VICTORIA-WATER A. H.VAN DER STEUR Jr. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. Heeft voorradig eene ruime sorteeiing Zomerstoffen. KERK-AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 2 Juni. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. „Maranatha", voorm. 10 uur, Jongeliedensamenk., Ds. G. Barger, Directeur vau „Meer-fen-Bosch". Geref. Gem., vcc/m. 10 u., Ds. J. C. Brussaard; nam. 5£ u., Ds. J. C. Brussaard. Heeren- en Dameskleermaker. TELEPHOON 303. om een gemeentelijke bijdrage van 6,- - per leerling. Toegestaan, f 250,werd aan het bestuur van den veenpolder gege ven om het pad langs de Houtvaart op te knappen. En daarna kwam de verkoop der etensbussen van wijlen de Centrale keu ken aan de Coöperatieve keuken aan de orde. Er stond zoo'n gevalletje op tafel, en de raadsleden konden het bekijken en taxeeren. De Coöperatieve keuken bood J 800,voor het zoodje. He heeren Laan en Van Tienhoven vonden het te weinig, maar dr. Bornwater wist, dat er geen cent meer voor zou worden uitge geven; op een vraag of Bloemendaal zelf ze nog ooit noodig hebben zou. m. a. w. of de gemeente nog ooit een 6 uurs-keuken zou opzetten, klonk het met diepen nadruk „neen'' van de bestuurstafel, en zoo gingen dan de etensbussen bij mekaar weg voor het prijsje van 800, Als verzachtende omstandigheid kwam de voorzitter met de mededeeling dat de coöperatieve keuken in principe bereid is, ook 12 uurs-maaltijden klaar te maken, als het moet. Een verzoek om ontheffing van de bouw verordening was ingekomen, n.l. van den heer De Wijs, die voor zijn villa aan den Potgieterweg, van artikel lOWs verschoond wenschte te blijven. Goedgevonden. Daarna werd wegens buitengewone uit gaven het maximum-heffingsbedrag van den hoofdelijkcn omslag op 330.000,vei- hoogd. Een verordening tot aanwijzing der stemlokalen werd vastgesteld; leden der stembureaux werden benoemd; besloten werd dat de leden der stembureaux (be halve de raadsleden) 5,— in plaats van 3.zooals vroeger, vergoeding zullen krijgen; tot het doen van betalingen uit den post Onvoorziene Uitgaven, werd be stoten: en een suppletoire begrooting voor den dienst 1917 tot een bedrag van 198.964,— vastgesteld; nog werd beslo ten tot af- en overschrijvingen van en op posten der begrooting dienst 1917 tot een bedrag van 164,05. Aan de orde was dan een voorstel van B. en W. tot het intrekken der raadsbeslui ten van 25 April 1.1., waarbij dr. Lens tot schoolarts en armendokter te Vogelenzang benoemd werd. Er was n.l. ingekomen een verzoekschrift', geteekend door vrijwel alle ingezetenen van Vogelenzang, waarin den raad gevraagd werd de gezegde benoe ming ongedaan te maken, daar dr. Lens te ver weg woont om bij dringende gevallen spoedig ter plaatse te zijn, en in zijn plaats te benoemen den nieuwen arts van Beune- broek, dr. Van Aalst. De heer Verdeaaal ondersteunde ver zoekschrift en voorstel. De Voorzitter deelde mede, dat hij, daar het request hem reeds bekend geworden was, het raadsbesluit niet had uitgevoerd, om zoodoende de zaak te vergemakkelijken. De heer Van Tienhoven keurt dat niet- uitvoeren af. Hij had den burgemeester bezocht, hem voorgesteld, het besluit uit te voeren, dr. Lens van het request in kennis te stellen, dan zou deze naar hij zelf verklaard had voor de benoeming heb ben bedankt. Thans is de zaak echter een paskwil, iemand kan toch niet afzien van een benoeming, die niet geschied is. De heeren Bornwater, De Roo, Laan, vallen den heer Van Tienhoven bij. De be noeming had moeten geschieden; een raads besluit behoort te worden uitgevoerd. De meerderheid van den raad bleek dit inzicht te deelen, en zoo zal voor er iets verder in deze quaestie kan worden gedaan, de benoeming van den heer Lens aan dezen moeten worden bekend gemaakt. De raad besluit dan nog aan oud- gemeenteambtenaren een verhooging op hunne pensioenen toe te kennen, en vult daarna een verordening aan op de belas tingheffing voor het gebruiken of hebben van particuliere werken en inrichtingen op, onder of boven den openbaren gemeente grond, en besluit ten slotte nog tot den aankoop voor 12.060,van het huis ge legen Blocmendaalscheweg 153, te Over- veen. om dat