VICTORIA - WATER Slingerballen. Woensdag werd door de Bloemendaalsche G. V. de tegenwedstrijd tegen „Sparta" ge» speeld en met 10 verloren. Be» schouwen we hierbij de eerste wed» strjjd (30), dan kunnen we niet an» ders zeggen, dan dat de B. G. V. flink vooruit is gegaan in zoo korten tijd. Dit was dan ook aan het spel te zien. Waarom was het begin zoo sla.p? Waart ge begonnen even forsch als ge zijt geëindigd B. G. V.»ers, dan was de uitslag wellicht nog beter ge weest. Denk om een volgende keer. Het slingerbahvijftal is van plan de G. V. „Bato" uit te noodigen, Woens» dag a.s. een wedstrijd te spelen te Haarlem, eventueel te Bloemendaal. Donderdagnacht om 12 uur brak er een hevig onweder los. De lucht was een en al vuur. Somtijds schoten stra» len vuur naar omlaag en de harde slagen die er volgden, kondigden aan, dat de bliksem ergens ingeslagen was. Een hevige storm woedde er tegelij» kertijd. Het was echt noodweer. Dit zware weer duurde ongeveer een uur. Gelukkig is er hier geen schade aan» gericht. In Santpoort is de bliksem in een hooiberg geslagen, die geheel door brand verwoest is geworden. Door de harde slagregen stonden weer vele wegen onder water. Ook de Genestetweg was wederom in een ri» vier herschapen. Zondag 22 Augustus a.s. zullen de adspirantjes van de Bloemendaalsche Gymnastiek»Vereeniging een wan» deltocht, onder leiding van den heer P. A. Kok, leider der B. G. V., naar Velsen maken. Om 'kwart over negen moeten de jeugdige gymnastjes aantreden bij het politiebureau alhier, om vandaar naar het Soendaplein te wandelen. Dan gaat het per tram naar Velsen, waar een wandeling door de Breesaap ge» maakt zal worden om vandaar naar Wijk aan Zee te gaan, om te genieten van de heerlijke duinen en de mooie zee. Op den terugtocht zal gerust wor» den in de bekende uitspanning Ro» zenstein, waar de kinderen in den grooten speeltuin zich wel kunnen amuseeren. Per stoomtram wordt dan weer naar huis teruggekeerd, om na een wandeling vanaf het Soenda» plein, bij het Politie»Buréau alhier uit» een te gaan. Het belooft een heerlijke dag voor de adspirantjes te worden, als het weer nu maar goed is, anders Als er nog tijd over is, wordt het Kikkertje, een bekende uitspanning te Haarlem, nog door de Jonge B. G. V.-ers bezocht. OVERVEEN. Alhier is een kampement opgesla» gen van een 25»tal padvindsters. Het kamp bevindt zich nabij het Brou» werskolkje. De dag wordt doorge» bracht met zwemmen, fietsen en oefe» nen. Jammer genoeg treffen ze het niet erg met het weer. Maar daar moet een padvindster tegen kunnen. De Heer J. A. Hobo, die vele jaren in dienst is bij den heer v. d. Vliet alhier, als duinopzichter, heeft een benoeming gekregen tot politieagent te Amsterdam. SANTPOORT. Concert. In den tuin van hötel „Velserend" wordt bij gunstig weer Maandag a.s. ten 8 uur 's avonds een concert gegeven. De muziek»nummers zullen worden afgewisseld door zang. Het concert gaat uit van de afd. Velsen»Santpoort van het Vreemde» lingenverkeer. Postchequeen Giro'dienst. Aan het postkantoor Santpoort» station en de daaronder ressortee» rende hulppostkantoren werd ge» rende de maand Juli 1920 gestort ƒ16,047.621/2 en uitbetaald wegens cheques 36,612.041/2. Op de post» rekeningen van dit postkantoor werd bijgeschreven: a. wegens stortingen 3949.311/2; b. wegens overschrijvin» gen 44,650.321/2. Afgeschreven: a. wegens overschrijvingen 2318.08; b. wegens cheques 36,672.661/2. Op den laatsten der maand was het aantal rekeninghouders van dit kantoor 30. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Santpoort» station en de daaronder ressorteeren» de hulppostkantoren werd gedu» rende de maand Juli 1920 ingelegd 44,924.701/2. Terugbetaald ƒ9362.97. VAN HIER EN DAAR. Het blijkt dat door personen an» thraciet te koop wordt aangeboden, onder voorwendsel, dat het z.g. En» gelsche anthraciet betreft, welke in» gevolge mededeeling der Rijkskolen» distributie, niet onder de distributie» bepalingen valt. Dit laatste is juist. Evenwel wensch ik het publiek ern» stig te waarschuwen niet op derge» lijke aanbiedingen in te gaan, aange» zien tot heden geen vrije. Engelsche Anthraciet is aangevoerd. Andere an» thracietsoorten zijn niet in den vrijen handel verkrijgbaar. Behalve dat mitsdien de koop en verkoop straf» baar is, en eventueel gekochte voor» raden aan inbeslagneming onder» hevig zijn, wordt tevens uit sociaal oogpunt de medewerking van het pu bliek ingeroepen, om dit opkoopers» bedrijf zooveel mogelijk te fnuiken, hetgeen natuurlijk in de eerste plaats kan geschieden door nimmer op der» gelijke aanbiedingen in te gaan en bo» vendien het brandstoffenbureau van iedere aanbieding in kennis te stellen. In twijfelachtige gevallen, zooals bij aanbiedingen van z.g. hulpbrandstof» fen, verdient het aanbeveling, ten einde moeilijkheden te voorkomen, bij het brandstoffenbureau inlichtingen in te winnen. Historisch. Dat was een vreugde. Grootmoeder zou bij de familie X. te H. komen logeeren. De dag van haar komst was afgesproken. Alleen de tijd waarop ze zou komen, was nog niet bij de familie bekend. Eindelijk was de dag aangebroken en Groot» moeder begaf zich 's morgens half tien uit huis om per trein naar het stadje H. te reizen. Ze had echter niet geschreven, dat hoefde niet, want een telefonisch bericht ging veel gauwer. Haar zoon belde na haar vertrek op. Hallo. Interlocaal? Mag ik van U hebben 1699 H.? Jawel, ik zal U bellen. Dat was om kwart voor tie» nen. Half elf. Nog geen gehoor. Rrrtt. Juffrouw, kan ik al spreken met 1699 H.? Neen, Mijnheer, U bent nog niet aan de beurt. Grootmoeder is inmiddels gearri» veerd, hartelijk verwelkomd door haar familie. Om 2 uur rinkelt de te» lefoon. Liesje neemt de hoorn op en luistert. Liesje, ben je daar? Je spreekt met Oom Dikkie, ik wilde je even zeggen, dat je Grootmoeder om half elf bij jullie komt. O, dank U wel, ze zit al eenigetffen in ons midden. Zoo heeft dus Oom Dikkie 3 uur moeten wachten, voor dat hij aanslui» ting kreeg. Of het ook vlug gaat dat telefoneeren tegenwoordig. De l.L.V.O. Zaterdagavond zou de beroemde Fehrenbach voor de tweede keer uit zijn parachute de lucht in springen. Lang voor dien tijd stonden de menschen te wachten om dit schouwspel te zien. Het leek wel of heel Haarlem leeg liep. Ook uit de omliggen :de plaatsen kwamen fiet» sers, motoren en auto's aangesnord. Het was een gebel en een getoeter om doof van te worden. Om 7 uur was zoowel op de l.L.V.O. als er om heen, geen plaatsje meer onbezet. De daken van de huizen stonden zwart van de menschen. Ja zelfs de torens van ver» schillende gebouwen stonden prop» vol. Fehrenbach liet ditmaal lang op zich wachten. Het weer hield zich gelukkig goed. Weliswaar hingen er dreigende wol» ken, maar daar bleef het bij. Het was windstil. Wat volgens Fehrenbach niet veel in ons land voorkomt. Prachtig parachute»weer. Na een schitterende demonstratie van Hett» ling, die zijn vliegkunst nog niet ver» leerd had, snorde het toestel van