L. VAN BASTEN ZONEN AMEUBLEMENTEN. Vraagt BRONSTEE's Wagenweg 104, -> Haarlem Plaatselijk Nieuws* MODELMELK KARNEMELK YOGHURT N.V. Modelboerderij BRONSTEÊ, 3, b b b b b b b b b b b b b b b b b b b 's b b b 33 TELEFOON 2858 Slaapkamer- Salon= Heerenkamer Eetkamer msiG&a De Emser-Pastilles Bad-Ems Hut aantal nieuwe patiënten aan ons Bureau is steeds stijgende, en toch Bezuiniging? Is het dan inderdaad eene onmogelijkheid cenige duizenden guldens te krijgen voor eene Vereeniging, die het grootsche doel nastreeft die groote moordenares van jonge menschen, die meest verwoestende ziekte te doen ver dwijnen, en onder de menschen gezondheid, geluk en welvaart te brengen op steeds booger peil? Wij geven den moed niet op, omdat wij nog geloof hebben in de menschen, en omdat een ieder, wie of wat hij ook moge zijn, voor zich en de zijnen het grootste belang heeft bij de bestrijding der tuberculose. Hopende met een groote gift verrast te wor den aan ons Bureau, Gedempte Oude Gracht 41. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose voor Haarlem en Omstreken. TH. L1MPERG, Administrateur. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 17 Fe bruari 1921 ten Raadhuize te Overveen, des na middags ten 2 ure. Agenda. 1. Bespreking uitvoering Vleeschkeurings- wet. 2. Ingekomen stukken. 3. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning. 4. Voorstel verleening rentedragend voor schot aan de Woningbouwvereeniging „Bloe mendaal Noord". 5. Aankoop van een stukje grond. 6. Vaststelling kohieren schoolgeld, 4e kwar taal 1920. 7. Reclame's Hoofdelijke Omslag, dienst 1920. Bloemendaal, den 9 Februari 1921. De Burgemeester, W. BAS BACKER. Zaterdag 5 Februari gaf het Fanfare-corps „Oefening kweekt Kunst", directeur de heer H. W. Hofmeester, een concert voor hare kunst lievende leden en genoodigden in Hotel „Vree burg" te Bloemendaal. Toen om ongeveer 8 uur de zaal zoo goed als geheel gevuld was. betrad de voorzitter het podium, heette allen hartelijk welkom, bracht verschillende dingen betreffende de Vereeniging den aanwezigen in herinnering en sprak zijn genoegen er over uit, dat zoovelen aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven, dezen gezelligen avond bij te wonen. Daarna werd met de afwerking van het pro gramma begonnen. De verschillende nummers, die 'ten gehoore werden gebracht, getuigden van ernstige studie. Onder de bekwame leiding van den heer Hofmeester heeft „Oefening kweekt Kunst" groote vorderingen gemaakt. De verschillende marschen werden pittig ge speeld, terwijl de ouverture's „Vendange et Moisson" en „Marie en Henriëtte een zeer goede vertolking genoten. Na elk nummer klonk een daverend applaus. „Oefening kweekt Kunst" kan gelukgewenscht worden met haar kranigen directeur. De heer Jac. Kolderie zong ter afwisseling eenige cabaretliedjes, welke zeer in den smaak vielen. Hij deed de zaal aanhoudend daveren van pret, zoodat de goede stemming er in bleef. Een gezellig bal, onder leiding van Jac. Kol derie, besloot dezen avond en hield de aanwe zigen nog lang bijeen. Alzoo een goed geslaag de uitvoering. „Oefening kweekt Kunst" kan met voldoe ning op dezen avond terugzien. De Gereformeerde Jongelingsvereeniging „Rehoboth" gaf Dinsdagavond een feestelijke bijeenkomst, onder leiding van haren eere voorzitter, Ds. J. C. Brussaard, ter herdenking van haar 4-jarig bestaan, in de Gereformeerde Kerk aan den Vijverweg. