Vereenigde Drukkerijen Eikelenboom Timmer Dames! „FEMINA", Vereenigde Drukkerijen Eikelenboom Timmer HANDELSDRUKWERK VICTORIA-WATER. was ondanks het afschuwelijke weer zeer bevredigend, ook het publiek was in grooten getale ter plaatse. Er is, zooals we zeiden, in de uit voering zelve door den regen heel wat verandering gebracht. Zoo zou o.a. „Bato", uit Haarlem op eigen initiatief met toestellen uitkomen, doch de wak kere menschen konden het wegens den regen niet verder brengen dan een nummertje brug, dat verdienstelijk werd uitgevoerd. „Turnlust" (Beverwijk) liet eenige stokoefeningen zien. Door de gladheid van het terrein konden de wedstrijden geen voortgang hebben. Alleen die voor heeren werden vrijwel afgewerkt. Als extra-nummer werd daar om een fantasie-partij slingerbal ge geven. De vrije oefeningen, onder scheidenlijk voor jongens, meisjes en dames, voldeden goed. Het zal zoo om en bij half vijf zijn geweest, toen de regen van dien aard werd, dat de menschen hun biezen moesten pakken. Met de promptheid en vlugheid, aan ware turners eigen, geschiedde dat dan ook. Gelukkig was er 's avonds weer bij eenkomst in „Vreeburg", waar de men schen lekker droog zaten en de ergste regen de gezelligheid niet storen kon. De heer J. Hop, voorzitter van den Kennemer Turnbond, opende den feest avond, waarna hij de uitslagen bekend maakte, welke met geestdrift werden ontvangen. Voor den eersten driekamp bleken de le, 2e en 3e prijs achtereen volgens behaald te zijn door de heeren W. Verkes (Concordia), J. Bolland (Concordia), en C.Luttik(Sparta-Velsen), terwijl in den tweeden driekamp de uitslag was: 1. H. Prins (Concordia), 2. J. Prins (Concordia), 3. G. Schouten (IJmuiden), 4. H. Wijman (IJmuiden), 5. J. Kuyk (Concordia), en N. Michel (Concordia), 6. L. van Strien (IJmuiden). Daarna bleven de turnsters en turners nog een poos gezellig bijeen. In de laatste aflevering van het foto blad „Focus" vonden wij o.m. een zeer fraaien interieur-kiek, „Bellen blazen", door onzen plaatsgenoot A. v. d. Ende vervaardigd. Een overwinning der Blo e- mendaalsche Voetballers. Zondag 1.1. speelde Bloemendaal III tegen D. 1. O. en won den wedstrijd met 6 tegen 0 punten. N i m r o d". Bij den Zondag 1.1. door de Kon. Ned. Jachtvereeniging „Nimrod" gehouden schiedwedstrijd was de uitslag als volgt Eerste wedstrijd. Match 10 pigeons. Handicap, le prijs kunstvoorwerp, uit geloofd door den heer P. W. Waller, gewonnen door J. A. Laan te Bloemen daal. 2e prijs 50 pet. der inleggelden. J. van der Kop te Overveen. 3e prijs 20 pet. der inleggelden C. N. J. Molt- zer Jr. te Bloemendaal. Tweede wed strijd. Match. 10 pigeons. Halfhoogvlie- gers. Handicap, le prijs kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer J. W. Wilson, gewonnen door J. A. Laan te Bloemen daal. 2e prijs 50 pet. der inleggelden en 3e prijs 20 pet. der inleggelden, gedeeld door C. D. van der Vliet te Over veen en J. W. Wilson te Bloemendaal. Derde wedstrijd. Match. 10 doubletten. Hoogvliegers. Vaste afstand 18Va Meter le prijs kunstvoorwerp uitgeloofd door den heer P. P. J. v. Wessem, gewonnen door J. van der Kop te overveen, 2e prijs 50 pet. der inleggelden R. de Fa- vauge te Heemstede. 3e prijs 20 pet. der inleggelden P. W. Waller te Over veen Vierde wedstrijd. Match. 12 pige ons. tegenvliegers. le prijs kunstvoor werp, uitgeloofd door den heer Jhr. H. Teixeira de Mattos. gewonnen door C. N. J. Moltzer Jr. te Bloemendaal. 2e prijs 50 pet. der inleggelden J. van der Kop te Overveen. 