Tennisba Emser-Water Jaya Gard Ceylon J\ Te Koop te Bloemendaal HOTEL CAFÉ RESTAURANT MAISON HETTY, Gr. Houtstr. 126, Telef. 1760, Dames- en Heeren Modeartikelen. ADVERTENTIE! LOTTGERIP net Dag of C en Nachtme Te Huur Burger Woot Goeden Vrij VEILINt Heerenhuizei Bouwterre Dinsdagen 10 April 1923 „BRON 111. •-*! een allergunstigst gelegen VILLA (vrijstaand) bevattende beneden 3 kamers, vestibule, keuken en bij-keuken; le Etage 3 kamers; 2e Etage 2 kamers, meidenkamer, badkamer, zolder en kleine vliering. Voorzien van gas en electrisch licht. Het perceel ligt geheel op het zuiden. Oppervlakte 1000 M2. Koopprijs f 37000. Alles in keurigen staat van onderhoud. Desver- kiezend tegen 1 Mei te aanvaarden. Een RUIME VILLA voorzien van gas en water en electrisch licht; bevattende beneden groote vestibule, kamer, kamer en suite, serre, en keuken. Boven; vier kamers, zolder, bad en dienstbodekamer. Alles in keurigen staat van onderhoud. Koopprijs f 22000.Ligging in de onmiddelijke nabijheid van het station. Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen bij Woningbureau en Algemeen Assurantie kantoor Nieuwenhuis Zn., Bloemendaalsche- weg 48 Bloemendaal. Emtny van Eden en zuster Seus. Aan het slot gaf mej. v. Eden op verzoek nog een ian- tasie van het bekende ,,Uren, dagen, maanden, jaren". De algemeene opinie was, dat het een zeer geslaagde en gezellige avond was ge weest. De heer J. G. van Kessel bedankt als Raadslid. Wij lezen in de Nieuwe Haarl. Courant: Ons bericht dat de heer J. Q. van Kessel aan de R.K. Kiesvereeniging berichtte voor een raadscandidatuur niet meer in aanmerking te willen komen, heeft groote verrassing, om niet te zeggen, verbazing gewekt. Wat is daarvan wel de reden? vraagt men zich in Bloemendaal af. Men wist niet beter of de heer J. Q. van Kessel nam met ambitie zijn raadslidmaatschap waar en dat hij er genoeg van had, was nooit bemerkt. We hebben den heer van Kessel naar de reden van zijn ontslagneming gevraagd en hij vertelde ons het navolgende, dat wij weerge ven, zooals wij het uit zijn mond opvingen. De heer J. G. van Kessel begon met toe ie geven dat zijn besluit om zich niet meer voor een rJadscandidatuur beschikbaar te stellen, velen zal hebben verrast, maar die velen en ook gij niet aldus de heer v. Kessel kunt achter de schermen kijken. ■Reeds drie maanden geleden heb ik den heer Van Nederhasselt, voorzitter der R. K Kiesvereeniging verzocht aan de vergadering der R. K. Kiesvereeniging mede te deelen, dat ik mij voor een hernieuwd mandaat niet meer beschikbaar stel. En ook hij keek daar vreemd van op. Maar het gaat zoo niet langer, aldus de heer v. Kessel. Er is geen eenheid in de R. K. raadsfrac tie. Er wordt nooit geconfereerd of voeling gehouden met elkaar en de denkbeelden die sommige R. K. raadsleden soms over zaken, diie den Roomsch-Katholieken heilig zijn en belang moeten inboezemen, er op nahouden, staat mij niet aan. Er zijn vele zaken, en nu bedoel ik spe ciaal die aangelegenheden, waarin Katholie ken één lijn dienen te trekken, waarin de eenheid der Katholieke leden van den Raad, geheel zoek is. Dikwijls gaat in die gevallen het eene Ka tholieke raadslid dien kant, het andere den anderen kant uit. En diet gebeurde dat ik vocht voor een zaak, waarvan ik weet dat zij ieder katholiek lief moet zijn, en dat col lega's R. K. raadsleden niet alleen tegenstem den, maar zelfs mij tegenspraken. Dat is hun recht weliswaar, maar daaruit blijkt hoe wei nig eenheid er in de Bloemendaalsche raads fractie der Katholieken is te vinden. In mijn schrijven aan de R. K. Kiesvereeniging heb ik daarvan verschillende voorbeelden ge noemd, zooals den kindertoeslag. Ik heb daavoor altijd alleen moeten pleiten. De in terpellatie over de toestanden aan het Noord zeestrand. In dezen hebben Katholieke raads leden niet alleen tegengestemd, maar mij zelfs de juistheid van mijn opvattingen, die toch eens goeden Katholiek waren, betwist. Dan het punt der benoemingen. Dat is in den Bloemendaalschen dienst eenvoudig allertreu