Sportkousen 15 pCt. Korting C. Fris Jr. ABR. MEIJER MAISON HETTY Plaatselijk Nieuws. Belgische Anthraciet Timmerman „BRONSTEE" Fa. G.W.VON SCHMIT &ZN. GR. HOUTSTRAAT 16 I GROOTE HOUTSTRAAT 126 - TELEFOON 1760 RUIME COLLECTIE VOORJAARS-NAUVEAUTE'S IN DAMES- EN HEEREN MODE-ARTIKELEN papier gebracht en waar bleek, dat die exploi- tatiecijfers niet zoo maar klakkeloos waren neergeschreven, doch aan de hand van be trouwbare gegevens waren samengesteld, hadden wij wel gedacht, dat het laatste voor stel, n.l. exploitatie van eenige strandstoelen, zou worden aangenomen. Doch de wethouder, met de exploitatieplannen in de hand, scheen er zelf niet veel voor te gevoelen. Het liet hem blijkbaar koud of men op een zijner voorstellen inging of niet. Met het gevolg dat noch 't een, nóch 't ander zal worden gedaan. Wat nu? Zal men een particulier thans gelegenheid geven zich dezen zomer op het strand een broodwinning te verschaffen door het exploitee- ren van eenige stoelen? Wij hopen het. En de drie agenten, welke aan den gewonen dienst onttrokken kunnen worden, zal men die nu gaan gebruiken voor strandtoezicht? Dan heeft de zuinigheid de wijsheid bedrogen. Dan had men voor dezelfde som het strand kunnen exploiteeren en dus iets doen opbrengen en de aan te stellen exploitanten (particulieren of gemeente-ambtenaren) met het strandtoezicht kunnen belasten. Door dit besluit is niet bezuinigd. Dit kan al leen nog geschieden wanneer men van de drie overcomplete agenten er minstens twee uit den 'dienst ontslaat. Dit zou ruim f 4000.besparen. Doet men dit niet, zullen zij alle drie voor het strand gereserveerd worden, dan zal dit ue meest dure strandexploitatie zijn welke men zich kan indenken. En toch ontkomt men niet aan toezicht. Het door den heer Noorman genoemde geval, n.l. het verdrinken van een kind van Dr. Qerke, waarvoor men de gemeente Zandvoort verant woordelijk heeft gesteld, opent ook hier de mogelijkheid van nadeel voor de gemeente. En wat dan? Mogelijk zal men dan ook meer geloof schen ken aan door een wethouder gemaakte begroo tingen. Thans heeft men diens cijfers vrijwel als „apekool" beschouwd en behandeld. OPMERKER. BLOEMENDAAL. Zondag was het de dag van de bloemen. Niet tegenstaande het slechte weer zijn de bloem- bollenkijkers er toch op uitgegaan. Auto's en andere voertuigen waren met tulpen versierd, terwijl de fietsrijders allen voorzien waren van boschjes hyacinthen, tulpen of narcissen. De bloemen, die men van dit jaar langs den weg koopt, zijn over het algemeen niet mooi. Dit vindt zijn oorzaak in de nachtvorsten. Zaterdag 29 April zal vanwege de afdeeling Bloemendaal-Santpoort der S. D. A. P. en van nog eenige vereen- in Hotel Vreeburg alhier een 1 Mei-feestvergadering worden gehouden, waarop de heer M. A. Reinalda een Meirede zal uitspreken en de heer J. Sternheim eenige voordrachten houdt. Ook de Arbeiderszangver- eeniging „Zanglust" geeft dezen avond eenige liederen ten beste. Deze feestavond zal besloten worden met een bal. Bij een gehouden bouwkundig examen, slaagdè onze gemeente-opzichter-teekenaar de heer H. M. Krimp. In de groote zaal van Hotel Vreeburg hield Zaterdagavond i.l. de Bloemendaalsche Voetbal- INGEZONDEN MEDEDF.ELINGEN Beste kwaliteit, kleine en groote f3.90 per H.L., middensoort f4.25, Engelsche Anthraciet f 6.per H.L. franco huis. N.V. Hoenderdos' Brandstoffenhandel Leidscheplein 15-19 Telefoon 773 Vereeniging haar jaarlijksche feestavond voor ieden en donateurs. Nadat bijna alle stoelen bezet waren, werden door het voortreffelijk strijkje, Haarlem's Mu zikale Vriendenkring, dat voor dezen avond zijn welwillende medewerking had toegezegd, eenige nummers gespeeld. De opgewekte mu ziek, waar pit in zat, bracht de aanwezigen direct in de feeststemming. Aan het einde van hun spel ontvingen de spelers een welverdiend applaus. Hierna werd voor het eerst het doek weggetrokken en verscheen de voorzitter der b. V. C., de heer