VICTORIA-WATER A.H.VAN DER STEUR Jr. Zomerstoffen. KERK-AGENDA. Zondag 18 Augustus. BLOEMENOAAL. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 u., Ds. P. J. Molenaar, Pred. te 's Gravenhage. „Maranatha", voorm. 10 uur, Jongeliedensamenk., Ds. G. W. C. Yunderink, Pred. te Haarlem. Geref. Gem., voorm. 10 u.. Ds. J. C. Brussaard, nam. 5$ u., Ds. J. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, afd. Bloemendaal, v.m. 10$ u. (in het gebouw der Bloemend. Schoolvereen.), Ds. J. A. C. Fetter, Pred. te Zutpken. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. eene ruime sorteering Mag uit een en ander wellicht worden opgemaakt, dat uw college het met de wij ziging der grens van onze gemeente niet zoo ernstig opvat als zich aanvankelijk, een dreigend onweder gelijk, liet aanzien, de raad zou meenen, dat zoodanige opvatting van uw college ook deugdelijk zou zijn uit een oogpunt van algemeene politiek. Wordt door decentralisatie van bestuur de belangstelling in de publieke zaak ver hoogd, de levende kracht van het gezag versterkt en daardoor de veerkracht van regeering en geregeerden opgewekt, een noodeloos verheffen van de steden ten kos te van de omliggende dorpen, bewerkt het tegendeel. Het toenemen van de toch reeds groote macht der dichtere bevolkingscen tra, waar in den tegenwoordigen tijd de langzame, maar gestadige ondermijning van het gezag gepaard schijnt te gaan aan een snel wisselende overspaninng en verslap ping van het leven, kan niet veel anders doen dan den invloed van het platteland vernietigen, rustige en gezonde opvattingen dooden. En wat de gemeente Bloemendaal in het bizonder betreft: hare voor eene krachtige, moderne gemeente zoo fraaie en gunstige ligging, aan verschillende zijden in verbin ding staande met het groote verkeer, wet tigt een onverkort handhaven van haar te genwoordig bestaan, ja geeft haar aan spraak op de bizondere bescherming der hoogere bestuursorganen. Mocht het echter onverhoopt uw college met eene grenswijziging van Bloemendaal ten faveure van Haarlem ernst zijn, dan spreekt de raad nogmaals zijn diep leed wezen uit over het feit, dat uw college den raad niet in staat heeft gesteld van de eigen argumenten van uw college, die daarvoor zouden kunnen pleiten, kennis te nemen. Aldus met algemeene stemmen vastge steld in de vergadering van den raad van 22 November 1902. De raail der gemeente Bloemendaal, 1MMINK, voorzitter. F. W. R. GRIPPELING, wethouder. IV. Heden, den vijfden Maart negentien honderd twaalf compareerden voor mij Ja cob Harmen Wildervanck de Blécourt, no taris ter standplaats de gemeente Bloe mendaal, 1. de heer Derk Tiemens, rentmeester wonende te Overveen, als lasthebber van mevrouw Johanna Borski, weduwe van den heer David van der Vliet, zonder beroep of maatschappelijke betrekking, wonende te Overveen, blijkende deze lastgeving uit eene onder- handsche acte van lastgeving, welke, na vooraf door den lasthebber in tegenwoor digheid van mij notaris en de getuigen voor echt erkend en ten blijke daarvan door ons allen onderteekend te zijn aan deze acte is vastgehecht. 2. de Hoogwelgeboren heer jonkheer An thony Bas Backer wonende te Overveen en de heer Albertus Jacobus van der Flier wonende te Overveen, volgens hunne ver klaring de eerste als burgemeester en de tweede als secretaris der gemeente Bloe mendaal te zamen vertegenwoordigende het college van burgemeester en wethouders en in deze voor en in naam der gemeente Bloemendaal optredende, ter uitvoering van het besluit van haar gemeenteraad an den zes en twintigsten October negentien hon derd elf, goedgekeurd door heeren Gede puteerde Staten van Noordholland bij be sluit van den eersten November negentien honderd elf nummer 69. De comparant sub. 1 verklaarde in zijne genoemde hoedanigheid te hebben ver kocht aan de gemeente Bloemendaal, voor welke gemeente de comparanten sub 2 genoemd verklaarden te hebben gekocht: Een perceel grond, gelegen nabij den Bergweg te Bloemendaal, kadastraal aldaar bekend in sectie A nummer 6405 groot twee hectaren zeventig aren zestig centi aren. Eigendoms aankomst. De comparanten verklaarden, dat voor