VICTORIA-WATER BADARTIKELEN in ruime keuze: Badc"»oorvanaf,,.55 MAISON HETTY Groote Houtstraat 126 Telefoon 1760 ■zlrl.IJl-kJJJI vast zitten is, dat men zonder over te stappen door de geheele stad kan rijden. Dit had de directie dunkt ons ook zonder de éénmanswa- gdns in kunnen voeren, liet is voor den wagen- voerder-conducteur bijna onmogelijk voor alles zorg te dragen. Bij aankomst moet hij in de eerste plaats zorgen, dat de beugel omgegooid wordt, dan moet hij het geldkastje enz. ver plaatsen. Onderwijl staat een groot aantal passagiers in een lange rij te wachten voor de nog gesloten deur om binnengelaten te worden. Eindelijk opent men de deur en de passagiers gaan naar binnen, liet duurt natuurlijk een geruime tijd, vóór alle passagiers van een plaatsbewijs voor zien zijn. Daar komt nog bij, dat niet allen gepast geld bij zich hebben en men moet wis selen, wat dubbel oponthoud geeft. Eindelijk hebben allen een plaatsbewijs en zet de tram zich in beweging. Daar komt nog iemand die persé mee wil en onder het rijden op den wagen springt. Tijdens de rit moet de laatkomer van een plaatsbewijs voorzien worden. De conducteur moet daardoor zijn aandacht op den reiziger vestigen, hetgeen natuurlijk ongelukken tengevolge kan hebben. Het mooiste van alles is, dat onder deze om standigheden toch op tijd gereden moet wor den. De reizigers ondervinden ook door de invoe ring der éénmanswagens zeer veel oponthoud. Deze nieuwigheid is lang geen verbetering, eerder een verslechtering en als er geen auto maten bij de halte's geplaatst worden waaruit de reizigers na inwerping van 10 of 15 cent hun kaartje kunnen nemen, dan is en blijft de éénmanswagen een groot ongerief. Naar we vernemen heeft Mej. Scholte, eige nares van de korten tijd geleden heropende melkinrichting en lunchroom, thans ook gelegen heid voor het houden van logé's voor korten of langeren duur. Eenige keurig ingerichte ka mers zijn daartoe in gereedheid gebracht. De Zeeweg. Over onzen zeeweg is al heel wat geschreven en er zal ook nog heel wat geschrijf plaats vinden alvorens deze weg zoo ver is of zoo goed is of zoo gewoon is dat het schrijven erover de aandacht niet meer trekt. Mede door de langdurige droogte, doch in hoofdzaak door de zuiging der auto's verkeert de weg in een desolaten toestand en de nieuwe teerlaag welke men er op brengt is dan ook niet overbodig. De gemeente Bloemendaal echter brengt deze teerlaag te laat aan en veroorzaakt hierdoor dat vrijwel alle fiestende dames en ook wel heeren, hoe voorzichtig zij ook rijden, het zee strand langs den zeeweg niet bereiken kun nen of zij zitten onder de teer. Men rijdt links, rechts, op het fietspad, op den hoofdweg, het geeft niets, men ontkomt er niet aan. Deze week waren wij er getuige van en het is werkelijk bedroevend te zien, hoe van meis jes, die misschien haar eenlg licht japonnetje aan hadden en haar vrijen dag eens goedkoop per fiets aan het strand door wilden brengen, haar dag werd verpest (vergeef mij de uit drukking) door dien beteerden weg. Doch niet alleen voor die meisjes, maar alle dames en heeren die in een licht costuum per fiets dezen weg berijden is het een mistroostig iets, aan het einde van den weg te moeten constateeren dat men onder de teer zit. Wij leeken vragen ons af; waarom toch niet anders gehandeld? Deze week moesten wij links en rechts rijden, al naar men bezig was. Waar om niet, toen men aan den eenen kant tot het einde klaar was, aan het begin van de andere zijde begonnen. Thans had men op sommige plaatsen aan beide kanten tegelijk geteerd, althans maar met één nacht tusschenruimte, met bovenstaand, resultaat. Men had dan, zon der iemand overlast aan te doen, den weg kun nen beteeren en het verkeer zóó kunnen leiden dat gedurende een paar dagen het opnieuw be teerde gedeelte kon verharden wat mogelijk ook de soliditeit van den weg ten goede zou zijn gekomen. Vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal, te houden op 22 Juni 1922, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 3. Benoeming leden stembureaux. 