DE DRUKKERIJ Vereenigde Drukkerijen Eikelenboom Timmer VOOR DEN TEGEN HOEST EMSER-PASTILLES dit jaar zullen er ook weer tentjes in de zaal geplaatst worden, waarin ver schillende artikelen van allerlei aard te koop zullen aangeboden worden. De zaal zal een feestelijk aanzien krijgen door verscheidene planten en groen, die al daar aangebracht zullen worden. Ook zal er dien avond een tombola zonder nieten gehouden worden. De opbrengst van de fancy fair is bestemd voor de N.C. W. B. Dinsdagavond liepen drie personen geruimen tijd voor de villa van den heer Verloren Van Themaat (waar onlangs in is gebroken) te drentelen. Dit trok de aandacht van een agent, die ze aan hield. Bij onderzoek bleek dat ze rijke lijk voorzien waren van inbrekerswerk tuigen. Daar er echter geen bepaalde redenen waren, om deze personen te arresteeren, konden ze hun weg ver volgen. Aangehouden is een zekere H. H. uit Haarlem, die verdacht wordt van diefstal. De nieuwe woning van den Burge meester is gereed gekomen. Men is dan ook druk bezig met verhuizen. Burge meester Jhr. A. Bas Backer heeft zoo lang zijn intrek genomen in Hotel Duin en Daal. Alhier zal een proef genomen worden met een motorvuilniswagen. Slagen deze proeven, dan zullen er door de Gemeente meer van die moterwagens worden aan geschaft. V.S.V.—BLOEMENDAAL. Onze laatste competitiewedstrijd is in een fraaie overwinning geëindigd, eene overwinning die te meer te respecteeren is, daar zij volkomen verdiend was. „Bloemendaal" toch is, uitgezonderd 10 minuten na de rust, steeds de aan vallende partij geweest, dank zij de enorme stuwkracht van onzen midden- half Parson, wiens spel zóó subliem was, dat hij hoofd en schouders boven de rest uitstak. Het geheele elftal komt echter een pluim toe voor hun geest driftig spel, vooral onze wing-halfs Ros kam en Sluiter. De laatste speelde weer voor 't eerst na het ongeval hem tegen West-Frisia overkomen, maar aan zijn spel was niet te merken, dat hij in eenige maanden niet gevoetbald had. Qua voetbal was dat van .Bloemendaal" ontegenzeggelijk veel beterin de li nies onderling zat meer verband dan bij V.S.V., terwijl ook de techniek supe rieur was aan die van de Velseroorders. Veel publiek is aanwezig, eenerzijds V.S.V.-suporters, anderzijds Bloemen- daal-aanhangers, welker aantal belang rijk versterkt werd door talrijke „Storm- vogels"-enthousiasten. „Bloemendaal" speelt met wind mee en treedt onmid dellijk aanvallend op. Toch gelukt het eerst 15 minuten voor rust aan Parson, door actief inloopen op den V.S.V. doel man te scoren. Tot half-time blijft deze stand onveranderd. Het begin van de tweede helft is sensationeel, binnen één minuut toch profiteert de V.S.V.-middenvoor van een weifeling in onze achterhoede. „Bloe mendaal" wordt nerveus, terwijl V.S.V. heftig aanvalt, maar juist in deze peri ode redden Parson en Beijk de situatie. Spoedig krijgen onze jongens hun zelf vertrouwen weer terug, en het duurt dan ook niet lang, of Lansdorp maakt schitterend den bal vrij, passeert naar Kemper, die geen fout maakt, en kalm in 't net schiet. De overwinning is nu een voldongen feit. Rustig blijft Bloe mendaal doorspelen tot het eindsignaal weerklinkt, waarna onzen jongens door hun talrijke aanhangers een warme ovatie gebracht wordt, hetgeen, gelet op de prestaties gedurende dit seizoen, zeer zeker te begrijpen is. „Bloemendaal" kwam 17 maal in 't veld, van deze wedstrijden werden, er 11 gewonnen en 6 gelijk gespeeld, Ter wijl het geen tegenstander gelukte de witten te kloppen. Voorwaar een kranig stuk Over onze kampioenskansen later meer. A. C. «VERVEEN Er is een begin gemaakt met het aan planten van jonge boompjes en het aanleggen van plantsoentjes in het Tuin dorp. Als men hiermede gereed is, zal het Tuindorp een heel ander aanzien gekregen hebben. Er zullen aan de Rampenlaan een aantal woningen gebouwd worden, be stemd voor agenten van politie die hier nog benoemd zullen worden. AERDENHOUT. