C. Fris Jr. Gebr. Melchers. VICTORI A WATER J. G. W. v.d. POL Jr. (voorheen Bern. J. FAASE) Timmerman - Wagenmaker Het adres voor burgertimmerwerk Bloemend, weg, SANTPOORT (Station) MOORD!!! „BRONSTEE" Dames= en Heeren Mode artikelen Timmerman en brand schreeuwen onze con currenten omdat wij zulk goed koop en solied werk aflèveren. SCHOENMAKERIJ Werkplaats: UITENDAALSTRAAT 17. Huis: PASTOORSSTRAAT 17 SANTPOORT. BLOEMEN DAAL. Achter de slagerij van den heer K. aan de Zomerzorgerlaan, hebben eenige kinderen van een hoop steenen en planken een woninkje ge maakt. De woning bestaat uit een kamer of liever gezegd kamertje waar de jongens juist ruimte hebben om te zitten. Voor het eenige raam dat er is, zijn gordijntjes aangebracht, die liet huisje een aardig aanzien geven. Vele wan delaars blijven staan om naar dit kinderbouw werk te kijken. Na eenige weken op reis te zijn geweest, keerde dr. M. J. A. de Vrijer met z'n echtgenoote Donderdagavond weer huiswaarts. Voor deze gelegenheid had het eenigen tijd geleden op gericht christelijk fanfarecorps „Sursum" on der leiding van den directeur A. Meng, zich opgesteld in den tuin van den heer Goedkoop, bij wien dr. de Vrijer dien nacht logeerde. Ten eerste om hun eere-voorzitter te verwel komen en ten tweede om hem te laten hoo- ren hoever ze al gevorderd waren. Toen de predikant met zijn vrouw de woonkamer van den heer G. binnentraden, werden zij verrast op een nummertje gewijde muziek, dat door het fanfarecorps op goede wijze ten gehoore werd gebracht. Hierna volgde nog een nummer, dat eveneens goed gespeeld werd. Na afloop dankte dr. de Vrijer allen recht hartelijk voor deze aardige verrassing. Hij zeide er niets van te begrijpen, dat het fanfarecorps nu al eenige liederen kon spelen, daar spreker nog vóór hij wegging, had gezegd „Als we een jaartje verder zijn, zullen jullie wel iets kunnen spelen". Volgens dr. de Vrijer had de directeur gegoocheld. Werkelijk we vinden, dat na pas 10 repe tities, het fanfarecorps al groote vorderingen heeft gemaakt. De directeur, de heer A. Meng, hoeft hiermede bewezen, een uitstekend leider te zijn. Een melkwagen, beladen met een paar bus sen en eenige flesschen melk, kwam te dompen zoodat bussen en flesschen over de straat rol den. Een groote hoeveelheid melk ging te loor en een groot aantal melkflesschen was gebro ken. Terwijl in alle dorpen ter eere van den verjaardag der Koningin feestgevierd werd, was er in onze gemeente in tegenstelling met andere jaren, niets te doen. Onze jeugdige vriend A. Grootegoed vond, dat er toch iets gedaan moest worden en had spoedig e«n plan ontworpen. Spoedig had men een commissie gevormd om dit plan ten uitvoer te brengen. Deze com missie bestond uit de jongeheeren: A. Groote- goed, H. Kohier, L. v.d. Mey en de jongejuffr. T. Kohier. Toen men alles goed had geregeld en het programma had opgemaakt ontbrak er nog een ding en dat was geld. Daarom klopten de jongelieden bij verschillende bewoners aan. Allen gaven een kleinigheid en daar vele klein tjes een groote maken, was er spoedig een aar dig sommetje bijeen. Aan de Zomerzorgerlaan maakte men een eerepoort van Sparregroen, guirlandes, vlaggen en lampions. Het feestter rein was achter de slagerij van den heer Kohier. Donderdagmiddag om 2 uur waren een groot aantal kindertjes bijeen, die onder vroolijk ge snap wachten op de dingen die komen zouden. De feestcommissie, door eenige behulpzame jongedames bijgestaan, had haar handen vol. Tusschen de wedstrijden, waaraan heele aardige prijsjes verbonden waren, werd er naar harte lust gezongen, gedronken en gesnoept, terwijl het bestuur voor eenige acrobatische toeren zorgde. Om vijf uur ontving ieder kind een prijsje en hiermede was het middagfeest afge- loopen. Vele personen, die dit kinderfeest gade sloegen, en deelnamen in de vreugde van de kleuters gaven aan de commissie eenige ver snaperingen, bestaande uit doozen bonbons enz. Des avonds kwamen de kinderen nog eens bij elkaar en maakten zij met lampions en onder gezang, een wandeling door ons dorp. Bij terugkomst werd er een vuurwerk afgestoken, in hoofdzaak eenig bengaalsch vuur en vuur- MODELMELK KARNEMELK YOGHURT HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR MAISON HETTY, Groote Houtstraat 126, Telef. 