VICTORIA-WATER A. H. VAN DER STEUR Jr. Zomerstoffen. KERK-AGENDA. Zondag 12 Mei. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur, Ds. Visser. Pred. te Zwolle. „Maranatha", voorm. 10 uur, Jongeliedensamenk., F. Beekuian. Evangelist te Zwolle. Geref. Gem., vcorm. 10 u., Ds. J. C. Brussaard; nam. u., Ds. J. C. Brussaard. HAARLEM. Yer.een. van Vrijzinnig Hervormden, gebouw Prol. Bond, voorm. 10 u., Ds. J. C. Voorduin. Pred. te Naardien. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft voorradig eene ruime sorteering PLAATSELIJK NIEUWS. Lezing te Bloemeridaal. Maandag avond hield mr. baron van Wijnbergen een politieke lezing in „Rusthoek". Spreker had liet natuurlijk over de a.s. verkiezin gen: want dan zal het er om gaan: Ood en Gezag, ofeen zee van ramp spoeden. Hij is voor orde en gezag, maar een tegenwoordig juist veel voorkomende liethebberij is wanorde ert gezagsonder werping. He rampen van tegenwoordig zijn voor een groot deel eraan te wijten, dat de tegenwoordige Staten God niet willen erkennnen. Spreker leest zeker nooit de oorlogs telegrammen: de door Item bedoelde God is nog nooit zoo in de mode geweest als juist tegenwoordig. Neen, dat is gekheid. Maar hoe ook, de heer Bomans verwierf -II stemmen ter groslijst. De heer Joh. G. Heil en mevr. Heil Braun gaan met hun gezin Bloemendaal metterwoon verlaten. Onze beste wenschen vergezellen hen naar hunne nieuwe ver blijfplaats. Om het verboden vervoer tegen te gaan, hebbti er nu en dan aan de grens onzer gemeente politiemannen gestaan, die de voorbijkomende vrachtjes onderzochten. En dat onderzoek is blijkbaar verre van overbodig. Men vertelde ons, dat er 's morgens voor dag en voor dauw al Haarlemsche slagers te Bloemendaal het verboden vleesch bij de goede klanten rondbrengen. De betaling en de fooi zijn er dan natuurlijk naar. Een bevestiging van de oud-vaderlandsche zegswijs: De morgenstond heeft goud in den mond. De Economische Hond. Dinsdag zette de heer L. Hirsch uit Amsterdam in „Rust hoek'na een inleiding van den heer S. W. de Cltrcq, de beginselen van den E. B. uiteen. Spreker noemde als zoodanig o. m. geen politiek gedde, maar practisch werk, vooral op landbouwgebied ter verhooging onzer productie; sneller werken der staats machine, hooger bezoldiging van onderwij zers. Ei was eenig debat. CENTRALE KEUKEN, BLOEMENDAAL. Spijslijst voor de week van 1318 Mei. M-iddagmaal 12 uur v.m.: Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot van rabarber.- Woensdag: Stamppot van spinazie. Donderdag: Stamppot van raapstelen. Vrijdag: Stamppot van spinazie. Zaterdag: Stamppot van snijboonen. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 9 uur 11 minuten aansteken. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: loopeu over verboden grond; diefstal van tclephoondraad; diefstal van rijwielen: diefstal van een ijzeren schijf. Gevonden en terug te bekomen bij F. Mentjóx, Sclicpersstraat 37, Schoten, een strooien hoed; Hogeubirk, Bloemen- uaalscheweg 98, Bloemendaal, een doosje met oude postzegels; wed. J. van Gulik, Juiianalaan 303, Overveen, een huissleutel H, de Lugt, Binnenpad 4, Overveen, een léderen hondenzweep; Krul, Bloemendaal- schcweg 219, Overveen, een ledige mand; Doemen, Tettcroderweg 19, Overveen, een damestaschje; aan het bureau van politie te Overveen, een bonboekje voor goed- koope melk. Verloren: een paardendeken, een ge brand zilveren horloge; een handtaschje; een portemonnaie; een zwarte broodtasch; een grijs zadeldekje; een zilveren artn- banu, waarin een horloge; een dames- portemonnaie. