victoria-water Haarlemsche Bankvereeniging. Verwarmt Uwe Woning Firma 1. H. KRUL Ir. Brandstoffen. x x if Mevrouw D. KEIZER, PIANISTE, C. I. CASSEE, Electro Technisch Bureau, 1 HAARLEM, DEPOSITO-KAS BLOEMENDAAL CREDIETEN. N.V. HOENDERDOS' BRlNDSTOFfENHANDEL berichten de ontvangst der Nouveautés. Gez. VAN SANTÉ, Groote Houtstraat 105, X X heeft nog eenige lesuren beschikbaar. A wordt nog steeds regelmatig met eigen schepen van de Bron te Oberlahnstein aangevoerd. (Nederlandsche Onderneming.) ook niet als forens. Hij heeft, naar zij oor- deelen, hier niet zijn hoofdverblijf, noch verblijft hij hier welbewust meer dan 9U dagen. ineer te krijgen, de dagen worden steeds korter, en een kaars is zoo spoedig ver brand. X Door velen wordt met verlangen uit gezien naar de nieuwe woningen aan de Rampelaan, maar hoewel de werkzaamhe den weL vooruit gaan, krijgt men toch den indruk dat er niet hard wordt opgeschoten en reeds veel meer werk af kon zijn, wan neer wat meer arbeiders aan 't werk waren. Hun aantal schijnt n.l. niet heel groot te zijn; wat hiervan de oorzaak is, of er geen liefhebbers meer zijn, of dat de aannemer nog lang genoeg den tijd heeft, weten wij niet, maar waar zooveel gebrek aan deze woningen is, zou het toch zeker goed zijn, als wat meer spoed werd betracht. X De gemeente-werkman P. S. is deze week door B. en W. ontslagen. Dit is reeds de tweede werkman, die binnen korten tijd wordt ontslagen, iets wat anders in geen jaren voorkwam. X Velen hebben zich deze week staan verlustigen voor de ramen der slagers. Het was dan ook prachtig vleesch wat deze week werd gedistribueerd. En dan het vet wat een oogenblik voor de ramen hing, het was om te watertanden, maar hiervan kon men natuurlijk niets krijgen. Reeds vroeg stonden de menschen voor alle win kels waar het z.g. goedkoop vleesch werd verkocht en het was lang geen ge makkelijke taak voor de politie, die daarbij tegenwoordig was, om ieder op zijn beurt te doen helpen en al de menschen tevreden te stellen. X Geduld is een moeilijke zaak. Zoo is liet ook met de bewoners van Rolland en omstreken, die wel dagelijks aan de ver lichting zien werken, maar wien het lang niet hard genoeg opschiet. Ze zitten ook zoo te tobben, want kaarsen zijn bijna niet Onderscheidingen. Op de groote keu ring en tentoonstelling van de Ned. Maat schappij voor T uinbouw en Plantkunde zijn o. m. aan Van Empelen en Van Dijk te Aeruenhout' een zilveren medaille en een getuigschriit van verdienste toegekend. het feest van den gemeente-ontvanger. Jhi. Ij. de Jonge van Campens Nieuw- iand worden op zijn feestdag verschillende verrassingen bereid. Wij willen die natuur lijk niet verklappen, maar meenen toch te mogen aankondigen, dat de jubilaris Dins dagmiddag te 2 uur ten Raadhuize zal wor den gecomplimenteerd door het Gemeente bestuur. Te 3 uur zal er voor de ingezetenen ge legenheid zijn den ijverigen gemeente-ont vanger de hand te drukken. Het zal ons niet verwonderen, zoo de jubilaris den len October op weg van zijn woning naar het Raadhuis van menigeu gevel de vlag vindt uitgestoken, als harte- li.iken groet. Wie Dinsdag den ontvanger zijne belas tingpenningen wil komen brengen, zal de deur van het kantoor gesloten vinden. XOok in deze gemeente heeft het dage- hjksch bestuur aan verschillende eigenaars van buitenplaatsen vergunning gevraagd, om de schoolkinderen beukenoten te mo gen laten zoeken onder