net NIEUWENHUIS ZN. J. LOT GEVRJ April ee boven de meisje-a Brieve Bureau Knowled VRU( KOI SIPKES, Koetsv WONINGBUREAU ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR BLOEMENDAALSCHEWEG 48, TEL. 22427 BLOEMENDAAL Plaatselijk Nieuws. BLOEMENDAAL. ADVE OVERVEEN. Werkste zijn voor kwa aangenaa Luxe Rij EE] HOTEL CAFÉ3RESTAÜRANT MAISON HETTY, Gr. Houtstr. 126, Telef. 1760, Dames- en Heeren Modeartikelen. Kousen zijn een artikel van vertrouwen. Het pleit voor de kwaliteit van onze wollen, zijden en Fil d'Ecosse-kousen, dat dames die één proef bij ons namen, geregeld bij ons blijven koopen. pension zeer voordeelige arrangementen. speciale inrichting voor lunches, tea's, diners, suppers a.s.o. ren aan H. Scholten, wonende van Twiskplein no. 4, voor f 20.— per jaar. Goedgevonden. g. B. en W. stellen den Raad voor afwij zend te beschikken op het verzoek der Woning- bouwvereeniging „Duinwijck" oim bij te dra gen in de extra-kosten, gemaakt wegens het Ziich bevinden van veen in den aan die ver- eeniging verkochten grond. Afgewezen. h. B. en W. stellen d'en Raad voor het achter het terrein van G. J. van Abs gelegen terrein, groot ongeveer 52 R.R., gedurende het jaar 1923 aan A. Reuter te verhuren van f 25. Goedgevonden. i. Hoewel B. en W. van meening zijn, dat het verstopt raken van closets en gootsteenen in Tuindorp vooral aan andere oorzaken te wij ten is dan aan de lange afmetingen der r.io- leeringen, geven zij den Raad toch in over weging om aan den wensch van de woning bouwvereeniging „Bloemendaal" tegemoet te komen (daar n.l. gemelde oorzaken het wei nig gebruik der waterspoeling en het te nauwe buizennet moeilijk zijn weg te nemen) en vragen daartoe een crediet van f 500.aan. Goedgevonden. j. Schrijven van den heer C. van Maren over plaatsing benzinepomp. Onder overlegging van het schrijven van den heer v. Maren merken B. en W. op dat h.i. diens aanhaling van de verordening van 19 Februari 1920 ten onrechte is geschied, daar deze verordening 'de tegen geldelijke vergoe ding tijdelijke inbeslagneming van gemeente grond regelt, hetgeen moge blijken uit de woor den van art. 1, die luiden: „voor het innemen van een gedeelte van straten, wegen of open bare gemeentegronden voor elke week of ge deelte eener week per M2. f 0.25. Deze verordening heeft dus betrekking op >en andere wijze van inbeslagname dan door adressant is bedoeld. De heer v. K e s s e 1 vraagt of er geen vergissing in het spel is. Spreker leest daarop voor het afschrift van de vergunning van B. en' W. De Voorzitter antwoordt dat de Hinderwet B. en W. aangaan en de vergun ning om op den openbaren weg iets te plaat sen moet door den Raad worden gegeven. Deze twee zaken moet men niet bij elkander brengen dodli volkomen tgescheiden houden. Deze fout is ook d!oor den heer v. Maren gemaakt. Spreker vindt de zaak verder van te weinig beteekenis om er veel meer over te zeggen en sluit hierover de discussie. k. Voorstel om niet tot invoering van een belasting-spaarfonds over te gaan. Onder overlegging van een desbetreffend rapport van den gem.-ontvanger inzake een eventueele oprichting van een belasting-spaar fonds geven B. en W. den Raad in overweging niet tot invoering van een belasting-spaarfonds over te gaan. De heer S c h u 1 z stelt voor om eerst nog eens te onderzoeken, alvorens dit punt af te voeren, om er op eenvoudige wijze mis schien een regeling is te maken, daarom behoeft men dan toch niet direct een ambtenaar aan te stellen. De heer v. K e s s e 1 zegt dat het hem gefrappeerd heeft dat hef Dag. Bestuur niet een proef durft nemen. Er zijn hier twee amb tenaren, de 'heeren Douwma en Tweelhuisen, die toch steeds de geheele gemeente door kruisen. In Zwolle en Amersfoort en mogelijk in meerdere gemeenten is dit systeem reeds lang ingevoerd. De heer Laan voelt wel veel voor dit spaarfonds, doch ziet in het ophalen weinig heil. Spreker zou liever zien dat men dan het geld steeds bij den ontvanger deponeerde. De heer S c h u 1 z wijst nog op het financieele voordeel, doordat men spoediger het geld in handen heeft en alzoo 'het leenen van kasgeld kan voorkomen. De Voorzitter belooft dat dit punt nog eens zal worden overwogen. 