Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Hypothecaire Beleggingsbank 1 stsieeeaeegeisajeerf Gemeentebestuur. HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING LOKET-KLUIZEN. CINEMA PALACE 13e Jaargang. ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1919. No. 39. BLOEMBNDAALSCI WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement: Tot 31 December. Voor een vol jaar. f 1.- f 4.- Losse nummers 10 cent. Advertentiën. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, 50 cent en f 1.— bij vooruitbetaling. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden en een Kinder-Bijblad. Alleen de heer Koolhoven was af- wezig, toen de Raad j.l. Donderdag middag op den gewonen tijd bijeen kwam Voorzitter was de burgemeester, jhr. A. Bas Backer. Na een korte gedachtenwisseling over het rijden van motorrijtuigen door deze gemeente, nam de Raad het besluit om aan het einde van de gang op de eerste verdieping een kamertje te laten bouwen voor het nazien der raads stukken. i Aan den Ned. Volkszangbond werd 'op voorstel van B. en W. een subsidie verleend van f 25.per jaar. De afd. Bloemendaal van den Cen- tralen Ned. Ambtenaarsbond verzoekt om een uitbreiding van de tramverbin ding tot Santpoort tot stand te brengen. De heer Schulz dikte het verzoek nog wat aan door in overweging te geven door de geheele gemeente een tramverbinding tot stand te brengen. Spr. wees daarbij op de moeilijkheden om van het eene einde der gemeente naar het andere te komen. De Voorzitter beloofde zijn aandacht aan het verzoek te zullen wijden, doch wees op de vele moeilijkheden aan een doortrekking verbonden. Naar aanleiding van een adres van de afd. Bloemendaal van den Ned. Vak bond van Verplegenden om aan de in gezetenen met een belastbaar inkomen van ten hoogste f 2000.— per jaar een toeslag op de brandstoffen te verleenen, gelijkstaande met 50 pCt. der klein- handelprijzen, besloot de Raad om dit verzoek niet in te willigen, doch aan B. en W. een blanco crediet te ver leenen, teneinde in den komenden winter een toeslag op de brandstoffen te verleenen, gelijk in den afgeloopen winter is geschied. De Gezondheidscommissie had in overweging gegeven om in verband met de vele en meermalen gegrond bevon den klachten over den afvoer van water en vuil door het gemis van een riolee- ring, ten spoedigste plannen te beramen tot den aanleg van een rioolstelsel voor de geheele gemeente. De Voorzitter zegt dat dit niet moge lijk is, gezien de uitgestrektheid der gemeente. Dit beamende, gaf de heer Van Kes- sel echter in overweging om voor Aer denhout een uitzondering te maken, want daar is een toestand, waaraan beslist een einde moet worden gemaakt. Het voetpad bij de villa's van de heeren jhr. Van Riemsdijk en Van de Water is bij regenachtig weer totaal onbegaan baar. Om bij den watermeter te komen moet men eerst een putje leegscheppen. De heer Van Nederhasselt sloot zich hierbij aan en verzocht ook om ver betering, waarop de Voorzitter beloofde een onderzoek te zullen laten in stellen. Aan den heer I. Bispinck wordt op zijn verzoek ontslag verleend als lid van de Schoolcommissie, wegens zijn benoeming als wethouder. Verder wordt aan den heer Q. L. Freriks, broodbakker te Vogelenzang, vergunning verleend om Vrijdagsavonds 11 uur met bakken te beginnen, ten einde zijn klanten op tijd te kunnen bedienen. Voor een afscheiding van de spoor baan stelden B. en W. voor om over 55 meter de helft van de kosten bij te dragen. De H. IJ. S. M. zal dan voor een verdere afscheiding, op eenzelfde manier ingericht, zorgen. In dezen geest besloot de Raad. De heer J. A. van der Flier had een BLOEMENDAAL. Bloemendaalscheweg 113 Kapitaal en Reserve c.a. f 5.000.000. Effecten, Prolongation, Coupons, Vreemde Munt. Neemt Fondsen in Leendepót en vergoedt daarop Leengeld. Open en gesloten Bewaarneming. Koop, Verkoop en Incasseering van Wissels op Binnen- en Buitenland. 