3e prijs 10 pet. der inleggelden door de heeren R. de Fa- vaugen, Jhr. Mr. B. C. van Merlen, en onder elkaar gedeeld. E. N. E. T. In de maand Juli bedroeg het aantal door de E. N. E. T. vervoerde passagiers op de lijn Haar lemBloemendaal in 1919 109597, in 1918 98560. Op de lijn HaarlemOverveen in 1919 22016, in 1918 20168. De boefjes. Ten nadeele van den heer Staal alhier is een rijwiel ont vreemd. Als verdacht van den diefstal is aangehouden C. K. uit Haarlem. Kerkelijke Hoofdelijke Om slag. Door kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente is thans de kerkelijke hoofdelijke omslag voor 1919 vastgesteld. Deze zal bedragen f 1 per f 1000 van het jaarlijksch zuiver inkomen na aftrek van f 1500. De heer Toebes liet Maandag even zijn fiets onbeheerd aan den Saxen- burgerweg staan. Jammer, want hij werd „even" gekaapt. „Men heeft in Bloemendaal en Over veen reeds lang de behoefte gevoeld aan een doelmatige kraamvrouwenver- pleging". Met deze woorden begint een circu laire die in eenige honderden exem plaren aan de ingezetenen van Bloemen daal en omgeving werd toegezonden. Daar het werkelijk een zaak van groot algemeen belang geldt, is het te hopen, dat iedereen de oprichters der vereeni- ging naar beste krachten steunen zal. In de vaste overtuiging, in deze ver wachting niet teleurgesteld te zullen worden, werden gistermiddag, ten huize van mej. A. Zoethout, verloskundige te Overveen, door Dr. Bornwater als oudste plaatselijk arts-lid in tegenwoor digheid van verscheidene collega's en het voorloopig bestuur der nieuwe ver- eeniging, de beide adjunct-kraamver pleegsters, door Dr. Van Rooy uit Haarlem daartoe aangewezen, welkom geheeten en toegesproken. Spreker wees haar op haar toekomstige taak, waarbij tact en bescheidenheid, naast nauwkeurige toepassing van de in de kliniek te Haarlem opgedane kennis, eerste vereischten zijn bij de uitoefe ning van het dankbare werk, dat haar het fijnste Franse he Damesblad, is bij ons kosteloos ter inzage verkrijgbaar f Santpoort -- Bloemendaal Telefoon Intercommunaal 5003 in deze gemeente wacht. Hierbij zal een hoofdkraamverpleegster, reeds in de gemeente woonachtig, toezicht houden. Met deze instelling is iets tot stand gekomen, reeds lang door doktoren ten zeerste gewenscht, en waarvan alle aan staande jonge moeders, van welke ge zindte dan ook, profijt kunnen trekken. Wie eenmaal de weldaad eener goede en doelmatige verpleging in moeilijke dagen ondervonden heeft en ook het voordeel van die kleine nuttige wenken en lessen bij de verzorging van het kind heeft leeren kennen, zal zeker dankbaar iedere buurvrouw of kennis, die met dit instituut nog niet heeft kennis gemaakt, bij eventueele gebeur lijkheden deze kraamvrouwverzorging door uitstekend geschoolde zusters ten zeerste aanbevelen. In 't Bloemendaalsche bosch. In „De Volksstem" dit krabbeltje van Aka: Op een Zondagachtermiddag in 't Bloemen- daalsche bosch gezeten, komt daar een kleine chocoladekoopman en biedt zijn waar aan. „Wat kosten je reepen „Dertien cent, m'neer". „Zoo, je bent niet goedkoop. En wat verdien je er dan aan?" „Twee centen, want ik kan ze bij de groote winkeliers niet krijgenik moet ze ook hebben van een man die ze zelf verkoopt". „Zoo. Maar zeg, joch, wat heb je vuile handen, dat is niet netjes voor een koopman". „Ja, wij hebben gespeeld, want we zijn met z'n tweeën, m'n broertje en ik. We hebben in 't zand gespeeld". „Hoe lang ben je hier dan al „Van tien uur af". „En hoeveel reepen heb je zelf opgegeten?" „Twee". „En eet je er nu nog meer?" „Neen, want dan kom ik centen te kort". „En die twee dan „Och, ik krijg nog wel eens een paar centen meer voor een reep". Hij was misschien elf jaar... hij was óók in 't Bloemendaalsche boschniet voor z'n plezier maar met