BROOD-, BANKET- EN LUXE BAKKERIJ Neemt proef met ons overheerlijk G. HONING ZOON FONGERS Hoofdkantoor: Kleverparkweg 10, Haarlem 8 JÊÊZl i. Filiaal: Brouwersplein 31, h. Qasthuislaan, Haarlem Depot: Rijksstraatweg 187, SGhoten Gir. Kimrs i Li NIEUWE GEACHT 36 KLEVERLAAN' 102a PRIJZEN 1923 Plaatselijk Nieuws. Telefoon 1070 Telefoon 1070 Drogisterij W. S. MAZUREL 5 NIEUUJE'GRAGflT 44-^-HAARt'EM. Kunsthandel Smedestraat 13, Haarlem Kantoor en Magazijnen: Bestelkantoor: GRINT ongezeefd p. H.L. f0.90 een maal gezeefd f 1.10 twee f 1.40 TUINSCHELPENf0.90 GEBRANDE SCHELPEN f 2.40 KLEINE SCHELPEN f 1.75 BD f183-f 165 DZ f 148-f 130 HD 1122 - f 106 BB f 175 - f 157 H Z f 140 - f 122 AGENT VOOR BLOEMENDAAL J.G.VERBEEK Tel.22276 BLOEMENDAAL. Gezondheidscommissie te Bloemendaal c.a. Uit bet ons toegezonden jaarverslag over 1922 stippen wij het volgende aan: Algemeene beschouwingen. De opvattingen van de gemeentebesturen en die der Commissie omtrent de noodzakelijk heid van bepaalde voorzieningen en omtrent de richting, waarin de belangen der volksge zondheid te behartigen zijn, waren in den regel overeenstemmend. Aan artikel 14 der Gezondheidswet wordt door alle gemeentebesturen nog steeds niet de hand gehouden, terwijl de algemeene grief dei- Commissie nog steeds is, dat niet alle gemeen tebesturen de Commissie geregeld op de hoog te blijven houden van de besluiten, welke ge nomen zijn in zaken, waarop zij van advies heeft gediend. De door de Commissie daarop gevraagde inlichtingen werden echter ook dit jaar in den regel onverwijld welwillend verstrekt. Het komt echter nog meerdere malen voor, dat door de gemeentebesturen niet wordt nage gaan in hoeverre gevolg is gegeven door de betrokken eigenaren aan de tot hen gerichte aanschrijvingen, genoemd in artikel 17 (oud 14) der Woningwet. Het gevolg hiervan is, dat verschillende voorgeschreven verbeteringen niet of niet overeenkomstig de betreffende ar tikelen der bouwverordeningen zijn aange bracht, ofschoon de gestelde termijnen reeds zijn verstreken. De invloed der Woningwet verslapt hierdoor. De Commissie blijft dan ook bij de gemeen tebesturen aandringen op meerdere controle, betrekking, hebbende op het aanbrengen der voorgeschreven verbeteringen. Het sterftecijfer bedroeg in onze gemeente op de 11340 inwoners 175 waarvan 104 in het Prov. Ziekenhuis. Waterïoopen, slooten enz. 1. Ingekomen was bij herhaling een klacht over stank van de slooten gelegen nabij het Tuindorp aan de Rampenlaan. Bij een plaatselijk onderzoek bleek, dat de septic-tank van het Tuindorp het afvalwater in de slooten loost en dit water stank veroor zaakt. Aan het gemeentebestuur werd verzocht in een en ander verbetering te brengen. 2. Verder kwam in een klacht over stank van een sloot, gelegen nabij de woningen der woningbouwvereeniging ,,St.-Benedictus" aan de Jan Gijsenvaart. Bij een plaatselijk onderzoek bleek dat deze sloot zeer vervuild was en stank veroorzaakte. Aan het gemeentebestuur werd verzocht maatregelen te treffen dat de sloot, welke niet dient voor aan- en afvoer van water, gedempt werd. Met dit werk is aan het einde van het ver slagjaar een aanvang gemaakt. 3. Nog kwam in een klacht over stank van een sloot gelegen nabij den Korte Zijlweg. Bij een plaatselijk onderzoek bleek dat deze sloot, waarop door aanwonenden werd geloosd, zeer vervuild was en stank veroorzaakte. Aan het gemeentebestuur werd verzocht te verbieden op die sloot te loozen en de sioot goed schoon te maken. 4, Wederom kwam in een klacht over stank van de sloot gelegen aan de Noorder Stationsweg. Ook deze sloot was vervuild en veroorzaakte stank. Het gemeentebestuur, hierop opmerkzaam gemaakt, heeft de sloot doen schoonmaken. De Commissie meent echter, dat alleen door dem ping van de sloot, welke niet dient voor aan- of afvoer van water, afdoende verbetering is te verkrijgen. 