Nuttige St. Nicolaas geschenken MAISON HETTY, Or. Houtstraat 126, Tel. 1760 VICTOR! A WATER Plaatselijk Nieuws. ZUIVER WOLLEN FRANSCHE JUMPERS, in diverse kleuren, f7.75 „BRONSTEE" BLOEMENDAAL. Maandag 4 December e.k. zal St Nicolaas met Zwarten Piet een bezoek brengen aan Hotel Vreeburg. In de groote zaal zal gele genheid zijn voor de Bloemendaalsche jeugd den Sint te zien en hem de hand te drukken. Zooals altijd heeft de bisschop voor iele.' kind een verrassing. Een van de vele veras singen, die de Sint mee zal brengen is Oom Jacob de verteller. Deze zai de jeugd weder vergasten op mooie verhalen, terwijl de tooverlantaarn eveneens aanwezig zal zijn. Verder zat Oom Jacob met de kinderen lied jes zingen enz. Het belooft een allergezellig ste avonl te worden en we twijfelen niet, of het zal weer storm foopen. Onze basaltwegen zijn er niet beter op ge worden gedmende het natte weer. De Ken- nemerweg b.v. die veel bereden wordt, is een en al slijk. Voerlieden kunnen hun paarden er niet meer door krijgen en zijn gedwongen een anderen weg te nemen. Het is een onhoudbare toestand en de ge meente zal tehulp moeten komen, om! den weg op de een of andere wijze weder be gaanbaar te maken. Langs den Kennemerweg op de grens van Santpoort en Bloemendaal staan acht borden met opschriften. Twee hiervan staan op be hoorlijken afstand achter elkaar. De overige zes zijn vlak achter elkander geplaatst zoo dat men alleen het voorste kan lezen. Heeft meit hier met een grappenmaker te doen of met iemand, die veel van gezelligheid houdt en daarom de borden knusjes bij elkaar heeft gezet? Hoe het ook zij, het staat minder fraai en vijf bordlen missen totaal hun doel. Het is wen'schelijk dat deze saamgepakte borden ieder een aparte plaats krijgen. Met ingang van 1 December a.s. is door den Burgemeester dezer gemeente bevorderd1 tot agent van politie 1ste klasse, de agent van politie 2de klasse H. Bikkel alhier. V.S.V. BLOEMENDAAL <F-1. De groote strijd is gestreden! En een emo tievollen strijd' is geweest, van 't begin tot 't eind! Wel is hij in 't voordeel van „Bloemendaal" geëindigd, die dtt resultaat verdiende door technisch beter spel, maar waar de Velseroorders beter op den bal zaten, waren beide doelen beurtelings in gevaar, en had 't resultaat evengoed andersom kunnen zijn. Daar de verdedigers van beide elftallen schitterend speelden waren de doelpunten duur en was het te voorzien, dat het elftal zou winnen, 't welk 't eerst wist te doelpunten. Vooral de beide doelverdedigers waren in keurigen vorm. Toch kreeg de V.S.V.-doelman over 't algemeen zwaarder werk dan Beijk, doordat de voorhoede der witten gevaarlijker schoot dan die van V.S.V., maar v. d. Wind was niet te passeeren, en de wijze waarop hij eenige schoten van 't recept „Sunter" ver werkte, ontlokte meermalen een welverdiend' applaus. Eenige malen was hij verplicht uit te loopen, en deed' dit steeds op 't juiste moment, op de zijn eigen massieve manier, waardoor Sunter en Kopjes Niemans eentge zekere kan sen ontnomen werden. Ook de V.S.V.