4. Aanbeveling benoeming twee leden Colle ge van Zetters (wegens uitbreiding van het zielenaantal). 5. Vaststelling der Bouwverordening. 6. Aankoop van terrein aan de Prof. van Vlotenweg. 7. Vaststelling tijdvakken, waarin iandbouw- verlof zal worden gegeven in verband met de leerplichtwet. 8. a. Vaststelling percentage van den Hoof- delijken Omslag dienst 1922/23; b. Bepaling aftrek voor noodzakelijk le vensonderhoud. 9. Verbetering van den: Kennemerweg en Hooge Duin-en-Daalscheweg. 10. Besluit inzake uitvoering Vleeschkeurings- wet. 11. Vaststelling nieuw reglement voor de Commissie van Georganiseerd Overleg. 12. Vaststelling 3e suppletoire begrooting 1921. Door den heer Burgemeester dezer gemeente is de agent van politie 2e klasse J. G. ter Beest bevorderd tot agent van politie le klasse. OVERVEEN. Een bewoner uit Schoten ging Zondag j.l. een toertje met zijn motor maken. De hond mocht mee. Dol van vreugde sprong het dier tegen zijn baas op, niet wetende, hoe tragisch het voor hem zou afloopen. De baas sprong op zijn motor en reed met een snellen gang heen, gevolgd door den hond, die zijn uiterste best deed zijn meester bij te houden. De rit was over den Nieuwen Zeeweg naar het Bloemen- daalsche strand. Aldaar aangekomen, consta teerde onze dierenvriend, dat zijn hond uitgeput op den grond lag, terwijl het beest op het scherpe schelpengruis dat op dezen weg ligt, zijn pooten waaruit het bloed te voorschijn Kwam, doorgeloopen had. Zonder zich verder om hem te bekommeren keerde de motorrijder na eenigen tijd weder huiswaarts en liet den hond, die kreunend van pijn zijn meester nog trachte te volgen, achter. De gerant van het Paviljoen De Nieuwe Zee weg heeft het beest opgenomen en zal het verzorgen tot zijn meester, die heeft bewezen geen dierenvriend te zijn, hem weder komt halen. VOGELENZANG. Vanwege de Vereeniging van M. V. S., is te Den Haag gedurende 26 Mei tot 1 Juni een examen gehouden, waarbij voor diploma cos- tumière slaagde onze plaatsgenoot Mej. M. M. Warmerdam. Bij het gehouden examen voor stenografie (systeem Pont) slaagde Mej. B. van Tongeren van hier. SANTPOORT. In den nacht van 13 op 14 Juni j.l. is door middel van braak ingebroken bij den heer F. Bremerkamp aan de Rijksstraatweg alhier, twee fietsen worden vermist, van de dader(s) geen spoor. De politie stelt een onderzoek in. Het Wijk aan Zeeër voetpad tusschen den Biezen weg en 't Helletje zal van 15 Juni tot 1 October voor het publiek verkeer gesloten zijn. De 2e H. B. S. van Haarlem, directeur Dr. A. D. Donk hield j.l. Dinsdag een alleszins goed geslaagde openluchtsportdag op het weiland naast de Ruïne van Brederode Het veld was in uitstekende conditie gebracht met lintbanen en lijnen, een kleedtent, gymnastiek en turnwerk- tuigen. De leiding berustte in handen van de heeren Martin en Houtkooper, die zich goed van hun taak kweten. Verschillende spelen voerden de leerlingen uit als: vijfkamp, drie kamp, snipperjacht, estafette, slagbal, kastie, hockey, wedloopen met hindernissen enz. De verstandhouding tusschen leeraren en leerlin gen was uitstekend. Het weer werkte bijzonder mee en de omgeving niet minder. Na afloop reikte de directeur onder toepasselijke woorden de prijzen uit, welke bestonden uit: sportarti kelen, medailles, bijouterieën, chocolade enz. Hotel Velserend en de straathandel in ijs en sinaasappelen hadden het druk. Omstreeks 5 uur verliet het groote gezelschap per fiets het ter rein. Maandagavond had de eerste van het drie-tal cursus-avonden plaats, welke door de Sant- poortsche Vrouwenclub worden gehouden in de bewaarschool van Mevrouw Wüste. Niettegenstaande deze cursusavonden open baar zijn en mej. Staas geen onbekende is voor de Santpoortsche vrouwen was de opkomst niet best te noemen. Mej. Staas sprak over „Vrou wenkiesrecht bij de komende kamerverkiezing" en zal op Maandag 19 en Woensdag 21 Juni haar rede vervolgen. Men hoopt dan op meer belangstelling. Vele ingezetenen verkeeren thans in de mee ning, dat hier opnieuw de melkoorlog is uit gebroken. Hiervan is echter geen sprake. Wel levert de veehouder C. Meijer de melk recht streeks van de boerderij aan de consumenten met voorbijgaan dus van den tusschenhandel en voor lageren prijs. Dit is echter van blij- venden aard en heeft niets uitstaande met een vermeende melkstrljd. Wij verwijzen hierbij naar een desbetreffende advertentie. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, In het raadsoverzicht van Uw blad van he denavond laat Opmerker mij „zooveel te ken nen geven, dat de gemeente toch niet schuldig was aan het groot aantal kinderen van dien agent, en er dus ook niet voor had te zorgen, nu die kinderen grooter zijn geworden, dat zij zich behoorlijk kunnen ontkleeden en zich ter ruste leggen". Ik heb letterlijk gezegd niets meer en niets minder dat de normale toestand bij zulke groote gezinnen was, dat de ouders voor de oudere kinderen eene betrekking buitens huis zoeken en dat een verbouwing, als door den agent Zwiersen gewenscht, m.i. geen noe menswaardige verbetering in de slaapgelegen heid zou geven. Dat is toch iets geheel anders, dan wat Op merker mij laat „te kennen geven" en U zult mij dan ook verplichten door deze correc tie, zullen we maar zeggen in Uw geacht blad op te nemen. U bij voorbaat dankzeggend, Hoogachtend, E. VAN NEDERHASSELT. P. S. Volgens eene voorloopige informatie, zijn de vier oudste kinderen van den agent in kwestie respectievelijk 26, 23, 21 en 19 jaar. Welk een verbouwing zal de gemeente dan wel moeten laten doen aan het huis van den hoofdagent Smits, die dertien kinderen heeft, en nog nooit klaagde, terwijl zijn huis precies hetzelfde is als dat van den agent Zwiersen met tien kinderen! Antwoord van Opmerker! Zoolang ik den heer v. Nederhasselt ken is hij in mijn oog geweest een flink waarheidlie vend persoon die voor zijn beginsel durfde uit komen. Het deed mij dan ook vreemd aan, uit den mond van wethouder v. Nederhasselt woorden te hooren welke ik niet van hem had verwacht. Ik heb dus niet goed geluisterd? Soit! Ik zou het echter niet in mijn overzicht heb ben geschreven ware ik niet gesterkt door een collega van mij die van zijn tafel opstond, naar mij kwam toeloopen en zeide: zijn dat nu woor den van den katholieken v. Nederhasselt. De katholieke verslaggever, welke naast mij zat, protesteerde niet, doch hield zich stil. Ook zij hebben dus niet goed geluisterd, heb ben U althans verkeerd begrepen. Wat de hoofdagent Smits betreft, welnu ik zou zeggen, indien hij ook bereid is om door een verhoogde huur de te maken onkosten te helpen betalen, laat dan de gemeente zoo roy aal zijn het ook hem aan te bieden, alvorens hij zich met een adres tot den raad moet rich ten. Het kost de gemeente weinig of geen geld, het is een verbetering aan het huis en de man is er mee geholpen. Open brief van Hein de Mopperaar aan de Bloemendaalsche ingezetenen dato 3 Juni 1922. Geachte ingezetenen, aangezien de gal mij overloopt en ik vooruit weet, dat ik mij niet tot B. en W. of den Raad behoeft te richten, dewijl zulks toch niet geeft, richt ik mij tot u, misschien, dat ook een der bovengenoemde autoriteiten mijn krabbeltjes onder de oogen krijgt en daardoor opmerkzaam wordt, dat de zaken niet gaan zooals het m.i. wezen moet. In de eerste plaats erger ik mij dagelijks aan den vuilnisophaaldienst. Zag men vroe ger de wagens, een uitzondering daargelaten, uiterlijk drie uur des middags huiswaarts keeren, nu loopen zij dikwijls om half zes nog. Dat kost overgeld, geachte ingezetenen en wij moeten zuinig zijn. Of neen dat zeg ik daar niet goed, als de Zandvoorters dat hooren, zal de schrik hen om het harte slaan, immers wij hebben de Zeeweg voor hen gemaakt en on derhouden die goed, zouden wij dus zuinig worden, dan konden wij dat onderhoud wel eens verwaarloozen en dat is niet in Hun Belang. Bovendien als wij zuinig worden, zullen wij niet zooveel geld besteden aan den Zandvoor- terweg en dat gaat toch ook niet, immers die weg is in hoofdzaak HUN BELANG en daar voor moeten wij BLOEMENDALERS