C. Fris Jr. Belgische Anthraciet Gemeentebestuur. Timmerman MAISON HETTY Een der bedienden van Gebr. R. alhier, welke 'n paar weken terug met een „vriend" een uit stapje ging maken naar Dusseldorfi, is thans teruggekeerd en in verzekerde bewaring ge steld. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat hij met ongeveer f 180.per fiets naar Haarlem ging, daar zijn fiets stalde, naar Amsterdam reisde per E. S. M„ zich aldaar van degelijke onder en bovenkleeren voorzag en met een tamelijk gedunde portemonnaie doorreisde naar Maas tricht. Na aldaar 5 of 6 dagen gelogeerd te hebben, vertrok hij, zonder den hotelhouder te betalen, naar Dusseldorff. Doordat het geld op was, was hij genood zaakt zich aan te geven bij de politie en deze was zoo welwillend hem een paar weken op te sluiten, waarna men hem een spoorkaartje gaf tot Haarlem. Zijn „vriend", die dezelfde fout beging, is nog niet teruggekeerd. Indien het waar is, dat deze jongeling zich aldus vergreep, onder suggestie van zijn vriend, is het te hopen, dat de rechter hem niet al te zwaar zal straffen, immers, dat kweekt in zulke gevallen meestal alleen ver bittering of moedeloosheid, doch bovenal dat er menschen gevonden zullen worden die hem, nadat hij zijn straf zal hebben ondergaan, vooruit zullen helpen, opdat hij weer terug zal keercn in de gelederen waarin hij eenmaal als fatsoenlijk jongmensch heeft geloopen. Het is tevens te hopen, dat deze geschiede nis voor andere ouders in de buurtschap waar F. woont, een lesje zal zijn om zich anders te gedragen tegenover hun kinderen. Dat het meermalen voorkomt, dat de ouders verbieden, dat hun kind lid wordt van een Jeugdclub voor onthouding of adspirant-lid van een Geheelonthouders-Verecniging, is een be schamend feit. En dat zij er dan daarentegen geen bezwaar in zien, dat hun kind zich be geeft onder straatslenters en laat-thuiskomcrs, mits het maar „netjes" thuiskomt, is een nóg beschamender feit. MASSIEF EIKEN LINNENKAST, geslepen glas, f 70.-; mooi degelijk AMEUBLE MENT f 90.-; groote SPIEGEL f 35.-; SCHILDERIJEN f 15.- per paar; SLAAP KAMERAMEUBLEMENTEN pracht BUFFETTEN, enz. direct van Meubelmaker EGELANTIERSGRACHT 104, Amsterdam. Alhier werd door den R. K. Volksbond, af- deeling Overveen, een bijeenkomst gehouden, die geleid werd door den heer J. G. v. Kessel, voorzitter der afdeeling. Na gebed werd de vergadering door den voorzitter met een har telijk welkomstwoord geopend. De heer van K. sprak zijn groote tevredenheid uit over het enorm aantal leden, dat aan den Stillen Om gang, eenigen tijd geleden gehouden, heeft deelgenomen. Hierna werden de notulen en in gekomen stukken voorgelezen. Onder deze be vond zich een schrijven van het Huldigings comité Smit, waarin door bovengenoemd Co mité een bijdrage verzocht werd. Hiervoor werd f 15.beschikbaar gesteld. De heer B. Jonker werd als nieuw bestuurslid gekozen, daar de heer M. G. van Breemer, wegens ver trek, deze functie niet meer waar kon nemen. De lieer v. B. was ruim 12 jaar bestuurslid der afdeeling. Naar aanleiding hiervan stelde het bestuur voor, den heer v. B. te benoemen tot lid van verdienste en hem voor zijn groote toewijding een medaille te overhandigen. Dit voorstel werd met aigemeene stemmen en een luid handgeklap goedgekeurd. De heer Koele- meijer bracht hierna verslag uit van „De Liefdebeurs". Het vorige jaar werd, zoo luidde het verslag, voor f 120.