A. H.VAN DER STEUR Jr. VICTORIA-WATER KERK-AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 9 Juni. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur, Prof. Dr. van Leeuwen, van Utrecht. „Maranatha", voorm. 10 uur, Jongeliedensamenk., Di. Padt, van Amsterdam. Geref. Gem., vccrin. 10 u., Ds. J. C. Brussaard; nam. 5£ u., Ds. J. C. Brussaard. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft voorradig eene ruime sorteering die maanden lans flink en toch welwillend de leiding had. l)e ufil. Bloemendaal van den Ned. Pro testantenbond deelt mede, dat de eerste Zondagochtend-bijeenkomst /.al gehouden v orden op den 9den Juni a.s. om half elf in het schoolgebouw der Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Ds. A. H. van der Hoeve uit Utrecht, die ook op onze oprichtingsvergadering heeft gesproken, zal deze godsdienstoefening lei den. Deze bijeenkomsten zuilen voortaan om dc 1-1 dagen plaats vinden, de namen dei- predikanten zullen wij u zoo spoedig mo gelijk doen weten. Ruim Kif) personen hebben zich reeds als lid der afdeeling opgegeven. Naar wij vernemen, is, zooals in de laat ste raadszitting werd besloten, titans aan dr. Lens van zijn benoeming tot schoolarts en armendokter te Vogelenzang kennis ge geven, en heeft dr. Lens onmiddellijk voor laatstgenoemde functie bedankt. De eerste heeft hij echter aanvaard. Aan den gevel van het postkantoor te Overveen is een lichtpunt aangebracht; een verbetering, want het kon daar 's avonds Egyptisch duister zijn. Dinsdagmorgen brak er in een tuin van den heer Roozen op Rolland te Overveen een brandje uit. Politie was met lilusch- materiaal spoedig ter plaatse, en niet ;d- leen, dat zij ermee ter plaatse was. maar zij werkte er ook mee. Bazar. Woensdag en Donderdag werd in den tuin van mevrouw Bicrens de Haan —Waller op „Oud-Zomerzorg" te Bioc- mendaal een bazar gehouden ten voordeele van de bewaarschool in de Colensostraat te Schoten. Een lieele verzameling voorwet- pen van velerlei aard is ingezonden, en in den mooien tuin op smaakvolle wijze uitge stald: de bazar maakt eeti alleraardigstcn indruk. Een woord van hulde aan de da mes-regentessen. die hem organiseerden. Kennemer keuken. Maandag i.l. werd de Kcnnemer keuken geopend. De opening droeg geen officieel karakter. Tegenwoor dig waren liet geheele damesbestuur 'en eenige persmannen. Dr. Bornwater was aanwezig in zijn hoedanigheid van commis saris. De pers werd door de inrichting rond geleid, waarna mevrouw Colieu Tervaart, de presidente, liet personeel toesprak, en liet liet reglement voorlas, daarna werd liet personeel onthaald. De keuken is op dien dag dadelijk in ge bruik gesteld; dien eersten dag reeds was de toeloop zoo groot, dat er 250 porties verstrekt werden. Dadelijk moest het per soneel daardoor al worden uitgebreid en de ledenlijst gesloten. Postkantoor te Bloemendaal. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waar«an de afzenders onbekend zijn; te rugontvangen in de 2e helft der maand Mei 1918. Blok, Haarlem; Adam Dor, Utrecht; Mrs. Insinger- Roëll, Amsterdam; mej. D. Mou- rik, Haarlem; D. Ort, Hentbrug; A. de Roos, Amsterdam; „Stads-Editie", Haar lem. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 9 uur 47 minuten aansteken. Uit het p o 1 i t i e-r a p p o r t. Gevonden en terug te bekomen bij Mooij, Koninginneweg 8, Haarlem, een gou den speld met paarlen; M. L.Jorritsma, hotel „Duin en Daal", een gouden arm band Dankbaar, Rijperweg 5, Bloemen daal, een ledige portemonnaieaan den politiepost te Bloemendaal, een straatbe zem; Frundt, Aelbertsbergstraat 62, Haar lem, twee zilverbons; W. F. Roozen, Rol landspad ,37, een knipmes; Van der Meije, Schermerstraat 5. Haarlem, een r.-k. kerk boekje. Verloren: een paar manchetten met zilveren knoopen; een portemonnaie. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 31 Mei tot en met Donder dag. 6 Juni. Geboren: d. van J. W. F. van der Valk en J. M. Dam; d. van H. van Riessen en E. M. Duijs; z. van P. de Looff en M. Koorn. Getrouwd: W. G. F. C. Rissink en A. Pette. OverledeninhetgestichtMee- renberg: W. J. van de Pieterman, 36 )r. A. C. Kol, 81 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. De postbus 77 staande aan den Munt toren te Amsterdam, was Zaterdag .3/4 uur zoo vol. dat wij. een brief postende, bovenop liggende briefkaarten uit de bus konden halen. De chef van een zaak daar in de buurt klaagde dat dit telkens zoo was, hij wcnschtc bussen ruim als wijde zakken, zooals in Londen. Wij helpen het hem wenschen. De buslichting 3.45 was dien middag 3.55 nog niet geschied. Men vertelt ons uit Amsterdam, dat Ha genbeek. de circus-directeur alleen zilver geld aanneemt. Ons lijkt dit ongetoofelijk 't zou anders wel van Duitsche zijde een aardig middel zijn om zilver uit te voeren: eenige kisten met zilverlingen bij de leeu wen in het hok, de commiezen zullen cr persoonlijk geen onderzoek naar instellen. De geheele verschijning van den leeuwerigeu Hagenbeek met een onoogelijke tent, in de zen tijd, in ons land, waar alles nu slapheid en halfheid is, 't is wel vreemd. Wat komt de man hier doen De Amsterdamsche Bank heeft het huis van wijlen notaris W. K. Loeff aan de Groote Houtstraat te Haarlem gekocht. Nog niet genoeg banken in deze stad van 70.000 inwoners. Of zou Haarlem werkeiijk een grootere toekomst hebben en de ban ken (de geldmannen zijn in het algemeen vrij goed ingelicht) daarop reeds rekenen Te Halfweg hebben ter inzage gelegen voor de belanghebbenden de plannen tot onteigening van water, tuinen, paden en wegen, niet aan het Rijk behoorende, voor de verbreeding van den Rijksstraatweg Amsterdam —Haarlem. De bedoeling is dat liet gebouw der Ned. Herv. Kerk (tegen over den ingang der suikerfabriek) ver dwijnt, de vaart wordt vandaar naar het westen toe over eenige honderden meters gedempt, een vaar- en afwatersloot van 7 meter breed zou ongedempt blijven. Later vernamen wij, dat ook die zal verdwijnen. Aan de Oostzijde blijft dc r.-k. kerk met pas torie staan, men vraagt een te ltoogen prijs, ook daar zal de vaart tot een sloot van 7 ineter breed worden versmald. Donderdag was een deputatie van de Gezondheids commissie van hier te Halfweg om de stukken te bestudeeren in verband met den vuilafvoer, die in Halfweg zeer slecht geregeld is en door het voorgenomen werk nog weer slechter dreigt te worden. Voor liet gerechtshof te Amsterdam pro testeerde mr. A. H. J. Mcrens namens de Haarlemsehe balie uitvoerig tegen een af spraak buiten die balie om tusschen presi dent van liet Hof en den deken der Amster damsche advocaten mr. Kappeijne aldaai gemaakt, op grond waarvan de Haarlem sehe advocaten geacht werden de luin toe gevoegde cliënten, ook voor het Hof in Amsterdam te konten verdedigen. Deze afspraak houdt verband met de overbevol king van het huis van bewaring te Am sterdam. De grief was niet zoozeer, dat hier zon der redelijken grond een beroep werd ge daan op de medewerking der Haarlemsehe advocaten, maar dat de wijze, waarop de medewerking van hen werd verwacht, be dacht en in werking was gesteld, zonder dat zelfs de moeite was genomen met den deken der orde van advocaten te Haarlem, overleg te plegen. In liet huis van bewaring te Haarlem be vinden zich sedert December 1917, d. i. dus bijna een half jaar, een 10-tal jongens die, zooals de wet zegt, zonder toepassing van eenige straf ter beschikking van de regee ring zijn gesteld. Doorgaans worden al dus veroordeelde jongens in het huis van bewaring geborgen om ze van de mot Limonade vervangt THEE als middag -n avonddrank.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2