rigst. Op de gemeente-secretarie is slechts een jong klerkje Katholiek; bij het Bouw- en Wo ningtoezicht is er geen enkele Katholiek in dienst; van de 30 man politie zijn er drie Ka tholiek; bij den dienst der plantsoenen, twee; alleen onder de gemeente-werklieden en de straatreinigers is het aantal Katholieken ver houdingsgewijs, vrijwel vertegenwoordigd. Er is nooit iets aan gedaan, alhoewel ik er bij de behandeling van drie begrootingen over heb gesproken. De S. D. A. P. ging bij die ge legenheid zeer tegen mij tekeer, maar geen R.K. PENSION ZEER VOOROEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S, DINERS, SUPPERS A.S.0. Onze Voorjaarscollectie in Heeren Mode-artikelen is thans compleet. In overhemden en dassen, ondergoed en sokken brengen wij een uitgebreide sorteering voor iedere beurs. AMERIKAANSCH ONDERGOED „VARSITY". raadslid of wethouder is mij in die debatten bijgevallen. Ik denk nog aan de kwestie „Her wonnen Levenskracht". Jarenlang, voordat ik in den Raad kwam, had deze vereeniging ver gunning gevraagd voor het houden van een bloemendag. Nimmer was dat toegestaan. Toen ik lid was van den Raad, heb ik het eerste jaar gepleit om den bloemendag toe te staan. De S. D. A. P. steunde mij daarbij: geen R.-K. raadslid. De katholieke wethouder, wien ik er over sprak, zeide, dat het wellicht beter was een subsidie aan „Herwonnen Levens kracht" te geven. Ik nam daar voorloopig ge noegen mede. De begrooting kwam, maar er stond geen subsidie voor „Hl. ül<' op. Bet bleek, dat B. en W. er tegen waren. Ook de katholieke wethouder. Ik was de eenige R.-K. die subsidieering van ,,H. L." verdedigde; an dere R.-K. spraken mij zelfs tegen en stemden tegen. Waar je aldus altijd alleen staat, is het niet prettig werken. Wij wenschten een straat te noemen naar onzen grooten stichter van den Ned. R. K. Volksbond: Passtoors. B. en W. wimpelden het af. Ik pleitte er voor; geen R. K. raadslid viel mij bij. Maar wel werd onlangs voorge steld een straat te noemen naar een nog le vend ingezetene, die het gelukkig zelf afwim pelde. Maar wat Donderdag gebeurd is met het adres van „Voor Eer en Deugd", doet de deur dicht. In dat adres werden vier dingen verzocht. B. en W. brachten paedavies uit op dat adres en zeiden daarin, dat aan twee wenschen door liet gemeentebestuur bereids was tege moet gekomen, voor zooveel politiepersoneel beschikbaar was. Nota bene „voor zooveel po- litie-personeel aanwezig is", een argument te dwaas om los te loopen en dat dan ook nog nooit is gebruikt. Ik heb dan ook betoogd dat dit praeadvies maar een kapstok was. Er werd in dat praeadvies gezegd, dat aan den wensch in het adres uitgedrukt, voldaan was, terwijl men in het adres uitgedrukt, voldaan was, terwijl men wist dat aan ons strand Gemengde ba den bestaan. De heele Raad stond op zijn achterste bee- nen over mijn aanval. (De lieer Bijvoet was niet aanwezig). Ik vond geen steun. Waar het zoo knijpt, is het niet prettig rads lid te zijn. Het is moeilijk, alles te releveeren, maar ik dank er voor zoo raadslid te zijn. Je maakt werk van de te behandelen onderwerpen en krijgt nooit steun. Soms krijg ik steun van de S. D. A. P., waar anderen mij dien moesten geven. In de vijf jaar, dat ik lid van den Raad ben, hebben wij éénmaal vergaderd. Ik heb daarom besloten, een nieuwe raads candidatuur van de R.K. Kiesvereeniging niet meer te aanvaarden. technische zijde van het vraagstuk, met name met de bestudeering van de exploitatiemoge lijkheden, terwijl een andere sub-commissie den financieelen kant bestudeert en een derde de behandeling van het contract als zoodanig ter hand heeft genomen. Reeds in ons vorig nummer maakten wij met eenige regels gewag van de tentoonstelling, 'te organiseeren door den heer J. Teders, in hotel Vreeburg alhier. Een onderhoud dat wij met genoemden heer Teders mochten hebben stelt ons in staat thans nog het volgende om trent inrichting en doei van deze tentoonstel ling te vertellen. Voor den heer Teders is het huiselijk geluk het hoogste