Fehrenbach over het drassige terrein en vloog weldra omhoog. Spoedig had het een groote hoogte bereikt. Na een tijdje rondgevlogen te hebben, zweef» de de machine boven het vliegterrein. En daar opeens zag men een val» scherm, dat zich ontplooide, waaraan even later een mannetje bengelde. Spoedig was het scherm geheel open en zweefde de held hoog in de lucht. In het eerst had liet er veel van dat Fehrenbach boven zou blijven, want hij bleef op een en dezelfde hoogte. Een toeschouwer maakte er zich dan ook erg ongerust over en zei dat hij „beslist" aan de wolken was vastge» raakt. Maar dat was niet het geval. Zeer langzaam daalde de groote witte parapluie naar beneden. Maar o wee, inplaats van naar het vlieg» terrein, dreef hij de tegenovergestel de richting uit, naar den kant van Bloemendaal. Eindelijk was hij vlak bij den grond, of liever gezegd, bij het water, want Fehrenbach bengelde boven de Delft. Hij vond het echter nu geen tijd om een bad te nemen en na eenige bewegingen met handen en voeten, wist hij zich op het land, oos» telijk van de Spoorbaan, achter de M.U.L.O.»school te Bloemendaal, in veiligheid te brengen. Dat was weer een gevlieg en gehol, een lust om te zien. De menschen stormden op Fehrenbach af. Deze wilde echter vóór den storm in veilige haven zijn, napi een roeibootje, dat daar lag, en zette zich over de Delft, waarna hij de beenen nam, springend over sloo» ten en greppels enz., gevolgd door een groote menigte. Het was een mooie wedloop. Velen moesten den wed» loop opgeven en kropen als kikkers uit den sloot, waarin ze terecht waren gekomen. De luchtduivel was spoedig weer op het vliegveld gearriveerd, waar hem door de l.L.V.O.»bezoekers een ovatie werd gebracht, waarna hij per viiegtuig naar Deventer vertrok. Deze parachuteval was veel mooier dan de eerste. 's Avonds werd er weer jool ge» maakt op het Lunapark, dat door de vele regens meer geleek op een ijs» baan bij dooi weer, dan op een park. Menig wit damesschoentje werd dan ook in een zwart schoentje herscha» pen. Zondag veel bezoekers. Groote be» langstelling voor den bokswedstrijd, 's Avonds niet veel gevlogen. Bij een der passagiersvluchten kwamen bij het opstijgen van een machine groote vonken uit den motor. Dadelijk werd gedaald. Na een kleine reparatie kon weer gevlogen worden. Dinsdag niets dan regen en geen vliegmachines. Weinig animo voor het feestterrein. Woensdagmiddag groot kinder» feest. Er waren heel wat kinderen op het terrein aanwezig. Veel werd er ge» noten van de draaimolens enz. Ook de oud»Hollandsche poppenkast viel bij de jeugd zeer in den smaak. Aller» aardigst was het te zien, hoe leuk de kleuters op de maat der muziek van de Beiersche kapel zich op den glad» den dansvloer voortbewogen. Om 5 uur ging Hettling met zijn machine de lucht in en verrichtte eenige acroba» tische toeren. Het geronk van den motor deed een ieder naar het vlieg» terrein toesnellen. Na de mooie vluchten van Hettling meldden zich vele liefhebbers voor een luchttochtje aan. Den geheelen verderen middag, tot Iaat ip den avond, werd er gevlo» gen. 