EMSER WATER INFLUENZA, KERK-AOEN DA. Zondag 8 December. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., voorin. 19 uur, Ds. Groote, Pred. te Amsterdam. „Maranatha", Jongeliedensamenk., voorm. 10 uur, Ds. de Koning, Pred. te Utreeht; 'sav. 6^ uur, Ds. J. A. van Leeuwen. Geref. Gem., voorm. 10 uur, Ds. J. C. Drussaard; nam. 51 u.. Ds. J. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, afd. Bloemendaal, v.m. 1ÜJ u. (in het gebouw der Bloemend. Schoolvereeniging), Ds. H. G. Cannegieter Ds., Pred. te Uitgeest Onderwerp„De nadering n het rijk der menschelijkheid". va HAARLEM. Relig. Soc. Verbond afd. „Haarlem", gebouw „De Nijverheid", Jansstraat, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur, geen dienst; nam. 3 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Onderwerp: Jes. 11:82: „de banier Gods". sumptie-recht laten varen, alle recht op beslag van gemeente-ambtenaren onge bruikt gelaten en was in zee gestoken met een aannemer. Waren B. en W. blijkbaar telkens van plan geweest het werk in eigen beheer te doen uitvoeren, de Commissie had direct blijk gegeven van zakelijker kijk en was tot het gereede inzicht gekomen, dat ook graven niet ieders werk is. De door vrees voor werkloosheid ingegeven aansporingen tot spoed mogen trouwens geacht worden uit wel wat overdreven ver wachtingen te zijn vocrtgekomen. Las men de missives van minister en andere autori teiten, dan kreeg men zoo het idee van een geheel leger van werkloozen, dat te werk zou kunnen worden gesteld. Maar maakt men een sommetje van gemiddeld week loon, verwachten duur der werkzaamheden en aanbestedingssom, dan komt men nog tot geen lüü paar handen. Hoe dit zij, B. en W. vonden de voor stellen der Commissie prachtig, brach ten een voorstel om het plan der Commissie goed te keuren op de agenda, maar namen er dit, met hun voorstel om een geldleening aan te gaan, weer even haastig af, nadat er een uurtje over gebab beld was in geheime vergadering. Wat er in de geheime Raadsvergaderingen besproken wordt, weet, buiten de Raads leden, natuurlijk nooit iemand. Intusschen hoort men er wel eens wat over verluiden. En zoo hebben wij ons van deze geheime beraadslagingen iets in het oor laten fluis teren, dat verklaring geeft van den plotse- lingen terugtocht. Volgens die inlichtingen had een lid van het Dag. Bestuur zich bij de onderhandelingen met Zandvoort laten verleiden tot het accoord gaan met van die zijde gedane voorstellen, die voor Bloemen daal hoogst bezwarend moeten genoemd worden. Bloemendaal zou, zich naar de eischen van Zandvoort voegende, niet min der dan anderhalve ton gouds hebben moe ten uitgeven voor den aanleg van een bou levard en tevens zou Bloemendaal op zich moeten hebben nemen de lasten van rio- leering, verlichting en onderhoud, waar mede nog circa 40.000,per jaar zou gemoeid geweest zijn. De bereidwillig heid van het bedoelde lid van het Dag. Be stuur om in die voorwaarden toe te stem men had, naar luid van onze inlichtingen, heftige tegenkanting ondervonden tbij de Zeeweg-Commissie en het moeten vooral de voorzitter dier Commissie en de heer Laan geweest zijn, die zich tegen deze chantage verzet hebben. Dit verzet ging zoover, dat B. en W. zich genoodzaakt za gen, hun voorstel van de agenda af te voeren. Nu zijn we in afwachting van de volgende Raadsvergadering, waarvoor we alweer nieuwe voorstellen