ideaal en daarom kwam het bij hem het plan op, middelen te beramen om dit geluk te bevorderen. Zijn artistieke aanleg en groote deskundigheid benevens zijn groote bei de jegens de gemeenschap stelden hem in staat Jie middelen te vinden. Voor hem stond vast dat een gezellige en warme inrichting van het huishouden het hui selijk geluk ten goede komt. Velen, namelijk de economisch zwakkeren zijn echter niet al tijd in staat zich een gezellig interieur te ver schaffen. De heer Teders zal ons nu de meest economische inrichting en toepassing van het huishouden toonen. Naast de inrichting van de woning, die wij daar te zien zullen krijgen, worden er ook kook-demonstraties gehouden, zoowel met elec- triciteit als gas. De welwillende medewerking - van het P.E.N. alhier is toegezegd, benevens die van het Gasbedrijf. Eenige Bloemendaal sche firma's op Electro-technisch gebied zul len gelegenheid hebben hunne artikelen ie exposeeren. We roepen den heer Teders een hartelijk welkom toe en hopen dat een druk bezoek aan zijn tentoonstelling de belooning zal zijn voor zijn streven. Voor bijzonderheden zie men de uitvoerige annonce in dit blad. DE GRONDEN LANGS DEN ZEEWEG. Naar wij vernemen heeft de Commissie uit de ingezetenen inzake den aankoop van de ■gronden langs den Zeeweg door de gemeente in de laatste weken ijverig haar bemoeiingen voortgezet. De Commissie heeft eerst contact gezocht met de beide belanghebbende partijen, eenerzijds ten einde deze rechtstreeks en open hartig over haar bedoeling en ervaringen in te lichten, anderzijds om de zekerheid te erlan gen, dat zij met volkomen juiste en vaststaande gegevens zou kunnen werken. Bovendien mocht de Commissie de mogelijkheid niet uit gesloten achten, dat zij of door partijen van de wenschelijkheid van bedoelden aankoop zou worden overtuigd of tot een schikking zou kunnen bijdragen, waarbij de belangen der ge meente beter zouden zijn gediend. Nadat de Commissie eerst een bespreking had met Bur gemeester en Wethouders, heeft zij daarna een vergadering verkregen met de Commissie van bijstand uit den Gemeenteraad, die den aan koop heeft voorberied, de z.g. Grondcommissie. AI deze besprekingen hebben de Commissie slechts versterkt in haar opvattingen: 1. dat het besluit tot den aankoop op zeer lichtvaar dige wijze is genomen en doorgedreven, en 2. dat het slechts op een grooten schadepost voor de gemeente zou kunnen uitloopen. Of het gemeentebestuur in zijn meerderheid nog zoo voor den aankoop is, als ten tijde toen het besluit genomen werd. meent de Commissie te mogen betwijfelen. Een schikking schijnt ech ter op korten termijn niet waarschijnlijk. Wel is ds gezindheid hiertoe wellicht aanwezig, maar de Commissie heeft den indruk gekre gen, dat van de zijde der verkoopers van de gronden de noodige medewerking daartoe op formeele overwegingen zou kunnen afstuiten of althans de zaak op de lange baan zou kun nen schuiven. De Commissie heeft daarom be sloten, in afwachting van liet resultaat van haar bemoeiingen bij partijen, thans zionder verder verwijl haar standpunt bij Ged. Staten te gaan bepleiten. Binnenkort hoopt de Commissie hieromtrent nadere mededeelingen te kunnen doen. Het moet in de bedoeling liggen, een request aan Ced. Staten op te stellen en de medewerking van de burgerij hiervoor in te roepen. De gege vens voor dit request worden met groote zorg verzameld. Zoo is o.a. een sub.-comtnissie van deskundigen belast met de behandeling van de Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. De Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling BloemendaalVelsen, zal op Dinsdag 27 Maart 1923, 's avonds 8 uur in „Rusthoek" alhier, een ledenvergadering hou den. De agenda luidt: 1. Vermenigvulding van van planten" (met lichtbeelden) door Dr. Post humus M'eijjes. 2. „Wat een liefhebber weten moet van de behandeling van rozen" door J. Ende. 3. Notulen en ingekomen stukken. 4. Re sultaat van het rondzenden der circulaire in zake Jubileumfonds. 