meld vast goed aan genoemde verkoopstci is toebedeeld blijkens acte van scheiding op een-en-dertig Maart achttien honderd zes-en-tachtig voor den toen te Amster dam resideerenden notaris Pollones verle den, overgeschreven ten hypotheek-kantore te Haarlem den twaalfden Mei daaraan volgende in deel 512 nummer 30, verkla rende zij overigens daarvan geene titeis van aankomst te kennen, noch daarop be trekking hebbende overschrijving in de re gisters der hypotheken. De comparanten verklaarden, dat deze overeenkomst is geschied voor de koop som van een gulden, welke de comparant sub 1 verklaarde van de koopster te heb ben ontvangen en haar voor de betaling kwijting te verleenen, en voorts onder de navolgende Bedingen en bepalingen. 1. Het perceel is verkocht om te wor den bestemd tot algemeene begraafplaats, met alle daartoe behoorende en noodzake lijke gebouwen en bijbouwingen. 2. üeene grafruimten of grafkelders zullen op bovenbedoelde begraafplaats worden afgestaan, dan hetzij aan rechthebbenden op grafruimten of grafkel ders op de bestaande begraafplaatsen in de gemeente Bloemendaal, hetzij aan inwoners van Bloemendaal of personen, die daar hun buitenverblijf hebben, hetzij aan per sonen in Bloemendaal overleden, die al daar noch woonden noch hun verblijf hadden. 3. De verkoopster behoudt voor zich en voor hare erfgenamen en rechtverkrij genden de vrije en kostelooze beschikking van een door haar aan te wijzen gedeelte van de op te richten begraafplaats, tèr grootte van ongeveer vijfhonderd vierkante meter, om daarop of daarin aan te leggen één of meer graven of grafkelders. Verkoopster en hare erfgenamen of rechtverkrijgenden hebben zoo voor zich als voor de personen, die van harentwege oif hunnentwege komen, het r,echt van vrijen toegang, zoowel om hare of huntle graven te bezoeken, als om daaraan de door haar of hun gewenschte zorg te besteden of te doen besteden. 4. Behalve de door de wet of plaatse lijke verordening vereischte afscheiding zal de gemeente Bloemendaal op hare kosten moeten aanleggen en onderhouden binnen de afsluiting eene beplanting van boomen of heesters ten genoege der ver koopster, zulks ter hoogte van minstens twee meter en op eene breedte van min stens vijf meter uit de grens van het bij deze verkochte. 5. Ten behoeve van het bij deze ver kochte en ten laste van de perceelen, ka dastraal bekend gemeente Bloemendaal sectie A, nummers 6404 en 6403, mede aan de verkoopster toebehoorende en door haar bij gemelden titel verkregen, wordt bij deze gevestigd de erfdienstbaarheid van weg om te komen van het heerschende erf over het lijdend erf naar den openbaren weg of Bergweg vice versa. De gemeente Bloemendaal zal op hare kosten vorenbedoelden door de verkoop ster aan te wijzen toegangsweg vanaf den Bergweg naar de begraafplaats moeten aanleggen, dezelve over eene breedte van minstens vier meter hard jmaken en in dien toestand voortdurend onderhouden. 6. Aan alle eigenaren van grafkelders en grafruimten op de begraafplaatsen in de gemeente Bloemendaal, zal, voor zoo ver zij zulks verlangen en wettelijke voor schriften zulks toelaten, de vergunning wor den verleend, de lijken hunner betrekkin gen en de gedenkteekenen en versieringen hunner graven naar de nieuw op te rich ten begraafplaats te doen overbrengen. 7. Het goed is verkocht met al de daaraan verbonden rechten en lasten, heerschende en lijdende erfdienstbaarhe den, zichtbare en verborgen gebreken. 8. Verkoopster waarborgt aan de koop ster alleen hare bevoegdheid tot verkoop en levering van het perceel. 