Coin. VemlBiier Mob" Wild Bloed EEN KOPJE „EITSEMA" KOFFIE OF GEUBIGE THEE. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Nieuwjaarswensch, HAARLEMSCHE BANKVEREENIG1NG LOKET-KLUIZEN. Nieuwjaar. CINEMA PALACE PRO M ETHEUS „De Bevrijde" 15e Jaargang. ZATERDAG I JANUARI 1921. No. 1 BLOEMENDi&LSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 5003 Abonnement Voor een vol jaarf 4.— Loèee nummers 10 cent. Advertentiën. 15 cent de regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent. Dit Nummer bestaat uit twee bladen. Wij bezitten allen een schat, waardoor wij kennis, genot en genoegen kunnen krijgen, maar wij oerwaarloozen dien zeer lichtzinnig, totdat eindelijk de dag komt, dat hij ons ont valt, zonder anderen tot nut te hebben verstrekt. Die schat is De Tijd. De Uitgevers van „Het Bloemendaalsch Weekblad" wenschen adverteerders, abon nees, vrienden en kennissen een gelukkig jaar. Kantoor dor Keuken Wilhelminal., O'voen, Tel. 3530 Geopend van 10-3 uur. Postgiro No. 22882, O'veen Secretariaat: JULIANALAAN 319. MENU A van 3 Jan. 1921 t/m 9 Jan. 1921. Tomatensoep Wiener Rostbraten, Capuc.,Aardap Noorsch gerecht Groentensoep Gehakt, snijboonen, m. witteboonen aardappelen Chocoladepudding m. vanillesaus Vermicellisoep Stampp. v. Savojekool, Varkenslap Rijst met appelmoes |25 100 20 Erwtensoep Roastbief, appeltjes, aardappelen Ananaspudding Witte boonensoep Gest. visch, andijvie, aardapp. Rijstenbrij Pouletsoep Jachtschotel, peren Griespudding met Abrikozensaus Juliennesoep Ossent. m. holl. saus, spruitjes, aard. Weenertaartjes MENU B Groenten, Aardappelen op werkdagen (m. toespijs 82 ct.) 's Zondags 92 't Middagm wordt Zondags tusschen 12-2 bezorgd. Aanmelding voor lidmaatschap bij de Penning- meesteresse Julianalaan 308, Overveen, Tel. 1758 Prijs 25 ct. 101 20 25 107 20 25 113 20 25 103 20 25 114 20 25 116 20 m. soep 87 97 DRINKT NA UW DINER voor te dragen door de eventueele lantaarn, opstekers der ophanden gasverlichting van Bloemendaal. Saluut, saluut aan allen Die dit lezen zallenü! Mag ik zoo beleefd zijn, met de deur in huis te vallen? Het oude jaar is er weer gewéést. Omreden dat we vieren weer het Nieuwjaars feest. D. w. z. de menschheid drukt elkaar de hand Vol pleizierigheid, en niemand ter wereld heeft het land. Dat hij En die wereld allebei Zoo met elkaar Toch maar weer ouder geworden zijn: een vol jaar. Maar wat zal 1921 geven? vraagt men onder- tusschen. Husse pusse, met je neus ertusschen. Niemand weet daarvan wat. Zelfs niet de redactie van dit blad. BLOEMENDAAL. Bloemendaalscheweg 113 Kapitaal en Reserve c.a. f 5.000.000. Effecten, Prolongatiën, Coupons, Vreemde Munt. Neemt Fondsen in Leendepót en vergoedt daarop Leengeld. Open en gesloten Bewaarneming. Koop, Verkoop en Incasseering van Wissels op Binnen- en Buitenland. Wat het oude gaf, weten we allemaal wel, hoor. Maar daar is het ook het oiidc voor; Wat afgedaan is kan je bekijken, Maar 'wat pas begonnen is moet later nog blijken. Het bracht veel goeds: als daar is Voor gemeente-ambtenaren een hooger salaris. Vraag hun maar of dat niet waar is. En wat een mooi ding voor ons allegdar is: Onze gemeente blijft vrij van annexatie, Lang leve Bloemendaal als onafhankelijke natie! En Haarlem krijgt een kleine sof geannexeerd. Intusschen is het Bloemendaalsche bosch, vol gens sommigen, gedegradéerd Tot een soort van stijf modern wandel plantsoen. Maar zijn die kiezelpaden en grasranden soms niet netjes van fatsoen? Hoor eens, wie het beter kan moet het maar doen. Zoo is het met alles. Ik zeg dat er in die critiek Van het geacht publiek Ook wel eens een percentage gal is. Aan de gemeenteleeningen 'stoot ook menigeen zijn neus, Maar, zeggen B. en W., er is geen andre keus. O, o, wat zijn deze tijden toch duur, Zoo klaagt verdrietig het gemeentebestuur. En dat is waar. O, er ligt thans wél een zware taak op de vroede schouders Van Burgemeester en van Wethouders! Wie het ze verbeteren zal? Soms die beste stuurman, u weet wel, aan den wal? Onze politie heeft een gratificatie gekregen, En welverdiend, want zij fietsen steeds rond op alle wegen, Geen relletje of het wordt door hen gesust, Zelfs geen brand of hij wordt door hen ge- bluscht. De inbrekers grijpen zij met gemak: En zij ontnemen dien kerels zóó alle lust in het vak. Onze sport-mannen zijn tip-top; Onze B.G.V.ers zijn echte kilometervreters In den dop; Onze voetballers worden nog wereldkampioen, let er eens op! Onze schutters gingen er overal met de prijzen van door. Maar ook op intellectueel gebied staan wij er aardig voor. Ons nieuwe lyceum is een modél; Onze Kennemer-keuken gaat het ook zeer wél. De N. H. Kerk verloor Ds. van Leeuwen, haar herder, Doch gaat thans met Dr. De Vrijer weer verder. De heer Koolhoven moest als Raadslid