VICTORIA-WATER. ge met ketting aan een tak gehangen. Toen het jongemensch zich naar huis wilde begeven en het horloge in zijn zak wilde steken, was het spoorloos verdwenen. Het vermoeden het te heb ben weggenomen viel op eenige kinde ren, die daar aan het spelen waren. Daar bewijzen ontbraken, was het wel een beetje voorbarig van de moeder van den jongen, die inmiddels gekomen was en het geval hoorde, om de kin deren te beschuldigen. Al is een ver moeden nog zoo sterk tegen iemand, men mag het nog niet uiten voor men zekerheid heeft. Geslaagd is voor het examen machi- neschrijven de heer J. J. Coenen, al hier. B. en W. hebben onderhands aanbe steed het maken van twee bruggen en twee grafkelders van gewapend beton. De laagste inschrijver (C. Kuipers) zal het werk mogen uitvoeren. Inschrijvers zijn Hollandsche Beton Mij., 's Hage, f9670; Cementfabriek Wittenburg, Am sterdam, f 9835Stulemeijer, Amsterdam f12300; Beton IJzerbouw „DeAmstel", Amsterdam, f8172; C. Kuipers, Nieuwe Haven Rotterdam, f 7400Werninks Be- tonfabriek, Leiden f 10100. Nog altijd is er een hulp-telefoonkan toortje op het postkantoor aanwezig. Dit telefoonkantoor is tijdens den oorlog daar aangebracht voor personen die hunne perceelen opgaven om aangeslo ten te worden aan het telefoonnet, ter wijl er geen kabels uit het buitenland geleverd konden worden en dus de ge wone wijze van aansluiting werd stop gezet. Als nu zoo iemand wil telefo- neeren, moet hij eerst het postkantoor opbellen, het postkantoor belt het hoofd telefoonkantoor in Haarlem op, waarna de aanvrager langs een grooten omweg met het bedoelde nummer kan spreken. Dit is nogal omslachtig. En dat niet al leen, maar het veroorzaakt somsgroote moeite om te kunnen telefoneeren. In de eerste plaats moet men soms her haaldelijk bellen voor men antwoord krijgt. Ten tweede maakt nog het sui zen, dat op deze lijn zeer hinderlijk is, dat men elkaar haast niet kan verstaan. Ten 3de werkt deze telefoon niet meer na 10 uur 's avonds omdat het hulpkan toortje precies 10 uur gesloten wordt. Het is te wenschen, ook met het oog op brand- en ziekte-gevallen 's avonds laat voorkomende, dat de nieuwe ka bels spoedig geleverd kunnen worden, opdat deze ongemakken spoedig uit den weg zijn geruimd. Mej. Koerber alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres in de Fransche taal aan de H. B. S. te Groningen. Het gebouw van het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf v. Noordholland (P. E. N.) alhier wordt uitgebreid. Er wordt n. 1. een verdieping opgebouwd, met welk werk sedert ongeveer een week een aanvang is gemaakt. De Bloemendaalsche Gymnastiek- Vereeniging zal haar oefeningsavonden gedurende vier weken op het veld van den Bond van lichamelijke ontwikkeling houden, daar het Gymnastieklokaal der Gemeenteschool, waar altijd door bo vengenoemde Vereeniging geoefend wordt, dien tijd wegens schoonmaak gesloten is. neus maar vertoonde, als bij afspraak voor den zot gehouden. En dat was er niet beter op ge worden, als ze bemerkten, dat ze zoowaar nog op het manvolk gesteld was, en niet onder stoelen of banken stak, dat ze nogeens hoopte te trouwen. Geen beleediging, geen spot, geen algemeene verachting kon haar afbrengen van haar idée-fixezij moest en zij zou trouwen. En toch nooit was het ervan gekomen. Maar nü, nu zag het er ineenen beter voor haar uit. Ze hèd om zoo te zeggen al een man. Honderd tegen één, dat het er nü van komen zou. Die man was Pier Lavendel. Ze ging hem halenhij behoorde haar al toe, dat kon niet missen. Want er was pas een wet in het land ingevoerdeen terdoodveroordeelde kreeg ge nade als et, al was het op het laatste oogen- blik nog een vrouw zich aanbood om met hem te trouwen. Maar ze moest zich haasten. Vóór den middag diende ze in de stad te zijn, of ze kon weer net teruggaan als ze gekomen was. In een vaart ging het door het smoorheete land voorwaarts. Nu eens in draf, dan weer uitgeput en amechtig slenterend om straks den draf weer te hervatten. En ze keek met haar gele groote oogen telkens en telkens naar de onverbiddelijke zon, alsof ze haar loop met ge weld wilde tegenhouden. De Heer F. Brouwer alhier is ge slaagd voor boekhouden