zelf maar weten, we zullen tot stem ming overgaan. Dit gebeurde en tot alter verrassing verkreeg ieder der sollicitanten 5 stemmen. Toen werd er weder gestemd en thans met den uitslag dat dr. Lens 6 en dr. Van Aalst 4 stemmen verkreeg. Dr. Bornwater kon derhalve over zijn verdedi ging tevreden zijn. Toen sprak het ook vanzelf dat bij de volgende stemming die geschiedde voor de aanstelling van een schoolarts te Voge lenzang, dr. Lens eveneens werd benoemd. Toch verkreeg dr. Van Aalst nog 3 stem men. Thans was de raad genaderd tot punt 4: vaststelling eener verordening tot aanwij zing der stemlokalen. Dit werd echter tot de volgende bijeenkomst aangehouden. Bij het punt uitgifte van grond in erf pacht aan de woningbouwverecniging „Bloemendaal", stelden B. en W. voor, aan deze vereeniging, ten behoeve der stichting van 93 arbeiderswoningen, 2 winkelhuizen ett i kantoorlokaal, voor den tijd van vijf tig jaren, gerekend van den dag af dat de te stichten gebouwen gereed zullen zijn, doch uiterlijk op 1 Januari 1920, in erf pacht uit te geven 96 perceelen bouwgrond, deel uitmakende van de kadastrale percee len sectie B, Nos. 2746 en 2747 aan de Rampelaan, tegen een som van twaalf gul den per jaar en per perceel. Het voorstel lokte geen bespreking uit en werd met al- gemcene stemmen goedgekeurd. Hierna werden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim Herbenoemü de heerèn H. Hoekstra en K. Tinholt. De vaststelling van een suppletoire be grooting voor den dienst 1917 werd tof dc volgende zitting aangehouden. In zake wijziging van het uitbreidings plan betreffende gronden in Hartenlust, ad viseerden B. en W. gunstig te beschikken op een verzoekschrift van de Blcemendaal- sche Exploitatie-Maatschappij, maatschap pij tot exploitatie van onroerende goede ren te Haarlem, om goed te keuren de door haar voorgestelde wijzigingen van het uit breidingsplan in het park „Hartenlust", zoomede om ontheffing te verleenen van het bepaalde bij art. lüWs der bouwveror dening ten aanzien van eventueel te stich ten woningen aan den weg ten zuiden der M. U. L. O-school. Zonder bespreking wil ligde de raad het verzoek in. Voor aankoop van grond tot verbreeding van den Zandvoorterweg stelden B. en W. voor van den heer M. J. van Hattuin voor de som van f Iaan te Jcoopen een strook grond aan de zuidzijde van dien weg, deel uitmakende van de kadastrale perceelen sectie C Nos. 532 en 725, zulks onder dc volgende bepalingen: 1. dat de aangekochte strook grond zal worden bestemd tot verbreeding van den Zandvoorterweg; 2. dat de eigenaar der aan dat gedeelte van den weg grenzende terreinen en zijne rechtverkrijgenden ten allen tijde en op iedere plaats het recht hebben en behouden tot het maken van uitritten naar den open baren weg; 3. dat door en voor rekening der ge meente op de nieuwe eigendomsgrens te zijner tijd eene afscheiding worde ge maakt; 4. dat alle kosten van overdracht, die der inschrijving in de daartoe bestemde openbare registers inbegrepen, komen ten laste der gemeente. Nadat de heer Van Tienhoven in zeer warm gestelde bewoordingen hulde had gebracht aan de vrijgevigheid van den heer Van Hattum, hechtte de raad met algemee- ne stemmen zijn goedkeuring aan het voor stel van B. en W. Tot verbreeding van den Bloemendaal- schevveg stelden B. en W. voor van den heer J. Teitsma te Bloemendaal aan te koopen den hem toebehoorenden grond voor het perceel Bloemendaalscheweg N°. 96, gelegen binnen het bestaande hekje, voor de som van 10,per M* en den hem toebehoorenden grond voor hetzelfde perceel, gelegen buiten het bestaande hek je, voor de som van 5,per M2, zulks onder bepaling, dat alle kosten van over dracht komen voor rekening der gemeente. Ten tweede stelden B. en W. voor, van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 1