— gecollecteerd, dat bestemd was voor de nagelaten betrekkingen van 5 overleden Volksbondleden. De verkiezing had hierna plaats van een nieuw bestuur. Alle aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de plaats van den lieer Giebels (vacature) gekozen werd de heer B. Vreenegoor. Evenzoo bleef het bestuur van „De Liefdebeurs" bij verkiezing onveranderd. De voorzitter der afdeeling bracht het be stuur van laatstgenoemde organisatie een woord van hulde voor het nuttige werk. Toen kwam kapelaan Kempers aan het woord, die een duidelijke uitlegging gaf van de „Derde Orde". Daarna werden de heeren J. v. d. Linden en H. Balm bij loting aangewezen, om dit jaar op kosten van de afdeeling naai de Retraite te gaan. Tot slot nam de voorzit ter het woord en deelde mede, dat het Ency- cliekfeest dit jaar op Hemelvaartsdag gehou den zal worden en dat de afdeeling hieraan deel zal nemen. Spreker wekte ten slotte een ieder op om aan het Encycliekfeest voor Haar lem en Omstreken deel te nemen. Vliegdemonstraties. Door toedoen van ecnige welgestelde ingezetenen uit onze ge meente zullen hedenmiddag vliegdemonstraties plaats hebben. De heeren hebben na veel moeite gedaan weten te krijgen, luitenant Ver steeg, de alom bekende vliegenier, voor dit doel te winnen. Alzoo zal luitenant Versteeg hedenmiddag met een Cordion-vliegtuig te 3 uur op het land naast het voetbalterrein aan den Brederodeweg landen, waarna door hem passagiersvluchten gehouden zullen worden. Men deelt ons nog het volgende mede: De entrée tot het vliegterrein bedraagt f 1.ter wijl voor luchtreisjes f 15.gerekend zal worden. Naar alle waarschijnlijkheid zullen er des Zondagsmiddags ook passagiersvluchten gehouden worden. Bij ongunstig weder gaan de vliegdemonstraties niet door. De voorwerpen, die in den afgeloopen win ter zijn vervaardigd op de cursussen, uitgaan de van de aideeling Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik, zullen a.s. Zondag 2 April tentoongesteld worden in het gebouw der Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging, des nam. van 2.30 tot 3.30 uur. Den 4en April hoopt Mei. H. G. v. Doorn den dag te herdenken, dat zij voor 121/* jaar in betrekking kwam bij mevrouw douarière Schorer. MODELMELK KARNEMELK YOGHURT In de Stads-Editie (O. H. Ct.) van Woens dagavond vonden wij de volgende ontboeze ming van J. B. Schepers over de De Ge- nestetbank-verplaatsing (Vereenvoudigde spelling). „Verleden week kwam ik tot de ontdekking, dat het plan, waarvan ik gehoord had, de ver plaatsing van genoemde bank, al volvoerd was. ik vond hem op een viersprong van we gen tussclien Zomerzorg en de Krullelaan naar de Schapenduinen en het speet mij dat de bank daardoor geheel zijn karakter van bij de schen king verloren had. Het is waar, dat ook wij in die riciiting gezocht hebben; wij hebben po gingen gedaan, om de bank aan de ingang van de Krullelaan door onze monumentale te doen vervangen, maar alléén, omdat de sage er aan vastgeknoopt was dat daar De Genestet veel zat. Drie zaken hebben de plaatsing daar toen belet, n.l.le. de weigering van mej. Crom- melin om hem daar te dulden; 2e. bouwplan nen, die toen het er tegenover liggende voet balveld bedreigden en 3e. het bewijs, dat we kregen, dat het niet waar was: De Genestet had daar niet kunnen zitten, want die boom- stambank was daar veel later geplaatst. Ach terna beschouwd was ik er niet rouwig om, dat hij op die plek niet stond, omdat sedert de auto's zijn gaan jakkeren langs onze wegen en men met westewinden er toch niet zou kun nen zitten van de stof. Hoeveel te meer reden was er dan nu, om die bank niet te plaatsen op een kruispunt als dit. Aan drie kanten fietst, tuft en stuift het er omheen; de Brede rodeweg wordt verbreed en voor een groot vervoer van auto's klaar gemaakt, kortom De Genestet zou er nu wel hartelik voor