toezicht van de on derwijzers. En velen hebben daar toestem ming voor gegeven. Er werden dan ook reeds mooie hoeveelheden bijeengezamelu. Vooral de laatste dagen vallen de beuke noten hard en is het de moeite waard om in te zamelen, waarvan ook bovendien door veel kinderen uit Haarlem wordt gebruik gemaakt. Voordrachten over muziek. Op Dinsdag 8 October a.s. hoopt mevrouw L. Robert De Roever een serie lezingen te openen over Muziekgeschiedenis. De groote figu ren en voornaamste stroomingen der 19de eeuw, is het onderwerp dat zij zich voor stelt in 10 voordrachten te Bloemendaal te behandelen. Achtereenvolgens zullen wor den besproken: Beethoven en zijn tijd. De Romantiek-opera en Muziekdrama. Het moderne lied en de moderne instrumentale muziek in de verschillende landen. Toe lichting met muziekvoorbeelden. De cursus, .waarvan de inschrijvingsprijs j 20,bedraagt, zal gegeven worden op Dinsdag 8 en 22 October, 5 en 19 Novem ber, 3 en 17 December, 7 en 21 Januari, 4 en 18 Februari, steeds om 3 uur. Voor deelname wordt men verzocht zich aan te melden bij mevr. L. RobertDe Roe ver, Vondelstraat 104 F, Amsterdam. De eerste voordracht op Dinsdag 8 Oct. om 3 uur in het zaaltje „Rusthoek", ook voor niet-ingeschrevenen toegankelijk gesteld, (toegangsprijs f 0,50) heeft tot onderwerp: Een inleiding in de muziekgeschiedenis. De aard der muziek en haar beteekenis voor ons. Eenige muziek-esthetische beschou wingen. Muziek en beschavings-geschiede- nis. Inleiding in de 17de eeuw. Wij twijfelen er niet aan of dit onder werp zal veler belangstelling opwekken, evenals het voor de andere voordrachten vastgestelde programma. Zilveren jubileum. Donderdag jl. mocht de heer P. Krook den dag herdenken, waar op hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de firma H. Hogenbirk Zn. Toen de jubi- leerende meesterknecht des morgens op zijn werk kwam, woei de vlag hem tegen van den nok van het huis en vond hij de werkplaats met groen versierd. In tegen woordigheid van het geheele personeel werd hem op het kantoor door de directie der venootschap, met een toepasselijk woord een gouden zakuurwerk aangeboden, in de kast waarvan de aanleiding tot dit geschenk staat gegrift. De gezellen boden hun mees terknecht een practisch meubelstuk aan en deden de aanbieding van hartelijke woorden vergezeld gaan. 's Middags was de nog feestelijk getooi de werkplaats leeg en verlaten de jubi laris had vrijaf en met hem het geheele personeel. Bij een slager in deze gemeente is een onwelriekende stapel halfvergane aard appelen ontdekt, bestemd voor varkensvoer; deze voor de omgeving hinderlijke toestand zal door betrokkene worden verbeterd. Wat het voeren van varkens betreft heeft de Ge zondheids-commissie aan het gemeentebe stuur in overweging gegeven dit zelf in han den te nemen tot tijd en wijle aan het par ticulier initiatief met meer vertrouwen een en 'ander kan worden overgelaten. De ge meente zou althans een terrein beschikbaar kunnen stellen of aanwijzen, waarop alleen varkens mogen worden gehouden, en aldus tevens controle op aan- en vervoer van varkens kunnen uitoefenen. Nu aan enkelen toestaan op eenigszins groote schaal var kens te fokken, kan bij het algemeen gedaal de peil der moraliteit nauwelijks tot iets an ders dan nieuwe moeilijkheden leiden. Carbid. Aan lichtlooze gezinnen, die van gemeentewege een carbidlantaarn ont vingen, zal op Dinsdag 1 October 1 K.