MÊÊMsmm J. PANDER ZOON, Haarlem Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Bloemendaalsche Schoolvereeniging. t ii di Slöjdcursus Fröbelklasse. MEIJER's DUITSCHE ENCYCLOPEDIE, BuisémAdmrnmÉÈim Vereenigde Drukkerijen Eikelenboom Timmer HANDELSDRUKWERK Een nette Werkster Woning gezocht 2 Kamers en een klein kamertje Tuinman Te koop aangeboden: 19 deelen. Te bevr. Bureau v. d. blad. Meubileeringen van Landhuisjes Speciale Billijke Inrichtingen i38 in verzocht wordt het daarheen te lei den, dat voor de verplegenden de pen sioengerechtigde leeftijd worde vastge steld op 50 jaar en dat het pensioen bij het ontslag wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, vastgesteld in het pensioenreglement, gelijk worde gesteld met het laatst ge noten salaris. OVERVEEN. De woningen aan de Ram pelaan. Naar wij vernemen heb ben enkele gezinnen een aanschrijving ontvangen, dat zij hun woning aan de Rampelaan half September kunnen be trekken Koninginnedag. De school feesten op 1 September zijn hier uit muntend geslaagd. De jongelui hebben een allerprettigsten dag gehad, dankzij de goede zorgen der vereeniging „Ko ninginnedag". Zoowel de leerlingen der openbare als die der R. K. meisjesschool werden onthaald op limonade en ver snaperingen, Op de speelplaats der openbare school werden wedstrijden ge houden. en door de wakkere winners en winsters werd menig prijsje in de wacht gesleept. AERDENHOUT. „Aerdenhout vooruit" In Aerdenhout zijn onder Voorzitterschap van den heer H. van Spanje Jr. en met me dewerking der jongedames Van Riems dijk en Mej. Vermeer Zaterdagmiddag ter gelegenheid van Koninginnedag heel aardige wedstrijden gehouden. Door 175 deelnemers werd medegedongen naar verschillende prijzen. De uitslag was als volgt: Hardloopen. Groep 1. Hoofdprijs zil veren horloge, afgestaan door den heer Laméruswinnaar C. Sluiter, 2e prijs J. Lodeweegs, 3e prijs P. Brandt. Groep 2. 1ste prijs B. W. F. van Riems dijk, 2de prijs Mientje Hinloopen, 3de prijs Hansje Mouthaan. Hoogspringen. 1ste prijs D. Breiten- stein, 2de prijs J, Termeulen, 3de prijs C. Sluiter. Zakloopen. 1ste prijs A. v. Riemsdijk, 2de prijs A. v. Dijk, 3de prijs L. Smits. Tonnetje rijden. 1ste prijs Dikkie Breitenstein, 2de prijs W. Brandt, 3de prijs J. P. Teding van Berkhout. Turfrapen, 1ste prijs H. Mouthaan, 2de prijs Van Aalst, 3de prijs P. Dorhout Mees. Verder hadden eenige andere spelen plaats, zooals het overbrengen van vlaggetjes, een aardappel op een lepel enz. Het geheel was een zeer geanimeerd feest, en werd opgeluisterd door het muziekkorps uit Heemstede „Crescendo". Des avonds had ook nog een ring- stekerij plaats op de fiets, winnaar van een zilveren dames-horloge was Mej. Mensing, 2de prijs P. Brandt, Mej. Van Zadel, M. Hartogh en Mej. Nathusius. Na afloop hiervan werd door de deel nemers een rondgang door Aerdenhout gemaakt met lampions en muziek. Het was een gezellig, leuk feest, al le medewerkenden hebben er eer van. Alg. Ned. Verbond. „Neer- landia" deelt mede, dat als afgevaar digde van de groep Ned. Antillen in het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Ver bond dokter Th. Lens gekozen is. VOGELENZANG. Het groote landgoed „Leyduin" on langs verkocht, zal een villaterrein wor den. Met den bouw van drie villa's zal men een aanvang maken. SANTPOORT. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Santpoort(station) en de daaronder ressorteerendé hulppostkan toren werd gedurende de maand Au gustus 1919. Inleggeld f33.658.53. Te rugbetaald f 15.887.22. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 825. Het laatste door dat kantoor overge schreven boekje draagt het nummer 1906. Speciaal ingericht voor het leveren van alle in den kortst mogelijken tijd, tegen billijken prijs Santpoort -- Bloemendaal Telefoon Intercommunaal 5003 VAN HIER EN DAAR. Een protest van Hulle- broeck. In het Brusselsche blad „De Standaard" schrijft Emiel Hulle- broeck een verontwaardigd artikel tegen de Belgische annexionisten. Hij vertelt o.a. ter kenschetsing van den anti an- nexionistischen geest onder een groot deel der bevolking, dat dikwijls op zijn tourneé's, o.a. te Brugge, te Gent en zelfs te Brussel, de sympathiegevoelens voor Holland ter uiting kwamen en hij zijn liederenavonden besluiten moest met het „Wilhelmus", dat dapper werd toegejuicht. „Thans begint men weer", zoo ein digt het artikel, „wellicht als laatste troef, de volksstemming te eischen in Limburg en men staat daarover verbluft wanneer men Limburg kent. Onze an nexionisten denken waarlijk, dat hun snoode propaganda vruchten heeft ge dragen onder de Limburgsche bevolking. Dat men gerust die volkstemming hou- de, dat wordt nog de grootste tegenvaller die onze geweldenaars hebben te boe ken. Maar dan stel ik voor het resultaat te doen samengaan met het al of niet aanblijven van minister Hymans. „Dan zijn wij hem zeker kwijt!" Dante's Eeuwfeest. In Italië houdt men zich nu al bezig met de voorbereiding van het in 1921 vallende komende eeuwfeest van Dante. Vooral het Italiaansche ministerie van Onder wijs, waarin de bekende dichter Alfredo Baccelli als minister aan het hoofd staat heeft grootsche plannen. Alle gebouwen die in de Divina Commedia genoemd zijn, zullen worden gerestaureerd. De regeering heef een buitengewoon crediet van 3 millioen lire toegekend om mogelijk te maken dat de werk zaamheden aan de Tribuna Dantesca, 't architectonisch belangrijkste deel van de nieuwe nationale bibliotheek te Flo rence voor 1921 beëindigd zijn. De „Tribuna", een werk van Cesare Bazzani, zal kostbare herinneringen, de handschriften van Dante's werken en een zoo volledig mogelijke bibliotheek van de in den loop der eeuwen over Dante geschreven boeken bevatten. In opdracht van het ministerie van Onderwijs wil de Societa Dantesca een in wetenschappelijke kringen reeds lang gehoopte volledige Dante-Bibliografie publiceeren, waarin al het binnen- en buitenlandsche materiaal wordt samen gebracht. HUZIEK. Kerkconcert. Woensdagavond 10 Sept. 8 uur geven Mej. Mia Peltenburg (sopraan) en de Heer Louis v. Tulder (tenor) een concert in de Groote Kerk. De Heer Hendrik Andriessen zal beiden begeleiden en tevens nog eenige grootere orgelwerken voordragen. Zooals wel te begrijpen is, zal dit concert hoogst belangrijk worden, daar beide solisten zulk een naam verworven hebben, dat zij onge twijfeld tot de eerste artisten van dezen tijd gerekend kunnen worden. Ook zal de heer Andriessen eenige zijner nieuwste composities vertolkeneen feit, dat aller belangstelling waardig is, daar deze componist in den laatsten tijd aan de hooge verwachtingen, die van hem gekoesterd werden, volkomen voldaan heeft. Om kort te gaan is dit concert als zeer belang rijk te beschouwen. TOGNEEL. „Het wederzijdsch Huwelijkbedrog" is de titel van het tooneelwerk van onzen dichter Pieter Langendijk, hetwelk wij Dinsdag 2 Sep. zagen opvoeren in den Stadsschouwburg. En het is de moeite waard geweest. Van Dr J. L. Walch namen we in ons vorig nummer reeds 'n soort inleiding op over dit stuk en al kon den we daaruit lezen dat 't ook voor minder jarigen geschikt was, hebben we toch maar ons 15-jarig zusje thuis gelaten, 't Was niet noodig geweest. Het stuk laat ons zien een wederzijdsch bedrog. Beide partijen be driegen en worden bedrogen en 't schijnt een familiekwaal te zijn, moeder helpt