Adr. Cassee ten tooneele en hield een openingsrede. Het program werd vervolgens geopend door twee lieftallige Tirolsche dames, die met zang, dans en jodelen de aanwezigen amuseerden. Twee vioolnummers, voorgedragen door een heeren-lid, werd door hem goed uitgevoerd, vooral het laatste, „Cavaleria Rusticana", werd vlot en met gevoel gespeeld. De voordracht „Het afscheid van een koloniaal", gespeeld door een dame, trok ook ieders belangstelling. In deze voordracht werd duidelijk naar voren gebracht hoe een koloniaal in Indië leeft. Pater Brom preekte vanaf zijn katheder, dat de lappen er afvlogen. Een ieder werd door hem onderhanden genomen en kreeg een ge voelige les. Na de pauze een voordracht van den voor zitter. Daarna een tooneelstukje „Voetbal maniakken", was een leuke 1 acter, dat door eenige dames en heeren uitstekend gespeeld werd. Met „Amsterdamsche straatzangers" werd het eerste gedeelte van den avond gesloten. De voorzitter reikte met eenige hartelijke woorden eenige fraaie bloemstukken aan de dames over voor hun welwillende medewer king. Hierna volgde een allergezelligst bal, dat tot in den nacht voortduurde. Bij herstemming is onze plaatsgenoot, de heer Vas Visser, tot hoofdingeland van het Hoogheemraadschap Rijnland gekozen. Mej. C. Meister, van hier, slaagde bij een gehouden examen voor diploma handenarbeid. Een wielrijder heeft weer eens de domheid begaan, om, niettegenstaande de waarschu wingsborden, van den Koninginneduinweg te rijden. Spoedig raakte de man zijn stuur kwijt en kwam te vallen. Met verwondingen aan ge zicht en handen en een onbruikbaar rijwiel, kon hij loopend zijn weg vervolgen. Voor handenarbeid diploma A is alhier ge slaagd mej. Hofstra, onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Aangesterkt door het groote succes van het vorige zwemfeest, heeft de Directie van het N. V. Stoop's Bad besloten Dinsdag 9 Mei e.k. wederom een zwemfeest te houden. Vrijdag 28 April j.l. herdacht de heer Hillen van hier, werkzaam bij Gebr. Beekman te Bloe* mendaal, den dag, dat hij en zijne vrouw 25 jaar geleden in den echt verbonden werden. Heden wordt deze 25-jarige echtverbintenis door hem op feestelijke wijze herdacht. Voor de eerste maal hebben een 12-tal da mesleden der Bloemendaalsche Gymnastiek- vereeniging Zondag 23 April een afstands- marsch gemaakt van 15 K.M. In 3 uren moest de volgende route afgelegd worden: Begin punt Postkantoor te Bloemendaal, Bloemen- daalscheweg, Kleverlaan, Schoterweg, Sant poort, Hagelingerweg, Driehuizen, Duin en Kruidberg, Brederodeweg, Postkantoor (Bloe mendaal). Om 6.10 vertrokken de deelneem sters en om 8.50 waren zij weder op de plaats van vertrek. De resultaten waren, dat de da mes 20 minuten vóór den vastgestelden tijd aankwamen: dit is een mooie prestatie. Op de 15 K.M. in 3 uur was haar maar 10 minuten rust gegund. Zondag a.s. wordt door eenige heerenleden een afstandsmarsch gehouden over 30 K.M., die zij in 5Vj uur moeten volbrengen. Vertrek en aankomst is bepaald bij het Raadhuis te Overveen. Des namiddags te 1.10 uur vertrek ken de deelnemers van het Raadhuis en zullen de volgende route nemen: Bloemendaalsehe- weg, Rijperweg, Bloemendaalsche bosch, Bre derodeweg, Duin en Kruidberg Driehuizen, Vel- seroord, IJmuiden. Terug: IJmuiden, langs net Kanaal tot Velserpont, Rijksstraatweg, Sa ït- poort, Slaperdijk, Vergierdeweg, Schoterweg, Kennemerstraat, Schotersingel, Jan Steen straat, Julianaweg, Bloemendaalscheweg, Raad huis. Voor Dinsdag 2 Mei is door de Bloemendaal sche Gymnastiekvereeniging een bestuursver gadering uitgeschreven, terwijl Vrijdag 5 Mei een algemeene vergadering gehouden zal worden. De hoofdpunten zijn het bespreken van een openluchtuitvoering in dezen zomer en het weder houden van openluchtspelen voor athletiek enz. Dinsdagavond j.l. trad voor de afd. Bloemen daal van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde op de heer C. Sipkes, uit Haar