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 3 Mei tot en inet Woens dag 8 Mei. OverledeninhetgestichtMee- renberg: J. B. Oerrits, 40 .i.; J. Hogen- birk,, 76 j.; H. W. Cramer, 26 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Een wandelbosch, geen zang- of spreek- bosch, Komt men in het buitenland, met name in België, Frankrijk, Engeland, dan vindt men er de openbare parken, werke lijk openbaar: men mag er niet alleen wan delen, maar zelfs praten, preeken en rede voeringen, ja, muziek- en zanguitvoeringen houden. Anders in het eerzame ver- roomschende Heemstede. De gemeente koopt het park Groenen- daal en zet het welwillend open voor het publiek. Het is maar schijn lieve menschen, dat het voor u zoude zijn, als ge niet roomsch zijt. Het is er om een roomsch toonee! Cain en Abel te laten spelen, erg onartistiek en erg vervelend; ma.ar liet is niet om er een openlucht samenkomst ie houden van vrijzinnig godsdiensligen. Dat wil „mijnheer'' de pastoor, en de hetzkape- laan en ergo de twee roomsche hoorigen, de wethouders, en dat wil om der lieven (lees slappen) vrede wille, de burgemeester, hij had anders gewild maar vormde de min derheid in het achtbaar college, en de gemeenteraad dus ook niet. Dat das zegt alles. Heemstede wordt geregeerd door de roomsche combinatie Swolfs- Droog-pastoor. Ongelukkig en schijnheilig volk. Maar, God betere het!, daar helpen zelfs (zoogenaamde) protestanten aan mee. Men heeft nu maar op voorstel van den jongen heer Van de Poll besloten, in het park in 't geheel niet te laten tooneeispelen, spreken of zingen; en men zal er zijn neus alleen mogen snuiten in een zakdoek met een kruisje. Allemaal onvrije Nederlanders. De oude heer Van de Poll die op het huis Bosbeek onmiddellijk nabij Groenendaal woont, is nu meteen van alle „drukte'' af. Een preek van onzen vriend Haentjeus ware altemet aan hem nog wel besteed ge weest. De pastoor gnuift en weer klinken lustig al des morgens om II uur de trik- trakschuiven in de pastorie. Openbare les. De openbare les an mevrouw SijbrandiHalberstadt, die lieden in „De Kroon" zou plaats hebben, is uit gesteld wegens ziekte van mevrouw 3ij- brandi. Nu zal deze uitvoering 1 Juni e.k. plaats vinden. WIJSBEGEERTE. Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort. Op Zaterdag 4 Mei werd te Amersfoort gehouden de jaarlijksche algemeene vergadering van bewindvoer ders der Stichting Internationale School voor Wijsbegeerte. Het jaarverslag van den secretaris, dr. W. H. Denier van der Gon, getuigde van het bloeiende leven der Stichting, welke haar werkzaamheden en invloed geregeld uitbreidde. De Voorzitter deed verslag van de in gekomen inschrijvingen voor de cursussen van dit jaar, tot dusver loopende over 2,i0 inschrijvers; de cursussen van mevr. De Hartog, ds. De Ligt en den heer Blok zijn volteekend. Voor de andere cursussen staat de gelegenheid tot inteekening nog open. De raad van bewindvoerders werd uitge breid met 2 leden, n.l. den heer J. C. de Wijs te Bloemendaal en mevr. dr. J. van den Bergh van EijsingaElias te Sant poort. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden, en als nieuwe leden zijn gekozen de iteeren D. W. H. Patijn te Baarn en J. C. de Wijs voornoemd. De aftredende penningmeester, de lieer W. J. van Haren Noman Jr., afwezig, werd met algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Dc financieele commissie werd opnieuw samengesteld. Het bestuur deelde mede, dat hel een nieuwe commissie had ingesteld ont het tiesverlangd van advies te dienen in zake de regeling van het onderwijs, in het bi zonder het vaststellen der leerplannen. Tot leden dezer commissie heeft het bestuur benoemddr. H. W. Ph. E. van den Bergn van Eijsinga, mevr. dr. J. van den Bergh van EijsingaElias, dr. J. D. Bierens de Haan, J. A. Blok, dr. J. Clay, dr. A. H. Haentjens, dr. A. H. de Hartog, mevr. L. de Hartog—Meijjes en mej. mr. C. Wich- mann. Als curatoren werden herbenoemd dr. W. met Limonade vervangt THEE als middag- en avonddrank.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2