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. van Tienhoven is 17 dezer met het stoomschip „Vondel" naar Ned. Oost Indië vertrokken. De heer van Tienhoven zal aldaar een halfjaar vertoeven. VOttELENZANU. Rijden met rood licht. Dat het rijden met een fietslantaarn waarin zich gekleurd glas bevirdt, nadeelige gevol gen kan hebben, is onlangs bewezen door een fietsrijder die bij den overweg der spoor voor de neergelaten boomen stond te wachten. Het roode glas der fietslantaarn bevond zich aan de zijde vanwaar de trein moest komen (richting den Haag). Spoedig kwam de trein aan gerold. De machinist die het roode licht der lantaarn voor een onveilig sein hield, bracht de trein onmiddellijk tot staan. Door het plotselinge remmen brak de koppelstang, waardoor destoomgeleiding verbroken werd. Na een kwartiertje was het ongeval weder hersteld en reed de trein verder. Tegen den fietsrijder is door den stationschef proces verbaal opge maakt. Ht/ZIEK. „Nationale Opera", „De Trou badour". Het was een echtouderwetsche avond voor de liefhebbers van Verdi's melodieuse, vindingrijke en gemakke lijk aansprekende muziek. Men genoot. De zaal was goed, zeer goed bezet. De zangeressen, zangers, koor en orkest kweten zich goed van hun moeilijke taak, en oogstten daar voor dan ook een welverdiend succes. Een deel van het publiek, zouden wij zoo zeggen, gaat naar die oudere ope ra's nog weer eens hooren uit een soort van drang om lieve herinne ringen van vroeger nogeens wakker te maken, en te pogen het genot van toen nogeens opnieuw te genieten. Maar dat lukt den mensch, helaas, niet altijd. Vijfde Bach-Concert. Tot onze niet geringe spijt konden wij dit laatste Bach-Concert niet bijwonen, zoodat wij dezen keer de lezeressen en lezers er niets over kunnen vertellen. Ludwig Wüllner. Voor zijn Voordrachts-Avond in den Schouwburg Jansweg Donderdag 29 Januari heeft Ludwig Wüllner gekozen Liederen en Balladen van Göthe o.a. Prometheus, Der Konig in Thule, Der Totentanz, Der Gott und die Bajadere. Van Schil ler zal de groote declamator voordra gen Die Ideale, Das Verschleierte Bild zu Sais, Die Kraniche des Ibykus. Ver der staat op het programma een sprookje van Andersen „Der Schwei- nehirt". Concert Robert Kothe. Woens dag j. I. gaf de heer Robert Kothe een concert in de bovenzaal der Sociëteit Vereeniging ten bate v.h. kinderherstel lingsoord Egmond a. d. Hoef. Wij heb ben veel gezien en veel gehoord. Dit zijn twee dingen die men gewoon is te doen op concerten. Maar we heb ben ook gelachen. Én dit komt heel weinig op een concert voor. Een con cert kon het dan ook eigenlijk niet ge noemd worden; het was meer een kunstavond. Verschillende liederen wer den er door den heer Kothe voorge dragen, waarbij hij zichzelf op de luit accompagneerde. Voorwaar een oud in strument, dat dot r hem echter een weinig gemoderniseerd is geworden. Het was een rijk programma dat door den heer Kothe vlot werd uitgevoerd. Eerst kregen wij eenige liederen Ie hooren, waarvan de strekking een ernstig karakter had. Toen kregen we eenige liederen te hooren, waarvan de strekking nu niet bepaald geestig was, maar die door den heer Kothe op de meest geestige wijze werden voorge dragen, en waar veel om gelachen werd. De heer Kothe bezit een goede dosis humor. Vooral de liederen „Ich ging einmal spazieren" en „Ei, was bin i für ae lustige bua" vonden zeer veel bijval. De