5. Sapstijging der planten. De groei van planten in electrisch licht; korte mededeeling door den secretaris. 6. Vragenbus. 7. Rondvraag. Na punt 2 eenige minuten pauze. OVERVEEN. De R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" alhier zal op Maandag 26 Maart in het R.K. Jongensschool-gymnastieklokaal te Overveen en op Dinsdag 27 Maart te Vogelenzang in het R. K. Vereenigingsgebouw des avonds 7.30 uur een ledenvergadering houden. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. In gekomen stukken. 4. Vaststelling van de gros lijst der candidaten voor den gemeenteraad. Donderdag 22 Maart 1.1. heeit het Bloemen- daal'sch Gemengd Koor, directeur L. Pielage, een concert gegeven in de benedenzaal van Hotel Vreeburg alhier, met welwillende mede werking .van Mevr. Baronesse van Tuyl van Serooskerken geb. Boreel van Hogelanden, Mevr. Koolboven-Eyre Aslie en Mej. Ré Levie. Er was van de zijde van het publiek groote belangstelling, zoodat de zaal om acht uur, het aanvangsuur, geheel gevuld was. Het koor opende het concert met een oud Vlaamsch Volkslied van Alph. Diepetibrock, getiteld „Den Uil". Oe weifeling bij de eerste coupletten maakte later plaats voor meerder zelfbewustzijn, doch ook toen was het geheel niet van smetten vrij. De bezetting van liet koor is tamelijk sterk en het geluid vol doende. Toch blijft oefenen 't wachtwoord. Van de drie nummers door het koor gezongen werd 't Liedje van den Bergenaar van René de Clercq, muziek van M. van 'Reenen Völten, verreweg 't best vertolkt. Gezien de geest drift van het koor en zijn deskundige leiding door den lieer Pielage, kunnen we de toekomst van Bioemendaalsch Gemengd Koor met ge rustheid tegemoet zien. Als, eerste soliste, aan wie voor een groot deel liet welslagen van den avond te danken was, trad op mevr. Koolhoven. Reeds eerder hadden wij gelegenheid iets van het talent van deze kunstenares te zeggen. Wat we nu kun nen zeggen, is dat mevr. Koolhoven steeds nieuw voor ons blijft. Steeds weer opnieuw ,gaat er een machtige bekoring van haar ta fent uit. Zoowel haar voordracht als muzikale opvatting en stemgeluid zijn subliem. Daverend applaus bewees de groote ingenomenheid van het publiek. Bijzondere vermelding verdienen o.i. „Geloof" van A. Pierson, muziek van L. A. van Tetterode, Good by van Paolo Tosti en voor 't Kantkussen van René de Clercq, muziek van E. Hullebroek. Good bye werd begeleid door viool en piano en werd door de soliste op verzoek van 't publiek nog eens herhaald. Het was als of het zingen in haar moedertaal mevr. Koolhoven tot meerderkun- nen in staat stelde. Als tweede soliste noemen we Baronesse van Tuyll van Serooskerken geb. Boreel van Hoge landen, die enkele vioolsolo's gaf en mevr. Koolhoven in eenige nummers begeleidde. Het rustige spel van deze soliste dwong ieders be wondering af. Zij vertolkte haar nummers, waarvan wij speciaal de Sonate, Tartini, en een Spaansche dans noemen, die hooge technische eischen stelden, op waardige wijze. Ook zij had een warm applaus in ontvangst te nemen. De begeleiding was in handen van mej. Ré Levie, die zich op schitterende wijze van haar taak heeft gekweten, waarvoor wij haar gaarne een woord van lof brengen. Alle Solisten werden met een bloemenhulde vereerd. De accoustiek van de zaal was goed. Zeer zeker kan Bioemendaalsch Gemengd Koor rrtet voldoening op dezen avond terug zien. Zwemfeest H.V.G.B. in Stoop's BadDinsdag avond heeft het 27ste zwemfeest plaats ge had van H. V. G. B. met medewerking van de Haarlemsche Dames Zwem- en Poloclub „Zlg- nea", de A. Z. uit Amsterdam, de H. P. C. uit Heemstede, de G. Z. V. „de Otter" uit Hilver sum en de Waterratten" uit Haarlem. De bad- en zweminrichting was op aardige wijze met vlaggen versierd. Door een andere plaatsing van het strijkje, kwam de muziek beter tot zijn recht. Er was groote belangstelling en vele auto riteiten werden onder de 'aanwezigen opge merkt. De heer Joh. M. Schmidt, voorzitter van H. V. G. B. opende het feest met een korte toespraak. De verschillende nummers van het uitgebreid programma