bedankt hebben om daar te zitten en wij hadden niet op de bank hoeven te zetten: De liefste Plek. U heb ik uitgelezen, Mijn bosch en duin en dal, Daar half mijn thuis mocht wezen, U eer ik bovenal. Dat is nu een leugen geworden en er zullen natuurlik spotternijen over gemaakt worden, dat De Genestet zo'n aparte smaak voor stof wolken had en daarin nog wel op een bank ging zitten! En dergelijke meer. Het Bloemendaal's gemeentebestuur heeft natuurlijk een juffrouw, werkster zeiden ze vroeger, aangesteld om de bank af te stoffen! Maar alle jok op een stok: nu is de bank tot een gedenkteken geworden, meer niet, vroe ger toen hij op dat mooie plekje, van de weg af en er vlak bij toch, stond, was zij iets meer: toen kon men er in de stemming komen, die De Genestet bezielde, wat nu alleen mogelik zal zijn 's avonds heel laat of 's morgens heel vroeg, op windstille dagen. „Dat mooie plekje kon geen mens vinden", hoor ik zeggen, maar aan wie lag dat nu anders dan öf aan het ge meentebestuur öf aan Bloemendaal's Bloei, die er niet de sent of wat voor een wegwijzertje voor over hebben gehad? Het laatste gaf wel met tekens aan van de trem af, waar men het Wilhelminaduin kon vinden, maar die andere bizonderheid van Bloemendaal, daar bekom merden zij zich niet om en ze lieten vreemde lingen mopperen over de onvindbaarheid. Neen, waarlik, Bloemendaal verdient die mooie herinnering aan een van onze meestbe- gaafde dichters niet. Eerst toen wij aan 't zoe ken waren en ons oog viel op een stil plekje aan het zuideinde van het mooie dal van Duin- endaal, tegen het duin aan, konden wij daar geen stukje grond van het buiten krijgen, dat daar ligt; midden in de vlakte, waar nu al een paar banken mooi onder de boomen staan, werd hij niet geduld door de omwonenden; de gemeente bood toen aan: het kruispunt van de Midden Duinendaalscheweg en de weg naar het Wilhelminaduin, waar hij in een driehoek van geboomte kon komen te staan met uit zicht op enige brievebussen en een garage, zender enig vergezicht; alleen zouden er nu aan twee kanten 's winters de bobsleeën langs vliegen of er tegen aan! Was het wonder dat het Bestuur van het Algemeen Nederlands Verbond ogenblikken had, dat het dacht: moeten we misschien de bank maar laten stukhakken en op de wegen strooien? Toen had de Direkteur van de Binnenlandse, de heer A. Bertling, de vriendelikheid om het plekje, waar de bank tot nu toe stond, aan de gemeente af te staan voor dat doel, nadat ge noemd bestuur had vastgesteld, dat er toch weinig plekjes zo bekoorlik waren als dit. Vlak naast een verbindingswatertje tussen twee vijvers, met een paar sierlike niet hin- derlike boomgroepen links en rechts en daar tussen door een weiland, dat niet bebouwd mocht worden en waarop een paar koeien graasden of aan sport gedaan werd; daarover heen mooie tuinen, waarachter en waarboven de duinen verrezen en de ogen niet loslieten; zelfs met rechts, op (niet hinderlike) korte ai- stand, het Hotel Duinendaal. De weg er achter langs kon door een dichte mantel worden af geschud; het voetpad tusschen bank en sloot kon er de tallooze bezoekers heenbrengen, als men ze maar even de weg wees. En vooral nog eens dit: hier over dit land schap lag de rust, de lieflikheid, die De Ge nestet zo aantrok in Bloemendaal. Helaas, dat is voorbij: ze zullen nu wel niet meer met de bank gaan zeulen. Hij is nu tot een dood gedenkteken geworden. Ik hoop maar, dat men hier meer liefde hebben zal voor de Ph. Lootsbank en voor het Hilde- brand-gedenkteken, als dit tenminste ooit klaar komt." De heer Schepers is, dit kunnen wij wel uit zijn geschrijf opmaken, een