ü. carbid worden verstrekt. De verstrekking zal plaats hebben: Te Overveen aan de werkplaats van den rijwielhandelaar C. van Maren, des voor- middags van 9'A10'A uur. Te Bloemendaal aan de gemeenteberg plaats, naast de woning van den gemeente opzichter, des voormiddags van 11—12 uur. Te Vogelenzang ten huize van W. Loker- se, des namiddags van 2 'A3'A uur. Bussen moeten worden meegebracht. Tegen betaling van het verschuldigde be drag zijn de bons te verkrijgen: Voor Overveen en Bloemendaal aan het distributiebedrijf vanaf des voormiddags 9 uur. Voor Vogelenzang ten huize van W. Lo- kerse vanaf des namiddags 2 uur. Wintertijd. In den nacht van aanstaan den Zondag op Maandag te 3 uur wordt de z.g. Zomertijd afgeschaft en wordt weder om ingesteld de tijdregeling naar den mid delbaren zonnetijd van Amsterdam. 't Behoeft nu niet bepaald 's nachts pre cies om 3 uur te gebeuren, maar iedereen mag er wel om denken, dat hij Zondag avond voordat hij naar bed gaat, de klok een uur terug zet. MEVR. G. w. d. BRINK, Cop- setière, KEIZERSGRACHT 717, AMSTERDAM. Uit het politie-rapport. Gevonden en terug te bekomen bij Moggenstorm, Parkweg 6, Bloemendaal, een bos sleutels; van Nobelen, Zandvoort- pad 12, Overveen, een gouden damesring; C. Hobo, Duinlustweg 18, Overveen, een r.-k. gebedenboekje; Zuiderduin, Marcelis- vaartpad 15, Overveen; een portefeuille; A. Overakker, Bloemendaalscheweg 113a, Bloemendaal, een zilveren armband; aan hetzelfde adres is komen aanloopen een zwartbonte poes; aan het bureau van poli tie, een kinderpistool. Verloren: een jongenscapeeen gou den oorknopje; een knipmes; een zwart handvat van een rijwiel; een étui met schrijfbehoeften; een witte schort; een trommeltje, inhoudende een broodkaart; een bonboekje; en twee machtigingskaarten om schillen op te halen; een gouden schakel- aimband; een cape. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 20 September tot en met Donderdag 26 September. Geboren: z. van V. J. P. Huf en K. Dobbelstein; z. van E. van Leuven en N. Klok; d. van M. H. Jansen en W. Schuiling. Ondertrouwd: P. E. A. Strijbosch en W. C. Delissen. Overleden: G. M. Th. Medemblik, 20 j. Overleden in het Provinciaal zieken huis nabij Santpoort: T. Wormsbecher, 45 j.; L. A. Ophuijsen, 37 j.; F. Haskerlant, 46 j.; D. Ballema, 74 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Tentoonstelling van bouwontwerpen en uitbreidingsplann. Donderdagmiddag is in de statenzaal aan het Prinsenhof te Haar lem, de tentoonstelling geopend van bouw ontwerpen en uitbreidingsplannen. Deze tentoonstelling is uitgegaan van de Advies commissie voor Bouwontwerpen en uitbrei dingsplannen in Noordholland, die ontstaan is uit de Advies-commissie voor Bouwont werpen in de door den watersnood geteis terde streken. De tentoonstelling blijft tot 6 October geopend. Tentoonstelling van paddenstoelen en zwammen. De Nederlandsche Mycologi- sche Vereeniging zal Zaterdag 28, Zondag ELKEN VRIJDAG AANWEZIG IN „HOTEL CENTRAL" LANGE POTEN, DEN HAAG. c9 en Maandag 30 September in het gebouw Sint Bavo, te Haarlem, een tentoonstelling van paddenstoelen en zwammen houden. Deze tentoonstelling belooft belangwekkend te worden. O. m. zal men er vinden een .erzameling paddenstoelen voorzien van aanwijzingen welke eetbaar zijn en welke oneetbaarvoorts toebereide paddenstoelen, welke zoolang de voorraad strekt te proe ven zijn, prachtwerken, betrekking hebbend