werden allen vlot uitge voerd. De aanwezigen toonden door gedurig en lang applaus hun ingenomenheid. Wegens vertrek van den ,heer Boon, den wakkeren doelverdediger van H. V. G. B. werd genoemde heer door Dr. Merens met een krans gehuldigd. De clou van den avond was het figuur zwem men door dames, samengesteld door den heer Joh. Schmidt, die hiermede groot succes heeit gehad. De deelneemsters ontvingen uit handen van den heer Schmidt een fraaie foto en een Paaschei. Het optreden van het wereldberoem de gezelschap Mrs. Bromkalinsky and his Jo'ly Darkies (Comic Songs and Dancing act) vlei ook zeer in de smaak bü het publiek. Dr. Merens reikte tenslotte met een aardige toespraak de prijzen uit. Eerst over twaalven keerden de aanwezigen voldaan huiswaarts. Met voldoening kan H. V. G. B. op dezen avond, die een schitterende propaganda voor de zwemsport is geweest, terugzien. KUNST. Een Beurs in het R. A. I. gebouw. De groote tentoonstellingshal aan het einde van de Fer dinand Bolstraat, bekend door de goed geslaag de automobiel tentoonstellingen, die er wer den gehouden, wordt thans in gereedheid ge bracht voor de Beurs, welke de directie van het weekblad „De Dameskroniek" in de eerste plaats voor hare lezeressen, maar daarnaast ook voor het groote publiek organiseert. Van 6 tot 15 April zullen in het R. A. I. ge bouw tentoongesteld worden, al die artikelen waarbij de huismoeder hetzij rechtstreeks het zij zijdelings belang heeft. Dank zij de medewerking van een groot aan tal vooraanstaande fabrikanten en firma's is het succes dezer show reeds bij voorbaat ver zekerd. Het ligt in de bedoeling van degenen die de Beurs organiseeren, den bezoekers en bezoek sters telkens nieuwe verrassingen te bieden. Reeds werden o.a. prachtige prijzen beschik baar gesteld. Het bekende Balalaïka-orkest komt de show opluisteren. Musikallsche Kammersplele. Het Concertbureau A. Vernout deelt ons mede dat het ensemble der Musikallsche Kammer- spiele voor hun vertrek nog één afscheids-voor- steiling te Haarlem zullen geven en wel Maan dagavond a.s. in den Stadsschouwburg, Wil- sonsplein. Op verzoek zullen worden opgevoerd de één acters „Johann, der muntre Seifensie- der", „Das Engagement", en ,,Ein Roman in der Waschkiiche", waarmede dit ensemble zoo'n enorm succes behaalde. Toegangsbewijzen zijn vanaf heden verkrijg baar bij genoemd concertbureau Vernout. sinds een lange rij van jaren het onovertrof fen geneesmiddel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per heele kruik f 0.75. GR. HOUTSTRAA'I VERFT MANTELS HEERENCOSTUUM MET BEHOUD VAN MODEL GEVRAAGD, 1 A klein gezin een N. Stationsweg 19 E Biedt zich aé besch. HUISNAAISTER refer, disponibel, bill, co Br. No. 680 aar. Boel BLADERGROEN, Bloer 1 of 2 ONGEM. KAM stil gezin. Adres te bevr. bur. v. Met f 700. te koop g< Rest hyp. Omtrek Ov Bloemendaal. Br. No. 9413 Bur. v. bij „STOOP'S BAD" aangeboden voor Dins gen van 912'/2 uur. Br. No. 9412, Bur. v. De IMPORTEURS berichten dat zij o geen goederen zui zenden. te Overveen en He NotarisJ. H. W1LDE1 DE BLéCOURT te daal zal op telkens des avonds 81 bij inzet niet hooginf toeslag in HET AL' VERKOOPLOKAAL Nieuwe Gracht te Ha bliek verkoopen: 1. HET HEERENHUI Bloemendaalsche stra 239 te Overveen me achtertuin, groot 288 alles keurig onderhol Het huis bevat sc met ingang, keukei bergplaats en lift, meerendeels groote i badkamer, voorzien i waterleiding en elect Aanvaarding en Juni 1923. Bezichtiging des D Donderdags n.m. va 2. HETHEERENH Julianalaan 321 te met erf en tuin en sc 179 c.A., bevattend! 8 kamers, badkamer, kelder, voorzien van licht, gas en waterle Te bezichtigen el dag. Sleutel te be voornoemden notarii Aanvaarding bij c uiterlijk 1 Juni 1923. 3. EEN PERCEEL aan de Pijlslaan geme stede en aan den naast de bloemiste' heer KOK tegenove linstraat en groot te A„ te veilen in dive len BOUWTERRE1I Inlichtingen versti taris bovengenoemi kantore te Overveei daalscheweg 198. Alles is breeder omschreven.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2