Speciale ImliiT voor Diners, Soupers, Aroidparlijen, enz. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang, Jan Gijzenvaart en Santpoort Voordrachtavond. ALBERTINI Restaurant „Rusthoek" HAARLEMSChE BANKVEREENIGING EFFECTEN EN COUPONS VREEMD GELD LOKET-KLUIZEN Het lied des storms. „HELP U ZELF" Gemeentebestuur. CINEMA PALACE Jonkvrouwe de la Seiglière 15e Jaargang. ZATERDAG 17 DECEMBER 1921 No. 5i: BLOEMEN LSCH WEEKBLAD Uitgave van de Vereenigde Drukkerijen, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: De Genestetweg 23. - Tel. 2 2 003 Abonnement: Voor een half jaar 1.75 Tot 31 December gratis Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regei meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. BLOEAtENDA L. BU1TENLANDSCHE WISSELS - CRED1ETEN - DEPOSITO S VERSTREKT CREDIETBR1EVEN OP BINNEN- EN BUITENLAND DOCUMENTAIRE CRED1ETEN Dit Nummer bestaat uit Twee Bladen. Het zijn niet altijd de grootste smarten, die tiet zwaarste te dragen vallen, maar de kleinere, die telkens terugkeeren. Naar Henri Bordeaux. Door 't woud der pijnen kreunt en zucht de wind, En machtig wuiven de gepluimde toppen, En strooien rond de zware schilferknoppen, Die stuiven over 't knerpend naaldengrint En uit het hemelgroen dier ruige koppen, Die schudden ja, en neen, van woede ontzind Daalt daar een lied op't bevend menschenkind, Dat van 'n grootsch ontzag de borsl voelt kloppen; „De duizend, die zichzelf nooit wezen konden 1 Bezitten saam een waarheid, die hen bindt Hun is 't geloof, dat spreekt uit duizend monden; Maar wie, wat menschlijk waar is, zelf ontgint, Voelt zich aan zich door zich alleen verbonden, En weet, dat hij voor zich slechts waarheid vindt" (Uit Herman üorter's „Mei" in „Dichters van dezen tijd") Aangemoedigd door het groote succes van den vorigen voordrachtavond heb ben wij besloten een tweeden avond te geven op WOENSDAG 21 DEC. 1921, in Hotel „Vreeburg", Kerkplein le Bloe mendaal, aanvang te 8 uur precies. Wij hebben voor dien avond uitge- noodigd den Heer DIRK WITTE, den dichter-componisl. Door hem zullen worden voorgedragen liedjes aan de piano, van hemzelf en van anderen, waaronder vele nog on- uitgegevene liedjes. Toegangsbewijzen a f 0.50 zijn van heden af verkrijgbaar aan ons bureau, De Genestetweg 23, Telefoon 22003. Met het oog op de groote belang stelling voor dezen avond, waarvan reeds gebleken is, raden wij liefhebbers aan, zonder uitstel de toegangsbewijzen te bestellen, teneinde teleurstellingen te voorkomen. Ook ditmaal zal door ons geen onder scheid gemaakt worden tusschen abon- né's en niet-abonné's, alhoewel wij hopen, dat onze activiteit menig Bloe mendaler aanleiding zal geven zich als abonné op te geven. De Uitgevers van „Het Bloemendaalsch Weekblad". Vanaf heden zijn van het nieuwe Adresboek van Bloemendaal „HELP U ZELF" exemplaren verkrijgbaar aan ons bureau. De prijs Is 3. ABONNEMENTSVERLAGING De abonnementsprijs van ons blad wordt met 1 Januari a.s. verlaagd en gebracht op 3.50 voor een vol jaar. Om echter tegemoet te komen aan enkele abonnè's en ook omdat niet iedereen zich voor een vol jaar wil ver hinden, zullen wij voortaan 2 maal per jaar 1.75 Innen en kan men dan ook met I Juli zijn abonnement opzeggen. Voor de losse nummerverkoop is de prijs op 5 cent per nummer gesteld. Wie zich thans opgeeft als abonné, ontvangt tot 31 December ons blad gratis. De Administratie. Donderdag j.l. was de Raad bijeen ter be handeling van de gemeentebegrooting. Te 10.15 uur opende de Voorzitter, jhr. A. Bas Backer de vergadering en bracht ter kennis, dat Jhr. Teding van Berkhout bericht van verhindering had ingezonden. Bovendien waren afwezig de heeren Hogen- birk en Bijvoet. De heer Schulz is No. I, die het woord verlangt en begint met te wijzen op de be zuinigingen in stad en lande en waarnaar ook de financiëele commissie heeft gestreefd. Het is hen dan ook gelukt op verschillende posten te bezuinigen en vertrouwt ten volle op de medewerking van het Dageiijksch Bestuur en van de gemeente-ambtenaren. Ten sterkste weerspreekt spr. de berichten in de Haarlemsche pers als zou men in