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de Vereeniging in het afgeloopen jaar sterk Is HEEMSTEDE TELEF.1790. Telefoon van 9—12 en 2—6 uur ngj 3 5 3 6SM3I6SM3 G/A\D IGW3 GW3mU)fM6^i61ir/3l6Sr/3 7F T" IT TT T*" irifyrm7r~iiri(r TTTTTTTTTA GM9 GM89 GMS9 GVT/0 W/3 GMJS nra Gvr/t) G/A-3 Het is hier in den laatsten tijd erg onveilig. De winkeliers vooral ondervinden veel last van personen, die er op uit zijn, zooveel mo gelijk te nemen, zonder te betalen. Ze doen dit op een heel eenvoudige manier. Ze snijden des nachts een stuk glas uit een winkelraam en nemen de artikelen die ze kunnen machtig worden. Is er soms weer iemand op vrije voeten gesteld die zich ln onze samenleving niet kan schikken en doet of alles hem toebe hoort? vooruitgegaan, vergeleken bij het vorige. De avond had een gezellig verloop, afgewis seld met voordrachten, en onderwerpen door ae leden der Vereeniging. Ook gaf de heer van Berge eenige nummers ten beste op het kerk orgel, en eenige dames en heeren zongen en kele nummers, onder leiding van den heer De Groot, hoofd der M. U. L. O.-school. Aan het einde van het feestelijk samenzijn, werden den heeren Van Berge en De Groot ieder een bloemstuk aangeboden en ontving de eere voorzitter een boekwerk. De kerk was geheel gevuld met belangstel lenden. Dinsdagavond was er een gezellige avond voor leden en adspirant-leden der Bloemen- daalsche Gymnastiek-Vereeniging. In hoofd zaak was deze avond voor de adspiranten be stemd en vormden deze dus den hoofdschotel. Verschillende spelen werden gedaan, waarvoor prijzen of prijsjes beschikbaar waren gesteld. Verder werden er voordrachten gegeven, welke zee? in den smaak vielen. Bet is voor jong en oud een prettige avond geweest. Onder het zingen van „Geen zang klinkt zoo schoon" en „B. G. V. gaat nooit verloren", keerde men huiswaarts. De Voetbalvereeniging „Wilhelmina" speelde 1.1. Zaterdag 5 Febr. haar eersten wedstrijd tegen „M. T. S.", welken zij met 71 won. 't Tweede elftal bracht het er minder goed af. Dit speelde tegen het Post-elftal te Over veen en verloor met 79. Hedenmiddag, 12 Febr., speelt het eerste elftal weder tegen „M. T. S.", welke revanche hopen te nemen. We zullen zien. Het terrein is aan de Kleverlaan (Gemeente lijk speelterrein). Aanvang 2 uur. Nog eens de auto-horse. lederen dag wordt met de auto-horse druk gereden en nog steeds is men er niet in geslaagd een middel te vin den, om het aankoppelen van den tractor aan een anderen wagen gemakkelijk te maken. Het is en blijft tobben. Een ander moeilijk geval heeft zich voorgedaan. De vuilniswagens zijn er niet op gemaakt om door een tractor ge trokken te worden en zullen door het harde rijden, het niet lang uithouden en loopen hard kans uit elkaar te worden gerammeld. Om dit zooveel mogelijk te voorkomen, heeft men van een der vuilniswagens twee wielen weggeno men en de andere wielen midden onder den wagen geplaatst. Nu schokt het lang zoo erg niet meer en zal de wagen er waarschijnlijk beter tegen bestand zijn. Nu onze gemeente hoe langer hoe grooter wordt, wordt het toch wel eens tijd dat we hier een goede brandweer krijgen. Een plaats, waar men bijna niets anders meer te wenschen heeft, zelfs niet een electrische tram, die na niet te langen tijd door ons dorp zal rijden, moet zorgen voor een goede brandweer. Brand komt zelden voor, wat maar gelukkig is, want we hebben wel eenig materiaal om een brand te blusschen, maar lang niet voldoende. Met een