lem, met het onderwerp „Natuur en Tuinbouw van Tripolis, Tunis en Malta en den beroemden tuin Martola". Spreker had een zeer aandachtig gehoor en verduidelijkte zijn rede door lichtbeelden. Wegens het vergevorderde uur werden de andere punten van het programma uitgesteld. Een inzending Cineraria radiata hyb. van den heer Vader, verwierf 8 punten, een collectie azalea's van den heer Meerdink 10 punten. OVERVEEN. Door de afdeeling Bloemendaal der S. D. A. P. zal op Donderdag 4 Mei a.s., des avonds 8 uur, een openbare vergadering worden gehou den, waar als spreker zal optreden de heer M. A. Reinalda, lid van den Gemeenteraad van Haarlem. De vergadering wordt gehouden in café „Ruimzicht" aan den Zijlweg. De toegang is kosteloos. AERDENHOUT. Schletvereeniglng „Generaal Joubert". Vrijdagmiddag 21 April werd de nationale schietwedstrijd, uitgeschreven door bovenver melde Vereeniging, feestelijk geopend. Een groot aantal leden van het eere-comité waren aanwezig, waaronder de Familie Teding van Berkhout, A. G. A. Baron van Dedem, Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, H. en O. van Lennep, E. W. A. van Nederhasselt, C. Sandt van Nooten, C. W. de Visser en T. L. van Wag- tendonk. Van den Voorzitter van het Comité, den heer C. D. v. d. Vliet en enkele anderen was bericht van verhindering ingekomen. Mpde waren aanwezig verschillende leden' van Zustervereenigingen en vele dames. Lj Door den heer A. F. Bos werd als voorzitter® der Vereeniging „Generaal Joubert" het wel kom toegeroepen en in kernachtige woorden uiteengezet het nut der schietsport en het doel van dezen wedstrijd. Spreker bracht hierna een woord van dank aan de heeren van het Eere-Comité, in 't bijzonder aan den heer Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout, welke zoo wel willend is geweest om de prachtig gelegen bui tenplaats „Boekenrode" gratis beschikbaar te stellen, tevens aan de tegenwoordig zijnde leden van andere Vereenigingen en aan de schenkers der fraaie prijzen. Door het afwezig zijn van den heer van der Vliet, werd de heer K. v. Lennep, als voorzitter van den Bond van Burgerwachten, verzocht dezen wedstrijd te willen openen. Deze verklaarde zich hiertoe gaarne bereid en schetste in welgekozen woorden den voor uitgang der edele schietsport en hoopte, dat deze groote wedstrijd tot aller genoegen zal mogen slagen. Den zoon van den gastheer, Jhr. J. P. Teding van Berkhout, werd de eer gegeven op beide banen (geweer en buks) het eerste schot te lossen, waarin hij op meesterlijke wijze van zijn schietvaardigheid liet blijken, door beiden in 't hart te treffen. Eenige oogenblikken nadat door den fotograaf deze prachtige opening vereeuwigd was en eenige ververschingen waren rondgediend, was de wedstrijd in vollen gang. Een gedeelte der prijzen-collectie is uitge stald in het Sigaren-magazijn van den heer Stinis, Kruisweg 23. SANTPOORT. Het j.l. Woensdagavond gehouden liefdadig heidsconcert in de Ned. Herv. Kerk alhier, is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Financieel in de eerste plaats (daar ging het toch om), daar een bedrag van bijna f 250.kan worden afgedragen aan het Nansen-Comité. Moreel echter niet minder. De belangstelling was tamelijk groot en het waren voor een flink gedeelte menschen uit den arbeidenden stand welke waren opgekomen om te genieten van de prachtige, volle stem van Mevr. van Tien- hoven-Kauwling, van het heerlijke, zuivere spel van de violiste mevr. v. Tuyl-Boreel en tot slot van het zeer verdienstelijke spel van den organist, den heer Vrugt. Wij wisten niet wien wij het meest moesten bewonderen, doch door de stilte, de rustige stemming, constateer den wij, dat de aanwezigen van alle drie de kunstenaars hebben genoten. Tot weerziens, naar wij hopen. De voormalige lederwarenfabriek der firma Rose en Beekhuis is publiek verkocht en overgegaan in#ianden van den heer Witteman alhier. De fabriek met woonhuis en grond heeft slechts