1760, HAARLEM zonnen. Even gleed er een wolkje voor de vreugdezon, toen een politieagent het vuurwerk kwam verbieden. Gelukkig liep alles goed af en werd de vreugde niet verder gestoord. Ten slotte onthaalde Mej. Kohier de vriendjes en vriendinnetjes op lekkernij en eenige gramo- phoonnummertjes. Men verzoekt ons een ieder hartelijk dank te zeggen, die tot het welslagen van dit kin derfeest heeft meegewerkt. brancard naar zijn woning vervoerd. Den motorrijder treft geen schuld. Op den Bloemendaalscheweg had een aanrij ding plaats tusschen twee fietsrijders. De eene bekwam bij dit ongeval een neusbloeding en een gebroken rijwiel terwijl de ander met den schrik er goed af kwam. Vrijdag 1 September was het 12'A jaar gele-' den, dat de heer J. van Twisk als chef-kok bij hotel „Duin en Daal" in dienst trad. Het is te begrijpen, dat de heer van Twisk er niet alleen afkwam met een gewone felicitatie, maar dat er nog andere dingen zouden gebeuren. Het geen de chef-kok dien dag ondervonden heeft, was ver buiten zijn verwachting en heeft hem werkelijk getroffen. Des morgens kwam er een auto voor de woning van den jubilaris, waarin de heer Dijkstra, oudste kok van hotel Duin en Daal gezeten was en de heer van Twisk uitnoodigde met hem mede te gaan. Bij het hotel aangekomen werd hij begroet door Piccolo en Portier, die zeer statig de deuren voor hem openden. Op het kantoor van den directeur ge komen, werd hij door dezen met eenige harte lijke woorden toegesproken. Spreker sprak over de afgeloopen 12'h jaar en hoopte dat de chef kok in de zelfde omstandigheden nog 12'/j jaar in het hotel werkzaam zou blijven. Hierna over handigde de directeur hem namens de com missarissen een enveloppe met inhoud. Verder werd hem van de Ned. Hotelhouders- bond voor zijn trouwe en eerlijke plichtsbe trachting een oorkonde met zilveren medaille overhandigd. Persoonlijk ontving hij van den directeur een fraaie lederen portefeuille en een bloemstuk. De heer van Twisk werd daarna naar een der feestzalen geleid, waar een groote ver sierde stoel met bloemen omringd voor hem gereed stond. Nadat de jubilaris hierin had plaats genomen, kwamen al de gasten van het hotel in de zaal. Namens dezen sprak de heer Boissevain als oudste der gasten uit naam van dezen eenige waardeerende woorden, waarna de chef-kok een enveloppe met inhoud in ont vangst had te nemen. Hierna verscheen het personeel. De oudste kok, de heer Dijkstra hield eveneens een rede waarna hij namens het personeel den jubilaris een koperen rook stel, een eikenhouten sigarenkist en eenige bloemstukken aanbood. De heer Akersloot (ie mand van het personeel) las een gedicht voor, dat hij voor deze gelegenheid zelf gemaakt had. Bijna geen woorden van dank kunnende vinden, verliet de heer van Twisk het hotel en werd wederom per auto naar zijn woning gebracht. Natuurlik behoefde de jubelaris dien dag niet te werken en werd hem de gele genheid gegeven dit herdenkingsfeest in fami liekring verder te vieren. 1 September 1922 is bij den heer J. van Twisk als een stempel in het geheugen gedrukt. Melden we nog dat de woning van den jubilaris in een groote bloe mentuin herschapen was. Dit was het werk van zijn vrienden en kennissen. OVERVEEN. Velen weten nog maar steeds niet hoe ze den Zeeweg moeten bereiken en loopen ver keerd. Ook auto's en motorfietsen ryden nog dikwijls verkeerd en gaan, van Overveen afko mende, inplaats van den eersten weg van de Tetterodeweg den laatste in, waar geen auto's en motoren mogen rijden. Het gevolg is natuur lijk, dat de verkeersagent hen terug stuurt. Als men nauwkeuriger lette op de bordjes, die aldaar geplaatst zijn, kwam men gauwer aan zijn doel. Herhaalde malen gebeurt het, bij „Het Pa viljoen De Nieuwe Zeeweg", dat auto's van Overveen afkomende om den Boulevard spoedig te bereiken dwars over de middenreep rijden en zoodoende natuurlijk aan den verkeerden kant van den weg komen. Zonder ongelukken loopt dit niet af, als dit zoo blijft. Het