JOH. MAAS BIJVOEGSEL IhËLFTTZËLF- 14 GROOTE MARKT 14 MEUBELEN F. VAN DEN HAAK „Bloemendaalsch Weekblad" Zaterdag II Juni 1921. Plaatselijk Nieuws. iBBB&BBBflBBBBBBSBBBBBBEBI Ter gelegenheid van de officiëele opening van den Zeeweg BLOEMENDAAL-ZANDVOORT INSCHRIJVINGSBILJETTEN op schrifte lijke aanvrage bij den Secr. D. KUIPER, Kleverlaan 32, Bloemendaal BBBBBBBBBBBBBBBflBBBBBBBBBflBBBBBflBflBSgBBBBBBflBflBBBBBBBHflBBBBBflBBBB f 3.50 - 3.90 - 3.10 - 3.20 Prima kl. Belg. Anthraciet midd. Anthraciet Belg. Eierkolen Kachelkolen Engelsche Anthraciet eu verder alle soorten BRANDSTOFFEN Telefoon 52I Telefoon 52I Niettegenstaande de werkzaam heden betreffende de restau reering van onze zaak reeds een aanvang genomen hebben, deelen wij mede, dat ons maga zijn voor de geachte clièntèle steeds geopend zal zijn en dien tengevolge de verkoop van onze reclame merken geregeld door gaat. Alle orders, zullen prompt worden uitgevoerd. un un Veenpolderstr. 39 bij Eendrachtstr. No. 24. van het van De inteekening op het nieuwe adresboek „Help U Zelf" voor de gemeente Bloemendaal c.a. is vanaf heden opengesteld. Een lijst ligt aan ons bureau gereed. De prijs is thans 2.50, bij verschijning 3.00 per exemplaar. Wij houden ons verder beleefd aanbevolen voor adresveranderingen, doch vooral voor verbeteringen van verkeerde namen van personen, villa's, of verenigingsbesturen. Wie iets opgenomen wenscht te zien, wie 'n onvolledigheid mocht hebben opgemerkt, wil wel zoo vriendelijk zijn dit aan ons ken baar te makelt De Uitgevers Tel. 5003. Eikelenboom en Timmer. De Genestetweg 23. BLOEMENDAAL. Het volgende bericht werd ons ter plaatsing toegezonden: Als bewoner van den Kinheimweg smaak ik het twijfelachtige genoegen eenige malen per jaar deze straat in een modderige rivier her schapen te zien. Telkens als god Pluvius ons wat rijkelijk met zijn gaven zegent, komen we voor 't feit te staan, dat het gemeente-riool in deze straat niet in staat blijkt het hemelwater af te voeren. Zaterdagochend was de toestand al heel erg. De straat stond bijna over de heeie lengte blank, zelfs de trottoirs en enkele tuin tjes waren ondergeloopen, zoodat de bewoners hun huis niet konden verlaten. Enkele politie agenten, die van hun nachtdienst thuiskwamen, waagden het kunststukje om per fiets hun wo ning te naderen, gevaar loopende van te slippen en met het vieze rioolwater kennis te maken. Want niet alleen, dat het riool het neerstroo- mende water niet afvoert, bij de rioolroosters zag men het vuile water steeds opborrelen, zood'at we, wanneer na eenige uren het water gezakt is, op de glibberige straten mogen ge nieten van de aangename geuren, die deze riooTinodder verspreidt. Ten slotte ondervinden we binnenshuis eenigen tijd het lastige en onaangename ge volg, dat de closets niet willen doorspoelen. Natuurlijk zal een grondige verbetering geld kosten, doch daar ons gemeentebestuur voor verfraaiing van het Bloemendaalsche bosch duizenden heeft toegestaan en thans zelfs voor een feestelijke opening van den Zeeweg gel den heeft gevoteerd, meen ik en vele bewoners van den Kinheimweg met mij, dat de kosten geen bezwaar mogen zijn om aan dezen zeer onhygiënischen toestand spoedig een einde te maken. i Het Bloemencorso. Zooals men in de ad vertenties lezen kan, is de gelegenheid open gesteld om zich te laten inschrijven tot deel name aan het bloemencorso, dat 25 Juni ge houden zal worden. Eenige Vereenigingen hebben zich hier ai voor opgegeven. De school kinderen van al de Bloemendaalsche scholen en ook van Overveen en Vogelenzang, zuilen aan het corso deelnemen. De Gemeente is zoo bereidwillig om vrachtauto's voor deze gele genheid af te staan, waarvan er al eenige door Vereenigingen in beslag zijn genomen. Het be looft een bloemencorso te worden, nog veel mooier dan 25 jaar geleden. De weg, die 't corso zal nemen, is nog niet be kend. Wel bekend is 't, dat de nieuwe Zeeweg niet in aanmerking komt, daar 't gemeentebe stuur bevreesd is voor het beschadigen van d'e duinbeplantingen enz. Dit is goed gezien. Het spreekt vanzelf, dat, als de samenstelling van bet bloemencorso op den Zeeweg plaats