Boekhandel Verloren JCenitisgeving. Eikeleutioom Timmer A. TABEIAL 4 ZOON Belangrijke Veiling. Keukenmeisje. Gem. Kamers Verpleegden. Inmaakglazen JOH. MAAS, Sigarenfabrikant INBOEDELS Keukenmeisje Zware Kisten Wereld- en Ned. Bibliotheek. Volksbibliotheek. ra gesloten Tel. 16 - Santpoort ORANJE HEIN A. H.v.d. STEUR, Kleermaker BARTELJORISSTRAAT 22 bericht dat wegens vacantie van het Personeel, zijn magazijn van 9 tot 18 Augustus zal zijn gesloten. Verminderde Prijs. v. d. FIRMA EVANS EVANS Groote zaal van het Brongebouw te HAARLEM, de door deze families achterge laten algeheele Dinsdag 12 Augustus e.k hoorde men alleen de machine en zag men niets. Plots een witte lichtbal, 't Sein, dat de zoeklichten weer mochten gaan wer ken. En toen speelden de lichtbundels al weer heel spoedig in de lucht en hadden zij dra het vliegtuig weer te pakken, 't Was waarachtig als een sprook je: dat teere ding daarin de lucht, waar in de stoute Engelschman zijn triomfen vierde, beschenen door die felle licht- kegels, die hem vasthielden in goeden greep. Drommels, dat moet toch in oorlogs tijd een eng gevoel zijn geweest voor een vlieger, wanneer zoo'n zoeklicht hem bescheen. En toch, te ontkomen wist Roberts ook. Want met een ener gieke beweging gooide hij het toestel om en met een sierlijke looping verdween hij uit de lichtcirkels. Maar onze Hol- landsche zoeklicht-mannen die volgens Engelsche deskundigen buitengewoon goed waren hadden de Avro al weer spoedig te pakken. Nadat dit spel van den nacht vijf en twintig minuten lang had geduurd, gooide de aviateur een groene lichtbal uit, ten teeken, dat hij wenschte te landen. Even later speelde het zoeklicht in breede bundels over het veld. En in die licht- kom daalde Roberts vlot en taxi-de zijn toestel tot pal voor den hangar. Een grootsche, waarlijk verdiende ovatie was zijn deel. Op de schouders van eenigen, omhangen met een krans van het Elta-bestuur, werd Roberts langs het publiek gedragen en dit juichte den kranigen vlieger hartelijk toe. Brandstoffen. Vanwege de Rijkskolendistributie wordt gemeld: Het publiek blijkt nog steeds de mee ning te zijn toegedaan, dat er dezen winter voor huisbrand zeer rijkelijk brandstoffen beschikbaar zullen zijn. Het lijkt daarom wenschelijk, er nogmaals de aandacht op te vestigen, dat de voor uitzichten niet van dien aard zijn, dat op meer dan het minimum-rantsoen (10 eenheden voor het tijdvak 1 October 1 April) te rekenen valt. Wel verkeeren wij thans in de gelukkige omstandigheid dat de voorraden het toelaten, reeds nu in mindering hiervan kolen ter beschik king te stellen, waardoor ook de afle vering aan hen, die hiervan geen gebruik maken, gedurende de winter maanden vlotter zal kunnen geschieden dan in het vorige jaar. De te verwach ten aanvoer is echter niet van dien aard, dat in uitzicht kan worden gesteld, dat meer zal worden gedistribueerd. Er wordt dan ook dringend in overweging gegeven zuinig te zijn met de zwarte brandstoffen, terwijl zij, die aan het mi nimum-rantsoen niet voldoende hebben zich tijdig van turf kunnen voorzien, welke, zooals bekend mag worden ver ondersteld, geheel vrij en dus onge- rantsoeneerd te verkrijgen is. Wenken voorwatertoeristen. In „De Kampioen" geeft de heer J J. Bakker, waterconsul