Boekhandel Waarom A.O.Brood? WINTER-BOTER. MclipiiOieraijs ttn itofMstriMtiB. AMert ii flit blad. De Nieuwe Zaadwinkel terra-cotta-beelden H. FRANKEN Jr. m J. Pander Zoon meubileeren damasten gobelin. Goudlijstenfabriek Electrische Luxebrood Fabriek Hofleverancier. Omdat A.O. Brood het beste en smakelijkste Brood is. Haarlem 1919. 2 Slaapkamers en een Zitkamer De Boeken en de Leermiddelen Wereld- en Ned. Bibliotheek. Volksbibliotheek. Warmoesstraat 27 Voorhanden roode Kabouters, Hertenhorens, Hertenkoppen, enz. Aquariumvisschen, zoowel inlandsche als buitenlandsche AQUARIUMPLANTEN. F. R. BAKKER Zuiderstraat 33 Teletoon 2932. J. DE VOGEL, Importante Inboedels- en Antiquiteiten-verkooping D. A. W. HENSKES. I te H; I Septi Haarlem. m m M steeds billijk en smaakvol. Ontvangen geregeld Prachtige stoffen in ENGELSCHE en FRANSCHE en kleine hoeveelheid salpeter, tot men de nadeelige gevolgen van dit „levens-eli xir" erkende. Ook docr aderlaten en transfusie van bloed meende men het leven te kunnen verlengen, terwijl an deren den dood meenden af te kunnen wenden door veel in vochtige aarde te graven. YOOB DE DAMES. Heeft de sport een gunstigen in vloed op de vrouw? Een Engelsch blad heeft onlangs een enquête gehouden omtrent den invloed van den sport op de vrouw, vooral in physieken zin. Merk waardig genoeg zijn bijna allen het er over eens, dat de sport-manie der laatste jaren op het vrouwelijk schoon hoogst ongunstig werkt. De vrouwelijke gratie is ver te zoeken, handen en voeten worden sterk ontwikkeld, gespierde armen zijn geen uitzondering, rimpels ontstaan door het strakke turen in de zon. De eenige sport, die een gunstigen invloed heeft, is het zwemmen, dat ook door alle artsen aanbevolen wordt. Een Hollandsch medicus, wien wij zijn meening in dezen vroegen, wees er op, dat sport, ook zwemsport, alleer gunstig kon werken, wanneer hij met mate beoefend wordt. Matigheid, ook in sport! Daarom keurt hij de afjakkerende wedstrijden sterk af. Verder herinnerde onze medicus er aan, dat het feit, dat onze meeste babies zich met de flesch moeten behelpen, een gevolg is van moeders sportlievendheid 1 Een school voor gehu wde man nen. Onlangs is te Londen een school opgericht om gehuwde vrouwen eenig begrip in te pompen omtrent huishouding enz. Wat zeer noodig was met het oog op de vele overhaaste huwelijken, dikwijls kinderhuwelijken der oorlogsjaren. Er is echter een protest opgegaan uit de rijen der vrouwen. Zij wenschen ook een huwelijksschool voor mannen. Hier moeten ze leeren een een voudige ommelet te bakken, zonder de keuken en een vuilnisbelt te herscheppen. Hier wordt hun gewezen op het nadeelige knoeien met asch, door in een pas door haar „gedane" kamer kwistig asch te morsen, waarop zij weder van voren af kunnen beginnen. Ook moet hun geleerd worden wanorde in de slaapkamer te voorkomen. Slechts een man, die een getuigschrift van een dergelijk instituut kan vertoonen, is rijp voor het huwelijk. Een pleidooi voor de korte rok. Ernstige menschen maken zich, naar onze meening zeer terecht, wel eens ongerust over de bedenkelijke kortheid der tegenwoordige dameskleeding; van boven en van onderen tracht men zeer loffelijk stof te besparen, wel licht tot wij aan den Paradijsstaat van het vijgen blaadje toe zijn. In de „Daily Mail" houdt een arts echter een pleidooi voor den korten rok en wijst op.het hygiënische dezer dracht. Boven dien is de houding der dames, sedert de beenen zoo zichtbaar zijn, heel wat verbeterd en wijdt het schoone geslacht meer zorg aan haar onder ste ledematen. Voor schoenmakers is deze mode een ware goudwinning. Nog nimmer werden zulke fraaie schoenen gedragen als thans. Ook in de kousen wordt een ware luxe tentoonge steld. Dus leve de