Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING Gemeentebestuur. CINEMA PALACE 13e Jaargang. ZATERDAG I NOVEMBER 1919. No. 44. BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement: Tot 31 December. Voor een vol jaar. Advertentièn. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, 50 cent en f 1.bij vooruitbetaling. BLOEMENDAAL. Bloemendaalscheweg 113. Kapitaal en Reserve c.a. f 5.000.000. Effecten, Prolongatiën, Coupons. Vreemde Munt. Neemt Fondsen in Leendepót en vergoedt daarop Leengeld. Open en gesloten Bewaarneming. Koop, Verkoop en Incasseering van Wissels op Binnen- en Buitenland. LOKET-KLUIZEN. 30 Dit nummer bestaat uit vier bladzijden Qisteren, Vrijdag, was onze raad in een spoedvergadering bijeengekomen deze spoed gold het benoemen van den nieuwen gemeente-secretaris. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter prees den heer van der Flier, den vertrekkenden gemeente-secre taris als een bekwaam en aangenaam ambtenaar, wiens heengaan door velen betreurd worden zal. Onder de Ingekomen Stukken was er een brief van den heer Wildervanck de Blécourt, meldend dat hij wegens druk ke ambtsbezigheden genoodzaakt is, als iid der schoolcommissie te bedanken, ook een verzoek om ontslag als zoodanig van Dr. van Beusekom was erbij. Voorts was er een verzoek van de Bloemendaalsche vereeniging voor Volks tuintjes om de zelfde terreinen aan Ram penlaan en Veldlaan wederom ook in 1920 te behouden en een subsidie voor 1920 te mogen ontvangen als tegemoet koming in de exploitatiekosten. Naar aanleiding daarvan stellen Burgemeester en Wethouders voor die terreinen wederom ten gebruike af te staan aan die vereeniging en haar ter tegemoetkoming in de exploitatiekosten voor 1920 een subsidie toe te kennen van f500.— De heer B i s p i n c k heeft vernomen dat velen nogal onkosten maken, en bepleit dus deze subsidie. Dr. Bornwater heeft opgemerkt, dat welgestelde menschen ook volks tuintjes hebben, en zou willen, dat daar tegen gewaakt werd. De heer van Kessel, bestuurslid der vereeniging, zegt, dat ook de midden stand geen grond krijgen kan, en dus vaak ook wel recht op zoo'n volkstuin heeft. De heer Tedingvan Berkhout zou willen dat de vereeniging een wei standsgrens stelt. De heer van Kessel zegt, dat dit niet noodig is gebleken. De subsidie wordt goedgevonden. Dan was er een verzoek van de h.h. H. W. v. d. Brink, Th. van Opzeeland, B. N. Roose, J. van Opzeeland en P. Rijnierse, eigenaren van een aantal on bewoonbaar verklaarde woningen te Overveen, om deze perceelen alsnog bewoonbaar te maken, daar adressanten door dat raadsbesluit ernstig in hun be staan getroffen zijn. Zonder bespreking besluit de raad de onbewoonbaarver klaring te handhaven. Er zijn eenige verzoeken om onthef fing van bepalingen der Bouwverorde ning ingekomen. Zoo wil de heer Wittop Koning ont heffing van art. lObis om een woning aan den Bloemendaalscheweg te doen aanbouwen. B. en W. willen afwijzend beschikken, daar de weg te smal worden zou. De heer Hogenbirk meent, dat er iets op gevonden kan worden, maar de voorzitter is er tegen. Het verzoek wordt niet toegestaan. De architecten H. en J. Baanders willen een rieten kap en gedeeltelijke houten gevelbekleeding aan een villa van den heer v. d. Masch Spakler aan den Mr. Enschedeweg te Aerdenhout aanbrengen. Goedgevonden. De firma Hogenbirk heeft een ver zoek ingediend namens den heer Warn- derink Vinke, die zich voor geruimen tijd buitenlands begeven heeft, om ont heffing van artikel lObis om een broei kas te bouwen. Goedgevonden. Aan de orde is daarop punt 3, be noeming gemeente-secretaris. Er zijn 65 sollicitanten. Burgemeester en Wethouders bevelen aan Mr. dr. J. F. Veeren te Middelburg en den heer B. Kammeraad, hoofd commies ter gemeente-secretarie te Hilversum. De Voorzitter wil dit in besloten vergadering behandelen. De