f 7950.kunnen opbrengen. INGEZONDEN. Aan de Redactie van „Bloemendaalsch Weekblad." Mijne Heeren! Beleefd verzoek ik U opname van het vol gende: Van de zijde der stakende courantenbezor gers ontving het agentschap Alg. Handelsblad KORTE KLEVERLAAN 40, BLOEMENDAAL het navolgend aangeteekend schrijven: Het Bestuur van de Couranten bezorgers- vereeniging Onder Ons heeft naar herhaalde maaien zich tot verschillende personen van het Algemeen Handelsblad gericht om tot een on derhoud te komen. Zoo doende wenden wij ons tot u om ons met u Edele in verbinding te stellen om in deze stakings cuestie een einde te krijgen. Zoo u met ons onder handelen wil aangaande deze zaak, zoo kunt u dag en uur bepalen tot een onderhoud. (Comform copie) Namens het bestuur Th. SCHEMMEKES Secretaris. Kortediik 10 Haarlem. Het agentschap heeft hierop eveneens aange teekend het volgende geantwoord: M.! In antwoord op Uw schrijven deelen wij U mede, dat onze firma het absoluut onnoodig acht met U te onderhandelen inzake het ge schil, dat tusschen haar en hare loopers is ontstaan. Het blijkt ons trouwens, dat de vereeniging waarvan U voorgeeft secretaris te zijn, op zeer eigendunkelijke wijze te werk gaat. Bovendien tracht zij het publiek door middel van de dag bladen op misleidende wijze voor zich te winnen. U zult toch moeten begrijpen, dat wij met menschen, die bijna iederen dag met nieuwe onwaarheden in de pers komen aandragen, niet kunnen onderhandelen, gj Wat is er b.v. waar van Uwe beweringen: le. dat geen wachtgeld wordt uitgekeerd bij het te laat aankomen van den trein? 2e. dat 40 ct. per half uur voor te laat komen moet worden betaald? 3e. dat geen ziekengeld wordt uitgekeerd? Informeert U dit b.v. eens bij Wesseling en vraagt U hem of tijdens zijn ziekte niet steeds vol loon ad f 12.is uitgekeerd. 4e. dat door U vol loon, zijnde f 8.aan de stakers is uitgekeerd? Nemen de loopers met f 8.genoegen, dan betaald U niet vol loon. Ontvangen zij wel vol loon, dan betaalt U aan looper Koomen f 10.25, aan looper Kedde f 10.—, aan looper Wesseling, Bloemendaal, f 12.Bovendien be taalt U dan niet aan de overige loopers het fletsloon, ad f 1.25 per week, terwijl door U w e 1 wordt geëischt, dat de fiets wordt ge bruikt bij de pogingen het onze loopers thans bij het werk lastig te maken. Het is ons tevens een raadsel waarom de staking gaat. Eerst was liet om de hierboven weerlegde grieven, daar na heette het te gaan tegen den chef-looper, (die n.b. steeds klaar moest staan wanneer het sommige der thans stakende beliefde bij slecht weer uit te slapen, waarvoor dan bovendien nog ziekengeld wordt geëischt), nu weer schrijft U in de courant, dat het gaat om de erkenning van Uwen bond. Het is in alle op zichten één en al gedraai. Wij weten natuurlijk niet, of U dit alles wel bekend was, misschien werd U wel door eigen leden misleid. Zoo niet, dan ware het beter voor de stakers, indien ze hun zaak aan eerlijke personen in handen hadden gegeven. Ten slotte geven wij U den raad, indien U zich nogmaals geroepen acht voor anderer be langen op te komen, dit te doen alléén voor menschen, die in de eerste plaats hun werk naar behooren verrichten, en dat U die be'an- gen dan tracht voor te staan door gebruikma king van eerlijke middelen, inplaats van steeds met onwaarheden te schermen. Wij hebben op Uw schrijven thans breed voerig geantwoord, en wenschen van verdere correspondentie verschoond te blijven. Fa. A. VERNOUT. VAN HIER EN DAAR. Het comité van het 1 Meifeest voor kinderen te Haarlem, heeft dit jaar weder goed zijn best gedaan. Door de heeren van het Comité is er voor gezorgd, dat weder een 360-tal kinderen naar buiten kunnen gaan. Maandag a.s. zullen de kinderen naar Kraantjelek gaan, alwaar zij den geheelen dag zullen vertoeven. Voor de kinderen dus een prettige dag, als het weer nu maar medewerkt. MODELMELK KARNEMELK YOGHURT HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2