onze gemeente met het geld smijten of de belas tingen zoodanig opvoeren, dat het wonen voor middenstanders hier ondragelijk zou worden, in verhouding tot andere gemeenten, was hij er van overtuigd, dat het tegendeel eerder waarheid bevatte. De heer Laan, voorzitter der financiëele commissie, nam vervolgens het woord. Spr. is het met den vorigen spreker geheel eens. Hij hoopt, dat men in de eerstetijden geen groote uitgaven zal doen, hetgeen spr. trou wens ook niet noodig vindt. Ook bij de ambte naren is op bezuiniging aangedrongen. De fi nanciëele commissie heeft de heeren bij zich laten komen en vond bij allen den aandrang, om zoo zuinig mogelijk te zijn. Spr. brengt hen dan ook gaarne hulde voor hun spaarzaam beheer, hun medewerking en ijver. Een lage belasting zal verder een dringende eisch voor deze gemeente blijven, in aansluiting waarvan spr. dan ook den wensch uitspreekt, dat dit eenmaal ingestelde beginsel in onze gemeente va:i blijvenden aard zal blijken en dat allen hiertoe zullen medewerken. Niettegenstaande het belastbaar inkomen maar 't 2/3 gedeelte van het vorig jaar bedraagt, hoopt hij, dat de 4 pCt. toch gehandhaafd kan blijven. Hij ver trouwt op de medewerking van het Dag. Be stuur en van B. en W. De heer Noorman brengt hulde aan het Dag. Bestuur inzake de Volkshuisvesting. Hij vertrouwt, dat zij voor het komende jaar de zelfde welwillende houding zullen aannemen. Verder vraagt spr. hoe of het staat met de commissie voor het grondbedrijf en indien deze er niet is, wanneer deze en of deze zoo spoedig mogelijk zal worden b/enoemd. De algemeene beschouwingen zijn hiermee gesloten. Overgegaan wordt tot de behandeling der begrooting voor het Waterleidingbedrijf. De heer Van Kessel bespreekt het Wa terleidingbedrijf; hij critiseert de uitgaven, speciaal den post voor de overuren. De Voorzitter erkent, dat het instituut der overuren uit den booze is. De droge zo mer is evenwel oorzaak geweest, dat over uren gemaakt moesten worden. Spreker deelt mee, dat met de gemaakte opmerkingen te dezen opzichte rekening zal worden ge houden. De heer Schulz zegt ook, dat het bedrag voor de overuren zeer hoog is geweest. Hij spreekt de verwachting uit, dat B. en W. bij bovenmatige uitgaven den Raad voortaan zullen kennen. De Voorzitter zegt zijn medewer king toe doch wijst er op dat naast die ver hoogde uitgaven een zoet winstje kon worden geboekt. De Degrooting voor het Waterleidingbedn worut goedgekeurd. Ai.erecrst Krijgen we nu de uitgaven. Dez worden artikelsgewijs üenandeni. Votgu. 62, jaarweuden en toelagen voor amotcnaren en beaienuen ter secretarie, wordt van J Ji,ib7 teruggeoracht op ƒ29,667. V oign. b4, scnrijuoonen, worut op J 400.ge bracht. Volgn. 66, kosten van licht en brandstoffen worut van J 2i00 op 1700 teruggebraclit. Volgn. 67, schrijf- en bureaubenoetten, druk werk, enz., wordt voorgesteld, door den heer Laan, deze met ƒ400 te verminderen. De heer Laan deelt mede, van den druk ker te dezer piaatse voor het drukken van het oiiiciëele verslag een veel lagere ofterte te hebben ontvangen dan waarvoor thans wordt gedrukt Bovendien zal het verslag door hem binnen een week, na ontvangst der eopie, reeds worden afgeleverd. De beer v. Kessel zou een soort van aan besteding voor het oificiëele verslag willen houden. Hij vindt de prijs thans te hoog. De heer Schulz zou liet zeer op prijs stellen, indien op het aanbod van een drukker, welke goedkooper is, werd ingegaan. Het is bovendien ook een ingezetene en per slot wordt thans de gelegenheid geboden, doordat liet verslag als bijlage bij „Bloemendaalsch Weekblad" komt, dat de gemcentenaren, meer dan thans het geval is, krijgen te lezen wat hier wordt behandeld. De Voorzitter is er niet voor te vinden. Wij krijgen wel een goedkooper verslag, doch ook een minder soort papier en ander lettertype. Hij geeft in overweging dit aan het ge meentebestuur over te laten, want dit zal er \oor zorgen, dat alles zoo zuinig mogelijk ge schiedt. Men moet niet iets gaan veranderen als dit moet gaan met opoffering van belan gen, die bij de administratie toch wel wegen. De heer S c h u 1 z vraagt den Voorzitter, met dezen drukker in overleg te treden en dan met nadere voorstellen tot den Raad te komen. Als B. en W. dit niet willen doen, dan zal spreker dit voorstel indienen. De Voorzitter maakt nog cenige be zwaren, doch zegt toe om met de drukkers firma in overleg te treden. Eahter kan deze post niet verlaagd worden, omdat oude ta rieven nog gelden. De post bOijft dan ook onveranderd en met den piaatselijken drukker zal in onderhande ling worden getreden. olg.i. 68, kosten van schoonhouden enz. van de gemeente-secretarie, wordt van 1535 op 1300 teruggebracht. Volgn. 