te Voorburg, de volgende wenken voor watertoeristen. Nu, goddank, ook op watersportgebied de toestand weer langzamerhand nor maal gaat worden benzine is nage noeg wederom in alle hoeveelheden te krijgen, lastige bonnetjes voor alles en nog wat behooren tot het verleden kunnen we ons dus weer met ons vaar tuig overal heen bewegen, en lijkt het mij niet ondienstig, nu de groote trek weer gaat beginnen, enkele mijner op gedane ervaringen mede te deelen, in de hoop dat deze u allen ten nutte kun nen zijn. Ditmaal wil ik het eens heb ben over de ligplaatsen die wij op onze tochten zullen aandoen. Behoudens uit zonderingen, zijn het steeds weer de zelfde pleisterplaatsen, die door ons bezocht worden, deels omdat het 't best uitkomt met de verdeeling van onzen tocht, deels ook omdat ze door den A. N. W. B. opgegeven of aangeraden worden.Wat is dan ook van meer be lang voor den rondtrekkenden water toerist, dan te weten waar hij een goede en vertrouwde rustplaats voor den nacht vinden kan De meest geschikte ligplaatsen zijn wel die, waar men meren kan aan drij vende boothuizen, toebehoorende aan watersportvereenigingen, of wel aan verhuurders van booten of dergelijke. Wij moeten dan ook alles in 't werk stellen om zorg te dragen, dat wij bij de eigenaren van dergelijke bij uitstek gunstige pleisterplaatsen gaarne geziene gasten zijn. Helaas echter zijn mijn er varingen dienaangaande minder prettige. Dit merkt men reeds direct bij 't aan komen; men wordt, nu ja, niet gewei gerd, doch vaak kan men uit den toon, waarop op onze vraag, om te mogen vastmaken, geantwoord wordt, hooren ik wilde maar liever, dat je op hoepelde I Waar we dit aan te danken hebben Ja, een analytische verklaring zou te lang worden; we kunnen 't echter in den volgenden zin korter formuleeren, n.l. dat er te vaak vergeten wordt, dat een vriendelijk woord nog meer vermag dan een geldelijke vergoeding, en wan neer .-men dan hoort, dat dikwerf ook deze laatste nog achterwege blijft, kan men wel begrijpen, dat de goeden 't voor de kwaden moeten lijden. Ik herhaal dus, laten wij allen steeds alles in 't werk stellen om hun onze erkentelijkheid te toonen, die ons gast vrijheid verleenden, en bedenken, dat wij door hun gunst een rustigen nacht doorbrachten en een vertrouwde ligplaats voor ons vaartuig vonden. Bovendien zou ik u allen willen vra gen deel aan 't ijverige Bestuur van onzen Bond steeds mede, wanneer men ergens op zijn tochten een gastvrije ligplaats gevonden heeft. Het Bestuur zal niet nalaten hiervan in dat orgaan mededeeling te doen, wat niet alleen ons allen ten goede komt, doch boven dien een blijk van waardeering en dank baarheid aan onze gastheeren inhoudt. Luitenant Bakker. Luitenant Bakker, die op den openingsdag van de E. L. T. A. met zijn toestel viel, is thans weer hersteld en heeft reeds ge vlogen. Een brutaal stukje. Uit Pa rijs wordt aan de Telegraaf geseind De aviateur Charles Qodefroy heeft Donderdagmorgen de poging van de Navarre verwezenlijkt door met een vliegmachine onder den Are deTriomphe door te vliegen. (Men weet, dat De Navarre gedood werd toen hij zich voor de vlucht trainde. De Are de Triomphe is 29 Meter hoog en 14 breed. Burgerwachten. Door den directeur der Post- en Telegrafie is de vorige