9. De kosten op dezen koop en de wettelijke levering en opmeting van het perceel vallende, zijn ten laste van de ge meente Blemendaal. Waarvan acte in mi nuut is verleden te Overveen gemeente Bloemendaal, op dagteekening in den hoofde dezer gemeld, in tegenwoordigheid van de heeren Albert van Pelt, candidaat- notaris wonende te Bloemendaal en Hen drik Heitlager gemeentebode, wonende te Overveen als getuigen met de comparan ten aan mij notaris bekend. En onmiddellijk na voorlezing dezer acte hebben de comparanten en de getui gen met mij notaris haar onderteekend. OeteekendD. TIEMENS, A. BAS BACKER. A. J. VAN DER FI.1ER. A. VAN PELT. H. HEITLAQER. WILDERVANCK DE BLECOURT. Geregistreerd te Haarlem den vijfden Maart 1900 en twaalf, deel 182, folio 118, verso, vak 8, twee bladen, geen renvooi. Ontvangen voor recht van verkoop a 2 een gulden twintig cent 1,20). De Ontvanger b. a. (Qet.) DE KRUYFE. De ondergeteekende Johanna Jacoba Borski, weduwe van den heer David van der Vliet, zonder beroep wonende te Over veen, verklaart te machtigen den heer Derk Tiemens rentmeester wonende te Over veen, speciaal om voor en namens haar te verkoopen en in eigendom over te dra gen aan de gemeente Bloemendaal: Een perceel grond, gelegen nabij den Bergweg te Bloemendaal, kadastraal be kend in sectie A. N". 6405 groot 2 hectaren 70 aren 60 centiaren. Zulks voor de koopsom van een gulden, daartoe de verkoopsbedingen vast te stel len en te regelen, den koopprijs te ontvan gen en daarvoor te kwiteeren, erfdienst baarheden te vestigen, het verkochte te le veren en alles meer te doen, wat nuttig en noodig zal zijn. Overveen, Februari 1912. Oeteekend: J. J. v. d. VLIET BORSKI. Voor echt erkend OeteekendD. TIEMENS. A. VAN PELT. H. HEITLAQER. WILDERVANCK DE BLECOURT. Qeregistreerd te Haarlem, den vijfden Maart 1900 en twaalf, deel 135, folio 86, recto, vak 6, één blad, geen renvooi. Ontvangen voor recht: een gulden twin tig cent 1,20). De Ontvanger b.a. (get.) DE KRUYFF. In overeenstemming met artikel 2 van vorenstaande overeenkomst luidt artikel 1 der verordening op de algemeene begraaf plaats te Bloemendaal, vastgesteld bij raadsbesluit van 21 December 1916 aldus: Artikel 1. Er worden slechts ruimten voor graven of kelders afgestaan aan rechthebbenden op grafruimten of grafkelders op de bestaan de begraafplaatsen in de gemeente Bloe mendaal, aan inwoners dier gemeente of aan personen, die daar hun buitenverblijf hebben, zoomede ten behoeve der teraarde bestelling van de te Bloemendaal overleden personen, die aldaar noch woonplaats, ncch hun verblijf hadden. Wordt vervolgd.) EEN INTERNATIONAAL NEUTRAAL HOF VOOR VOLKENRECHTEN. IV. (S 1 o t.) Wanneer een schip met contrabande ge heel of gedeeltelijk geladen naar een haven van eigen nationaliteit wordt verwezen, na aangehouden te zijn, zal de regeering van den staat, waartoe het schip behoort, schip en lading of een deel der lading, dat contra bande is, doen prijsgeven, de beslissing daarvan latende aan het hof. Het hof stelt vast wat als contrabande behoort te worden aangemerkt. Het hof beslist over de bestemming van den buit. Het doet dezen aan den staat van den kaper toekomen, zoo mogelijk in natura, desgewenscht belast het hof zich met de bewaring of den verkoop. De alliantie der Neutralen maakt gecner- lci wijziging in de economische verhouding welke voor den oorlog bestond tussehen de neutrale en oorlogvoesende partijen, doch de handelsgemeenschap wordt dadelijk ver broken tussehen alle neutrale staten der alliantie en één der twee oorlogvoerende partijen op een wenk van het hof, tot die partij toegeeft aan een door het hof ge stelden eisch. Dit is de eerste schrede op den weg des vredes: regeling en waken voor de i echten van onzijdigen die onschuldig zijn aan het ontstaan van den oorlog. Tractaten zijn als scheurpapier geacht: de grootste fout in dezen oorlog is, dat men het geschreven woord en beschreven recht heeft veracht en genegeerd, onbeschreven rechten en plichten heeft ingevoerd die ge fundeerd zijn op overmacht en daardooi slechts kunnen gehandhaafd worden. De heiligheid van de overeenkomst, welke de kracht heeft van het gebod, moet weer geëerbiedigd worden. Wie dat niet verstaat, dien moet het geleerd, desnoods opgedron gen met kracht van wijzen en onthouden. De mogelijkheid valt niet te betwijfelen, want de chaos wordt ook bij de thans oor logvoerenden al grooter en sporen van in wendige volksontaarding en verdeeldheid van meening vallen waar te nemen. Duurt de oorlog nog lang, dan belooft liet redelijke zwaard der neutralen krachtiger te kunnen actioneeren dan het gesmede zwaard der vechtenden. Alleen maar: dat redelijke zwaard moet aangegespt worden, in de opinie der neutralen bestaat