's Avonds was het op het Luna» park niet erg druk. Donderdag en Vrijdag niets belang» rijks te vermelden. Zaterdagavond zal er bij gunstig weder een schitterend vuurwerk plaats hebben. Dat belooft dus weer wat. Geen brandende vliegtuigen meer De Amerikaan Bradley, chemist» uitvinder van naam, is er in geslaagd een soort verf samen te stellen, waar» door vliegtuigen onbrandbaar ge» maakt kunnen worden. Men beweert dat door deze uitvinding het aantal vliegongevallen met 100 percent zal verminderen. Misschien is dat over» dreven, maar in elk geval zal een uit» vinding, die het aantal brandongeval» len met b.v. 50 procent vermindert, met enthousiasme begroet worden. Tegelijk heeft Bradley zijn uitvinding van een vuurvast»pilotenpak met helm bekendgemaakt. Op 25 Mei jl. zijn te Atlantic City ter gelegenheid v*n het derde Pan»American Aero» njiutic Congress de eerste demonstra» ties gehouden voor officieele regee» ringspersonen en vliegtuigkundige ex» perts. De vliegeniers waren gestoken in vliegpakken volgens de nieuwe vinding geprepareerd en werden even» als de machine met benzine overspo» ten, die vóór de opstijging in brand gestoken werd. Het vlammende toe» stel schoot als een ster door de lucht totdat na 5 minuten de vlammen uit zichzelf doofden. Bij de daling bleek, dat het toestel noch aviateurs eenig letsel hadden bekomen. In het geïllustreerde blad „Panora» ma" kon men onlangs foto's van die proeven zien. Na de drooglegging. Het „Tijd» schrift voor Geneeskunde" schrijft: Onze 3000 collega's te Chicago heb» ben, sedert in Januari het drinkver» bod in werking is getreden, in niet minder dan 500,000 gevallen aanlei» ding gevonden om alcohol voor te schrijven; de hoeveelheid was gemid» deld drie maal daags een ons (onge» veer 30 gram) spiritus frumenti. De „prohibition director" van Illinois acht 300,000 van dit half millioen we tenschappelijke verklaringen valsch. Vermoedelijk een zeer matige schat» ting. Qevonden Voorwerpen Terug te bekomen bij: D. C. Hout» graaf, Bloemendaalscheweg 82, Bloe mendaal, een portemonnaie; J. de Boer, Hooge Duin en Daalscheweg 7, Bloemendaal, een zilveren beursje; Van Verre, Hartenlustlaan 14, Bloe» mendaal, een zilveren broche; J. Kos» ter, Kleverlaan 117, Bloemendaal, een huissleutel; M. van Holst, Bloemen» daalscheweg 34, Bloemendaal, een zwarte ceintuur; K. Ouwejan, Bloe» mendaalscheweg 48, Bloemendaal, een fantasie broche; Rooselaar, hotel „Van Ouds het Raadhuis", een porte» monnaie; Meeuwig, Parklaan 85, Haarlem, een sleutel; P. Verbruggen, Naalden, Aerdenhout, een gouden broche; J. Harre, Rollandspad 6, Overveen, een loterijbriefje; Gem. Secretarie Overveen, een gouden dasspeld; aan het Bureau van Politie te Overveen, een sleutel en een fan» tasie broche. Komen aanloopen bij: Van Hemert, Nic. Beetslaan te Aerdenhout, een zwarte langharige hond. Verloren voorwerpen. Verloren: twee paraplui's, 2 ijzeren wieltjes met gummibandjes, een kin» dermuts, een koralen halsketting, een blauw zijden taschje met inh., twee yalesleutels, een zilveren halsketting, een zakmes, een koperen gewicht, een lorgnet, een zakmesje, een vulpen» houder, een broodzak en veldflesch, een beurs, een gouden oorknopje. KËRK-AOENDi. BLOEMENDAAL. Zondag 8 Augustus. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur, Ds. J. Weener van Haarlem. Jongelieden samenkomst in gebouw„Maranatha" Zondag voorm. 10 uur, de Heer J. Dal- linga, Evangelist te Arnhem. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur. Ds. C. Vermaat van Makkum. n.m. 5 uur dezelfde. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. J. A. Scheer, emer. pred. te Schoten. Evangelisatielokaal Zondag v. m. 10 uur, Ds_ J. H. v. d. Hoss. van Veenhuizen. Oberlahnstein. Drinkt slechts dit heerlijke Rein NATUURLIJKE Mineraalwater. KUNSTWATER IS NAMAAK.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1920 | | pagina 2