M.O. (school- acte). De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor is voor eenigen tijd op reis. Vanwege de Vereeniging „Bloemen- daal's Bloei" zijn er een tweetal Baro- graphen in onze gemeente geplaatst. Een bij het Raadhuis te Overveen en een in het portiek van het postkantoor alhier. De barograaf doet dezelfde dien sten als een barometer. Alleen heeft de Barograaf een heel andere constructie. Zoo'n instrument moet altijd om de 14 dagen nagekeken worden, omdat het uurwerk, dat in de rol zit, en deze doet draaien, op een bepaalden tijd moet worden opgewonden. Ook moet er dan een ander papier om de rol bevestigd worden, daar dit dan door den inktaanwijzer te veel beschreven is. Nu staat de barograaf aan het postkantoor al geruimen tijd stil door het niet ver zorgen daarvan. Dit is zeer jammer, daar vele belangstellenden, vooral vreemde lingen. die hier gelogeerd zijn, den ba rograaf raadplegen hoe het weer den volgenden dag zal wezen. Een geregel de verzorging van den barograaf zou wel gewenscht zijn, daar volgens onze meening de Vereeniging „Bloemendaal's Bloei" zooiets niet heeft laten ophan gen om te laten verwaarloozen. Evangelische samenkomst. Maandag a.s. des namiddags ten 2 uur heeft in het Bloemendaalsche bosch nabij den vijver vanwege den Landdag der hervormde stadszending" een samen komst plaats. Verscheidene sprekers zul len daar het woord voeren, terwijl een zangkoor de bijeenkomst zal opluisteren. Bij slecht weder heeft de samenkomst in de Ned. Hervormde kerk plaats. Een vreemd voorval. Vrij dagavond speelde er zich een zonder linge historie af in de omgeving van Hartenlust. Toen een der bewoners zich naar huis begaf, bemerkte hij tot zijn verbazing, dat een als heer uitziend persoon op de knieëen kruipend naar hem toekwam. Op de vraag wat dit moest beduiden gaf hij geen antwoord. Verschillende voorbijgangers bleven staan, en de persoon, dit bemerkend, nam de vlucht, gevolgd door een troep nieuwsgierigen. Toen verscheen de politie ten tooneele en bracht den zon derlingen heer tot staan. De man ver klaarde dat hij niets met de politie uit staande wilde hebben nochtans werd hij tijdelijk mede naar den post aan de Korte Kleverlaan gebracht. Inmiddels was dokter Van Beusekom tefefonisch ontbodendeze onderzocht den heer, en constateerde dat die in een zeer op gewonden toestand verkeerde. Nadat de aangehoudene wat bedaard was, bleek bij ondervraging de oorzaak van zijn toestand een liefdeshistorie te zijn. De politie stelde hem daarna in vrij heid. OVERVEEN. De villa van den heer K. alhier, die een halfjaar geleden door een hevigen brand bijna geheel vernield was, is bij na weer geheel hersteld. Alhier is weer een kampement op geslagen van meisjespadvindsters, nabij Kraantje Lek. De dag wordt grooten- deels doorgebracht met oefeningen en inspectietochten. Twee jaar geleden zijn we ook met een bezoek van een Pier Lavendel was niet van de bangsten. Maar toen de bewaker hem dien morgen met een vloek en een snauw kwam wakker porren, was hij toch een tikje draaierig. Met een paar brutale oogen keek hij den suppoost aan, en zei treiterend: „Kommandeer je hond, en blaf zelf, dooie diender". De dooie diender bleek anders vrij levendig te zijn. Hij bracht een groote schaar voor den dag, en beduidde den boosdoener op lang niet malsche manier, dat hij zou gaan zitten, goed schiks en anders maar kwaadschiks, want helpers bij de vleet, hoor. Aan iederen vinger tien. Pier koos maar eieren voor zijn geld, en ging op de bank zitten, waarop de gerechtsdienaar hem met de geweldige schaar heele happen uit .zijn lange hoofdhaar knipte, en zijn hemdskraag rrrt, eraf. „Ziezoo, nu kunnen we d'r makke lijker doorheen", verduidelijkte de diender. „Dank je, handlanger", zei Pier, „het knapt me op. Mijn kans wordt ergrooterdoor. Je weet toch: de nieuwe wet. Als er ter elfder ure net nog een wijf komt, dat me hebben wil „Jou wil niemand hebben". „Dat staat nog te bezien", braveerde Pier hem parmantig. Ja, en dat nog op den rand des grafs. Je moet maar durven. meisjespadvindsters-afdeeling vereerd die kwamen uit Dordrecht. Door deze Dortsche padvindsters zijn wij toen in de gelegenheid geweest een aardige voorstelling in Hötel „Vreeburg" te