van B. en W. hebben toegezegd gekregen. Wat die voorstellen zullen inhouden? Ze zullen allereerst rekening hebben te houden met diverse beschikkingen, welke in omliggende gemeenten zijn genomen ten opzichte van werkloozen, die aan den Zee weg mochten worden te werk gesteld. Zoo is kennis gegeven, dat het Kon. Nat. Steun comité voor iederen werklooze uit de ge meente Schoten, die te werk wordt gesteld, 6,per week zal bijdragen, terwijl ver wacht wordt, dat de gemeente Schoten daar zelf nog 2,bij zal leggen. Te Haarlem woonachtige werkloozen zullen ook met 8,per week worden bijgesprongen. Dit maakt zeker een groot verschil op de loon lijst, al moet men voorzichtig zijn met het maken van berekeningen voor werk, waar aan werkloozen worden gezet, die straks niet meer dan 8 uren per dag zqllen arbeiden. Die factor van de bestrijding der werk loosheid kan ook nog andere bezwaren medebrengen. Deze werden geacht groo- tendeels ondervangen te zijn door het con tract, dat men had willen aangaan met de firma, waarmede onderhands was onder handeld. Maar men mag, nu naam van aan nemer en bedrag van aanbestedingssom genoemd zijn, op allerlei verrassingen re kenen. Het kan niet verwonderen, zoo er een andere aannemer is komen opdagen, die het voor een paar bankjes minder doet. Dat geeft dan weer misschien aanleiding tot loslating van het systeem der onder- handsche aanbesteding en omhelzing van het systeem der openbare aanbesteding. En dat geeft op zijn beurt dan weer aanleiding tot nieuw uitstel De weg naar zee is een weg van wee. Als de werklooze gedemobiliseerden moe ten wachten op dit werk, behoeven zij bij zonder veel geduld. En de Overveners, die intusschen al gevlagd hebben voor jhr. De Jonge van Campens Nieuwland en voor de Koningin, hebben het dundoek nog niet ge reed te leggen, naar het schijnt, ter ont plooiing bij de gebeurtenis van de eerste spade in den onteigenden grond. Als nu maar niet straks weer de aller nieuwste voorstellen van B. en W. den weg gaan van al hun vorige Zeewegplannen! Het ware te erg! De heer Bispinck heeft van een „eere zaak'' gesproken. Men pleegt voor de be taling van eereschulden een zeer korten termijn te nemen. A. L. PLAATSELIJK NIEUWS. Distributie-Mededeelingen. Bonboekjes. Bons geldig ran 7 Dec. tot en met 13 Dec. 1918. Bon B 28 1 reep chocolade. B 29 1 ons kaas. B 30 1 ons jam. B 31 1/2 °ns vermicelli of V2 ons macaroni. B 32 1 ons havermout. B 33 1 2 pond groene erwten. B 34 V2 stok (V4 dubbel stuk) Deltazeep of V2 pakje zeeppoeder. B 35 1/2 Pond suiker. B 36 3 ons gecondenseerde taptemelk. Res. Bon 44 (groen) over te leggen bij vetbon 9. Zie voor nadere bijzonderheden hieronder. BROOD. 78e tijdvak geldig van 5 Dec. tot en met 13 Dec. 79e „14 Dec. 22 Dec. 80e 23 Dec. 31 Dec. Bon 13 en 14. AARDAPPELEN. Verkrijgbaar van 7 Dec. tot en met 10 Dec. 2 K.G. op bon No. 13. Verkrijgbaar van 11 Dec. tot en met 13 Dec. 2 K.G. op bon No. 14. Prijs 5Vs cent per K.G. Zooveel mogelijk zullen kleiaardappelen beschik baar worden gesteld, waarvan de prijs ook 5Vq ct. per K.G. bedraagt. VET. (Boter, Melange A en B, Margarine). 2e tijdvak. 