VICTORIA-WATER A.H.VAN DER STEUR Jr. Zomerstoffen. KERK-AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 19 Mei (Ie Pinksterdag). Ned. Herv. Gem., voorin. 10 uur, Dr. v. Leeuwen, „llaranutha", vourm. 10 uur, Jongeliedeiisumenk,, Ds. J. J. v. Noort, Pred. te Amsterdam. Geref. Gom., vccrm. 10 u., Ds. J. C. Hrussaard; nam. 5J u„ Ds. J. C. Brussaard. Maandag 20 Mei (2e Pinksterdag). Ned. Herv. Gem., voorin. 10 u„ Ds. J. Pb. Esmink. Pred. te Yelsen. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft voorradig eene ruime sorteering druse ongeveer overeenstemmende met de kosten van liet adverteeren in de Haar- iemsclie bladen, hetgeen dus daarmede op houdt. De heer Bladergroen heeft de ad ministratieve zorg. De vereeniging „Bloe- meiidaal's Bloei'' heeft de leiding, zij be taalt wat er op moet worden toegelegd en een waarborgfonds voor extra-verliezen schijnt reeds bijeengebracht. De druk is van den heer Zegers Veeckens alhier, firma Eaddegon Co. Getracht zal worden door het ophalen van advertentiën het tekort te dekken. Deze krant heeft van de gemeente het monopolie gekregen van de crisis-be richten, waartegenover de administratie verplicht is voor de kostelooze thuisbezor ging bij alle gezinshoofden zorg te dragen. Zoo noodig zullen extra nummers uitgege ven worden. Bloemendaalsche Amateuriotografen- vereeniging. Dinsdagavond hield de ver eeniging weer een van haar bijeenkomsten. In den wedstrijd voor buitenlandsche foto grafie werden bekroond de heeren Huijs- ser, Warnderinck Vinke en Kikkert. Volg den leerzame voordrachten van de heeren Huijsser en Bispinck, en fraaie, leerzame beelden. Weder een uitmuntende avond voor de Bloemendaalsche fotografen. Zangklasse van mevrouw J. IJzerman. Onlangs werd er in de M. U. L. 0.- school, alhier, een openbare les gegeven van zangleerlingen van mevrouw J. IJzer man. Vele ouders en genoodigden waren aanwezig. Fr werden aardige proeven van zangkunst door de kleine leerlingen gege ven. Mevrouw IJzerman heeft nu plan een cantate met de kinderen in te studeeren. CENTRALE KEUKEN. BLOEMENDAAL. Spiisliist voor de week van 21-25 Mei. Middagmaal 12 uur v.m.: Dinsdag: Erwtensoep. Woensdag: Stamppot van spinazie. Donderdag: Stamppot van raapstelen. Vrijdag: Erwtensoep. Zaterdag: Stamppot van snijboonen. Uit het p o 1 i t i e-r a p p o r t. Gevonden en terug te bekomen bij: D. Zwart, Midden Duin-en-Daalscheweg 12, Bloemendaal, een zilveren dameshorloge; aan de O. L. school, De-Genestetweg, Bloe mendaal, een portemonnaie; W. Eontcijne, Boschlaan 29, Bloemendaal, een zwarte broche; A. van Item, Zomerzorgerlaan 36, Bloemendaal, een zilveren rozenkrans; N. van Opzeeland, Zijlstraat 28, Haarlem, een kinderschopje; aan het bureau van politie ic Overveen, een bril in etui: een witte vrou wenzak; een linnen beurs. Verloren: twee vulpenhouderseen ring met sleutels; een portemonnaie; een gouden armband; een zilveren insigne; een dames portemonnaie; een Zilveren dames horloge; een sleutel; een gouden broche; een matrozenmuts; een gouden dames horloge; een abonnement N. Z. T. M.; een damestaschje. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 10 Mei tot en met Donder dag 16 Mei. Geboren: d. van G. J. van Riessen en .1. C. van der Werff. Ondertrouwd: W. G. F. C. Rissink en A. Fette; F. C. Breitenstein en M. E. de Stoppelaar. Getrouwd: C. G. van Oosten en A. M. van Roode; W. Th. Koks en M. P. van Roode; M. Kaptijn en A. C. Medenhlik. O verleden in lietgestichtMe e- r en berg: J. F. Koevoec, 76 j.; E. E. Bosch, 51 ,i.; G. van Dasier, 21 j.; A. J. Voogt, 31 j.; J. Breeuwer, 23 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. De nieuwe schouwburg. De afd. H. en O. van het Ned. Tooneelverbond, ver spreidt een omzendbrief, waarin erop ge wezen wordt dat van de gevoteerde 50.0(H),de inrichting van den nieuwen schouwburg niet kan worden wat zij zijn moest. Alle particulieren en