1. Wijziging woninghuurregeling. B. en W. deelen mede dat zij zich niet kun- brandverzekering op amsterd. beursp0lis inbraak glas- levens- enz., bij i klasse maatschappij tegen c0n- curr. premiën vraagt premieofferte nen vereenigen met het amendement van den lieer v- Kessel op de woninghuurregeling, zoo als dat door hem in de vorige vergadering werd ingediend. Zij motiveeren hun meening in een aan de Raadsleden toegezonden schrij ven en waarin door hen o.m. wordt gezegd dat het toch niet aagaat om bij de taxatie van Je huurwaarde in de eerste plaats rekening te houden met de bouwkosten van een huis. Evenmin mag de vraag, hoe de bouw van een huis is bekostigd van geen invloed zijn op de huurwaarde. De heer van Kessel licht zijn amende ment nog eens uitvoerig toe, wat tot gevolg heeft dat het door den Raad wordt aangenomen. m. B. en W. deelen den Raad mede, dat de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal-Noord" weliswaar grond heeft aangevraagd ten noor den' van de Rollandlaan om daarop woningen te stichten, doCh dat niet een lijst -van gega digden, zooals gevraagd was, is ingezonden, doch wél een lijst van leden, waarvan de meesten niet in aanmerking komen. (Toezending van een lijst van gegadigden is toegezegd, echter is deze lijst nog niet bij het Gemeente bestuur ingekomen, zooidat het onderzoek nog niet is afgeloopen); dat de Bloemendaalsclie Vereeniging voor Volkstuinen, die tot dusver re den grond in huur had, thans wederom dien grond wénscht in te hure; dat aangezien thans reeds met 'het oog op het seizoen een beslissing omtrent dien tuingrond moet wor den genomen het Burgemeester en Wet houders wenschelijk voorkomt om dien grond niet braak te laten liggen, daar dan gevaar voor het welig opschieten van onkruid ie duchten is, wat den grond, althans tuingrond zeer sterk in waarde zou doen dalen; dat om bovengnoemde redenen Burgemeester en Wet houders voorstellen gemeld terrein aan de Vereeniging voor Volkstuinen wederom voor één jaar te verhuren voor de som van f 350. welk bedrag ook ten vorige jare betaald is. De heer S c h u 1 z zou het voorstel niet willen steunen, daar dan toch uitgesloten wordt dat aan „Bloeniendaal Noord" grond wordt toe gestaan. De heer van Kessel vraagt of niet beiden kunnen worden geholpen. Besloten wordt aan de Vereen, voor Volks tuinen den grond te verhuren en nog in het midden te laten waar of de woningen van „Bloemendaal Noord" gebouwd zullen wor den. n. Accountantsrapporten inzake de boeken der Woningbouwvereeniging. In orde bevonden. PUNT 2. Ontheffing bepalingen der Bouw- v erordening. B. en W. geven den Raad in overweging ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening te verleenen voor bouw van een kantoor aan den Zandvoorterw'eg aan van Empelen en van Dijk. B. en W. stellen den Raad voor aan C. A. Timmer ontheffing van artikel 7 der Bouwver ordening te verleenen voor bouw eener ga rage aan de Vondellaan. B. en W. stellen den Raad voor aan de N.V. Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij voor Onroerende Goederen ontheffing van artikel 7 ■der Bouwverordening te verleenen voor bouw van een kantoorgebouw in het park achter „S'parrenheuvel". B. en W. stellen den Raad voor ontheffing te verleenen van art. 7 der Bouwverordening aan Mevr. de Wed. Povel, tot verbouw van perceel Militairenweg 9a. B. en W. stellen den Raad voor ontheffing te verleenen van art. 7 der Bouwverordening aan G. Kemper, voor bouw eener garage aan de Julianalaan, mits hij zorg drage dat de af stand van de garage tot den weg minstens vier meter bedrage. PUNT 3. Vaststelling verordening tot aan wijzing der stemlokalen voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer, Provinciale Sta ten en van den Gemeenteraad. Wordt ongewijzigd vastgesteld. PUNT 4. Benoeming leden en plaatsver vangende leden Stembureaux. De leden en plaatsvervangende leden wor den gekozen zooals deze door het Dag. Be stuur waren voorgesteld, behoudens dat in- plaats van den heer L. G. Prins, welke had bedankt werd voorgesteld de heer Jhr. .1. v. Re.igersberg-Versluys. PUNT 5. Verkoop van grond langs de Ram penlaan aan Gebrs. Herkes. B. en W. stellen voor het volgende besluit te nemen: Behoudens' goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland, Burgemeester en Wethouders te machtigen om aan Gebrs. L. en G. Herkes voornoemd te verkoopen het op bijgaande situatie met gele kleur aangeduide perceel grond ter grootte van ongeveer 2100 M2. voor den prijs van f 5.50 per M2. Wordt aldus besloten. PUNT 6. Verkoop van grond langs Rol landslaan en Rollandspad aan T. de Hoop. B. en W. stellen den Raad voor den grond aan de Rollandslaan naast liet perceel van G. J. van Abs aan T. de Hoop voor f3.50 per M2. te verkoopen, onder de verplichting voor de Hoop om de f 88.20, die de 'huurder L. Bij- v et als schadevergoeding eischt, te betalen. Wordt aldus besloten. PUNT 7. Aankoop van grond aan de Bloe- mendaalscheweg van de fa. F. Wisbrun en Liifmann. B. en W. stellen voor het volgende besluit te nemen: behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten dezer Provincie genoemde strook grond voor vermeld doel voor den prijs van één gulden van de fa. F. Wisbrun en Lit'fmann aan te koopen. Wordt aldus besloten. PUNT 8. Vergunning aan Jhr. Mr. P. Te- ding van Berkhout tot aanleg van een weg op „Boekenrode". B. en W. stellen den Raad voor om aan dhr. Mr. P. Teding van Berkhout onder de door hem aangeboden voorwaarden vergunning te verleenen, tot aanleg van een weg van de oprijlaan van „Boekenrode" naar den Zand- voorterweg. Wordt goedgevonden onder beding dat de weg met klinkers wordt bestraat. PUNT 9. Betaling nota wegens Raadhuis- bouw. Op 2 Februari is een vergadering gehouden door Burgemeester en Wethoyijlers, waarbij ook aanwezig waren de beeren K. P. C. de Bazel, architect en J. C. Laan, voorzitter der Financieele Commissie, waar de door den heer de Bazel ingediende nota voor het ontwerp- raadhuisbouw is besproken geworden. Deze bespreking heeft tot gevolg gehad dat de ingediende nota met f 1900.— is verminderd, doordat de z-g.n. begrooting niet in rekening kon worden gebracht, daar dit niet was opge dragen. Het te betalen bedrag is thans terug gebracht tot f 3637.50. Besloten wordt dit bedrag aan den heer de Bazel uit te betalen. 1 PUNT 10. Verleening van voorschotten aan de bijzondere scholen. Wordt zonder hoofdelijke stemming goedge vonden. PUNT 11. Vaststelling verordeningen tot heffing en invordering van recognitiën. Ondergaat na een paar opmerkingen hezelf- de lot. PUNT 12. Vaststelling schoolgeldregeling' voor Middelbare scholen. Wordt aangehouden tot de volgende zitting. RONDVRAAG. De heer B ij v o e t richt tot het Dag. Be stuur woorden van waardeering voor de ma nier waarop de waterloozing aan den Korten Zijlweg door hen is geregeld en eveneens voor de verbetering