8e week geldig van 30 Nov. tot en mei 8 Dec. 9e 9 Dec. 17 Dec. 10e 18 Dec. 26 Dec. lie 27 Dec. 4 Jan. 10 gram onderbons le tijdvak geldig gedurende het geheele 2e tijdvak. Op bon 9e week van de Vetkaar! zal slechts boter, melange of margarine worden verstrekt, wanneer daarbij wordt overgelegd Res. bon 44 (groen) uit het Levensmiddelenboekje. MELK. Verkrijgbaar van 7 Dec. tot en met 13 Dec. Nos. 44 tot en met 50, elk i/10 liter melk a 2 cent. KOFFIE. Van 1 Dec. t. e. m, 15 Dec. 1/2 ons op bon No. 42. 16 Dec. 31 Dec, l/2 No. 43. Bon B 28. CHOCOLADE. Verkrijgbaar tot en met 13 December 1 reep eenheidschocoladc tegen den prijs van 12'/2 cent per reep. Bon B 29. KAAS. Verkrijgbaar tot en met 13 December 1 ons kaas Baar keuze. Volvette Gouda met Rijksmerk16 cent per ons. zonder Rijksmerk15V2 Edammer 40 tegen den prijs van 14'/2 cent per ons. t ont. V 20 37'/2 cent per pond, 8 Wanneer de verlangde soort is uitverkocht, ge lieve men genoegen te nemen met een andere. Bon B 30. JAM. Verkrijgbaar tot en met 13 December 1 ons jam tegen den prijs van 11 cent per ons. Bon B 31. VERMICELLI of MACARONI. Verkrijgbaar tot en met 13 December J/o ons vermicelli of macaroni. Vermicelli tegen den prijs van 78ct. p.K.G. 8ct.p.ons Macaroni 135 15 Bon B 32. HAVERMOUT. Verkrijgbaar tot en met 13 December 1 ons havermout tegen den prijs van 16 ct. p. pond. Bon B 33. GROENE ERWTEN. Verkrijgbaar tot en met 13 December l/s pond groene erwten tegen den prijs van 11 cent per pond. Bens B 33, waardoor twee gaten zijn geBlagen, zijn ongeldig. Bon B 34. ZEEP. Verkrijgbaar tot en met 13 December '/2 stuk (1/4 d. stuk) harde zeep 60% of V2 pukje C/4 pond) zeeppoeder 10°/0. harde zeep tegen den prijs van 33 ct. per dubbel stuk, I6V2 ct. per stuk. 8V2 balf stuk, zeeppoeder tegen den prijs van 20 ct. p. pakje C/2 pond). De zeeppoeder wordt slechts per geheel" pakje afgeleverd. Bon B 35. SUIKER. Verkrijgbaar tot en met 13 December 1/0 pond suiker melis I of bijsoorten. Melis I tegen den prijs van 15 cent per 1/2 pond. Voor bijsoorteu (basterd enz.) zijn geen maximum prijzen vastgesteld. Bon B 36. GECONDENSEERDE TAPTEMELK. Verkrijgbaar tot en met 13 December 3 ons gecondenseerde taptemelk tegen den prijs van 6 cent per ons. Res. bon 44 (groen). VET. Over te leggen bij Vetbon No. 9. Wanneer VLEESCH beschikbaar komt, zal dit bij extra bekendmaking worden berioht. Het paar schoenen. We waren zoo gewoon om eiken morgen netjes gepoetst in de keuken te worden neergezet. Daar stonden we naast een paar dameslaarsjes en een heele rits kinderschoenen. De rits was in den laatsten tijd wat kleiner ge worden: twee van de kinderen zagen we plotseling niet meer. Ook werden we zeil een tijdje verwaarloosd. Lerst heelemaal met gepoetst en toennu ja, in- en uit gewreven, maar toch niet met den waren lust. Er was iets dofs over het huishouden gekomen en die dofheid sloeg ook op ons neer. We werden ook minder vaak ge bruikt en gingen veel minder op reis. Een paar maal zaten we onzen meester al heel vreemd aan de voeten. Hij liep met zwa- ren, loomen tred aan het hoofd van een stoet en er vielen druppels op onze neuzen geen regen, maar druppels, die uit zijn oogen kwamen. In den laatsten tijd was het echter of we weer met wat meer zorg behandeld wer den. We gingen er weer wat giimmender uitzien, mochten ook af en toe weer eens mede in tram en trein Nu is dat allemaal plotseling uit. Op een goeden morgen het was in het begin van deze week sloop een vreemde man de keuken binnen. Hij liet de dameslaarsjes staan (de jongensschoenen waren al naar school) maar maakte zich van ons mees ter. En nu kunt