had, of de stoet over dezen weg trok, de talrijke bezoekers, die natuurlijk allen de prachtig ver sierde wagens enz. willen zien, op de beplante duinhellingen gingen staan en zoodoende een groote ruïne veroorzaakt werd. Onze wegen zijn tegenwoordig breed en de trottoirs ruim, zoodat i edereen zonder te reikhalzen, goed zien kan en de pas aangelegde duinglooiïngen van den Zeeweg niet als kijktribur^es gebruikt behoeven te worden. Het comité en jury, die gevormd zijn voor de organisatie en de leiding van het te houden bloemencorso, zijn Woensdagavond geïnstal leerd. De jury, die bestaat uit een aantal dames en heeren, die zich bereidwillig hebben opge geven als jury, zijn de volgenden: Eere-voor- zitster Mevr. Bas Backer, Voorzitter Dr. Pos thumus Meyes, Secretaris E. A. W. Hirschfeld. Vervolgens de dames: Lioni, Lutterfeld, Mo- lière-Gouda, Van Beusekom, Wildërvanck-de Blécourt, Poutsma-Tigler Wybrandi, Born- water, Reinierse, Van Tienhoven, Nienhuys, Westerwoudt, Waller en Ter Gast. En de Heeren: Baanders, uit Amsterdam, Bouwer, uit Haarlem, Krelage, dito, Jhr. C. F. van Tets, uit Zeist, Bolderdijk, uit Haarlem en J. Ende, uit Overveen. Circulaires en aanplakbiljetten zijn in zee gezonden, waarop men alle gegevens voor het Bloemencorso kan vinden. Do bekende Hongaarsche dichteres, Mevr. Giza Ritschl, is na langen tijd op reis te zijn geweest, in onze gemeente teruggekeerd en heeft hare villa wederom betrokken. Bij de gehouden motorfeesten te Veendarn, waren wedstrijden uitgeschreven voor de beste en secuurste motorrijwielen, waarbij onze plaatsgenoot, de heer L. J. Zegers Veeckens, met zijn Simplex in klasse C. no. 4 was. OVERVEEN. Het wachthuisje der N. Z. H. T. M„ aan het eipdpunt alhier, wordt herhaaldelijk door bal dadige personen beschadigd. Het inwerpen van de glazen ruiten en van de ruitjes boven aan de zoldering is aan de orde van den dag. Steeds worden weer nieuwe ingezet, hetgeen dan weer niets gfceit. Ook het houtwerk en de siertegels worden vernield. Wat voor een ge noegen de bengels hierin vinden, ij niet te be grijpen. Het is te wenschen, dat de politie tegen dit staaltjfc, van vandalisme krachtdadig optreedt. Door het slippen van een motorfiets op de Elswoutslaan, viel een dame, die op de duo zitting zat, er af en werd tegen een boom ge slingerd. in bewusteloozen toestand is zij per politiebrancard naar huis vervoerd. Bij een gehouden examen voor Stenografie (Systeem Pont) is geslaagd Mej. S. M. A. van Meeuwen, van hier. (Herplaatsing wegens mis stelling). Dinsdagmiddag is na een langdurige ziekte overleden op 47-jarigen leeitud, ae heer H. Heitiager, in ieven gemeenteboue op het Raad huis te Overveen. Reeds geruimen tud ge voelde hij zich al niet goed, desondanks nam hij zijn functie toch waar. Totdat hij door zijn ziekte gedwongen werd om tnuis te blijven, alwaar hij eenigen tijd later overleed. Er was een zekere band van vriendschap tusschen den Heer H. en bezoekers van het Raadhuis, door zijn groote voorkomendheid en bereid willigheid. Het was hem een genoegen om iemand een dienst te bewijzen. Met het perso neel der Secretarie kon hij het z'eer goed vinden en allen mochten hem gaarne leiden. Daar hij in zijn werk zeer nauwkeurig en ac curaat was, stond hij bij het gemeentebestuur hoog aangeschreven. In October zou het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. zijn ambt als gemeentebode vervulde. Zijn heengaan zal door velen betreurd worden, terwijl de per sonen, die hem dagelijksch ontmoetten, hem zeer zullen missen. Bij de op 3 en 4 Juni gehouden examens der Rijksbloembollenschool te Lisse, werd van de 3e tot de 2e klasse bevorderd onze plaatsge noot C. van Zijverden. AERDENHOUT. Maandagmiddag was een bestuurder van een legervliegtuig gedwongen een noodlanding te maken wegens een defect aan den motor. Hij kwam terecht op het buiten „Mariënbosch", waar hij op een der weilanden neerstreek. Nadat de aviateur den motor in orde had ge bracht, kon hij ongeveer na een uur weder opstijgen. SANTPOORT. Handboogschleten. Zondag 1 Juni 1.1. was het weer een succesvolle dag voor de Hand boogschutterij „Vooruitgang