77, verteringen van gemeentebestuur en -commissie wordt van 500 op 400 te ruggebracht. Volgn. 78, telefoonaansluitingen wordt van 1775 op 1500 teruggebracht. Volgn. 80, kosten fotografisch archief, wordt van ƒ400 op ƒ200 teruggebracht. Volgn. 81, kosten van nummering van huizen, wordt van 575 op ƒ275 teruggebracht. Bij dit art. ontspon zich een eigenaardige gedachtenwisseling. De heer v. Kessel vraagt hoe B. en W. er toch toe gekomen zijn om bij de nummering der huizen de nummers 11, 13 en 100 over te slaan en hiervoor in de plaats te zetten 10a, 12a, enz. Hierdoor is de gemeente tegenover de buitenwereld belachelijk gemaakt. De Voorzitter antwoordt, dat vele menschen het erg onaangenaam vinden deze nummers op hun huizen te hebben. Er zijn ge vallen voorgekomen, dat de menschen in zulke huizen geen dienstboden konden krijgen. Wie GROOTE HOUTSTRAAT 111-113 HAARLEM TELEFOON 071 Van Vrijdag 16 t/m Maandag 19 December De Koning der Manege Groote Circusattractie-film in 6 acten. Een boeiend filmwerk vol humor en gezonde sensatie. VERDER UITGEBREID PROGRAMMA. Van Dinsdag 20 t/m Donderdag 22 Dec. LA CINEMATOGRAPHIE 'D ART Kunstfilm in 5 acten naar het Deroemde tooneelwerk. Een schitterend filmwerk dat door de geheele groote dagbladpers onver deeld gunstig beoordeeld werd. GROOT ORCHEST. Piaatsbespreken aanbevolen. heeft bijv. gaarne no. 100 op zijn huis? En waar men nu de menschen met deze kleinig heid een genoegen kan doen, waarom zou men het dan laten? Er zijn voorbeelden, dat huizen leeg bleven staan, omdat zij deze nummers droegen. De heer De Waal Malefijt deelt mede, dat nog onlangs een juffrouw bij B. en W. heeft staan soebatten, om toch vooral geen nummer 13 op haar deur te moeten hebben. Zoo zijn. er meer gevallen. De heer Schulz zegt, dat bij zijn buur man No. 11 is blijven staan, doch bij hem 13 in 15 is veranderd. Nu juist wordt hij met zijn vorig nummer „in de maling" genomen. De heer v. Kessel betreurt het standpunt van B. en W. Volgn. 90a; Onderhoud van huizen, enz. wordt van 3755 op 3000 teruggebracht. Volgn. 91Dag- en weekgelden der werklie den wordt van 27,000 op 25,330 terugge bracht. De heer Noorman vraagt of de werkman v. d. Mey, thans tijdelijk, in vasten dienst kan worden aangesteld Wordt toegezegd. Volgn. 92: Onderhoud wegen en voetpaden, wordt van 75,000 teruggebracht op 70,000, nadat de heer Laan nog een poging had ge waagd deze post op 65,000 te brengen. De lieer Schulz wijst op het peil van de wegen. Door de zware belasting van vracht- automobieien gaat elke straat stuk. Daar is niets tegen bestand. De Voorzitter zegt dat een Rijks verordening in behandeling is. Voign. 94; Onderhoud van wandelplaatsen en plantsoenen wordt van ƒ29,193 op ƒ24,233 teruggebracht. Volgn. 96: Onderhoud pompen en riolen, van 1800 op 1500. Volg. 100: Onderhoud van begraafplaatsen wordt van ƒ2844 op 1200 teruggebracht, nadat de heer v. Kessel in 't midden heeft gebracht, dat het bedrag 1664 voor loon Tweehuysen kan vervallen, daar hij toch andere werkzaamheden verricht en de heer De Roo van Alderwerelt, voor stelt om dit bedrag te verminderen met de som die hij ontvangt voor het innen der kwi tanties van het waterleidingbedrijf. Volgn. 101, kosten van stofbestrijding, wordt van ƒ26.300 op ƒ10.000 teruggebracht. Deze post kon belangrijk worden verlaagd Bloemendaal (Eindpunt tram Haarlem Bloemendaal) Abonnements-Diners a f 2 per couvert f 50 per maand

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1921 | | pagina 1