-backs speelden een uitste kende partij, en ditmaal niet overdreven forsch of ruw, diank zij de inderdaad keurige en strenge leiding van den heer Pigge, die den wedstrijd volkomen in handen had. De midden- linie en de voorhoede van V.S.V. konden ons minder bekoren; wel werd er hard gewerkt, doch niet met overleg. Beijk in 't „Bloemendaal"-doel maakte zoo als gezegd geen enkele fout Enkele benauwde situaties voor zijn doel bleef hij meester, ter wijl de schoten van grooteren afstand voor hem geen moeilijkheden opleverde. Het backstel Strik Kroon was haast niet te passeeren. Befden stelden zich tactisch op en waren een onoverkomenlijk struikelblok voor de rood-witte aanvallers. Van onze middenh'nie stak de midden-half Parson met hoofd en schouders boven zijn col lega's uit, en hij speelde zeker een van zijn beste wedstrijden voor Bloemendaal. Niet al leen brak hij steeds weer de stormloopen van het V.S.V.-aanvallers-trio, maar ook zijn plaat sen was af. Metz kon ons Kroon als links-half niet doen vergeten, hij deed echter zijn best, en de manier, waarop hij na rust een zeker doelpunt voorkwam, herinnerde ons aan zijn beste dagen. De rechts-half Mooü was niet gedisponeerd, dit moge als excuus voor hem gelden, waar hij overal de laatste wedstrij den er meer en meer inkomt. Waar in de „Bloemendaal"-voorhoede Sun ter en Jansen de bijzondere attentie genoten van de V.SlV.-verdedigers, had de rechter- wing Strik, Kopjes Niemann veel vrij spel, waarvan zij een dankbaar gebruik maakten. Overhemden, Dassen, Handschoenen, Zijden en Wollen Shawls, Sokken, Ondergoed. Jumpers in wol en zijde, zeer aparte modellen; Zijden Kinomo's (vanaf f22 50); Pyama's; Effen- en Fantasie-Kousen, enz. Onze speciale ST. NICOLAAS-AANBIEDING Hiet gevaar kwam voor V.S.V. dan ook steeds van rechts, en het was gelukkig voor hen, dat onze rechtsbuiten niet gelukkig was met voorzetten: steeds waren zij te scherp, waar door v.d. Wind ze geregeld onderschepte. De wedstrijd had dus een normaal verloop, tot 10 minuten voor tijd. Toen achtte de scheidsrechter het noodzakelijk een der V.S.V.- ers wegens beleediging van 't veld te zenden. Van nu af werd het publiek zeer rumoerig en begon zich met de rechtspraak te bemoeien. Bloemendaalspelers, grensrechter en scheids rechter werden bedreigd. Bloemendaal valt een vrije schop ten deel. Deze, uitstekend door Kopjes Niemann geno men, belandt via een der V.S.V.-backs bij Jansen, onze linksbuiten zet wederom scherp voor, Q. Strik zet zijn hoofd onder den bal, die onhoudbaar voor den keeper in 't doel vliegt. Bloemendaal heeft den wedstrijd gewon nen! Wel doet de V.S.V.-aanval nog eenige pogingen gelijk te maken, doch het spel is te onsamenhangend, om gevaar op te leveren. Ondier groote spanning en niet minder groot rumoer komt 't einde! V.S.V.- en „Bloemendaar'-spelers zijn dan genoodzaakt den scheidsrechter, die door het woedende publiek gemolesteerd wordt, in be scherming te nemen, en in het kleedhuis te bregen. Hier werd door den V.S.V.-aanvoerder geprotesteerd tegen het niet toekennen van een penalty. Hoewel de -heer Pigge uitdrukkelijk verklaarde geen overtreding van dien aard geconstateerd te hebben, bleef V.S.V. bij het protest, zoodat de scheidsrechter onder be scherming van politie den strafschop (het was intusschen donker geworden) liet nemen. Beijk zag den bal niet meer, zoodat van stoppen geen sprake was. Intusschen is het protest niet reglementair ingediend, zoodat het, afge scheiden van die minieme kans van toewij zing bij reglementaire indiening, niet in be handeling genomen zal worden. De „Bloemendaar'-auto's waarin zich ook de heer Pigge veiligheidshalve geborgen, had, werden daarna geëscorteerd door agenten buiten Velseroord gebracht! Thans is het woord aan den N.V.B. die dit muisje wel een staartje zal geven. Door deze overwinning staat „Bloemendaal" vast op de eerste plaats, en zij heeft haar lot zelf in handen. De zwaarste wedstrijden zijn thans achter den rug. Nog vier maal moet er gespeeld worden; drie maal in Amsterdam, te gen Watergraafsmeer, T. O O. en E. D. W. en thuis tegen Kennemers. Qua tegenstanders behoeft „Bloemendaal" niet te verliezen, al leen zouden1 de Afnsterdiamsche velden een spaak in 't wiel kunnen steken. Weet „Bloe mendaal" echter volledig uit te komen, dan kan er gewonnen worden. De eerste wedstrijd is in Amsterdam op 17 Dec. tegen Water graafsmeer. 