negotie voor z'n moederhij was daar van 10 uur 's morgens tot 7 uuravonds hij speelde met z'n broertje in 't zand. AERDENHOIJT. Naar wij vernemen, woont de heer Maarschalk, burgemeester van Haarlem, vanwege den woningnood tijdelijk te Aerdenhout, en wel op huize „Wellecom" aan de Van Alphenlaan. O VERTEEN. De heer van der Flier treedt af. Onze ijverige gemeente-secreta ris de heer A. J. v. d. Flier zal, met ingang van 1 November ais zoodanig aftreden, zulks om gezondheidsredenen. Vele zullen met ons het heengaan van den ijverigen, nauwgezetten en hulp vaardigen heer van der Flier betreuren. Eindwedstrijden. Heden, Zaterdag, hebben de eindwedstrijden der burgerwachten in Noord-Holland op de schietbanen te Overveen plaats. Deelnemers aan deze wedstrijden zijn de Burgerwachten, welke in aanmerking komen, in verband met het behaalde aantal punten in de kringwedstrijden, te weten: Amsterdam, Haarlem, Bloemendaal, Egmond Binnen, Egmond aan Zee, Helder, Alkmaar, St. Pancras, Bussum, Limmen, Edam, Heemstede, Blaricum, Hoorn, Laren en Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Behalve dit groote aantal deelnemers worden ook nog heel wat belangstellen den verwacht. Er zijn op het terrein verscheidene tenten opgeslagen, ook zal er een cantine zijn en een keuken wagen om de wenschen der dorstigen en hongerigen onmiddellijk te bevre digen. Het 10e Regiment Infanterie zal de wedstrijden met haar muziek op luisteren. Er heeft zich een eere-comité gevormd, bestaande uit den Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, de burgemeesters van Haarlem, Bloe mendaal en Heemstede, den kolonel commandant der 10e Brigade, den luit.- kolonel, commandant van het 10e Reg. Infanterieden majoor, commandant van het depot huzaren te Haarlem, en den voorzitter van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten te Am sterdam. Er is een groot aantal prijzen be schikbaar gesteld, o.m. een zilveren wisselbeker, aangeboden door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, voor de burgerwacht, waarvan de vijf beste schutters, ongeacht tot welke klasse zij behooren, het hoogste aantal punten behaalt. Deze beker wordt eigendom, Speciaal ingericht voor het leveren van alle in den kortst mogelijken tijd, tegen billijken prijs Santpoort -- Bloemendaal Telefoon Intercommunaal 5O03 wanneer hij tweemaal achter elkaar ge wonnen wordt of driemaal in het geheel. Verder zijn er verscheidene medailles, o.a. een groote zilveren medaille voor den besten schutter op den eindwed- strijd, aangeboden door den Commandant der Vrijwillige Burgerwacht Haarlem. Ook een verguld-zilveren medaille, voor den schutter, die op den eindwedstrijd de meeste rozen heeft behaald, aange boden door „Onze Vloot", afdeeling Haarlem en Omstreken, en een zilveren medaille, voor het beste laagste schot, aangeboden door den Commandant van het Depot Huzaren te Haarlem. De uitdeeling der prijzen zal na afloop van den schietwedstrijd plaats hebben. De Huurcommissie. Tot lid en w.n. voorzitter van de huurcom missie is benoemd Jhr. de Jonge in plaats van den heer Rempt, die als zoo danig had bedankt. De heer H. Hoekstra te Overveen is benoemd tot plaatsvervangend onpar tijdig lid. VOGELENZANG. Alhier hebben zich eenige per sonen aaneengesloten om ook te Voge lenzang een soort gecombineerde Konin- ginne- en Vredesfeesten te vieren. De datum der feesten is op 8 Oct. bepaald. Tot voorzitter van het Comi- teit werd baron van Tuijl gekozen, tot eere-voorzitter Jhr. Boreel. Raad van Arbeid te Haarlem. De Voorzitter van den Raad van Arbeid deelt mede, dat de Minister van Arbeid, gezien art 96a der Radenwet (wet 5 Juni 1913, Staatsbl. No. 203), heeft goedgevonden: aan te wijzen als werkgevers-leden, plaatsvervangende werk gevers-leden, arbeiders-leden en plaatsver vangende arbeiders-leden van den Raad van Arbeid te Haarlem, de navolgende personen Tot werkgevers-leden en plaatsvervangende werkgeversleden 1 Lid C. ten Boom, te Haarlem. PI. lid S. van Wijk, te Haarlemmermeer, Vijfhuizen. 