korte rok! Wij kunnen ons met dezen wensch aansluiten ten opzichte van hen, die de sleep voor-alle-dag in eere willen herstellen. We meenen echter dat een rok, die meer dan 20 c.M. van den grond verwijderd is, toch wat te kort is! INGEZONDEN. Geachte Redactie. Aan de Gemeenteraad van Bloemendaal is het navolgend adres verzonden door de afd. „Bloemendaal" v. d. Centr. Ned. Amb. Bond Aan de Gemeenteraad v. Bloemendaal, geven met verschuldigden eerbied te kennen C. Schulz en F. W. J. J. Lanson, respectievelijk voor zitter en secretaris v. d. afd. Bloemendaal v. d. Centr. Ned. Amb. Bond, in deze functie optredende voor hunne afdeelingen, dat zij Uw College beleefd doch dringend verzoeken het er toe te willen leiden, dat er een uitbreiding tot stand komt van de tram verbinding Haarlem Bloemendaal, in dier voege dat dé lijn doorgetrokken wordt, minstens tot Santpoort (station) eventueel tot Santpoort (dorp). Ondergeteekenden gronden hun verzoek op het feit, dat eene doortrekking van de lijn Haarlem-Bloemendaal zou voldoen aan eene reeds sinds jaren sterk gevoelde behoefte. Het groote interne en externe personeel van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort en bovendien de bewoners in den omtrek van deze inrichting voelen steeds weder het gemis van een rechtstreeksche verbinding met Haarlem. Het lijkt de afdeeling toe dat indien Uw Col lege mocht overgaan tot het bevorderen van een dergelijke tramverbinding, de exploitatie van de lijn ruim voldoende rendeerend zal zijn. Deze aangelegenheid zeer dringend onder Uw aandacht aanbevelend, hetwelk doende enz. w.g. C. Schulz. Voorzitter, w.g. F. Lanson, Secretaris. 14-9-'19 Santpoort. Voorwereldlijke Dieren. In de staat Montana (Amerika) ls in een uit gebreide krijtformatie door Barnum Brown een groot aantal beenderen gevonden, die toebe- hooren aan een praehistorischn roofdierensoort, Dinosauros. Uit de beenderen heeft men twee volledige geraamten samengesteld, waarvan de afmetingen wijzen op het grootste dierlijk wezen, dat men tot nog toe ooit gekend heeft. Alleen de schedel bereikt reeds een lengte van 1.30 M., en gemeten van den neus tot de punt van den staart is het geraamte 14.32 M. lang, bij een hoogte van 6 M. Bij dergelijke kolossen is de grootste olifant maar een „beessie". KERK-AGENDA. ZONDAG 21 Sept. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. Voorm. 10 uur Jongeliedensamenkomst in het gebouw „Maranatha" Ds. J. Ph. Eggink van Velsen. Gereformeerde Kerk, v.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaarfl, 5 uur n.m. dezelfde. SANTPOORT. Ned. Herv. Gemeente v.m. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „De hemel op aarde" (Joh. 1 52). BURGERLIJKE STAND Bloemendaal. Van Vrijdag 12 tot en met Donderdag 18 Sept. Ondertrouwd: J. H. J. Simons en M.F. J. S. I. HinH. Lucas en D. S. Th. Lassing. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort: A. H. W. Selter, 35 j.; C. ter Horst de Vries, 79 j. Bloemendaal. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bijA. van den Brakel, station Bloemendaal, een knop van een rijtuig portier; ten Have, Kinheimweg No. 49, een damesparaplui; J. Pijl, Bloemendaalscheweg 84 Bloemendaal, een huissleutelReemer, Schoter- weg 62rood Haarlem, een damestaschaan het Levensmiddelenbureau te Overveen. een dames paraplui aan het bureau van politie te Overveen, een sleutel, een blikken trommel, een ketting met eenige sleuteltjes. 'Verloren voorwerpen. Een sleutel, een damestasch, een damesporte- monnaie, een pince-nez in etui, een boodschap mand, een zwarte damesparaplui, een lorgnet in etui, een militaire sabelkoppel, een ceintuur, een notitieboekje, een gummi regenjas, een zilveren medaille. ADVERTENT1EN. Gevraagd door 2 jongelui van goeden huize met voll. pension. Brieven No. 725 aan Boekhandel Corn. M. Bladergroen, Bloemendaal. 