heer Van Kessel is er tegen. Wil geen geheime behandeling. Het publiek heeft recht den aard der discus sies te kennen. De Voorzitter deelt mede dat hem verzocht werd, deze zaak in besloten vergadering te behandelen. De heer Hogenbirk is ertegen, ziet niet in waarom. De heer De R oo vindt het kie- scher. Het gaat om persoonlijkheden. De Voorzitter schorst, aan de hand van het reglement van orde, de vergadering. Er is, voegt hij er bij, niets op tegen, de zaak straks ook nog in openbare vergadering verder te behan delen. Zoo gaat, ondanks den heer Van Kessel, die er een voorstel van maken wil, de pers zich een weinig in de wacht kamer bij den bode verpoozen. Als de persmenschen weer mogen binnenkomen, deelt de voorzitter mee, dat de oorzaak dezer spoed-verga- dering is het feit, dat nummer een van de voordracht ook als gemeente-secreta ris te Vlaardingen was benoemd. De heer S c h u I z wil wat in de be sloten vergadering is gesproken in het openbaar zeggen. Hij meent, dat het gerucht als zou een meester in de rech ten de voorkeur genieten, het bekwame personeel dezer gemeente van mede dinging had weerhouden. Mededeeling van het al of niet Mr. in de rechten zijn mag geen invloed uitoefenen. Het is ook te gauw gegaan. Waarom De heer Noorman herhaalt wat hij in de geheime vergadering zei: Waarom ook aan Kammeraad geen gelegenheid gegeven zich aan de raadsleden te presenteeren Ook de heer Van Kessel denkt er zoo over. De heer Hogenbirk wil de be noeming uitstellen, opdat naar Mr. Dr. Veerens bekwaamheden kan worden geinformeerd. De heer Berkhout herhaalt wat hij in geheime zitting zeiWaarom die spoed? Ik heb den indruk dat B. en W. goede informaties namen. Dit garandeert goede samenwerking op de secretarie, wat aan den algemeenen gang van zaken ten goede komt. De voorzitter zegtDeze verga dering moest belegd. Ware het niet ge schied: dan zou de raad vragen waar om niet De raad kan, meen ik, zich zeer wel bij den uitslag neerleggen. De heeren Hogenbirk en Van Kessel willen een voorstel maken van het uitstellen der benoeming. Er is geen werk van informatie gemaakt naar de andere sollicitanten, zegt de heer van Hogenbirk. Er wordt gestemd over uitstel, met acht stemmen tegen en vijf voor wordt het voorstel van Hogenbirk verworpen. Dan wordt gestemd en komt de heer Mr. Dr. J. F. Veeren er met acht stem men. Vijf stemden er blanco. De burgemeester verwijdert zich daar op om den nieuwbenoemden secretaris, die in een belendend vertrek wachtte, te gaan gelukwenschen. Dan komt aan de orde de benoeming van 2 leden der plaatselijke School commissie, ter vervanging in de vaca ture, ontstaan wegens bedanken van de heeren Wildervanck de Blecourt en Dr. Beusekom.- B. en W. bevelen ter be noeming aan den heeren W. Noorman, C. Schulz, Adriaan Boer. Nederhasselt, Dr. Lens en Dr. Bornwater. Gekozen wordt al dadelijk dr. Lens. Tusschen de heeren Nederhasselt en Noorman blijft de weegschaal aarzelen; bij herstemming wordt de heer Neder hasselt gekozen. Aan de orde is dan de benoeming van een onderwijzeres in de nuttige en ftaaie handwerken aan de M. U. L. O. T*rr benoeming worden voorgesteld de dames W. J. C. Beumer te Sassenheim (1), A. C. v. d. Pol te Amsterdam (2) en T. Kiestra te Amsterdam (3). Gekozen wordt mejuffrouw Beumer met 12 stemmen en één blanco. Daarna is de benoeming van een onderwijzer aan de O.L. sthool aan de beurt. Op de voordracht staan de heeren D. B. G. van Heuven te Bussum (1). J. de Groot te Kampen (2) en mejuffr. A. H. de Zwart te Haarlem (3). Benoemd wordt de heer D. B. G. van Heuven met 12 stemmen, een blanco. Als punt 7 vinden we beplanting van de Rampenlaan en de wegen in „Tuin dorp" vermeld. Door den opzichter Ver meer is daarvoor een begrooting opge maakt. Alles bijeen zal dat zaakje f 1262 moeten kosten. Best waard, zouden wij zoo zeggen. De heer