begeleiding met de luit was uitstekend. Het was zeer te betreuren, dat de zaal zoo slecht bezet was, want deze avond was wel een volle zaal waard geweest. Dat er weinig publiek was, is misschien te wijten aan de onbekendheid van den heer Kothe. Wij hopen nog eens spoedig een Kothe-avond bij te wonen en gelooven dan ook wel, dat de zaal dan voller zal wezen. LETTEREN EN K17NST. K u n s t z ij ons D o e 1. In de zaal van Kunst zij ons doel boven het waaggebouw wordt een belangwekken de tentoonstelling gehouden van werken van den heer en mevrouw Dijsselhof. De tentoonstelling is open tot en met 1 Februari dagelijks van 10 tot 4 uur. L. W. R. Wenckebach. De kun stenaar L. W. R. Wenckebach, bekend als landschapschilder, maar ook als illu strator en teekenaar met de pen, heeft in deze maand den leeftijd van 60 jaar bereikt. Dit feit valt ongeveer samen met een tentoonstelling van zijn werk, welke Zaterdag 24 dezer te Amsterdam zal worden geopend in den nieuwen kunsthandel van de firma J. S. Fetter Co, Weteringschans 79 (tegenover het Rijksmuseum). Bij deze gelegenheid heeft zich een commissie gevormd om den 60-jarige in gepasten vorm een duidelijk blijk te geven van waardeering voor zijn gevoelig en eerlijk werk als schilder en illustrator, maar tevens ook van de goede kame raadschap en de vriendschap welke ve len hem toedragen. De tentoonstelling zal vier weken duren. Gedurende dien tijd, op een nader te bepalen datum, zal den kunstenaar de bedoelde hulde worden gebracht. Tot degenen, die zich voor dat doel hebben vereenigd, behooren Mevrouw Catharine van Rennes, te Utrecht, en de heeren C. W. H. Baard, Amsterdam dr. H. P. Berlage, 's-Gravenhage prof. dr. A. J. Derkinderen, dr. C. Eastonen J. Funke allen te A'dam Evert Honing, BloemendaalG. Roeloffzen, A'dam prof. T. K. L. Sluyterman Delft; Mr. M. W. F. Treub, 's-Gravenhage; A.H. Ver kade, Zaandamj. F. L. de Balbian Verster, Amsterdam; prof. dr.JanVeth, BussumP. Fentener van Vlissingen, Helmond, en P. E. Peaux, Amsterdam (Prinsengracht 579). TOONEKL. STADSSCHOUWBURG. „De Meteoor", tooneelspel van Jan Fabricius. Vrijdag 18Januari woonden wij de eerste opvoering van Jan Fabricius' nieuwe stuk „De Mete oor" bij. Het viel ons al spoedig op, dat we hier met een een soort van omwerking van „Dolle Hans" te maken hebben. Waarom zoo vraagt men zich af, is de schrijver zoo iets begonnen Wij kunnen daar moeilijk het antwoord opgevenhij zelf zal dit wel het best kunnen. Wat óns te doen staat, is vast te stellen, dat de knappe tooneelschrijver Fabricius zichzelf heeft herhaald. We hopen van harte, dat het bij dezen eenen keer zal blijven, en we in een volgend stuk de frissche oor spronkelijkheid van dezen schrijver weer mogen terugvinden. De Tooneelkunstenaars-direc- teuren op hun gedrag gewezen. Zooals men weet hebben mannen als Royaards, Verkade, Louis de Vries e.a. niet geschroomd, zich waar het di recteurs-belangen gold, te vereenigen met hun bitterste vijanden, de bios coop- en Café-chantant-houders. In een ingezonden stuk in „De Telegraaf" tracht de acteur Elias van Praag hen van zulk een misselijk samengaan te rug te brengen. Hij schrijft: „Kunstenaars-directeuren, werpt van u die verfoeilijke slavernij, die gebon denheid met menschen, die wij niet willen kennen in onze kwesties en ges ties met u. Laat ons staan als tooneelkunstenaar- werkgevers, tegenover tooneelkunste- naar-werknemers. Wij hebben ons in dit conflict opzet telijk met niemand vereenigd tot nog toe tenminste. Wij staan alléén en roepen u toe, durf en kèn dat ook Wij tegengestelde partijen voelen per slot van rekening voor en met el kaar terwijl uwe eigen bondgenooten om 't 's populair