week, zoo meldt „Het Volk", een geheime circulaire gezonden aan alle directeuren, waarin hun wordt opgedra gen op die plaatsen waar een afdeeling van de Burgerwacht bestaat, zich in verbinding te stellen met den comman dant dier afdeeling, om ingeval van sta king geschikte mannetjes aan te wijzen die in dienst zouden kunnen worden genomen om de ambtenaren en beamb ten te vervangen. Enkele directeuren hebben reeds een onderhoud met com mandanten gehad. Hoon voor de Vlaamsche gesneuvelden. Over een te Brussel opgericht gedenkteeken voor de gesneuvelde Belgische soldaten, schrijft Ons Vaderland Aan de voorzijde van het dooden- denkmaal heb ik gezfenA nos morts. En ingetogen wil ik ook de ronde doen om aan de achterzijde te lezen„Aan onze dooden". Want er zijn toch ook menschen dood uit Vlaanderen. En ik schrik en denk dat mijn oogen mij bedriegen. Aan die achterzijde staat A nos morts. Niet vitten, zeg ik. Wij hebben eerbied voor allen die stierven, of 't gevaar van te sterven hebben doorgemaakt. Maar toch komt de wrok boven, daar geen woord te vinden is voor de Vlaamsche dooden. Of zijn er geen dooden uit Vlaanderen Leven onze dooden nog Spreken zij nog Vragen zijgerechtigheid I" De prijs der beken de Fran- sche boek-uitgaven. Kort ge leden hadden de Parijsche uitgevers besloten de gewone prijs, van een boek, die eerst 3 frs. 50 en daarna 4 frs. geworden was, op 7 frs. te brengen. De N. R. Ct. verneemt thans dat ten slotte besloten is, dat de prijs zal wor den 4 frs. 90. KERK-AGENDA. ZONDAQ 10 Aug. Bloemendaal. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. J. Frank van Graftdijk. Gereformeerde kerk, v.m. 10 uur, Cand. Schuur man, Den Haag. 5 uur dezelfde. SANTPOORT. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, Mt. 10:27 het Godsgeheim. Oevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Hotel Velserend,een paar zwarte heerenpantoffelsB. Stals, Bloe- mendaalscheweg 43 Bloemendaal, een zakmes G. J. Bronkhorst, Kinheimweg 93, Bloemendaal, een vulpenhouder; T. J. Wesseling, Zomerzor- gerlaan 34 Bloemendaal, een rijwielsleutelA. de Graaf, Blaemendaalscheweg 9 Bloemendaal een zilveren armbandvan Eek, Boschlaan 13 Bloemendaal, een zakmesje; J. Nieuwenhuis, Rollandspad 2 Overveen, een doublé kinder armband; H. Douwma, Kinhei mplein 69 Bloe mendaal, een zilveren schakelarmbandP. Bre mer, Rampelaan 11 Overveen, een gekleurde balvan Apeldoorn, Elswoutslaan 7 Overveen •en foedraal van een parapluie; H. van Laar, villa „Duinrand" te Aerdenhout, een portemon- naie; J. P. Delchambre, Waldeck Pyrmontstraat 6 rood Haarlem, een portemonnaie met inhoud aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel en een riempje. Verloren voorwerpen. Een rantsoeneeringskaart ten name van Hil- brands, een koperen sleutel van een melkbus, 2 portemonnaies, een damestaschje, een metalen een zilveren- en een gouden horloge, een bruine regenjas, een gouden ringetje, een band van een kinderwagen, een zilveren armband, een gouden ring met pareltjes. Lijst van onbestelbare brieven. Bloemendaal. Brieven. J. E. Adoma, Amsterdam. Briefkaarten. J. v. Laan, Haarlem. N. v. d. Poll, Bergen N.