instellingen, welken die nieuwe schouwburg ter harte gaat, worden in dit stuk opgewekt om door ruime bijdragen voor een waardige inrich ting en stoffeering mee te helpen zorgen. Men kan zijn goede voornemens te dien Opzichte melden bij den heer B. W. de Kanter, Prof. v. Vlotenweg 1, Bloemendaal. Wij hopen, dat velen zulks dan ook doen zullén. Tegen de prikkel films. De burgemees ter van Amsterdam heeft aan den raad een uitvoerig schrijven gericht, ter toelichting van een voordracht tot het' verstrekken van een crediet ter bestrijding van het bioscoop kwaad, waarin hij tot de volgende slotsom komt De burgemeester wenscht de door hein verleende vergunningen tot het geven van bioscoopvoorstellingen een wijziging te doen ondergaan, welke in hoofdzaak hier op neerkomt, dat deze niet toegankelijk zijn voor personen onder den achttienjarigen leeftijd, tenzij de vertooning naar het ooi- deel van den burgemeester daartoe ge schikt wordt geacht. Een flinke daad. Dat maar stil-aan voortwoekerend bioscoop-kwaad dient be streden. Er kan niet genoeg worden ge- daan om tot schifting en controle te komen; het aantal laffe, domme en verkeerde films is groot, misschien nog grooter dan dat van lafie, domme en verkeerde tooneel- stukken. Ouders, laat uw kinderen geen film gaan zien, waarvan ge niet weet dat die voor hen geschikt is. VAN HIER EN DAAR. Tentoonstelling Wenckebach mevr. Verster. In het Stedelijk Museum te Am sterdam is de aangekondigde tentoonstel ling van schilderijen door L. W. R. Wencke bach en mevrouw R. de Balbian Verster Bolderheij geopend. Deze eerste dag was voor genoodigden en een groot aantal dezer, dames en hee ren, voornamelijk schilders en bekende personen op kunstgebied, hadden aan de uitnoodiging om deze merkwaardige ver zameling in oogenscliouw te nemen, gevolg gegeven. De zaal bevat 46 schilderijen van Wen ckebach en 44 van mevrouw Verster. De tentoonstelling, die op dezen eersten dag al zooveel belangstelling trok, is van heden af tot 9 Juni voor het publiek toe gankelijk. Dat een soldaat te midden van het harde krijgsbedrijf nog kan filosofeeren, bewijzen beschouwingen van luitenant-kolonel J. E. E. Craster in de English Review van April. Over haat denkt hij het volgende: „Wij bevechten een stelsel, waarin geor- gamseei de haat een voorname rol speelt. Maar als wij haat met haat bestrijden, zul len wij tot het peil van onze vijanden zin ken. Onze sterkte, onze hoop op de eind overwinning schuilt, in het feit, dat onze soldaten de Duitschers niet haten. Zij zijn hun volmaakt onverschillig. En juist die onverschilligheid vinden de Duitschers zoo hinderlijk. Zij zouden bewonderd en ge vreesd of althans gehaat willen worden. De grondslag van haat is vrees. Nie mand kan eerlijk haten wat hij niet vreest. En toen de Duitschers hun manschappen leerden om te haten, leerden zij hun on vermijdelijk ook, om ons te vreezen." Ten slotte een gedachte over het solda- tenberoep „Ieder man moest gedurende een tijd van zijn leven soldaat zijn, maar niemand moest zijn heele leven lang soldaat zijn. Niemand moest eigenlijk zijn geheele leven aan eenzelfde bezigheid of beroep wijden, Want iedere bezigheid wordt na zekeren tijd een routine, en routine is de doodelijke vijand van alles wat in het leven het beste is. Zij doodt de belangstelling en de vreug de in het leven. Zij bewerkt een stilstand van den geest. De oorlog heeft vele man nen aan de routine ontrukt, die hun leven afstompte." Bescherming voor de dieren. Wij wij zen gaarne hier ter plaatse eens op den uitmuntenden arbeid, door de vereeniging voor bescherming der dieren al zoovele jaren verricht. Aanleiding daartoe is een omzendbrief door .de vereeniging dezer dagen verspreid, en waarin tot toetreding als lid dezer vereeniging wordt opgewekt. |S met Limonade vervangt THEE als Pw middag- en avonddrank.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2