der leden van het Alg. Ned. Verbond en wij voelen met hem, dat de verplaatsing van dit monumentaal stuk voor de leden van genoemd Verbond eenigs- zins pijnlijk aandoet. Te meer is dit het geval, waar over de plek waar de bank thans stond, geen woord is gevallen, d.w.z. dat men zieti niet heeft afgevraagd, waar kan de liefste plek van onzen dichter geweest zijn, en wat is de bedoeling geweest van de schenkers. Echter, de bank is verplaatst en zal voor- loopig wel op zijn nieuwe plaats blijven staan. De heer S. Huynink alhier werd dezer dagen beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Donderdagmiddag omstreeks twee uur was op den Bentveldsweg te Aerdenhout de 26- jarige schilder J. Leen, uit Bloemendaal, aan „een in aanbouw zijnd huis aan 't werk. Plotse ling gleed zijn ladder weg, waardoor hij tegen den grond smakte. Dr. Lens, die ontboden werd, constateerde den dood. Per brancard werd het lijk naar het lijkenhuisje op de aige meene begraafplaats te Bloemendaal overge bracht. De verongelukte was ongehuwd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Beste kwaliteit, kleine en groote f3.90 per H.L., middensoort f4.25, Engelsche Anthraciet f 6.— per H.L. franco huis. N.V. Hoenderdos' Brandstoffenhandel Loidscheplein 15-19 Telefoon 773 Maandagmiddag j.l. te 3 uur n.m. kwam de Gemeenteraad in buitengewone zitting bijeen. Voorz. was Jhr. A. Bas Backer, Burge meester. Aanwezig alle leden. Ter bespreking van punt 1: Ontwerp-wet tot grenswijziging, waren mede aanwezig Prof. E. M. Meijers, uit Leiden, en Mr. P. Tideman, van hier. Dit punt werd geheel in besloten zitting be handeld. Het volgende punt: Vaststelling gewijzigde Gemeentebegrooting, moest op verzoek van Ged. Staten worden behandeld. Enkele posten ondergingen een kleine wijziging. Het eind cijfer bleef ecliter zoo als het was vastgesteld. Punt 3. Wijziging en aanvulling Aigemeene Politie verordening. De in de vorige zitting uitgestelde behande ling betreffende de Politieverordening kwam thans aan de orde en de wijziging, toen door B. en W. voorgesteld, werd nu aangenomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Hierna sluiting. OVERVEEN. Schieten. „Generaal Joubert" te Over veen. Van 21 April tot 9 Mei e.k. zullen Groote Nationale Schietwedstrijden gehouden worden met marga-geweer en flobert-buks, op 16 ba nen, die prachtig gelegen zijn in de buiten plaats „Boekenroode" te Aerdenhout, bij Haarlem, onmiddellijk nabij de tramhalte der E. S. M. HaarlemZandvoort. KORTE KLEVERLAAN 40, BLOEMENDAAL Tot deelname worden uitgenoodigd alle schutters, Schietvereenigingen, Burgerwach ten, Vrije Landstorm-korpsen en detachemen ten van Land- en Zeemacht. De wedstrijd bestaat uit 12 afdeelingen Korps-, verder Personeele-, Eere-, Vaste- en Vrije-baan-wedstrijden, ieder in 2 afdeelingen, benevens een meesterschapswedstrijd op de buks. Fraaie prijzen zijn uitgeloofd. Programma's zijn bij het bestuur ver krijgbaar. Vogelavond op Llndenheuvel. De familie Burdet op Lindenheuvel iieeft Zaterdagavond weer eens een groot aantal grooten en klei nen aan zich verplicht, aldus lezen wij in de Stads-Editie (O. H. Ct.), door hen in staat te stellen, kennis te nemen en te genieten van des heeren Burdet's laatste proeven op het ge bied van vogel-filmerij. En laten we er direct bijvoegen, dat de heer Burdet met zijn opna men weer schitterend geslaagd is, dat hij ons weer opnieuw bewondering heeft afgedwon gen voor 't geduld, dat hij zich heeft moeten getroosten en de moeilijkheden, die hij heeft moeten overwinnen, om zijn werk met zoo'n buitengewoon schitterend resultaat bekroond te zien. Maar