maar flink betalen. Stel U voor, waar zou het heen moeten, vroeger was Zandvoort alleen te bereiken langs den slecht geplaveiden Zandvoorterweg, toen hebben wij hen geholpen door den Bent- veldsweg goed berijd- en beloopbaar te ma ken, daarna hebben wij den Zeeweg in orde gemaakt, en nu zouden wij nog niet een paar centen over hebben om de rest van de Zand voorterweg behoorlijk te verbreeden en te be- harden, wel, ik geef het Dagelijksch Bestuur van Bloemendaal groot gelijk, eerst zorgen voor Zandvoort, laat den Brederodeweg en Kennemerweg, waar de Bloemendalers be lang bij hebben, maar liggen en wachten, eerst zorgen, dat Zandvoort geholpen wordt, WIN KELIERS DENCK AAN UW SAECK, gij on dervindt toch aan uw beurs, dat door die goe de verbindingen met Zandvoort, Overveen en Bloemendaal worden voorbijgegaan. Laat ons zuinig zijn, laat ons de boschwe gen en wegen naar Zandvoort goed met teer en andere dingen stofvrij houden, dat de Bloe mendaalsche en Overveensche wegen, waar van de meeste n niet te beste conditie verkee ren, met inbegrip van de NIET GETEERDE, STOFFIGE, VOETPADEN bijna geen druppel water krijgen is niet erg, eerst zorgen voor de buitenlui, daarna voor je zelf, wat weerga er staat toch niet voor niets geschreven, heb uw naaste meer lief dan U zelf. Ik zou meer kunnen mopperen, maar ik zal de redactie vragen mij nu en dan een plaatsje af te staan, een volgend nummer bevat dan weer wat. Geachte redactie, met de meeste hoogach ting heb ik, dankend voor de plaatsruimte, de eer te zijn Uw oude kennis H. DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te zenden aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64 huis, Amsterdam. Oplossing Wedstrijdprobleem no. 2. Wit Zwart 1. 30-24! 19:39 2. 28:8 12:3 3. 38-33 39:28 4. 32:21 gewonnen. Goede oplossing ontvangen van D. Klay, J. Germeraad, beiden te Santpoort en van Jan Sluiter te Aerdenhout. Genoemde drie oplossers hebben thans ieder drie punten in den wedstrijd. Probleem no. 4 geldt voor drie punten in den wedstrijd. Stand in cijfers: Zwart: 3, 6, 8, 13, 14, 16/19, 23/25. Wit: 26/28, 30 32/38, 43. Deze stand kwam voor in een wedstrijd om den meestertitel 1915. Zwart won door een slagzet met een vernietigenden naslag. Dus hier niet Wit, doch Zwart speelt en wint! De oplossing kan ingezonden worden tot en met Vrijdag 23 Juni a.s., de namen dgr goede oplossers worden dan gepubliceerd in de ru briek van Zaterdag 1 Juli. Eenige lezers vroegen me af en toe eens iets te behandelen betreffende de theorie van het spel. Indien er voor dit gedeelte (men zou het de proza van het damspel kunnen noemen, ter wijl de problematiek meer met de poëzie te vergelijken is) werkelijk belangstelling bestaat, dan zal ik wekelijks een artikeltje over de theo rie plaatsen. Zij, die hiervoor iets voelen, gelie ven me dit dan te berichten. De liefhebbers van problemen, slagzetten enz. behoeven niet te vreezen; het wekelijksche probleem blijft ver schijnen. Om te beginnen wil ik de oudste theoretische opening behandelen, n.l. „De Oude Hollandsche Opening." Deze opening, hoetvel tegenwoordig nog maar weinig meer in de praktijk in toepassing ge bracht, is toch nog zeer goed speelbaar en geeft mits natuurlijk goed behandeld beide zijden een bevredigenden stand. De zettenreeks is als volgt: Wit Zwart 1. 33-28 18-23 2. 31-27 20-24 3. 34-30 17-21 4. 39-33 12-18 5. 37-31 7-12 6. 31-26 14-20 7. 26:17 11:31 8. 36:27 20-25 9. 44-39 25:34 10. 40:20 15:24 Stand na 10 15:24. In de volgende rubriek zal ik aantoonen waarom zoo gespeeld moet worden. Tot slot een „zetje" in deze opening. Alle schijven in den aanvangsstand. Wit 33-28 31-27 34-30 28-22 Zwart 18-23 13-18? 20-25?? 17:28 gedw. 38-33 wint twee schijven. Natuurlijk behoeft Zwart als derden zet niet 20-25 te spelen, ech ter bezet Wit op iederen anderen zet veld 25, met moeilijk spel voor zwart. OBERLAHNSTEIN is als elk ander zuiver drinkwater, doch fijner, delicater en stlmuleerend. MODELMELK KARNEMELK YOGHURT HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2