ons ontvallen. Doch de heer Laan, Ook een beproefde veteraan, Kwam de politieke arena weder binnenvallen. Zoo is er zuur en zoet, Bijeen, zooals dat ook moét. Het electrisch licht Doet niet altijd zijn plicht. Zóó wentelt men zich in zijn vollen glorieschijn, Plots: nacht, 't is zoo donker of we overleden zijn. Intusschen is de Zeeweg aardig opgeschoten, En de gasverlichting staat ook op zijn pooten. Hoera! Bloemendaal krijgt gas, Zóó goed of het Haarlem zelve was. Zoo is er meer, dat, al zijn de tijden duur, Goed voor mekaar is gebokst door ons ge meentebestuur. Een woord van dank aan de leden des Raads, Plus een heilwensch is hier zeker op zijn plaats. Doch niet alleen den vroeden vaad'ren onze wenschen, Ook anderen gelden zij, abonnees, adverteer ders en gewone medemenschen, Allen, allen, allen, dorpsgenooten, Kleinen en grooten, Armen en rijken, Die het zijn en die liet maar lijken, Meerderen en minderen, Eigen en aangehuwde kinderen, Vaders en moeders, Heele en halve broeders, Neven en nichten, kleinen en grooten. Gescheiden en bij abuis nog niet gescheiden echtgenooten, Lieve menschen, u altegaar Veel heil en zegen in het nieuwe jaar! Nauwelijks zijn de laatste tonen van 't „Stille, Heilige Nacht" weggestorven, of van den toren klinkt 't klokgebom van den Oudejaarsavond. Als de avondwind klagend over de velden strijkt, 't vogelenlied niet meer w.órdt gehoord, de bladeren zijn afgevallen en de boomen in hun kale naaktheid daar stille-staan: dan zingen de torens! Dan zingen de torens het lied van scheiden, van voorbij. Dan beieren de klokken over huis en hof, veld en beemd en stemmen samen in één machtig slotaccoord: Voorbij, voorbij! Het oude jaar is voorbij! Oudejaarsavond! Hoe gezellig en knus in den huiselijken kring, 't Is het feest van ge denken, van 't ouderlijk huis. Daar concen treert zich de geheele familie en is men in recht hartelijke stemming bijeen. Om te gedenken: het lief en leed, droefheid en vreugde; van wat kwam, wat verdween. Daar was veel wat tot droefheid stemde, wat teleurstelling bracht. Hoe hoog waren de idealen, hoezeer werden we vaak in onze verwachtingen teleurgesteld! Doch., gelukkig! Achter de wolken schijnt de zon; door de donkere nevelen brak het heer lijk licht en wierp in lichtende bundels zijn gouden stralen van blijheid en vreugde op het sombere levenspad. De moede wandelaar rust een weinig. Van gindschen bergtop overzag hij den afgelegden weg. Hoe steil was het pad, hoe heet de zonne. De moegestreden grijsaard heeft zijn taak vol bracht; hij staat bij den mijlpaal. Zijn staf legt hij neder en geeft hem over aan den jeugdigen knaap: het Nieuwe Jaar. En hoe hij loopt, hij wordt niet moede; geen berg is voor hem te hoog; geen kloof te diep; geen rots te steil. Straks, In volle mannelijke kracht, overwint hij alle moeilijkheden. Met vasten tred schrijdt hij voorwaarts: het leven in. Zijn devies is: Mensch, durf te leven! De klokken klingelen! De symphonie van het oude jaar is uit! Het preludium van het komen de is ingezet! Nieuwjaar! Anno Domini 1921! De mijlpaal zijn we voorbijgegaan en vóóruit gaat het. Het leven staat niet stij. En wat nu? Voor de toekomst hangt nog een gordijn! O, konden we dit slechts éven op- GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM. Van Zaterdag 1 Januari tot e/m Maandag 3 Januari Sensationeel Amerikaansche Comedie in 5 acten. In de Hoofdrol MABLE NORMAND GOLDWYN PICTURE. Van Dinsdag 4 tot en met Donderdag 6 Januari 2e en laatste deel In de hoofdrollen CLARA W1ETH en GUNNAR TOLNAES ORIGINEELE NORD1SKF1LM. BESPREEKT UW PLAATSEN. lichten, dan wisten wij wat het nu ingetreden jaar in zijn schoot verbergt. Zoolang dit niet is opgerold, blijft het voor ons verborgen. Zal dit jaar zijn, zooals het vorige? Zal de abnormale tijd gedurende dit jaar ge heel normaal worden? Wij weten het niet, doch verwachten het goede! Laten wij idealen hebben, optimistisch zijn, want dat is goed! Er zijn nog zoovele problemen die om een oplossing vragen, als daar zijn die van: Kapi taal en Arbeid: Industrie en Werkeloosheid; Volkerenvrede en Bewapening; Voedselvoor ziening en Transportwezen; Hongersnood en Epidemie; Duurte van levensmiddelen en goe deren, enz. enz. Als wij in somber pessimisme hiertegenover staan, dan is het leven zelf het leven niet waard. Blind voor de stoffelijke nooden voor ons zelf, ons gezin, onze gemeente, ons land en ons volk behoeven we niet te zijn, indien we óók en dit in de eerste plaats, maar een open oog hebben voor die factoren, waardoor de zedelijke veerkracht van ons zelf en van onzen naaste wordt verhoogd. Zóó wenschen wij het nieuwe jaar weder in te gaan. Brenge dit jaar de vervulling van vele onzer wenschen! Heil en zegen!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 1