is te hopen, dat de politie zich hiermee bemoeit. Op den laatsten Zondag van het seizoen was het gelukkig prachtig weer, zoodat velen, die in de week geen tijd hebben, nog eens heerlijk konden genieten van zee en strand. Ook de Zeeweg had weer honderden bezoekers. De vrachtauto's waren overbelast en buiten de ge wone zitplaatsen, zat men op alles wat maar voor zitplaats in aanmerking kwam. Toen de auto ,,'t Beertje" met de bekende ijscowafels arriveerde, werd deze door een groote massa ijscoliefhebbers bestormd en in 5 minuten tijd waren alle wafels uitverkocht. De dag nadert, dat de heer J. Schreur 25 jaar in dienst is bij de H.IJ.S.M. 25 jaar heeft Schreur niet alleen voor de veiligheid van het reizend publiek gezorgd door altijd op tijd de wissels te verzetten maar hij heeft ook dien tijd voor de veiligheid van het verkeer gezorgd door stipt op tijd de boomen te sluiten. Met dat boomensluiten heeft Schreur zich heel wat vijandschap op zijn hals gehaald van personen, die niet verder denken dan hun neus lang is. Als de boomen juist voor hun neus dicht gin gen moesten deze menschen natuurlijk wachten. Velen konden dat niet en trachten S. door het aanbieden van een sigaar om te koopen om de boomen nog even te openen. Maar Jan was echter niet om te koopen, hij deed eenvoudig zijn plicht en de boomen bleven onherroepe lijk gesloten. Met minder gepaste woorden ga ven deze personen, dan blijk van hun ontevre denheid waarvan S. zich al heel weinig aan trok. In zijn dienstjaren heeft Schreur getoond een man te zijn, die weet wat plicht is. Steeds was hij op zijn post en niets ontging hem. Was er iets niet in orde, dan was „Jan" er terstond bij en zorgde dat alles weder spoedig in orde kwam, zoodat er geen ongelukken gebeuren. Zoo heeft hij zich bij verschillende voorvallen, die groote ongelukken ten gevolge zouden ge had kunnen hebben, zeer verdienstelijk gemaakt. Hiervoor staat Jan bij de Directie goed aange schreven. Maandag a.s. is hij jubelaris en zullen hem velen komen feliciteeren. Zelfs is er een feest commissie gevormd. Het was bij het Paviljoen Duinlust, gelegen aan den Zeeweg, Donderdagmiddag zeer druk. De eigenaar met zijn trouwe helpers hadden hun handen vol, om een 250-tal kinderen te bedienen. Naar we vernamen, was het een Geheelonthouders kinderzangvereeniging uit Amsterdam, die alhier een dagje kwamen door brengen. De Amsterdammertjes genoten volop van bosch en duin. SANTPOORT. Door den gemeenteveldwachter Bergema en den rijksveldwachter Vossenberg te Jan Gijsen- vaart, is als verdacht van het plegen van on- zedeljke handelingen met een minderjarig meis je aangehouden N. K. 1. die tijdelijk alhier ver blijf houdt. Donderdagavond 7 uur vertoonde zich een manspersoon gedeeltelijk ontkleed op den Bre- derodeweg nabij Santpoort, juist toen een paar meisjes kwamen aanrijden. Zij wisten echter aan de handen van dezen onverlaat te ont komen en gaven er direct kennis van aan de politie. Toen de heer S. wonende Middenduin alhier den weg nabij de spoorovergang wilde over steken, reed hem een motorfiets, die hij niet had zien aankomen aan. Met een gebroken been werd het 60 jarige slachtoffer per politie- KORTE KLEVERLAAN 40, BLOEMENDAAL DAMRUBRIEK. Alles betreffende deze rubriek te zenden aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64 huis, Amsterdam. Bij het doorsnuffelen van het, hoewel eenigs- zins verouderde, toch nog interessante werk „Het Damspel" van De Haas en Battefeld, trof ik onderstaande belangwekkende afwikkeling. Deze stand kwam voor in een partij tus schen Weiss met Wit en Barteling met Zwart. In den diagramstand is Wit aan zet. Deze heeft een stuk minder doch heeft kans twee dammen te halen. Als dat gelukt, heeft Wit zelfs nog belangrijke winstkansen. Hier toe is echter noodig dat Wit de lange lijn be zet: 105 (dam halend op deze lijn) lag dus voor de hand. Ieder ander zou dan ook dezen zet gespeeld hebben; Weiss, de schitterende combinatiespeler, echter, schept zich naast het handhaven der betere positie de kans op een snelle en geestige beslissing. Wit speelt: 1 15-10! Zwart, die dit als een groote tactische fout opvat, speelt bijna zonder nadenken 1. 