30 te HAARLEM, Jansstraat 59. Telefoon 3168. |j| Kapitaal f 1.000.000.- 35 |f| Bankiers: HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING. H u A Plaatst voer particulieren Kapitaal op Ie Hypotheek onder hare Borgtocht. I|| |I| Absoluut veilige belegging, geen koersverlies. Vraagt inlichtingen en condities t/k. der Bank. slji schrijven ingezonden, waarin hij wegens gezondheidsredenen tegen 1 November a.s. zijn eervol ontslag als gemeente secretaris verzocht, 't Werd verleend, waarbij voorloopig eenige vleiende woorden aan het adres van den secre taris werden gesproken. Hiermede waren de ingekomen stuk ken afgehandeld en kwam punt 2 aan de orde. Dit betrof verzoeken om ont heffing van art. 10 bis der Bouwveror dening. Ingewilligd werden de verzoe ken van de heeren M. D. Valstar, jhr. A. W. van der Wijck, A. van der Ham en aan het Prov. Electr. Bedrijf. Na eenige beraadslagingen wordt een voorstel van B. en W. om de villa Dunenburg voor den tijd van 3 jaren te verhuren aan den heer P. Otto voor f 900.— jaar, aangehouden tot de vol gende vergadering. De boerderij „'t Huis te Bloemendaal" wordt daarna voor den tijd van 1 jaar verhuurd aan den heer Jac. Uitendaal voor de som van f 1000. Eveneens werd aan de Bloemendaal- sche Voetbalclub „Bloemendaal" voor den tijd van 8 maanden verhuurd het voetbalterrein aan den Aalbertsbergweg onder nader door B. en W. vast te stellen bepaiingen en voorwaarden. Door de heeren J. D. Toebes en J. Nieuwenhuis, gemeentewerkman, was verzocht om het perceel Bloemendaal scheweg 235 te mogen huren. Uitvoerig besprak de raad aan wien der beide verzoekers de voorkeur zou worden verleend. Ten slotte werd besloten aan den heer Nieuwenhuis de woning te verhuren. Er was hoofdelijk om gestemd. De heeren Verdegaal, Van Kessel, Hogen- birk, Jhr. Teding van Berkhout, De Roo van Alderwerelt, Bijvoet, dr. Born- water en Van Nederhasselt stemden vóór den heer Nieuwenhuis, de heeren Bispinck, Schulz, De Waal Malefijt en Noorman gaven hun stem aan den heer Toebes. Hierna werk Mej. A. C. W. Rijnierse benoemd tot lid der Schoolcommissie. Over de vaststelling eener verordening voor de uitbetaling der onderwijzers- wedden werd simpel gesproken. Een voorstel van den heer Noorman om in geval van ziekte gedurende de eerste 12 maanden het volle salaris en voor de 12 daaropvolgende maanden het halve salaris uit te keeren, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een ander amendement dat een uitkeering eerst na een maand in functie te zijn geweest kan worden verstrekt, werd eveneens aangenomen. Oroote Houtstraat 111—113 Haarlem. PROGRAMMA van 26 Sept. tot en met 2 Oct. 1. HAPCOURANT. Actueel o.a. de Vlucht van Godefroy onder Are de Triomphe. 2. DE SCHADUW IN DE SNEEUW. Spannend Drama in 5 afd. 3. Variété. Moj. ANTOINETTE SOHNS en den Heer B. DE VRIES, met hun succesvol dans- en zangrepertoir. - PAUZE. - 4. ZIJN KAMERGENOOT. Amerikaansche Klucht in 2 afd. 30 De heer Van Kessel had voorgesteld om aan een onderwijzeres die in het huwelijk treedt, op den datum hiervan haar ontslag te verleenen met behoud *van een maand salaris. De heer Van Kessel verdedigde dit amendement en voegde hieraan toe dat het niet onmogelijk is dat Ged. Staten het zullen verwerpen, doch dan wilde spr. het in hoogste instantie zien uitge maakt. Zijn voorstel werd aangenomen. Al leen de heeren Noorman en Schulz stemden tegen. Verder besloot de Raad om bij goed keuring van dit besluit door Ged. Staten of de Kroon, de thans in betrekking zijnde gehuwde