wij behoeven den lof van den lieer Burdet als vogelfilmer hier niet te ver kondigen. Zijn roem als zoodanig is reeds ge- vestigd. Niet minder onnoodig is 't, de loftrom pet te steken voor de benijdenswaardige eigen schappen van den heer Jac. P. Thijssen als geestig en onderhoudend „explicateur" bij de films, waartoe zijn heerlijk humoristischen aanleg en zijn veelomvattende kennis van de prachtige natuur hem in staat stellen, 't Een bij 't ander genomen, waarborgde dus Zater dagavond een avond van onverdeeld genot, gepaard gaande met rijke leering Vermeldens waardig is tevens nog het bijzondere, dat het mogelijk was, het trilbeeld op elk gewenscht oogenbiik veranderd kon worden in een vast beeld, waardoor 't mogelijk was, de aandacht gedurende langeren tijd op een zeker punt te concentreeren. Voor het afdraaien der films hield de heer Thijssen een kort speeclije, waarin een aantal zangvogels op het witte doek verschenen. Bij elk had de lieer Thijssen tal van bijzonderhe den te vertellen. Pimpelmees, boomklevcr, groote lijster, en bonte specht, hoe goed ze hun nesten en de intimiteiten van de kinder kamer in den regel ook weten te vermoffelen, zagen zich in hun heele doen en laten tentoon gesteld. Ook de koekoeks-tragedie verscheen, met uitzondering van één bedrijf, op 't doek. Dit bedrijf was niet door een of andere lastige censor geschrapt, maar om een reden, die de heer Burdet beter weet dan wij, niet gefilmd kunnen worden. Evenals bij een vorige gele genheid, verzocht de heer Thijssen, er kennis van te willen geven aan den huize Lindenheu vel, indien men ergens een koekoeks-ei in een nest weet. Dan zal de lieer Burdet trachten, het ontbrekende bedrijf, n.l. het uitwerpen uit 't nest van de wettige bewoners of de eieren door het koekoeksjong, te filmen. De volgende film gaf kiekjes uit het Naar- denneer. Allereerst de interessante lepelaars kolonie, welke ernstig bedreigd wordt door een (ontworpen) electrischen tram, geprojecteerd door de Naardermeer. De geheimzinnige roerdomp en de schuwe fuut, de voor het kleine gevogelte gevaarlijke kiekendief en het vlugge vischdiefje, noch de een, noch de ander waren veilig geweest voor het onbescheiden kiektoestel. Na deze beide films werd een korte pauze gehouden, waarin de aanwezigen op eenige versnaperingen werden onthaald. Tot slot werd nog gedraaid de film, die het leven van eenige onzer steltloopers, zooals de kievit, de grulo, wulp en kluit veraanschou welijkte. Evenals bij de vorige vertooning dezer film, geraakten de aanwezigen weer in verrukking bij het aanschouwen van het eiland Griend en zijn duizenden ster-nesten, zijn wolken van sneeuwwitte vogels, die als sneeuwvlokken de lucht vulden, of schoten in den lach bij de kwajongensachtige manieren van de beide steenuiltjes voor den ingang van het als nest dienende konijnenhol. Een der aanwezigen vertolkte de gevoelens der aanwezigen, toen hij de familie Burdet en den heer Thijssen een hartelijk woord van dank toesprak voor den genotvollen en leer- zamen avond. Het was Dinsdag een ongewone drukte op de Rampenlaan. Een paard kwam met een met steenen beladen wagen en al in de sloot te recht, wat heel wat kijkers op straat bracht. Alles liep gelukkig goed af, alleen was er eenige materieele schade en de schrik van het paard. GROOTE HOUTSTRAAT 126 TELEFOON 1760 RUIME COLLECTIE VOORJAARS-NAUVEAUTÉ'S IN DAMES- EN HEEREN MODE-ARTIKELEN De bediende van den heer Pijl, welke on langs met medeneming van een flink bedrag er vandoor is gegaan, heeft zich thans aange meld bij de politie te Amsterdam.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2