aan mejuffrouw Zoethout, de vroedvrouw der gemeente, die in het cen trum wonen moet. maar geen vaste woning daar vinden kon, te verhuren. Bij de rondvraag sprak de heer De Roo zijn ergernis uit over de doortrekkende mi litairen, die met hun paarden maar langs alle paden in de gemeente trekken en de boel vernielen. Of de garnizoens-comman- dant niet eens kon worden aangeschreven. Oing moeilijk, meende de Voorzitter, in de zen tijd moest men van de militairen wat door de vingers zien. Juist niet, meent de heer De Roo, want dan komt het van kwaad tot erger. De heer Jacometti vraagt of er in Bloe mendaal nog gesproeid wordt. De Voorzit ter zegt van neen, vanwege de waterduurte. Verscheidene raadsleden blijken er noch tans voor. Een stemming is noodig; de meerderheid blijkt dan voor matig sproeien. We vernemen dan nog, dat de gemeente de 10 door haar gekochte huizen aan den Kinheimweg aan het rioolnet moet aanslui ten. waarvoor zij van den raad een crediet van 1200,krijgt, en dat het foto-archief van Boemcndaal door den heer Bispinck zoo goed als gereed gemaakt is, en eerst daags door de raadsleden zal worden be keken voor of na een volgende zitting. Déze zitting was intusschen hiermede ten einde. PLAATSELIJK NIEUWS. In zake dan aanleg van den Zeeweg, heeft het Haarlemsch Steuncomité een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin het den aanleg wel degelijk als een bestrij ding der werkeloosheid noemt, en erop aandringt, de noodige onteigening der gron den spoedig te doen plaats hebben, opdat met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. Het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Bloemendaal zal dit jaar gedurende liet tijdvak I Juni—30 Sept. voor den post- en telegraafdienst op werkdagen zijn open gesteld van 8 uur v.m. -12.30 n.m. en 1.30 —7.30 n.m. Men verzoekt ons plaatsing van liet vol gende Nu de schoonmaak en verhuizingen wel zoo wat achter den rug zijn, wordt aan huisvrouwen vriendelijk verzocht van haar voorraad lappen of restanten van wollen of linnen gordijn- of meubelstof, vilt of iets dergelijks, wat te willen-afzonderen voor liet maken van de buitenzakken van kook- zakken. Nu het gasrantsocn in de eerst volgende maanden tot zulk een gering mi nimum is beperkt, zouden deze zoo goed te pas komen in arbeidersgezinnen. De lappen moeten ongeveer 70 bij 100 cM. groot zijn. Ook oude kranten worden gaarne aangenomen. Wie iets dergelijks re missen hebben, worden verzocht het te stu ren aan het Proveniershuis, waar liet door den concierge in ontvangst zal worden ge nomen. Wie het gemakkelijker vinden, het in Overveen te bezorgen, kunnen daarvoor terecht bij mevr. H. Westerveldv. d. Voort. Hyacinthenlaan 3. aldaar. Ned. Bond van Vrouwenkiesrecht. L.I. Maandagavond werd in „Rusthoek' de laat ste bijeenkomst van het seizoen gehouden. Het was een waar succes. Voor een stampvolle zaal hesprak mevr. Wijnaendts Francken -Dyserinck, oud-presidente van den Bond, nu kamercandidate van den Eco- nomischen Bond „De rol van de vrouw in de politiek". Oloedvo! en bezielend, nu en dan door kerngezonden humor afgewis seld, wist de sympathieke spreekster haar gehoor van az te boeien. Eerst wijdde zij uit over het tekort aan gemeenschapszin en politieke belangstel ling. dat nog in hooge mate bij de vrouwen lieerscht. Daarop werden de diepgaande verschillen tusschen ultra's en gematigde feministen door tallooze voorbeelden in een helder licht geplaatst. In al hare aspi raties, dus ook in de wetgeving, wenscht de laatste de diepgaande physieke en psy chische verschillen tusschen de seksen te eerbiedigen. Alleen van harmonische sa menwerking en volle ontplooiing van beider capaciteiten is heil te verwachten. Daarop gaf spreekster een kort over zicht van den Economischen Bond en be sprak de kansen van benoembaarheid der vrouwen bij de verschillende politieke par tijen: hoe meer links, hoe meer kans. Zij wijdde daarbij uit over de speciale rol «wel ke zij zich voor de vrouw in de politiek voorstelt en als de vruchtbaarste be schouwt: zij verheffe zich zooveel docn- met Limonade ervangt THEE ais middag- ~n avoriddrank.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2