onderwijzeressen niet te ontslaan. Als laatste punt der agenda werd behandeld een voorstel van B. en W. om met Gebr. P. E. en A. van Riessen een ruiling van grond aan den Bloe mendaalscheweg in de Kerkbuurt aan te gaan, waarbij Gebr. van Riessen aan de gemeente zullen bijbetalen een som van honderd gulden, 't Werd na eenige bespreking aangenomen. Daarna werd de rondvraag gehouden waarbij de heer Van Kessel de wen- schelijkheid opperde om ook op de achteraf gelegen wegen lichtpunten aan te brengen. Voorts brak hij een lans om de lichten 's morgens later uit te draaien, en hiermede te wachten tot het daglicht is doorgebroken. Vervolgens hield de heer Van Kessel een pleidooi om de pensioenen van enkele weduwen iets te verhoogen, nu de tijden zoo duur zijn geworden. De voorzitter zegde voor een en ander een onderzoek toe. De heer Hogenbirk vestigde nog de aandacht op de boomen aan den Vijver- weg en Bloemendaalscheweg, die in een zeer slechten toestand verkeeren. De heer Van Nederhasselt klaagde zijn nood over de slechte dienstregeling der E. S. M. op het traject Haarlem Zand voort, waarop een 40 minuten-dienst is ingesteld. De inconveniënten hierdoor veroorzaakt deelde spr. uitvoerig mede en hij vroeg de medewerking van B. en W. om hieraan te trachten een einde te maken. De voorzitter antwoordde, de aan dacht der autoriteiten hierop te zullen vestigen. Na nog een korte bespreking werd de vergadering gesloten. BLOEHENDAAL.. De Kinderfeesten. Jammer, jammer dat het Zaterdagmorgen regende. De buitjes waren niet van de lucht, en de dag liet zich aanzien als zou het er een worden gelijk die waarvan de dichter zegt dat men geen handbreed vóór zich ziet, en men niet meer weet of men o mensch [of o natte vaatdoek hiet. De scholen hebben daarom hun wed strijden op hun eigen terreinen moeten vieren, de moedigsten onder leiders en uitvoerders begonnen zoowaar al wat moedeloos te worden, toen echter plot seling de goede, brave zon ineens met zijn vriendelijke gezicht om den hoek van een pikzwarte wolk gluren kwam, en de hoop, de stemming kwamen tegelijk bij de feestvierders weer. En zoowaar, in den middag was het een en al aardigheidde zon had het er niet bijgelaten, slechts om een hoekje te loeren, maar was flink voor den dag gekomen en bleef een poosje, en be scheen den leuken optocht van ver sierde fietsen en andere gepavoisseerde voertuigensportkar,vliegende-hollander, ja een vliegmachine, een poneywagen, wat niet al Deze optocht had langs zijn weg door het dorp heel wat bekijks, en de kin deren waren niet weinig trotsch op de bewondering, in uitroep, glimlach, hand zwaaien en groet hun op hun doortocht door de vrienden en verdere toeschou wers geschonken. Op het feestterrein teruggekeerd, werden daar de wedstrijden voor oudere scholieren gehouden. Op het veld van den Bond voor Lichamelijke Ontwikke ling had intusschen een gezellige en vaak spannende ringrijderij op fietsen plaats. Des avonds had ondanks het drei gende weer de voorgenomen optocht met lampions plaats, en het viel best mee. De wind maakte het den kaarsjes niet al te lastig. Het was een fantastisch gezicht. En de muziek hield de vroolijk- heid er best in. Bij de terugkomst van den stoet op het terrein voerde de ijverige en geest driftige heer Bijvoet nog even het woord, om alle medewerkenden te bedanken. Het Bloemendaalsche Kinderfeest is heel aardig gelukt. Gymnastiek-uitvoering. De uitvoering, door den Kennemer Turn bond 1.1. Zondag ten onzent gegeven, heeft heel wat van den regen te lijden gehad. Voortdurende regenbuien deden een overgroot deel van de uitvoering vrijwel in het water vallën. De opkomst van turnsters en turners

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 1