7 voor de verschillende verkrijgbaar bij Boekhandel P. STINS Pz. Telefoon 5045. De Genestetweg 23 BLOEMENDAAL. Voorradig ale boeken van de Meulenhoff-editie. I. Aangezien blijkt dat zeer velen de gele minimumrant- soenkaart voor het thans loo- peride distributiejaar nog niet hebben afgehaald wordt bekend gemaakt dat tot uiterlijk Za terdag 27 September gelegen heid bestaat deze kaart op vertoon der oude grijze minl- mumrantsoenkaart alsnog af te halen bij de Inlichtingendienst van het Brandstoffen-bureau (Ged. Oudegracht 18) iederen werkdag tusschen 9 en 2 uur en 4 en 5 uur, Zaterdag van 9 tot 1 uur. Desgewenscht kan op schrif telijke aanvraag en onder bij voeging der oude grijze kaart toezending per post geschieden voor risico van den aanvrager. Bij sluiting van den termijn worden niet afgehaalde kaar ten als vervallen beschouwd. II. Bons voor een kwart H.L. vervallen met Ingang van 1 October a.s. Na dien datum kunnen deze mitsdien niet meer bij den handelaar worden inge wisseld. III. In herinnering wordt ge bracht dat reeds beschikbaar zijn gesteld drie eenh. in zwarte brandstoffen twee eenh. bruin koolbriketten en drie eenheden anthraciet, tezamen met de reeds ontvangen bons vormende het volle minimumrantsoen; zij die alsog het volledig rantsoen of een dezer gedeelten wenschen te betrekken kunnen zulks onder bijsluiting der gele mini- mumrantsoenkaart schriftelijk aanvragen bij het Brandstoffen- bureau. Directeur Brandstoffen-bureau R. J. C. WILLINK. INRICHTING VOOR 12 HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE, P. A KOK, De Genestetweg - Bl'daal heeft een ruime keuze Voorts verkrijgbaar 50 Monsterkamer met uitgebreide collectie lijsten voor Schilderstukken, Plaatwerken en Foto's. Uitsluitend voor den verkoop aan particulieren tegen fabrieksprijzen. Geopend tot 's avonds 6 uur (Zaterdag 5 uur). 20 Nu is het de beste tijd om voor den winter BOTER in te leggen. Bestelt de Boter en zendt uw ledige potten aan onderstaand adres en zij worden kant en klaar in Haarlem en Omstreken zonder prijsverhooging aan huis bezorgd. Ledige potten worden gratis afgehaald of op verlangen tegen den kostenden prijs bijgeleverd. Prima kwaliteit en houdbaarheid gegarandeerd. BELEEFD AANBEVELEND, 40 BOTER- EN KAASHANDEL Zijlweg 93 Tel. 2436 OVERVEEN. W. .W. \mv -W. MM Mo/ Md/. \aj in de zalen van het BRONGEBOUW te HAARLEM, op DINSDAG 23 SEPTEMBER e.k., des voorm. te 10V2 uur, ten overstaan van den Deurwaarder Onder de groote verscheidenheid van keurige ameu blementen en antieke meubelen, verdienen speciale aan dacht de smaakvolle Chesterfield Canapé en Crapauds in artistieke velours de France stoffeering, alsook een buitengewoon fraai compleet salon-ameublement, met buffet-commode, waarin tinnen kan en spoelkom, com pleet heeren- of ontvangkamer-ameublement, waarbij iederen en gobelin club-fauteuils, Oud-Hollandsche fraai gebeeldhouwde Huwelijkskast in ebben- en palissander uitvoering, antiek Japansch en Chineesch porcelein, waarbij serie van 12 origineele antieke geëmailleerde hanenborden, eene algeheele collectie Delftsch en uit- heemsch aardewerk, gouden en zilveren voorwerpen, bolpoottafel met 2 uitschuifbladen, weinig voorkomende wortelnoten Fransche bureau met opzet, met fraai Louis Seize snijwerk, staand horloge met bewerkte plaat, hoogst waardevolle, goed geconserveerde Smyrna- en andere Karpetten, compleet eikenh. slaapkamer-ameu blement met matrassen, enz, enz. Alles te bezichtigen in de zalen van het Brongebouw te Haarlem, op Zaterdag 20, Zondag 21 en Maandag 22 September e.k., telkens van 10—5 uur. 555535

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 3