van den Zijlweg. De heer van Kessel vraagt een beetje scherper toezicht op de voetballende jeugd. Reeds drie maal is er een bal door de glazen in zijn woning terecht gekomen. De Voorzitter beloofd toezicht. Hierna gaat de Raad over in geheime zitting. VERBETERING. In het overzicht der ten huize van den heer J. van Raalten door den' heer Grimm gehou den causerie, geplaatst in ons vorig nummer stond foutief „Ned. Arb. Kiesvereeniging". De lezers zullen begrepen hebben dat dit moest zijn „Ned. Arb. Reisvereeniging". „BLOEMENDAAL" KAMPIOEN! „Watergraafsmeer"„Bl'oemendaal" 1—1. De spanning is voorbij! Het is inderdaad ge lukt en verdient heeft Bloemendaal de kam pioenstitel gewonnen. Het seizoen 1922/23 zette al heel goed in met het winnen van den eer sten prijs in de eerste afdeeling der Edo-serie- wedstrijden. En de stille hoop werd meer ge voed, na twee vriendschappelijke ontmoetingen tegen de tweede klasser W. F. C. uit Wormer- veer, die eveneens een succes voor ons wer den. Het competitierad begon te draaien. De eer ste wedstrijd werd thuis gespeeld tegen H.S.V. een ouden tegenstander, die na harden strijd met 20 werd geslagen. Den volgenden Zon dag werd een vergeefsche reis naar E.D.W. gemaakt. Hierop stond BtoemendaalVS^V. op het programma, welke ontmoeting een groote teleurstelling werd. Het resultaat .was een 20 overwinning voor de stoere Velser- oorders. Werd hier in een aanhoudende regen gespeeld, den volgenden keer ging het beter. Prachtig najaarsweer begunstigde de match tegen Sloterdijk, die hoewel we gedecideerd sterker waren, op 't nippertje met 10 gewon nen werd. Toen kwam „Watergraafsmeer" op bezoek. Met liefst 6—0 werd van deze Amsterdammers gewonnen. Niet veel beter verging het T.O.G. dat zicli met 40 geklopt zag en heel tevreden met dezen uitslag mocht zijn. Met angst en beven trokken we naar Be verwijk, om „de Kennemers" dat op eigen ter rein nog niet geslagen was, te bekampen. Ook deze tegenstander werd met een stevige 41 overwinning aan de zegekar gebonden. EJ3.W. het vierde Amsterdamsche elftal kwam, zag, en werd met 50 ingemaakt. Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder ais taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Vol moed werd aan de tweede helft be gonnen. Doch de eerste resultaten waren niet schitterend. Tegen H.S.V. uit, en Sloterdijk thuis, werd, ihoewcl beide malen onverdiend, gelijk gespeeld, zoodat ons dit twee kostbare puntjes kostte. Dan de revanche wedstrijd tegen V-S.V. in Velseroord, de wedstrijd, die grootendeels de beslissing zou brengen. Na een uiterst feilen kamp bleven de puntjes aan ons, zij het slechts door den „odd-goal". Na een lange rustperiode trokken we naar T.O.G., wederom een magere 21 overwinning, gevolgd door een dito op de Kennemers in Bloemendaal. Daarna groot modderballet tegen E.D.W. Korfbaluitslag 53 in ons voordeel. Intusschen blijft V.S.V. op den voet volgen, en wacht op een misstap, doch maakt die zelf, door tegen de taaie Sloterdijkers gelijk te spe len. En Zondag dan eindelijk de beslissing. De groote concurrenten vlak bij elkaar. No. 1 tegen Watergraafsmeer en no. 2 -tegen E.D.W. Tallooze groote en nog meer kleine zenuwtjes langs en binnen de lijnen. Belde gegadigden spelen haar slechtsten wedstrijd: gevolg: twee gelijke spelen, welke evengoed twee neder lagen konden zijn. Intusschen wij zijn er, met nog wel twee punten voorsprong, en dat is het voornaamste! Hulde aan ons kranig eerste elftal, dat ons a.s. 20-jarig jubileumfeest door het kampioenschap meer luister bij zal zetten! Volledigheidshalve zij vermeld, 'dat van de 34 doelpunten, dit seizoen voor de competitie gemaakt, er 16 staan op naam van