op paddenstoelen, en een collectie fotogra fieën en stereo-fotografieën van padden stoelen. Wij waren in de gelegenheid, laatstgenoemde, vervaardigd door den on langs overleden heer Thijs, een bekend mycoloog, te zien. Het zijn ware juweeltjes; alleen deze prachtige opnamen maken een bezoek aan de tentoonstelling tot een ge not. De tentoonstelling is Zaterdag van 1 tot 5, Zondag en Maandag van 10 tot 5 uur voor het publiek toegankelijk. Des namid dags tusschen 3 en 4 uur wordt een voor dracht over paddenstoelen gehouden. TOONEEL. Maandag 30 September wordt dus de nieuwe schouwburg geopend met Van Eeden's „De Heks van Haarlem". Wij ontvingen het eerste Weekprogram van den Stadsschouwburg. Het is uitmun tend saamgesteld. Omtrent het openings stuk heet het er: Ook al hadden niet vele Haarlemmers het verzoek gedaan om met „De Heks van Haarlem" onzen schouwburg te openen, dan was toch de keuze der commissie op dit Haarleinsch treurspel gevallen. Wanneer de oud-Haarlemmer Fred, van Eeden ware uitgenoodigd een stuk voor den openings avond te schrijven, dan zou hij geen werk hebben kunnen leveren, dat meer zich daar voor eigende dan dit „treurspel der onzee- kerheid". Niet alleen, omdat het stuk te Haarlem in 1638 speelt en Frans Hals en Hille Babbe er hoofdpersonen in zijn, maar en dit lijkt ons van hoogere waarde omdat zijn werk zoo geheel den stempel draagt van onzen ernstigen tijd. Is de pij nigende onzekerheid van de Haarlemmers in 1638 niet dezelfde als die van ons, die meenden als Cousaert volkomen ze kerheid te hebben Schuilt in de profetie, die Barbara uitspreekt: Vecht vuor ons land en volk, mijn goede man, Zoo groeijen alle volken tot één volk, En uit de steenen van elk volksbestaan Bouwen wie na u koomen eens den tempel Der gansche mensehheid, bloem der rijpende aard. niet nog de eenige hoop, die ons overblijft, bij het anschouwen van het wereldgebeuren om ons heen? De rol van Hille Babbe, indertijd gecre- eerd door Jan Musch, zal thans worden gespeeld door mevr. Marie van Wester hoven. Verdere hoofdrollen: Hubert la Ro che, mevr. Anna Sablairolles, Willem Roy- aards, mevr. Jacq. RoyaardsSandberg, Elias van Praag, Gerard Vrolik en Louis Saalborn. Dit weekprogram is goed gesteld en een uitmuntende vorm van reclame. Gestort Kapitaal f 3.050.000,Reserve f 721.500. Aalsmeer, Beverwijk, Edam, Hillegom, Hoofddorp, Leiden, Lisse, Purmerend. IJmuiden, Zandvoort. Rekening-Courant met Rentevergoeding. Giro-Verkeer, Circulaire Cheques, Binnenlandsche Credietbrieven Neemt Gelden a Deposito op nader overeen te komen voorwaarden. LOKET KLUIZEN. BLOEMENDAAL, Bloemendaalsche weg. Telefoon 2857. HAARLEM, Leidsohe plein 1519 Telefoon 773. OVERVEEN. Telef. 1617. A| wv X jj Tllantets. Tftantetcoótumeó. 2 ^€06 tumeó. J3touóeó. - €oótuumrokken- Peignoirs. Jf gediplomeerd door de Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst, wekelijks eenige dagen in Haarlem en omstreken les gevend, Spreekuur Maandags te HAARLEM tusschen 2 en 31/2 uur. Van der Vinnestraat 20 Adres te Amsterdam, Joh. Verhulststraat 157 met een doelmatige HAARD of KACHEL, geschikt voor ELK SOORT BRANDSTOF. GROOTE KEUZE en BILLIJKE PRIJZEN. EHEÊNKeM/ÈF£T15 BETTI'M. L$ UAA.T-7~TA^\TI CË.M Sedert jaden beRehd adres Geopend: Eiken Werkdag tot 6 uur. Zaterdags tot 8 uur. TELEFOON 1107. Inlichtingen en begrootingen kosteloos

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 3