Kessel zou graag van de geheele Rampenlaan een geheel willen maken. B.v. eerst die afschuwelijke knot wilgen daar wegruimen en de voorge stelde rij linden doortrekken. Nog iets aan eind Rampelaan draaien veel wagens voor van den Brink; daar moet de weg verbeterd, hij is bar slecht. De heer van Kessel bepleit als nog verbreeding der Rampenlaan. Ook de heer Hogenbirk is ervoor. Kan er in de zitting van de volgende keer geen begrooting komen? vraagt hij. De heeren Koolhoven en Berk- hout zijn niet voor al die boomen in „Tuindorp". Geeft maar vocht. Ook de heer van Kessel gelooft dat. De be planting van het tuindorp wordt aange houden tot een volgende vergadering. In behandeling komt dan de vaststelling eener verordening regelend den omvang van en de lesuren voor het herhalings- onderwijs. Aangenomen. Bij de rondvraag wenscht de heer Noorman te weten waar de toege zegde regeling voor Gemeentelijke ge pensioneerden blijft. De Voorzitter zegt behandeling in eerstvolgende ver gaderingtoe. De heer Noorman spreekt zich voorts tegen geheime zitting uit. Hij wil weten waarom den concierge der O. L. School de hem toekomende f 200, toeslag onthouden wordt. Onderzoek wordt ingesteld, belooft de voorzitter. De heer Van Kessel verzet zich tegen zwaar beladen vrachtauto's, die de wegen vernielen. Ook dit zal worden onderzocht. De heer Van Kessel wil de kwestie Qroote Houtstraat 111—113 Haarlem. PROGRAMMA van 31 Oct. tot en met 7 Nov. 1. BIOSCOOP-JOURNAAL Zeer interessant. 2. HET PAD DER ZONDE Drama in 5 afd. Vervaardigd in de beroemde en groote T riangle-filmfabrieken. In de hoofdrol LOUISE GLAUM. 3. Variété. LILY WARTON Cabaret-Ster der Follies Bergère te Parijs. PAUZE. - 4. ZACHTE MEESTERS Klucht in 2 afd. Enorm lachsucces. Op de Matinée's van Zaterdag, Zondag en Woensdag wordt inplaats van No. 2 vertoond DE ERFGENAMEN VAN 44 JOSHUA CABOT Sensationeele Comedie in 4 afd. Deze week op de avondvoorstellingen geen toegang voor kinderen. Op de Matinée's van Woensdag, Zaterdag en Zondag w e I toegang voor kinderen. „Dunenburg", en den „toeslag bij verhui zing", bij de geheime stukken liggend, in openbare vergadering behandelen. Het eerste wordt niet toegestaan. Omtrent het laatste zegt de voorzit ter, dat al of niet tot verhuizen ge dwongen zijn moeilijk is te beoordeelen. De redactie der verordening kan op velerlei wijze worden opgevat. Daarin zal worden voorzien. Hiermede is de openbare vergadering gesloten. BKOEME.VDAAI, Door een ernstige aanrijding, die plaats had op den Kennemerweg alhier door twee fietsrijders, kwam het zoontje van den heer Nieuwenhuis zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Na onderzocht te zijn door dr. van Beusekom, bleek de knaap een lichte hersenschudding te hebben. Per politie- brancard is hij naar zijn woning ver voerd. Ten nadeele van freule de Jonge van Campens Nieuwland is een fiets ont vreemd, die in den tuin stond. Opgepast. Nu de bladeren val len en door de vele regens de straten steeds modderig zijn, is het loopen zeer gevaarlijk, daar bladeren en modder een glibberige massa vormen. Men is van gemeentewege doorloopend bezig de straat schoon te vegen, waardoor het gevaar zeer vermindert. Een woord van lof aan de ijverige gemeentewerk lieden en hun chefs is hier wel op zijn plaats. In deze week kwamen verschillende storingen voor in de electrische gelei dingen der straatverlichting, zoodat eenige gedeelten van ons dorp r.og al eens in het duister waren. Ook in de geleidingen der electrische tram kwamen storingen voor. Het tramverkeer onder vond daardoor nu en dan eenige ver traging. De heer P. Molemaker, rijksveld wachter alhier, is gedetacheerd naar de Hembrug. Ds. J. A. van Leeuwen, predikant der Ned. Herv. Kerk, zal met 1 Mei 1920 zijn ambt neerleggen en in Bilthoven gaan wonen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 1