-H. M. Munninga, Amsterdam. S. en N. Resting, Oegstgeest. L. Willemsen, Apeldoorn. BURGERLIJKE STAND Bloemendaal. Van Vrijdag 1 Augustus tot en met Donder dag 7 Augustus 1919. Geboren: d. van C. van den Berg en W. J. Bakker, d. van J. A. van Steijn en A. C. de Vries Feijens. z. van W. G. J. Meulman en C. M. Biaauw. Ondertrouwd: W. E. Hartman en J. M. Vader. Getrouwd: J. Stammes en J. M, M. van Snippenberg. A. A. van Riet en A. P. van Gulik, N. Sterk en S. H. Ei. Overleden in het Provinciaal ziekenhuis na bij Santpoort. J. J. E. Houthuijsen 23 j. J. W. van Wittmarschen 22 j. ADVERTENTIÈN. Geven hiermede kennis van de geboorte van twee welge schapen dochters. H. BEEKMAN, M. BEEKMAN- v. d. BERG, Bl'daal, 7-8-M9.10 Gevraagd AERDENHOUT een gen. huiselijke bezigh. te ver richten. Loon f250 f300. Brieven lett. X bur. v.d. blad. Mevr. H. J. Vettewinkel, „de Helm", Lombar Petri- laan 3 Overveen, vraagt tegen 1 Nov. wegens huwe lijk der tegenwoordige een flink 15 een FOTOTOESTEL in tasch 9/12 op den Aelbertsbergweg Terug te bezorgen tegen be looning aan het Politiebureau te Bloemendaal. 8 of gedeelte gemeub. huis tehuur gevraagd voor nu of later. Br. lett. K. Bureau van dit Blad. 10 Te Koop aangeboden In verschillende maten. Te zien en te bevragen Boschlaan 20, Bloemendaal. De Genestetweg 23 BLOEMENDAAL. Voorradig alie boeken van de Meulenhoff-editie. GST/8 GWt)IG1W.G0M3 Dr. J. G. SCHNITZLER Wenken voor Voorradig bij Boekhandel P. STINS Pz. TELEF. 5045. 15 Haarlem en Omstreken. De DIRECTEUR van het Brandstoffenbureau maakt be kend, dat het Bureau op Maan dag 11 Augustus zal zijn. 16 De Directeur, R. C. J. WILLINK. 20 Systeem WECK, REX BADE DUPLEX Levering uit voorraad Schouwburg Jansweg. Telefoon 1430. Tot en met Maandag tl Aug. iederen avond 8 uur Operette Gezelschap Dir. NAP DE LA MAR. Groot succes. Uitverkochte zalen. Entrée van af f2.50 tot en met 50 cent. Groote Markt 14 - Telefoon 521. TIERRA CONCHAS HONDURAS SUBLIMES 8 cent per stuk. 12 cent per stuk. GOLDEN MIXTURE, WATERLOO MIXTURE TABACCONISTS LONDON. 40 Wegens sterfgeval van den WelEd. Heer G.B. gewoond hebbende te Aerdenhout en vertrek van Mevrouw C. de. G., zullen ten overstaan van deurwaarder M. J. WANING in de publiek contant worden verkocht op des v.m. te 10 uur. 120 Hiertoe behooren o.m.De keurige, in prima staat verkeerende Ameublementen uit de Sa lons, Eet-, Slaap- en Heerenkamers, aparte meubelen voor Halls en Vestibules, Oud-Hoi- landsche en andere kapitale kasten, Smyrna- en Axminster karpetten en kleeden, waarbij van zeer groote afmetingen. Rijk gebeeldhouwde vitrine. De gouden- en zilveren gebruiks voorwerpen en sieraden, Schilderijen, En gelsche- en Fransche prenten, Speeltafel met bijpassende stoelen (ontwerp architect Cuypers), Commode met marmeren blad, staande Klok, sierlijk gebogen, eenige Empire en Engelsche meubeltjes, Clubfauteuils met leder en andere stoffeeringen, Koperen-, Tinnen- en Bronzen voorwerpen. Antiek Japansch- en Chineesch porselein en Delftsch aardewerk, Vestibulebank enz. enz. Vervolgens wegens boedelscheiding, eenige Burger ameublementen, eiken buffet en linnen kast, oud-Holl. stoelen, dressoir en bijpassende schrijftafel, bureau op onderkasten enz. enz. Alles te bezichtigen Groote Zaal Bron gebouw Zaterdag 9, Zondag 10 en Maandag 11 Augustus e.k., telkens van 10—5 uur.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 3