3 en 10 December is „Bloemendaal" vrij, voor 10 December worden pogingen in 't werk gesteld hier vriendschappelijk te spelen tegen een sterken tegenstander. Wegens 't milde najaarsweer ging Zondag ochtend geen der wedstrijden voor de laigere elftallen door. Voor 't tweede elftal is voor Zondag a.s. vastgesteld van 122 uur de ontmoeting tegen V.S.V. II te Velseroord. 't Is te hopen, dat de zaak nu beter marcheert. Onze reserves komen volledig uit, en kunnen zeker winnen. Bloemendaal I Vspeelt s' morgens van 10-12 uur taan den Brederodeweg tegen R. C. H. 7. Ook hier kan gewonnen worden, waar voor ons jongste elftal een sterke combinatie aan geschreven is, wat het ook verplicht is, na de zware nederlaag van de vorige week. A. C. OVERVEEN. Vrijdagmorgen moest terecht staan mei. H„ die den 28en Oct. i.l. op den Zijlweg alhier met hare automobiel een jongetje van 4 jaar had aangereden. Bekl. was niet verschenen, doch had des tijds voor de politie verklaard, dat zij haar hoofd geheel kwijt was geweest en niet meer wist wat ze deed. Haar moeder daarentegen verklaarde toen» dat haar dochter luide getoeterd had. Het O.M. meende dat de dochter eerlijk de waarheid gezegd had en de moeder op alle mogelijke manieren trachtte de dochter van schuld vrij te pleiten. Een onderwijzeres te Haarlem had het on geval bijgewoond en verklaarde dat zij geen signalen gehoord had» Mr. Deenink, verdediger en gevolmachtigde van bekl., verklaarde uitdrukkelijk, dat op de claxon signalen zijn gegeven De kantonrechter stelde daarop de behan deling uit tot heden over acht dagen, om, ge bruik makend van het nieuwe recht, de bekl. te gelasten te verschijnen. AERDENHOUT. Veiling van „Boekenrode" Vrijdagmorgen half elf begon in het Notarishuis aan de Bil- derdijkstraat ten overstaan van notaris Mr. C. J. Boerlage de openbare verkooping van de buitenplaats „Boekenrode" alhier, ter ge zamenlijke grootte van 17 H.A., 13 A. en 74c.A. De veiling zou geschieden in 31 perceelen un verschillende combinatiën. De belangstelling voor deze verkooping was zeer groot. De perceelen 1 tot en) met 3 (stukken weiland en water) brachten f 13.400 ten name van M. A. Jansen aan de Zantvoorterlaan. De combinatie der perceelen 4 tot en met 6 (het huis met omgeving) werd niet afge mijnd. Op het huis werd door Droste q.q. f 110.000 geboden. Perceel 4 (weiland eni water) bracht op f 7650 door Everwijn Lange en perceel 5 (de tuinmanswoning met omliggend' terrein f 7100 door Sluyter. ONTVANGEN BOEKEN. Julia Frank, De Sterke (van Holkema Ck Warendorf, Amsterdam.) Deze lijvige roman begint met den dood van een moeder, die sterft bij de geboorte van haar vier en twintigste kind. De vader, die blijft leven, hertrouwt totdat ook hem ontijdig de levensdraad wordt doorgeknipt. Van dit paar is de eigenlijke heldin van het boek de kleindochter, die derhalve op tal van ooms en tantes kan bogen, met wie ze nog al eens in botsing komt. Natuurlijk heeft ze haar lief desavonturen, diie echter niet op een huwelijk uitloopen, doch het risico van een „verhouding" demonstreeren. Voor nadere