zij ons Streven" alhier. Mocht zij het vorig concours, uitge schreven door den Ned. Bond van Handboog- schutterijen, te Amsterdam gehouden, den lsten prijs behalen met 251 punten, nu behaalde zij wederom den lsten prijs met 232 punten. „Willem Teil", te Delft, behaalde hetzelfde aantal punten, maar moest het in concurrentie met 36 tegen 69 punten afleggen en behaalde daardoor den 2den prijs. Op de vrije baan werden nog enkele geld prijzen door leden van „V. Z. O. S." gewonnen. Zeer zeker was het puntenaantal van het vorig concours overschreden, als de leden van „V. Z. O. S." beseften, dat bij het hand- boogschieten niet alleen oplettendheid ge- wenscht is, maar ook dat men elkaar goed gezind is en niets in den weg mag liggen wat hinderlijk is voor een schutter. Het kleine incident, wat zich Zondag heeit voorgedaan, was oorzaak, dat de 1ste prijs „V. Z. O. S." haast ontglipte. .Leden van „V. Z. O. S.", bewaar de vriend schap in uw Vereeniging en vermijd datgene wat anderen onaangenaam kan zijn, daardoor bevordert gij den bloei en groei uwer Ver eeniging. De uitslag was als volgt: „Vooruitgang zij ons Streven", Santpoort, 232 p.; „Willem Teil", Delft, 232 p.; „Claudius Civilis", Amsterdam, 227 p.: „Concordia", Amsterdam, 187 p.; „Jonge Batavieren", Haarlem, 118 p. Daar alhier de mazelen heerschen, is de Fröbelschool van Mevr. Wüste tot nadere aankondiging gesloten. Rijkspostspaarbank. Aan het postkan toor aantpoort(atation) en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1921 ingelegd 9411.59, terug betaald 8894.29. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3040. Postkantoor te Santpoort(Station). Onbe stelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der inaand Mei 1921. Brieven Bin nenland: 1. Dr. A. j. Geluk, Bergen-op-Zoom; 2. R. Muller, 's Gravenhage. VAN HIER EN DAAR. Zwemwedstrijden Haarlemsche Reddingsbri gade voor Drenkelingen. Door het Bestuur der Reddingsbrigade voor Drenkelingen is aan het Gemeentebestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwoude vergunning verzocht voor het houden van Zwemwedstrijden in het Zuider- buiten-Spaarne, tegenover het Haarlemmer houtpark. Het doel van de wedstrijden is: het gekleed zwemmen, noodig voor het redden van dren kelingen, te bevorderen, in het voornemen ligt een wedstrijd voor Heeren leden der Brigade over een afstand van 500 M. en voor Dames leden over 400 M. Om het gekleed zwemmen bij Politiepersoneelen uit den omtrek van Haarlem te propageeren, zijn ook wedstrijden, in uniform zonder koppel en sabel, uitgeschre ven over een afstand van 100 M., voor de Po litiekorpsen uit Haarlem, Heemstede, Bloemen daal, Schoten en Haarlemmerliede en Spaarn woude. Voor deze deelnemenden, wier zwem- capaciteiten niet bij de Brigade bekend zijn, wordt een schriftelijke verklaring verlangd, afgegeven door het Hoofd van dienst, dat zij goed in staat zijn den wedstrijd mee te maken. Om het waterfeest nog aantrekkelijker te maken, voor het te verwachten publiek, wordt overwogen ook een nummer Schoon- springen in het programma op te nemen. De Reddingsbrigade maakt plannen, genoodigden en publiek in de gelegenheid te stellen dit wa terfeest van nabij te kunnen volgen; bijzonder heden worden later per advertentie kenbaar gemaakt. Vergunning is aangevraagd om de wedstrij den te doen houden op Zondag 3 Juli van 2 tot ongeveer 4 uur. De prijzen bestaan uit zilveren couverts en medailles. BLOEMENCORSO IE BLOEMEHDAAL 25 JUN11921 ATAAf-O- AVA?» AV AV. AtilAV, AV. W. H. van Staveren BAKENESSERGRACHT 9 TELEFOON 497 - KANTOOR ZAKSTRAAT 8 Naar eigen ontwerpen en naar ontwerpen van H.H. Architecten en Teekenaars worden aesthethisch uitgevoerd door MEUBELMAKER Begrootingen, teekeningen enz. worden op aanvrage franco ter inzage gezonden. Modellen kunnen desverlangd ter bezichtiging gesteld worden. Corresp. adres t De Genestetstraat 38 BIJ DE AMSTERD. POORT WERKPLAATS: AANLEG VAN TUINEN EN BOOMGAARDEN H. NOPPE Hz. - SCHOTEN le Hoogewoerddwarsstraat 16 - Kweekerij op 't Slot, Heem stede. Handel in Bloem- en Tuinbouwzaden, Kunstmeststoffen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 5