brandweerladder van eenige meters hoog en een paar slangen, voert men bij een ern- stigen brand weinig uit. Daar komt nog bij, dat we hier geen brandweermannen hebben en alles op de politie neerkomt. Er is, laten we het voorbeeld niet te gemakkelijk kiezen, in een villa op den Koninginneweg brand uitgebroken. Op het politiebureau alhier gaat de bel der te lefoon. Er wordt gevraagd of de brandweer direct wil komen. De agent, die op het politie bureau de wacht heeft, moet dan eerst den commandant der brandweer waarschuwen per telefoon. Daar gaat eenigen tijd mee heen, daar de commandant te rusten ligt en de bel niet dadelijk hoort. Na een kwartiertje vertrekt de agent met het slangenwagentje naar den Ko ninginneweg. Feitelijk moest hij vóór zijn ver trek nog eenige personen, die in dienst der ge meente zijn, wekken, maar daar is geen tijd meer voor. Eindelijk is de politieman, zoo snel als zijn beenen het toelaten, op de plaats des onheils aangekomen met het slangenwagentje en kan er na eenige minuten water gegeven worden. Ondertusschen heeft de commandant eenige mannetjes weten te krijgen en gaat met de onlangs aangeschafte brandladder en een slangenwagentje ook naar den brand. Als het een hevige brand is, wordt Overveen ook nog opgebeld, om (het moet allemaal geloopen worden) zoo vlug mogelijk met de brandspuit te komen. Men ziet, dat dit toestanden zijn, die noodzakelijk veranderd moeten worden. Er is weieens in den Raad over gesproken, maar nooit is men er toe overgegaan, om hierin ver betering te brengen. Het aanschaffen van een wagen waarvoor twee flinke paarden gespan nen kunnen worden en waarop men al het brandweermateriaal kan leggen, zou werkelijk al een stap in de goede richting zijn. Op den wagen moest dan een groote bel aangebracht worden, die tijdens den rit geluid wordt, om de burgers uit hun slaap te wekken. Verbetering en uitbreiding van de Bloemendaalsche brand weer is hoogst noodzakelijk. OVERVEEN. Dinsdag j.l. werd in ons dorp aangehouden een zekere B„ uit Haarlem, die een valsche aan gifte had gedaan. Eenigen tijd geleden kwam er iemand opt het politiebureau alhier en zeiie, dat hij voor zijn baas boodschappen moest doen in het Kweekduin te Overveen. Hij had zijn fiets bij het hek eener villa laten staan, terwijl hij even achterom was geloopen om de boodschappen af te geven. Bij zijn terug komst jvas de fiets verdwenen. De zaak werd door de politie onderzocht en het bleek heel anders te wezen, dan het jongemensch verteld had. Hij had zijn rijwiel aan den Hooge Duin- en-Daalscheweg te Bloemendaal neergezet en was toen weggeloopen en regelrecht naar het politiebureau gegaan, waar hij zei, dat zijn fiets gestolen was. Het ventje is ter beschik king van de justitie gesteld. Maandag j.l. herdacht de heer H. Voogd den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de heeren F. en J. Klauwers in dienst trad. Het heeft den jubilaris niet aan belangstelling ontbroken. De patroon kwam hem des morgens complimen teeren. (Jok van het personeel werd den jubi laris een geschenk in geld overhandigd. Verder bracht hij den dag gezellig in huiselijken kring door. H. D. VAN HIER EN DAAR. Een zonderlinge staking. „Vox Mebicorum" schrijft: Aan' het Flower Hospi taal te New-York waren enkele personen ver- i bonden, die tegen een premie van 500 francs "zich bloed aftappen lieten, ingeval bij opera ties te veel bloedverlies optrad, zoodat dit den dood ten gevolge zou