Bloemendaal bij te wonen. Door deze uitvoering kregen wij een goed in zicht in het eigenlijke padvinders-leven. Zouden wij ook dezen keer op zoo'n uitvoering mogen rekenen Alhier is geslaagd voor acte Fransch M.O., Mej. W. O. Kruse. In September zullen waarschijnlijk op de banen te Overveen, schietwedstrijden gehouden worden. De Burgemeester van Edam deed het voorstel. Aan de wedstrijden zullen deelnemen een der tigtal burgerwachten uit de Provincie Noord-Holland. De wedstrijden zullen plaats hebben onder leiding van het bestuur der Vrijw. Burgerwacht te Am sterdam. VOGELENZANG. Maandag werd op het R.K. Kerkhof alhier, het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer P. Lammers. Lammers was brievenbesteller en oefen de op zijn 60ste jaar nog deze functie uit, 60 jaar is geen kleinigheid als men dagelijks heele afstanden moet afleg gen om brieven te bezorgen, en dat alles te voet, daar Lammers niet van een rijwiel gebruik maakte. Trots weer en wind er op uit te gaan, dat is op zoo'n leeftijd wel kras. Nu heeft de dood hem weggerukt uit zijn huisgezin en van zijn vrienden en collega's. Velen be treuren dit heengaan, daar hij algemeen bemind was. Door een tiental kamera den is hij grafwaarts gedragen. SANTPOORT. Op het Zondag 1.1. te Delft gehouden concours van den Ned. Bond van Hand boogschutterijen zijn door twee schutters van de Handboogschietvereeniging „Vooruitgang zij ons streven" alhier, n.l. G. de Rooij, twee personeele prij zen en door J. v. Esch één prijs ge wonnen. Bij de technische afdeeling in het Provinciaal Ziekenhuis is door Ged. Staten van Noord-Holland benoemd tot Directeur de heer H. van Laar uit den Helder. Zondagmiddag is er een serenade gebracht aan den heer G. G. C. Reeser Jr. wonende in het Duinlustpark alhier, door de muziekvereeniging „De Post- harmonie" uit Haarlem, waarvan de heer Reeser eere-voorzitter is. Een goed pro gramma was door den Directeur, den heer R. van 't Hoff samengesteld. De muzieknummers werden goed uitgevoerd en vielen zeer in den smaak van de toe hoorders. Na afloop dankte de eeré- voorzitter voor dit huldeblijk en uit dank baarheid werd de muziekvereeniging rijkelijk onthaald. Opgewekt over den goeden afloop, trok de muziekvereeni ging huiswaarts. Mej. F. van Baars alhier, heeft behaald diploma A Stenografie. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Santpoort (station) en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Juli 1919 ingelegd f 20000,11; terugbetaald f 14302,58. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 799, het laatste door dat kantoor overge schreven boekje draagt het nummer 1898. Fietsers. Uwe lantaarns moeten deze week ten 9.04 op. Recht onder den zengenden vuurbol van de zon wemelde dien middag een dichtaaneenge- schoven volksmenigte op het marktplein. Boven die duizenden bontgemutste koppen stak een roodgemeniede opstal van planken en latten uit als het geraamte van een kermistenter midden- op stond een houten blok, en daartegenaan was een vervaarlijke bijl opgezet, die in de felle vuurstralen als een tweede zon schitterde. De blikken van het volk waren als één blik daar aan vastgezogen. Dan, terwijl de klokken be gonnen te luien, zag men een grooten kerel, in lange hozen zoo groen als biljartlaken en een te wijd uitgesneden wit hemd, langs de trap boven de hoofden der menigte stijgen. Daar stond hij midden op het schavot. Naast hem aan den eenen kant, een groote monnik in een dof zwarte pij, en aan den anderen kant de beul, een kanjer van een kerel, van top tot teen in scharlakenrood gehuld of hij door een rivier van bloed gezwommen had. De menigte had nu haar duizenden oogen vastgeklemd aan den man met de groene hozen, en zag hoe hij over hunne koppen henen den blik in alle richtingen over de vlakte rondom goot, als zocht hij iets. De monnik zegende hem, de beul nam hem bij den schouder, en het was of hij het zoowaar niet eens bemerktezijn blikken zochten de straten en de vlakte af TAN HIER EN DAAR. Een doelmatige reclame. Een zeer in het oogloopende reclame is die welke de heer Wesseling voor zijn établissement maakt. De Heer W. laat een autoped door Haarlem en om streken rijden, waarop een reclame-bord is