onzen emi- nenten middenvoor Sunter, 6 op dien van Pauw, 4 voor Parson, 3 voor C'. Strik, 2 Kopjes Nie mann, 2 H. Beijk en 1 M. Jansen. Voor de competitie is „Bloemendaal" dus uitgespeeld. Maar intusschen wordt voor de liefhebbers een fijn menu klaar gemaakt. Benige supporters hebben ons n.l. een zilveren beker geschonken, die tegen 2e klassers verspeeld zal worden in z.g. nederlaagwedstrijden, dwz. de vereeniging die „Bloemendaal" den groot ten nederlaag toebrengt wint den beker. Wordt echter niet verloren, dan wordt „Bloemendaal" eigenares. Uitgenoodigd zijn': W- F. C., Alc. Victrix, Edo, Schoten en Z. V. V„ terwijl bij eventueel bedanken D. E. C., A. S. C. en A. F. C. op het programma staan. W. F. C., E. D. O. en Schoten hebben reeds toezeggingen gedaan. De lagere elftallen raken langzamerhand uit gespeeld. De reserves ontvangen Zondagoch tend (ijs en weder dienende) D. O. A. Waar reeds aan de Leidsche Vaart gewonnen werd, verwachten we weder een Bloemendaal zege. Het derde elftal, dat de laatste weken aan 't sukkelen gegaan is, trekt naar E. D. O. VI, en dient door overwinning haar geschokte repu tatie te herstellen. Bloemendaal 1 en IV hebben rust. Van verschillende zijden bereikten ons deze week klachten over de .bediening, van de te- lephoon op het Postkantoor alhier. R-K. Kiesvereen. „Recht en Plicht" te Bloe mendaal. Op de gehouden algemeene vergade- rigen te Vogelenzang en Overveen voor de vaststelling van de plaatsen op de groslijst voor de candidaten der Provinciale Staten, verkre gen de heeren Mr. .1. B. Bomans 46 punten, Th. G. C. Hooy 164 punten, Th. S. J. Janzen Hz. 166 punten, J. G. van Kessel 227 punten, M. L. A. Klein 148 punten, A. J. Loerakker 173 punten en E. van Nederhasselt 239 punten. Donderdagmiddag vergaderen in St. Bavo te Haarlem de verschillende besturen en worden de plaatsen definitief vastgesteld. Woensdag ontstond een begin van schoor steenbrand bij de familie S. aan den Parkweg alhier. Met behulp der politie was men den brand spoedig, meester. Roetaandoening was Je vermoedelijke oorzaak. Oneerlijke dienstbode. De familie L. aan de Julianalaan vermiste sinds eenigen tijd ver schillende goederen. De politie werd hiermede in kennis gesteld. De verdenking viel al spoe dig op hunne Duitsche dienstbode, die na een scherp verhoor bekende den diefstal te heb ben gepleegd. Zij werd voor den Officier van Justitie gebracht en in arrest gesteld. Personalia. De heer L. C. Theunis, leer- aar in de Fransche taal en letteren met acte B aan het R.K. Lyceum te Overveen, slaagde te Groningen voor het doctoraal examen in de Romaansche letteren. Het geregeld gebruik van VICTORIA-WATER (Oberlahnstein) heeft een buitengewoon gunstigen invloed op onze zenuwen en inwendige organen, en daar door op onze gezondheid en humeur. Het is zacht-prikkelend, opwekkend en zeer aange naam als dagelijksche drank. Voor huishoude- lijkgebruik bijzonder aanbevolen in heele Li- tersschroefflesschen. <JR. HOL VERFT HEERE MET VAN Voor de deelneming, overlijden vi Echtgenoot, Zwager en J. f betuigen wij dank. U Wed. M. Overveen, 1( Therefore LESSONS h good family veen, Bloemt Conversati Grammar etc I. T. Mad. O. A., Bilde Amsterdam. TE een OOST] 4X5 M„ m dito kleiner vieugel R. Li Br. No. 93^ Ter inleidir ciosa het Zij Cervantes he vensbeschrijv Wij nemen i ..Kleine Boel Amsterdam i: „Miguel de doopt 9 Oct< in de kerk v; Grid, 23 April dien tijd wor< vermeld, die zijn van dien uit een verat wordt veroné ter te zijn gt eengeschakeld gelijkseh broc brood in d 'iem al zijn [staatsambtena j De luiste militairen diei men, dat hij [Italië was en 1570 de slag

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2