5. Wpderom kwam in eene klacht over stank van de sloot, loopende langs Saxenburg in Duin en Daal. Ook deze sloot was vervuild en veroorzaakte stank. Het gemeentebestuur, hierop opmerkzaam ge maakt, heeft de sloot doen schoonmaken. Ingekomen was eene klacht over stank, ver oorzaakt door vuil, gelegen achter perceel Bloemendaalscheweg No. 29. Bij een plaatselijk onderzoek bleek dat deze klacht ongegrond was. Verder kwam in eene klacht over stank van slachtvuil van de slagerij gelegen Bloemen daalscheweg No. 61. Nog kwam in eene klacht over stank van eene vuilverzameling gelegen achter perceel Korte Kleverlaan No. 19. Nog kwam in eene klacht over stank van eene mestverzameling gelegen achter perceel Kerkplein No. 25. Inmenging der Commissie had tot gevolg dat aan de wenschen der klagers werd voldaan en de toestanden verbeterd werden. Plaatselijke verordeningen. Onze gemeente zond om advies in een bouw plan met betrekking tot 'het verleenen van ont heffing van art. 13 der bouwverordening (ver lagen van peil), waarop de Commissie niet gunstig adviseerde. Verbetering van woningen, overbevolking. 1. Eene klacht over muggen bij perceel Hooge Duin en Daalscheweg 32 te Bloemen daal. Bij een plaatselijk onderzoek bleek dat de muggen waren weggevlogen. 2. Eene klacht over het bewonen van per ceel Bloemendaalsciheweg No. 102 te Bloemen daal. Bij een plaatselijk onderzoek bleek, dat het perceel bestaat op den beganen grond uit een gelagkamer en op de verdieping uit een on- beschoten zolder, met enkele afscheidingen van papier. Aangezien elke behoorlijke gelegenheid tot bewoning ontbreekt, werd aan Burgemeester en Wethouders verzocht deze woning voor onbewoonbaarverklaring aan den Raad voor te dragen. Deze zaak is nog ter afdoening in handen van Burgemeester en Wethouders. In twee gevallen, samen betreffende 6 per- ceelen en gelegen aan de Dompvloedslaan Nos. 11 en 13 en Vogelenzangscheweg Nos. 61, 63, 65 en 67 werd aan Burgemeester en Wethou ders verzocht om de eigenaren aan te schrijven bepaalde verbeteringen aan te brengen. Aan 2 perceelen werden de voorgeschreven venbeteringen aangebracht, n.l. aan de percee len Dompvloedslaan Nos. 11 en 13. Aan de perceelen Rollandspad Nos. 47 en 49 (nieuwe nummers 5153), omtrent welke de Commissie in 1921 adviseerde, zijn de voorge schreven verbeteringen aangebracht. Aan de perceelen Rollandspad Nos. 45 en 51 (nieuwe nummers 49 en 55) omtrent welke de Commissie eveneens in 1921 adviseerde, zijn de voorgeschreven verbeteringen nog niet aan gebracht. Perceel Rollandspad No. 45 was aan het einde van het verslagjaar onbewoond. Onbewoonbaarverklaring enz. De perceelen Rollandspad No. 4 en Marcelis- vaartpad Nos. 3 en 19 te Overveen gemeente Bloemendaal. Door den Raad der gemeente Bloemendaal in 1917 onbewoonbaar verklaard, waren op 1 Januari 1923 nog niet ontruimd. Uitbreiding van bebouwde kommen. 1. Onze gemeente zond om advies in een plan tot wijziging van het uitbreidingsplan voor gronden gelegen ten noorden en ten zuiden van den Zijlweg, waarop de Commissie gun stig adviseerde. 2. Verder kwam in een ontwerp-raadsbe- sluit tot wijziging bouw- en wegenplan der maatschappij „Oosterduin", waarop de Com missie gunstig adviseerde. Levens- en genotmiddelen, gebruiksartikelen. Onze gemeente zond om advies in een ont- werp-verordening op de keuring van vee en vleesch, waarop de Commissie gunstig advi seerde. OVERVEEN. Het R. K- Lyceum. Donderdag 12 April zal het R. K. Lyceum aan den Zijlweg alhier offi cieel worden geopend Om half 10 zal door den .Bisschop van Haar lem een H. Mis worden opgedragen in de Pa rochiekerk te Overveen. Om 11 uur volgt daarna de inwijding van liet Lyceum door den Bisschop, vervolgens iieeft de officieele opening plaats in de zaal voor lichamelijke oefeningen. Des avonds houdt Felix Rutten een littaire voordracht met lichtbeelden. Opgepast! Dezer dagen zat een dame met haar zoontje in de duinen !bij de Waterleiding, dicht bij den Zeeweg, toen plotseling een man te voorschijn kwam, die zich