in zake zelfbehoud nog geen eenheid van vorm, liet sukkelt onder hen nog veel te veel niet pro's en contra's, waarmede men niet an ders inoogst dan verslapping van geestelijke kracht en beoordeeling door buitenstaanden in het licht der inferioriteit. De nood dringt. Laat die nood eenheid werken. Er is verstand in ons land, waar om zwijgt het? Waarom treedt het niet naar voren Waarom hebben partijdige sukkels allerwege het woord Als het in kort vrede mocht worden, km daarop voor de toekomst niet vertrouwd. Hij zal tot stand komen door "actoren die geen waarborg van duurzaamheid bezitten. De ware factoren voor een duurzamen vrede sluimeren nog. Zij moeten van bui tenaf gewekt worden in de standen die niet tot de heerschende partijen in alle landen behooren. Zij kunnen gewekt worden door gegronde redeneering, want de volken en hun regeeringen zijn over het algemeen te gen een modernen oorlog omdat deze het economisch verband, dat tussehen de vol ken bestaat, verscheurt; dit is nu genoeg zaam bewezen. Die oorlog willen, zijn ge meenlijk een waanzinnige, imperialistische factie die de rust niet kan verdragen waar in zij leeft. Een en ander maakt het voor de neutralen noodig om hun positie te bepalen en te be vestigen om te voorkomen dat, en bij voort during van dezen oorlog en na een twijfel- achtigen vrede bij een nieuwe uitbarsting van den oorlogsvulkaan, al wie met den naijver tussehen oorlogvoerenden niets heeft uit te staan, bedolven worde onder de gloeiende lava van militieplieht, oorlogsleening, wer keloosheid, duurte, gebrek, misdaad, fraude en al de uitterende economische ziekten welke thans economisch heerschen. A. P. van Dalen. PLAATSELIJK NIEUWS. In deze gemeente doen zich eenige ge vallen van diphtherie voor. Door de politie zijn aangehouden twee jongens, die zich hadden schuldig gemaakt aan inbraak met diefstal in een onbewoonde villa alhier. X De candidaatstelling ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, wegens het overlijden van den heer A. van der Hulst, zal plaats hebben op 4 September a.s., ter wijl de dagen voor eventueele o temming en herstemming zijn bepaald op 17 en 27 Sep tember a.s. X Wanneer men langs de Elswoutslaan wandelt, kan men zien dat het nu wat be gint op te schieten met de te bouwen arbei derswoningen, althans eenige blokken be ginnen reeds aardig de hoogte in te komen, liet is maar te hopen dat de aannemer wat goed weer mag houden, dan zal hij er zeker spoedig eenige onder de kap hebben. X Nu men allerwege aardappclennood heeft, probeert men op andere manier daar aan te komen, en begint men hier en daar strooptochten te houden om de te veld staande aardappelen te stelen. Het is de politie reeds mogen gelukken een paar da ders aan te houden. X Daar men het vorig jaar heeft onder vonden dat geregeld bewoners van andere gemeenten hier de aardappelen kwamen wegkoopen, heeft men ook iiier eieren vooi zijn geld gekozen en reeds nu de aardappe len ook op bonnen verkrijgbaar gesteld, zoodat wij dan althans de aardappelen die liier eenmaal zijn, ook hier behouden. Ze ker een goede maatregel. Gemeenteraadszitting. Donderdag 29 Augustus vergadert onze gemeenteraad. Op de agenda staat o. m. aankoop van grond aan de Rampelaan om er een nieu we openbare school voor Overveen te hou wen; aanbieding der begrooting voor 1919: wijziging der schoolgeld-verordeningen: wijziging der verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag; voorstel tot oprichting eener Centrale Keuken. Kegelen. Uitslag Vrijebaan-wedstrijd van het nationaal zomerkegelconcours te Bloemendaal. Ie pr. A. W. C. van der Eem, Bl'daal, 45: 2e J. J. Cator, Bloemendaal, 42; 3e Numan, Amsterdam, 2X41; 4e J. v. Riessen, A'dam, 413 X 40; 5e J. Klauwers, Santpoort, 4139—38; 6e H. v. Bragt, Utrecht, 2 X 40; 7e C. Cassee, Bloemendaal, 40 2 X 39; 8e P. Fris, Bloemendaal, 40—38; 9e Brandte, Amsterdam, 39 3 X38; 10e Bonarius, Bloemendaal, 39—38; 11e v. d. Werf, Bloemendaal, 3937 36 2X 34; 12e Meelis, A'dam, 39373634; wordt nog steeds regelmatig met eigen schepen van de Bron te Oberlahnstein aangevoerd.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2