ge ons terugvindenop de lijst van gestolen voorwerpen. Kunt ge ons niet bij onzen ouden baas terugbezorgen Vredefeesten. „Bloemendaal's Bloei", „Koninginnedag", „Bloemendaal Vooruit", en wat we meer aan dergelijke vereenigin- gen bezitten, moeten er wel zwaar over ge dacht hebben om in Bloemendaal meer te doen dan de vlaggen uit te steken, toen de vergissing van mr. Troelstra alom aanlei ding gaf tot vreugdebetoon. Maar de ver schillende besturen konden niet tot over eenstemming komen en hebben nu, naar wc vernemen, besloten om op den vrede te wachten en dan een feest te organisee- ren op den officieelen Vrede. Wat in het vet is, verzuurt niet. Maar we willen hopen, dat, als er dan eindelijk in Bloemendaal eens iels gebeurt, blijken zal van degelijke voorbereiding. Men zal althans niet kunnen zeggen, dat het aan tijd ontbroken heeft. X Door burgemeester en wethouders is Woensdag aanbesteed het rijden der voer tuigen voor de gemeente gedurende het jaar 1919. Ingeschreven werd door: P. J. B. Maas: A f 3354,—; B f 4074,—; C 1612,—; D 1508,— J. CJ. Bütt- ger; A 3690,—B ƒ4120,— C 1660,— D 1600,J. van Roode: A j 4992,—. Aan den laagsten inschrijvei werd het wetk gegund. X Hoe duur tegenwoordig het hout is, bleek wel op de Donderdag voor re kening der gemeente gehouden houtveiling van de eikenboomen langs den Vijverweg. Een vijftientul boomen bracht daar ruim 2700,op. Sommige boomen brachten meer dan 300, op. X De diefstallen, de laatste dagen ge pleegd, zijn talrijk, nergens blijven de boef jes meer voor staan. Toch was de politie niet onfortuinlijk dezer dagen, want o. a. werden aangehouden de daders van koper diefstallen, van een poging tot inbraak, van eenige konijnen-diefstallen, van diefstal van appelen en paardentuigen, enz., alsook wer den eenige gestolen rijwielen opgespoord. Hieruit blijkt dus wel, dat de politie ook niet stil zit. X Waren de daders van verschillende diefstallen in den regel meest Haarlem- sclte boefjes, thans heeft de politie ook de hand gelegd op een paar Bloemendaalsche boefjes, die het vooral op konijnen hadden gemunt, en waar deze snaken hier goed bekend zijn, is 't maar goed dat zij er zijn ingeloopen, anders waren zeker van ver schillende personen hun Kerslboutjes nog verdwenen. Postkantoor te Bloemendaal. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijnte rugontvangen in de 2e helft der maand November 1918. Mej. M. Bouwmans, Amsterdam; M. de Groot, Amsterdam; Captain J. Jonsson, Scheveningen. Uit het politie-rapport. Gevonden en terug te bekomen bij: S. W. de Clercq, Midden Duin-en-Daal- scheweg 2, te Bloemendaal, een zakmes; G. Lauwerenburg, 2e Zuidpolderstraat 23, te Haarlem, een portemonnaie met inhoud; Hilbrands, Bloemendaalscheweg 81, te Bloemendaal, een paar heerenhandschoe nen; A. van Apeldoorn, Elswoutslaan 7, te Overveen, een armbandje; mej. Smit Ruys- daelweg 1, te Overveen, een broche met steen. Aan het bureau van politie te Overveen' een groot pluche kleed. Verloren: een doublé halsketting: een étui met schrijfbehoeften; een school- kaart waarin den naam M. Verbeek, een huissleutel; een zilveren dameshorloge; een kinderhandscheen. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 29 November tot en met Donderdag 5 December. Geboren: d. van Th. C. Roeien en H. Witteman; d. van Th. J. Zomer en G. Willemse. O n d e r t r ou.wd: H. E. Jung en L. Verloop. Getrouwd: J. Rooker en C. Bakker. Overleden: N. Schumacher, 49 j.; Chr. F. Wentz, 77 j.; G. Wigchert, 4 m. J. A. Boskamp, 57 j.; C. G. Ch. Blom, 4ni. Overleden in het Provinciaal zieken huis nabij Santpoort: N. van Straaten, 84 j.; P. Passchier, 31 j.; J. F. Gosen, 83 j.; J. M. van der Putten 73 j.; J. J. Kohier, 69 j.; F. Crocse, 26 i.; M. van Kleef, 80 j., J. Drost, 79 j.; A. van Doorninck, 60 j.; A. P. Awater, 53 j N. Alblas, 86 j.; J. Wim- mers, 47 j.; A. Bakker, 74 j. SPORT. 3e Klasse—N. V. B. B. V. C. „Bloemendaal V' V. S. V. I. O4. (24 Nov.) Wanneer de scheidsrechter de spelers in het veld fluit, zien wij bij onze witten o. m. weer Paauw, die slechts één keer eerder uitkwam, en Jansen, die zijn eerste wed strijd van dit seizoen speelt. Metz ont breekt op het appèl. Dadelijk na den aanvang pakt de thuis club flink aan en de voorhoede nadert her haaldelijk het vijandelijk doel, doch ouder gewoonte raakt zij daar weer de kluts kwijt. Zoo ziet b. v. een der witten alleen voor doel staande nog kans om hoog over te schieten. V. S. V., dat in het veld niet sterker is, laat de haar geboden kansen niet voorbijgaan en geeft Beijk tweemaal vlak achter elkaar het nakijken. Bloemen daal laat echter den moed niet zakken en blijft aanvallen. Eens denken we Jansen zelfs te zullen zien doelpunten, doch de lange rust schijnt aan zijn schieten geen goed gedaan te hebben; het schot was veel te zacht. Het loopt al naar half-time, wan neer V. S. V. uit een corner het derde doel punt fabriceert. Na de rust hebben de bezoekers eerst de overhand en de achterhoede der gasthee- reh moet alle zeilen bijzetten. Doelpunten wordt echter voorkomen, terwijl ook de voorhoede zich weer wat begint te roeren. De keeper der Velseroorders krijgt zelfs eenige lastige ballen te verwerken, wat hem uitstekend afgaat. Tegen de verwachting in doelpunten de gasten nog eenmaal. Deze goal had zonder twijfel vot rkomen kunnen worden, indien Sunter, die overigens een zeer goede partij back te zien gaf, den scorenden tegenstan der had af chouden, daardoor Beijk de ge legenheid gevend om weg te werken. Hoewel de linksbuiten van V. S. V. nog enkele mt'en de witte achtsihoede het vuur na a :r de schenen legt, wordt er niet meer gedo.lpunt, zoodat de gasten met een flinke ov'e: winning huiswaarts kee en. Voor lie: flinke volhouden had Bloemen daal wel een doelpunt mogen hebben. Hockeywedstrijd: 4 Dec. 1918. Bloemendaal I Gooische H. C. (10—1). Als scheidsrechter Broese van Groenou beginnen blaast, stelt Bloemendaal zich met het volgende elftal op: H. Westermann, K. Janzen, J. van Beugen Bik, B. Carp, Geijl, W. Blase, '1 liijsse, André de la Porte, W. Wester mann, IJzerman, Lefèbvre. 't Gooi telt vele invallers, zoodat het voor de B. H. C'ers een kalm partijtje werd. Kort na 't begin komt W. Wester mann in onzachte aanraking met een der Gooi-backs, waardoor z'n neus een verkeer de positie krijgt. Wel probeert hij nog door te spelen, maar al gauw moet hij het veld verlaten. Ondertusschen hebben IJzer- niann, Geijl en André de ia Porte den stand op 30 gebracht en eenige minuten voor rust maakt IJzerman het vierde doelpunt. Na rust weer hetzelfde spelletje. IJzerman, Geijl en Lefèbvre maken resp. ieder een «ftjp het beste middel tegen re® hoest, verkoudheid. 55 cent per heele kruik.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2