te zeggen uw bloed drinken. Zij nemen bezit van uwe en onze werkplaatsenzij overvragen in huursommen beconcurreeren u in bios copen zij houden den menschelijken geest gebonden in de sfeer van genot, vermaak en materialismeMaak u vrij van hen komt tot ons, die in deze staking gedreven zijn door u, maar vóóral door de belanghebbende exploi tanten bij de bioscoop en variété, die azen op de schaarsche ruimte die er over is gebleven voor onze mooie tooneelkunst. Gij moet tot ons komen, voordat 't óók voor u te laat is. Tot en met 3 Januari jongstleden zijn wij steeds tot u gekomen. VAN HIER EN DAAR. Door de Directie van het welbekende weekblad „De Dameskroniek" zal op 27 en 28 Januari in het Feestgebouw „Bellevue" te Amsterdam een Dames- beurs worden gehouden. HANDEL. Santpoort -- Bloemendaal Telefoon Intercommunaal 5003 Aan deze tentoonstelling zullen een vijftigtal der eerste firma's uit den lande deelnemen, teneinde den dames te too- nen, wat ook in Nederland op het ge bied van industrie wordt bereikt, terwijl de bezoeksters tevensin de gelegenheid worden gesteld, met diverse artikelen speciaal op comsumplie-gebied nader kennis te maken. Zoowel des middags als des avonds zal ter opluistering van een en ander een cabaret-gezelschap onder leiding van Jean Louis Pisuisse optreden. Victoriabron. Wij ontvingen van de Victoriabron-Oberlahnstein een ka lender, die als reclame voor het Victo ria-Water verspreid wordt. De kalender is keurig uitgevoerd, en in tegenstelling met vele reclame-kalenders kan men hem dus zeer wel aan den wand han gen hij maakt daar een behoorlijken indruk. L ig h al uitvoering. De beken de jaariijksche gymnastiekuitvoering van den heer Meyerink ten bate van het Lighalfonds is weer ophanden. Door ge noemden heer en den heer Bijvoet te Bloemendaal worden omzendbrieven verspreid, met verzoek om bijdragen. Het ziekte- en sterftecijfer van tuber- culose-lijders neemt toe, en meer dan ooit mogen wij een ieder thans wel op wekken om voor dit goede doel zoo ruim mogelijk bij te dragen. Doktersstaking. De dokters van het algemeen mijnwerkersfonds te Heerlen besloten het werk te staken en alleen patiënten tegen contante be taling te behandelen. Zij eischen eene aanzienlijke verhooging van honorarium hetgeen het fonds niet in staat is te geven bij de huidige contributieregeling. Het fondsbestuur weigert toe te geven. De mijnartsen zullen zooveel mogelijk de fondsgeneesheeren vervangen. Een merkwaardige vinding. De Amerikaansche Prof. Robert H. Goddard heeft een vuurpijl geconstrueerd, in staat de aan trekkingskracht der aarde te overwinnen en zelfs de maan te bereiken. Door verbetering van het mondstuk en de gewichtsverhoudingen der afschietmachine is prof. Goddard in staat geweest het nuttig effect der explosie van 2 tot 64 op te voeren, waardoor de aan vangs- snelheid van den pijl 30 Eng. mijl in zes en een halve minuut wordt. Op het oogenblik van het neerkomen op de maan zal een hoeveelheid vlampoeder, aan den pijl verbonden, het bewijs leveren, dat het grootsche doel bereikt is. Wanneer men er al thans in slaagt, het signaal door sterke teles copen waar te nemen. Inmiddels zal de nieuwe vuurpijl zeker groote diensten bewijzen aan de meteorologie, en wel bij het waarnemen der electrische en che mische verschijnselen in tot heden onbereik bare luchtlagen. Oorlogsweduwen en Weezen. - In Engeland beloopt het aantal oorlogsweezcn 1 millioen 39 duizend en dat der weduwen bedraagt of liever bedroeg 216 duizend. Van dit aantal zijn er reeds ongeveer 39 duizend hertrouwd. è75 cent per ronde doos. HET VAN OUDS BEKENDE BESTE MIDDEL.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 2