trouw mede, de zoon Karei heeft reeds eerder 'n dergelijke streek uitgehaald en de kwaal is zelfs op de dienstbode overgeslagen. Echter het spreek woord „de bedriegers bedrogen" komt hier niet ten volle uit, daar de moeder door haar zoon met al hunne bedriegerijen uit haar be narde financieele positie wordt geholpen, terwijl na de ontknooping van het drama blijkt dat er toch ook liefde in het spel is tusschen Lode- wijk en Charlotte. Na afloop van het stuk kwamen er kransen en bloemen en warme woorden van waar deering, waarvoor de heer Musch dankte. We waren allen dankbaar voor hetgeen te genieten was gegeven en we hebben allen in stilte den heer Musch met zijn gezelschap een spoedig tot weerziens toegeroepen. Wij waren dankbaar en voldaan. LETTEREN EN KUNST. Hélène Swarth. Een aantal letter kundigen hebben zich met andere vereerders vereenigd tot een commissie ter huldiging van de dichteres Hélène Swarth, op haar aanstaan den 60en verjaardag (25 October). De commissie heeft het plan opgevat een keur bundel uit te geven van honderd der beste ge dichten van de dichteres, door deze zelve ge kozen. BURGERLIJKE STAND Bloemendaal. Van Vrijdag 29 Aug. tot en met Donderdag 4 September. GEBOREN d. van N. Roodenburg en A. G Looman. ONDERTROUWD J. K. Versfeld en W. Mulder. GETROUWD: Th. L. Sülter en A. G. van Hemert. OVERLEDEN: P. V. Verduin 1 mnd.; J. F. Dohna 71 j. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis na bij Santpoort, M. Rijksman 66 j., A. Kossen 88 j. KERK-AGENDA. ZONDAQ 7 Sept Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. Voorm. 10 uur Jongeliedensamenkomst in het gebouw „Maranatha" de Heer A. de Boer, van Amsterdam. Gereformeerde Kerk, v.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard, 5 uur n.m. dezelfde. SANTPOORT. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Mat. 10 16 Slangenlist en Duivenoprecht- heid. Qevondcn voorwerpen. Terug te bekomen bij: G. de Veer, Hooge Duin en Daalscheweg 2 Bloemendaal, een mi litaire kepi F. van Rixel, Kleverlaan 121 Bloemendaal, een jongensjasjeWed. van der Bijl, Bloemendaalscheweg 97 Bloemendaal, een heerenportemonnaieP. J. Stokman, Zand- voorterweg 57 Heemstede, een gouden broche H. A. Tweehuijsen, Oosterlaan 2 Overveen; een pet, een R.K. gebedenboekjeHoltzappfel, Bloemendaalscheweg 164 Bloemendaal, een kip. Verloren voorwerpen. Een juweelen broche, een huissleutel, een op vouwbare wandelstok, een abonnement E.N.E. T., een zwembroek. Blo mendaal. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten. Terugontvangen in de 2e helft der maand- Augustus 1919. Drop W. Schiedam, Geekens Amsterdam, Smit E. Amsterdam. Andel van N. Amsterdam, Caten ten W. Am. steedam, Durselen E. Haag, Kok Vermeer F, Watergraafsmeer, Maastuel Wed. Amsterdam. Oostingh L. Groningen, Ort Wed. J. W Haarlem. ADVERTENTIËN. GEVRAAGD voor een of twee dagen per week. Adres Mevr. TEUNE, Ver langde Koepellaan 6, Bloemen daal. 8 voor 3 personen, ongemeub. of geh. of ged. gemeubminstens huisk., slaapk. en keuken, ge heel vrij. Brieven lett. V, Bureau van dit blad. 8 Gevraagd tegen 1 Februari voor een dame. Met pension. Verzoeke aanbieding met prijsopgave letter R, Bureau van dit blad. 9 biedt zich aan voor alle voor komende werkzaamheden, liefst voor particulier werk. Brieven letter M, Bureau van dit blad. 7 op Zaterdagmiddag voor jongens en meisjes (ook niet- leerlingen der school). Schoolgeld f 30 per cursus met inbegrip van materiaal. 30 Schoolgeld f 50 per jaar. Aanmeldingen bij het hoofd der school, den heer S. A. WILSON, Kleverlaan 35. 30 Behangers - Meubelmakers - Stoffeerders - Beddenmakers

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 3