35-19? en denkt thans de winst in handen te hebben. Immers, de positie van schijf 32 is thans reddeloos, terwijl bo vendien de lange lijn door Zwart bezet wordt 2. 10-5 zou voor Wit zeer slecht spel ge ven daar Zwart na 19-46 onmiddellijk de Witte dam dreigt af te nemen door 22-28. Weiss wist zich echter een tempozet te verschaffen en won door 2. 26-21!! en nu moet Zwart 3 schijven slaan van 17 naar 28. 2. 17:28. 3. 10-5! 22:31 en nu maakt Wit den vernietiegende rondslag van 5 op 14. .4. 5:14! Uit „Het Damspel". Onder „alle verandering is geen verbetering" beklaagt de heer R. Wildschut zich in de Kenn. Editie over de verplaatsing van het wegwijs- bord voor automobilisten bij de molen „De Zandhaas" alhier, en terecht. Ook wij zijn van meening, dat het bord, waar het nu staat, in 't geheel niet aan zijn doel beantwoordt. Met genoemden inzender hopen wij, dat het spoedig zijn oude plaats weer inneme. Het noodgedwongen achteruitrijden met automobie len is dikwijls niet van gevaar ontbloot. BURGERLIJKE STAND. van Vrijdag 25 tot en met Donderdag 31 Aug. Geboren: d. van A. Wijnstroom en J. Se- meins Overleden in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort: A. Regter, 76 j.; J. F. Morhaus, 52 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. Bersee, Midden Duin en Daalscheweg 15 Bloemendaal, een bruin lederen portemonnaie; Prins, Duinlustparkweg 23 Bloemendaal, een kinderschoentje; T. Cas- see, Kerkplein 12 Bloemendaal, een blauwe re genjas; J. Snuverink, Kinheimweg 19 Bloemen daal, een tennisbal en een rijwielpomp; A. van der Veldt, Rollandspad 25 Overveen, een dames- tasch met inh.; G. Pasman, Zandvoorterlaan 197b Aerdenhout, een gouden broche; G. van der Horst, Rollandspad 12 Overveen, een broche; N. de Jong, Boschlaan 9 Bloemendaal, een gouden broche; aan het bureau van politie te Overveen, een medaillon met portretten, een bruin kinderschoentje, een R.C. gebedenboek je, een zilveren armband, een ring met sleutels, een ceintuur, een gesloten brief afz. Pellemans Santpoort; een rijwielpomp, een pet en een lederen autopet KUNST. FOTOWERKEN VAN AUG. OEPKES. in den kunsthandel F. H. Smit heeft de heer Aug. Oepkes een verzameling van zijn foto- grafischen arbeid tentoongesteld. Voor liefheb bers van fotografische kunst biedt deze ten toonstelling stof om vergelijkingen te makenen zich te oefenen in het waardeeren van voort brengselen op een terrein, dat zeer verschei dene en ongelijksoortige vruchten oplevert. Wit. Zwart. 1. 18-13!! 47:32, moet met de dam vier schijven slaan, n.l. over 38, 23, 17 en 27 en op ruit 32 blijven staan, daar schijf 38 eerst na den slag mag worden weggenomen. 2. 30-24 32:19, moet drie schijven slaan. 3. 13:4 gewonnen de drie zwaHe schijven kunnen de lijn 4-36 niet passeeren dan ten koste van twee hunner, waarna de resteerende voor de lijn 5-46 tegengehouden wordt. UIT DE DAMWERELD. Naar men ons bericht, heeft de Hollandsche grootmeester, B. Springer Jr. den Franschen kampioen Marius Faire uitgedaagd tot een match van twintig partijen. Faire echter, heeft zich bereid verklaard tot een nieuwe match met de Molimard, (de vorige match is, zooals bekend, door Faire gewonnen) den winnaar van den internationalen vierkamp te Marseille, in welke ontmoeting ook Springer door Mo limard verslagen is. In ieder geval is er dus in Frankrijk een spannende match te verwach ten. Ricon, de Marseillaansche kampioen, over winnaar in een onlangs gehouden groot tour- nooi, zal in het strijdperk treden tegen den Parijschen meester Giroux. De stand van den voorwedstrijd (afd. Am sterdam) van den wedstrijd om den Meester titel is na de 6e ronde: Chr. Markus 10, P. G. van 't Hout 9, M. Wijnberg 8, H. J. Lize 7, verder hebben Bartels, Mons en Groente man 4 en Verdoner 2 punten. Twee of drie spelers komen hiervan in den eindstrijd. OBERLAHNSTEIN is het moderne tafelwater, tot in het kleinste plaatsje van Nederland verkrijgbaar. Het is anders dan sodawater of spuitwater, wie het kent, gebruikt geen ander tafelwater.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2