2 Lid A. Funke, te Haarlem. PI. lid P. Lugt te Haarlem. 3 Lid Dr. H. W. M. Nydam, te Haarlem, Lin- naeuslaan 18. PI. lid D. Miezerus, te Haarlem. 4 Lid H. J. M. Peeperkorn, te Heemstede, Bleekersvaartweg 39. PI. lid C.A.M. Jonck- bloedt, te Haarlem. Nassaulaan 18. Tot Arbeiders-leden en plaatsvervangende Arbeiders-leden 1 Lid R. J. Dijk, te Haarlem, Frans Halsstr. 13. PI. lid H. H. Morison, te Haarlem, van Zompelstraat 5. 2 Lid A. J. Loerakker, te Schoten, Biliiton- straat 34. PI. lid G. Telman, te Haarlem, Kennemerstraat 56r. 3 Lid J. A. Knetsch, te Schoten, Soendastr. 62. PI. lid H. Souverein. te Schoten, Generaal de la Reystraat 78. 4 Lid H. J. Wehnes, te Schoten, Colensostr. 7. PI. lid E. Dijkstra, te Haarlem, Generaal de Wetstraat 26. VAN HIEK EN DAAR. De w i n t e r t ij d. In den nacht van 28 op 29 September om twee uur wordt de „wintertijd" weer ingevoerd. Men zette dus Zondagavond, 28 September, de klok een uur achteruit. Schenkingen aan de stadsschouw burg, door de Firma Troupin, steenhouwer te Haarlem, een marmeren inktkoker met toebe- hoorendoor het Ned. Tooneelverbond afdeeling H. en O. twee spiegels) ten behoeve van de artisten op hetj tooneeldoor den Heer Meinard Merens, voorzitter van het tooneelverbond afd. H. en O. een spiegel voor de Rookfoyer. Directe strijd tegen de duur te. De heer J. C. Mebius, Eikstraat 34, Den Haag, zend ons ter plaatsing een opwekking om de duurte te be strijden. Wij ontleenen daaraan Hoe zullen wij den prijs der goederen drukken Met alle wettige middelen, geen uit gezonderd, toe te passen door een sterke landelijke verbruiksorganisatie. Nu eens door artikelen zelf in te slaan daar waar ze het goedkoopste zijn en door plaatselijke afdeelingen of door middel van een verzenddienst recht streeks te distribueeren, dan weer door fabrikanten, grossiers en detaillisten er toe te brengen met matige winst te ver- koopen, op een door de organisatie vastgestelde en gecontroleerde wijze. In noodzakelijke gevallen moet het oprichten van fabrieken niet zijn uitge sloten, ook niet het inroepen van Re- geeringshulp inzake prijsregeling en in bezitneming van moedwillig vastgehou den waren, terwijl in bepaalde gevallen de vereeniging hare bemiddeling moet verleenen ingeval toeslagen op bijzondere artikelen mochten verleend worden. De te verwachten wettelijke bepalingen tegen den woeker kunnen ook zeer helpenmen mag evenwel niet vergeten dat de wet niet automatisch verbetering brengt wanneer belanghebbenden er niet achter gaan staan, en hoelang zal het niet du*en voor deze wet gaat wer ken Als leden hebben wij gedacht aan bestaande coöperatieve vereenigingen, vak-, en andere organisaties, consumen- tenvereenigingen, terwijl het individueele lidmaatschap tevens mogelijk moet zijn. Het doei is tot een krachtige lande lijke coöperatie te komen. Geen politiek, geen godsdienst, niets, niets, alleen duurtebestrijding. Wie iets voor dit plan veelt, zende zijn kaartje of andere bijvalsbetuiging aan den heer Mebius, adres zie boven. OBERLAHNSTEIN. Verkrijgbaar bij Bloemendaalsche en Overveensche Apotheek C. Cassee, Bloemend.weg 70 Tel. 1799 L. Geeven, Korte Kleverlaan Tel. 1105 J. Windhorst, Bloemend.weg Tel. 1403. 12

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 2