kunnen hebben. Eenigen tijd geleden eischten deze bloedgevers 700 francs, met het oog op de dure omstandig heden. Dit werd hun toegestaan. Doch onlangs, toen een operatie aan den gang was, eischte de aanwezige „bloedgever" 1000 frs. of anders geen bloed. Zijn collega's gingen hiermede accoord. Daar direct ingrijpen bij deze opera tie natuurlijk noodzakelijk was, ontblootte een der verpleegsters haar arm om zich bloed te laten aftappen. Zeven andere zusters stelden zich gratis beschikbaar voor volgende operaties Da staking was verloren. Door de Erven van der Vliet is aan den smid W. J. Honnebier alhier opgedragen het maken van een hekwerk aan weerskanten van den nieuwen Zeeweg. Het maken van dit hekwerk kost 27,000. SANTPOORT. Aan den heer Pleyte, ambtenaar van het Prov. Ziekenhuis alhier, is door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland eervol ontslag ver leend, met toekenning van pensioen. De heer Pleyte zag zich genoodzaakt ontslag te vragen, daar zijn gezondheidstoestand hem daartoe noopte. Een meevallertje. Het was drie dagen ge leden, dat de heer H., werkzaam aan ons blad, een piksplinter nieuwe fiets had gekocht. Op een avond moest hij bij den rijwielhandelaar een boodschap doen en liet zijn fiets voor het winkelraam staan. Bij zijn terugkomst was de fiets verdwenen. Direct werd in Santpoort, Schoten en Haarlem aangifte gedaan en gister morgen gelukte het den Haarlemschen re cherche bij een opkooper de fiets in beslag te nemen, zoodat binnen eenige dagen de oor spronkelijke eigenaar wel weer in het bezit van zijn karretje zal worden gesteld. BURGERLIJKE STAND. van 4 tot en met 10 Februari. Geboren: z. van C. Donker en C. S. Schel- tema. Ondertrouwd: B. Dekker en M. C. van IJsseldijk. Getrouwd: H. M. van den Berg en C. A. Dankmeijer. Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort: E. Bostdorp, 85 j. KERK-A6ËNDA. BLOEMENDAAL. Zondag 13 Febr. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Ds. Berkelbach van der Sprenkel, pred. te Haarlem. n.rn. 5 uur Broeder Kortenhoef, van „Meer en Bosch". Jongelieden-Samenkomst in gebouw „Mara- natha", v.m. 10 uur, Ds. A. Burger, van Oegstgeest. Donderdag 17 Febr., 's av. 8 uur, Dr. de Vrijer, Bijbellezing in Maranatha. GEREFORMEERDE KERK, voorm. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.rn. 5 uur dezelfde. NED. PROTESTANTENBOND, afd. Bloemen daal, in het Gebouw van de Bloemendaal sche Schoolvereeniging, voorm. halfelf uur, Ds. S. H. N. Gorter, van Rotterdam. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Lk. 21 28b. „Het blijde vooruitzicht". EVANGELISATIE, voorm. 10 uur, geen dienst, 's Avonds halfzeven uur Ds. Doevendans, te Amsterdam. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: Windhorst, Bloemen- scheweg 55 Bloemendaal, een beenen fluit; W. ker; A. Lassing, Kinheimweg 72, Bloemendaal, een witte kip; De Jong, Koepellaan 6a Bloe mendaal, een rozenkrans; Hooge Duin en Daal- scheweg 2a Bloemodaal, een beenen fluit; W. van Steenis, Bloemendaalscheweg 141, een bril in etui; aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een bril (schildpad), een sleutel in etui. Verloren voorwerpen. Verloren: een glacé handschoen; een hand schoen, een bril in etui, F. 3. en eenig klein geld, een portemonnaie, een aanzetkruk van een auto, een dameshorloge. zijn weder in de bekende aluminium kokertjes verkrijgbaar ad 75 cents.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 2