bizonderheden verwijzen we naar het zeer afwisselende Aoek. *1 Ofri 'Legenden en Romances van Spanje d'oor Le wis Spence F. R. A. I. Uit het Engelsch door S. VosGoudsmit (Zutphen W. J. Thieme Gie.) De schrijver van velerlei overzichten om trent de heldenverhalen der menschheid heeft de rijke stof, die het land van den Cid' en van Roderick oplevert, degelijk bewerkt. Fraai ge kleurde platen van Otway Mc. Cannell1 R. B. A. versieren het boek, dat door een breedvoerige inleiding en een kort slothoofdstuk het begrij pen van de Spaansche lectuur vergemakke lijkt Het boek eindigt met Spanje te noemen een „betooverde spelonk, overvloeiende van heerlijke liederen" en een „veelkleurige schat kamer". Met dit deel is de belangwekkende reeks van dezen ondernemenden uitgever wederom op kostelijke wijze uitgebreid. Een kostelijk Sinterklaas-geschenk voor schoolgaande kinderen is de Nederlandsche Pestalozzi-kalender voor 1923, verschenen bij den uitgever W. J. H. Leuring, Mook, huize „Middelaar". Ook in dezen nieuwen jaargang vindt de jeugdige lezer weer allerlei van zijn gading. Hetgeen men dagelijks voor zich ziet, vergeet men niet licht en het bladeren in dezen leer- zamen zak-almanak zal den bezitter later ten goede komen, wanneer hij er het onthouden van wetenswaardige gegevens op het gebied van kunst en cultuur aan zal hebben te dan ken. Gekleurde en ongekleurde afbeeldingen, kaartjes, tabellen en grafische voorstellingen verluchten den tekst. Even smaakvol als degelijk van samenstel ling, zal deze kalender onzen jongens en meis jes in alle opzichten welkom zijn. Mogen wij een kleine aanmerking maken, dan willen wij den wensch uitspreken, dat in een volgenden jaargang er meer verband moge komen tusschen de data en de daarbij ver melde namen en levensbeschrijvingen. De con centratie-gedachte is op de bedoelde bladzij den nog niet voldoende toegepast. C. Na langen tijd uitverkocht te zijn geweest is thans bij Em. Querido te Amsterdam opnieuw uitgegeven het zoozeer bekende werk „Ka mertjeszonde" van Herman Heyermans, dat thans zijn tienden druk bereikte. Wanneer in een land als het onze een boek een tienden druk beleeft, dan is verdere aan beveling vrijwel overbodig. In het voorwoord bij den zevenden druk zegt de schrijver: „Een zevende druk, mede de mo gelijkheid van een volgendenwaarlijk, het neemt de verhouding van een succes aan, ongewoon, bijna onmatig". Thans den tienden! Wel een overtuigend bewijs dat naar dit werk nog steeds voldoende vraag is. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie. In het nummer van de voorgaande week heeft U liet over de drooglegging van den vijver Duin en Daal en zegt daarbij o.m. te hopen, dat deskundigen er iets op zullen vin den opdat liet gezicht op den vuilen modder poel zou verdwijnen, en de ijsbaan weder dienst zou kunnen doen. lil strijd met de bewering van den inzender van een vroeger geplaatst ingezonden stuk over hetzelfde geval en zijn aangehaalde des kundigen, beweer ik, dat er nooit meer water in zal komen te staan als de gemeente blijft pompen, behoudens misschien voor enkele oogenblikken bij hevige stortbuien- Bij borin gen en waterleidingen heb ik genoeg ervaring opgedaan om te kunnen beweren dat als er tusschen ondereind hoorbuis en de grondop- pervlakte geen afsluitende of ondoordringbare grondlaag zit, dat dan na langen of korten tijd, al naar gelang van de diepte van de bo ring het water uit groote omgeving omlaag gaat. En al zou nu bij het platsen van de bo ringen het