geplaatst met de opwekking een be zoek te brengen aan Wesseling's pof fertjes en wafelen-établissement. Daar de autoped nog altijd veel bekijks heeft is het te begrijpen, dat deze reclame zijn doel niet mist. Nachtvlucht. Omtrent de op het vliegterrein der E. L. T. A. door den Engelschen vlieger Roberts Donderdag gehouden nachtvlucht lezen wij in het „Handelsblad" Op het groote vliegveld was deduis- ternis volkomen. Hoog aan den helderen hemel gloorden de sterren. Als een wit blinkende onvolkomen schijf daartegen aan gedrukt de maan. Het gewone beeld van den nacht op het vliegveld. Neen toch. Iets anders was het. Er stonden nog menschen rondom het veldeen zwarte wiemelende massa. Want het waren er honderden, misschien duizenden. In afwachting van het nacht- vliegen. In eens, als bij verrassing, een zilveren streep, over het veld. Een schitterende witte streep, waarin de grassprietjes een cancan schenen te dansen en waarin de lichte nevel rookpluimen gelijk was. Het zoeklicht. Aan de andere zijde van het veld nog zoo'n lichtinstallatie die nog onzichtbaar bleef, bewaard werd tot straks, als de vlieger omhoog zou zijn. En op een boot in hoofdkanaal West een derde lichtinstallatie. Alles bediend door personeel van ons verlichtingspark. Het probeeren van de zoeklichten hield de menigte op uitstekende wijze bezig. De tijd verging, zonder dat er gemord werd. En toen tegen half elf het eerste gesnor van een vliegtuigmotor vernomen werd, zat er een aardige prettige stem ming in de duizendkoppige menigte. De zoeklichten striemden rondom. Nu eens fel doorpriemend de lucht, hoog zich verliezend in het oneindige. Dan weer glijdend, spelend als het ware, over de menschen, dezen zettend in een hel wit licht. Toen, om half elf ruiln, begon de motor van de Avro, bestuurd door luit. Roberts, te snorren. Daar verscheen het vliegtuig in het licht van weerszijden. Met een koenen sprong verhief het zich in de luchtin den nacht. Ai, wie de bezwaren kan doorvoelen die het opvliegen van een slecht terrein met zich brengt, die kan zich genoeg voorstellen hoe koen deze ex-oorlogs vlieger moest zijn, om van daar op te gaan in den donkeren nacht. Brr. De motor zong niet al te best zijn lied. Hij sloeg zoo nu en dan door. Maar dit bleek den luchtman geen bezwaar. Lustig daverde de motor voort, hooger en hooger ging de Avro in 't nachtelijk geheimenis daarboven den sterren tegen. Daar begonnen de zoeklichten hun taak. Kruiselings en alleen dooistriemden zij den hemel. En spoedig hadden zij den wonderen vogel te pakken. Dan volgden zij hem een tijdlang op zijn reis maar lieten onmiddelijk af, zoodra de vlieger een rooden lichtbal uitgooide. Dan was het een oogenblik weer donker, OBERLAHNSTEIN. Verkrijgbaar bij Bloemendaalsche en Overveensche Apotheek C. Cassee, Bloemend.weg 70 Tel. 1799 L. Geeven, Korte Kleverlaan Tel. 1105 J. Windhorst, Bloemend.weg Tel. 1403. 15 De klokken zwegen nu. Het was al zoover dat de scherprechter Pier beduidde dat hij knielen moest. Nog een seconde, en Maar er kwam gewoel in de menigte voor het schavot. Van af de tribune van de overheid klonk een trompetsignaal, de beul zette zijn moordtuig opzij, en gaf Pier te kennen dat hij op moest staan. De man deed blijkbaar niets liever, want in een zetje kwam hij overeind en hij vroeg wat er aan de hand was. Maar hij begreep het eigenlijk al, de slimmerd I Vóór hem kwamen de trap opklimmen twee drossaards, en daarachter een vrouwhij zag een saffraan geel jak tusschen de bruine buizen der dros saards opkleuren. Zijn oogen glorieden, zijn neus krulde, en als hij niet gebonden was ge weest, hadde hij zich van voldoening in de handen gewreven. Zijn hart danste hem in het lijf. Pleizierig verwachtte hij zijn levensredster, om zich, desnoods op staanden voet, met haar in den echt te begeven. Daar was Geertrui tot vóór hem genaderd. Maar nu betrok Pier's gezicht. Nog eens goed keek hij haar aan, en dan trok hij den neus op, en wendde het hoofd af of hij onpasselijk werd. „Nee, laat maar", mopperde hij tot een der drossaards die haar nog aanprijzen wou, en hij knielde maar weer op zijn ouwe plaatsje. En Pier's hoofd viel. STEYNEN.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 2