zeer onbehoor lijk en op niet nader te omschrijven wijze tegenover die dame aanstelde. Doordat de dame tegen haar zoontje riep: „Daar zit opa, roep hem eens gauiw!" nam het individu schielijk de vlucht. De ouders, die hun kinderen dikwijls daar ter plaatse laten spelen zijn dus nogmaals ge waarschuwd. HAARLEM. Haarlemsche Handelsschool Vereeniging. De Haarlemsche Handelsschool Vereeniging, opgericht 1 September 1911, heeft Zaterdag 1.1. een welgeslaagd feest gegeven, 's Middags voerden een negental leerlingen in den Schouw burg J'answeg, onder leiding van den beer Paul Huf het door Gharivarius vrij bewerkte kluchtspel van Oscar Wilde „De Ernst van Ernst" op. De omstandigheid, dat dit stuk op de Hooge Burger Scholen en de Gymnasia wordt behandeld, heeft den heer Huf er toe gebracht, dit eigenlijk niet voor kinderen be stemde stuk voor het voetlicht te doen bren gen. De vrees, dat men bij de keuze van deze klucht de jeugd voor te rijp heeft gehouden, is goeddeels ongegrond gebleken: zoowel de draagkracht der jonge spelers als die van het jonge gehoor scheen tegen deze „triviale come- die" bestand. De opvoering zelf was alleraardigst; som migen van de jeugdige executanten behoefden voor beroepstooneelisten slechts weinig onder te doen. Uiteraard onthouden wij ons van ver gelijkingen tusschen de spelers onderling, wier bedoeling juist in het collegiale optreden heeft gelegen. Zij kunnen tevreden zijn over den middag; zelfs de enkele tech nische ongelukjes, waaraan dilettanten bloot staan, verhoogden de bekoring. Zoo bewon derden wij de kalmte en zekerheid, waarmee men het hachelijk oogenbiik doorstond, toen bij een teedere aanraking de manchetknoop van Algernon dn .het haar van C|ecily verward raakte en hiermede het aantal verwikkelingen verrijkend buiten het program om, maar niet weer los wou komen. De verschillende rollen waren in de volgende handen. Lex Althoff speelde voor Jack; Joh. R. Doodeheefver voor diens lichtzinnigen vriend Algernon. De eerwaarde domi nee Chasuble werd voorgesteld door Ernst Arp, den eenigen werkelïjken „Ernst" in het stuk. Theo Timmer en Kiek Oerlemans waren de bedienden Merriman en Lane. Van de jongedames had mej. Erna Miecke de rol van de vreeselijke deftige Lady op zich ge nomen; mej. Leida Minnigh was haar bekoor lijke dochter Gwendolen. Aan mejuffr. Tine Schoonheijt was de uitbeelding van Jack's ondeugend pupilletje Cecily toevertrouwd en mej. Sijda Blankevoort trad op in de, behalve dan voor haar geliefde dominee, weinig aan trekkelijke gedaante van miss Prism. iDe toejuichingen, waarin, ook de heer Huf werd betrokken, waren welverdiend. De jon gedames kregen aronskelken en rozen. Een keurig strijkje, onder leiding van J'. J. de la Court en C. F. van Swaaningen, hield tijdens de pauzes de stemming er in. Des avonds kwamen de Handelsscholieren ten tweeden male bijeen, nu in de Vereeniging, waar ze tot diep in den nacht zich aan den dans konden vergasten. C. S C H O T EN De candidaten der S. D. A. P. Het gehou den referendum heeft de door de ledenverga dering op de groslijst geplaatste candidaten der S. D. A. P. voor de gemeenteraadsver kiezing bekrachtigd. Alle candidaten hebben op de officieele lijst de zelfde plaats verkregen welke hun op de groslijst was toegedacht en die wij dezer dagen in ons blad vermelden. SANTPOORT. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer heeft thans weer langs Gedipl. Drogist Kleverlaan 131, IJsbaan BLOEMENDAAL TELEFOON No. 22446 VRAAGT ONZeCOHDITIËH VOOR HtJURKOOP. zeeR GenoAKKCLicme ScTALINGSVOORtUAAROeN. Lijstenmakers Etsen Platen Gravures Telefoon 2072. Telefoon 230 Telefoon 1012 Alle prijzen zijn berekend franco plaats van bestemming UITR. 4 UITR. 1 UITR. 4 UITR. 1 HH f 115 - f 99 De 1923-Serie Fongersmodellen omvat zoo wel het Goedkoopste goede Rijwiel, als het Beste Rijwiel, dat gemaakt wordt. - TEGENOVER NED. HERV. KERK

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 6