grondonderzoek hebben uitgewezen dat men wel door zoo'n laag is gegaan, dan heeft tnen toch nimmer absolute zekerheid om dat die lagen somtijds kris kras door elkander liggen en ook wel plotseling afgebroken zijn. Het is nu Duin en Daal, dan volgt misschien Caprera en dan de rest- Het is jammer, dat d'at weinigje water wat we hebben ons ook nog ontgaan zal. Of er niets aan te doen is? Och ia, voor bijna alles is een remedie! Maar het zal veel kosten. Eerst de gracht en taluds egaliseeren dan hierop een laag zeer taaie klei stampen of goedkoope beton ter dikte van minstens 10 cM. stellen we de prijs hiervan voor het gemak maar hetzelfde. We krijgen dan als we aannemen dat de vijver lang is 1000 M. en breed gemiddeld 15 M.: 100 M'. X 15 M'. X 0.10 M1. X f 10 per W. f 15000.—. Bij komende werken: als egaliseeren bodem en taluds, stampen, etc. f 10.000.Totaal f 25000.Of zooveel meer of minder als er meer of minder vierkante Meters zijn te be- kleeden. De grootte van den vijver is mij n.l- niet bekend. Hoogachtend, P- Blankevoort Cz. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Pijl, Bloemendaal- scheweg 28 Bloemendaal, een picketpaal; Duin en Daalsche Schoolvereeniging Bloemen daal, een touw; E. Oskam, Noodertuindorp- laan 15 Overveen, een vermoedelijk gouden ring; M. Herben, Domipvloedslaan 11 Over veen, een muziekboek; H. Cramer, Binnenpad 22 Overveen, een Duitsch boek; H. de Jong, Zandvoorterweg 27 Aerdenhout, een rozen krans; Ml dt Aardweg, Middentuiinitorp- laan 6 Overveen, een haarspeld; van Kessel, Rolland'spad 13 Overveen', een aangeschoten eend; aan het bureau van politie te Overveen, een lorgnet in etui, een wit hondje (kinder speelgoed) een sleuteltje, een aanzetkruk van een motorrijtuig, een cahier, ten name van W. van Eek, een bruine glacé handschoen. BURGERLIJKESTAND. van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 Nov. Geboren; z. van J. de Wilde en G. Hagen; z. van L. J. van der Niet en J. Th. Schoen makers; z. van K. Kooiman en W. H. M. van Duivenboden; d. van J. A. Hobijn en C. M. van Asperen; z. van G. J. Hinloopen en O. J. Visser. Getrouwd: C. J. Lasschuit en R. J. van Kempen; A. J. Ph. A. de Vries en M. van der Valk. Overleden: W. Koning, 63 j.; C. Hulsbosch, 79 j. Overleden in het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort: M. van der Veen, 26 j. VAN HIER EN DAAR. Meyerink-Uitvoering 1923. De jaarlijksche Meyerink-uitvoering ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds zal plaats hebben op Zaterdag 20 en 27 Januari 1923, in den Stadsschouwburg aan het Wilsonsplein. Het Lighalfonds is er den laatsten tijd niet op vooruit gegaan en nu hoopt zijn Bestuur wederom en ais naar gewoonte op een groot succes dier uitvoeringen, welke zoo'n belang rijken ruggesteun vormen voor het fonds. Wan neer de Meyerink-uitvoering haar traditie handhaaft, wat ze nu al 15 jaar lang doet, dan hoeft het Bestuur geen ijdele hoop te koesteren. Het is lang een geheim en een raadsel ge- geweest hoe toch de OBERLAHN STE1N drinkers zooveel opgewekter en vlugger waren dan andere menschen van denzelfden leeftijd. Het is nu geen geheim meer. VICTORIA- WATER is behalve een aangename drank, een radiumhoudend bronwater, dat een allergunstig- sten invloed heeft op het gestel. Voor huis houdelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. MODELMELK KARNEMELK YOGHURT HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - S.30 UUR

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1922 | | pagina 2