„RUSTHOEK" j 1L0NKA RITSI Kinderjuffrouw Vergaderir VRUCHTE KOEKJE SIPKES, HAAR] M. J. 112 Kleine H SCHOEfS J. G. W. v. d. POL Jr. Timmerman - Metselaar - Aannemer BLOEMENDAAL INGEZONDEN. ADVERTENT1EN J. LOTTGERIN Gevestigd te Santf Duinweg 46: Mej. C. KONI Costuumnaaistei Naaimachine! Wiener Tailleu: TE KOO Jaarlijksche Algein van Aandeelhoud zijn voortreffelijk kwaliteit en aangenaam van sn SnSEHlEIHEll VEENSTRA'S Bloemend, weg 23, Tel. 22315. SANTPOORT STATION derij van de fa. Ant. Cassee Zoon alhier. Een firma, die genoegzame bekendheid in Bloemendaal heeft, aangezien zij reeds van 1886 bestaat en onder de energieke leiding van den heer A. Cassee geworden is wat zij thans is, namelijk een eerste rangs zaak. Ook de tegenwoordige firmanten stellen alles in 't werk de voetstappen' van hun voorgan ger te drukken. Uit het bezoek dat wij aan 'de zaak bradhten blijkt ten duidelijkste dat de firma kosten noch moeite gespaard heeft, haar inrichting zoo modern mogelijk in te richten, die velen een gang naar elders zal doen besparen. De 2 groote vitrines «even gelegenheid reeds van buitenaf een indruk van de zaak te krijgen. Ben kleine corridor, bezet met vuurvaste en vorstvrije tegels geeft toegang tot 't magazijn, dat zoo te zeggen uit twee groote toonzalen bestaat door een klein gewelf gescheiden. Een spe ciale vermelding verdient 't voetlicht achter In de eerste toonzaal aangebracht, dat het den 'koopers mogelijk maakt de kleuren van de te koopen artikelen goed te onderscheiden, 's Avonds zorgt een flinke electrisdhe verlich ting, aangebracht door de firma C. J. Cassee voor voldoende licht. Achter 't magazijn be vindt zich 't modern ingerichte privé-kantoor, waar een schouw met keurige tegels bezet, 'n voorstelling gevende van alle handwerken, di rect in 't oog loopt. Een eigenaardigheid daar bij nog is de aangebrachte handvormsteen. Door een specdalen uitbouw heeft men vanuit 't kantoor 't gezicht zoowel op de magazijnen als op 't atelier en de werkplaats, die zich daarachter bevinden en die aan de hoogste eischen der hygiëne voldoen. Een vallicht zorgt hier voor keurig licht. Hierboven, bevindt zich een flinke bergplaats 'voor inboe dels, die zoodanig is ingericht, dat ook bij on gunstig weer tot lossing daarvan kan' worden overgegaan, zonder dat de inboedels daarvan iets te lijden hebben. Een duidelijk beeld te «even van den aanwezigen voorraad, is, ge zien de ruime sorteering ondoenlijk. Een keurige collectie tapijten, zoo juist geïmporteerd, waar onder Deventer, Axminster, Perzische enz enz., naast een mooie sorteerimg in sierkussens, vach ten, alle soorten dekens, vallen direct in 't oog. Een oud hollandsch ameublement siert de eerste uitstalkast. Speciale vermelding verdient het behangsel papier uit de Wiener Werkstatte van. Dr. Pecihe, hetgeen op zich zelf reeds een bezoek waard is. Kortom, de firma kan en met de inrichting van hare magazijnen en met haar ruime en keurige sorteering wedijveren met de grootste zaken uit de groote steden. Vermelding verdient nog, dat de verbouwing is uitgevoerd door de fa. Tiersen Wernecker. 't Schilderwerk door J. Huisman alhier. Het glas in lood, niet wei nig bijdragende tot de sierlijkheid van den gevel, is ontworpen door den heer Bogtman te Haarlem. Voor bijzonderheden zie men de annonce in dit blad. Bloemendaalsche Schaakvereeniging. De heer Nieuwjaar hoopt Maandagavond a.s. 's avonds 8 uur in hotel Rusthoek, een schaak seance geven voor de Bloemendaalsche Schaak vereeniging. Belangstellenden zullen welkom zijn. Kennemer Lyceum. Men schrijft ons: Zooa'is onlangs in de bladen vermeld is, heeft de vereeniging „Kennemer Lyceum'' van den heer Ir. A. Stoop te Bloemendaal ten geschenke gekregen een terrein voor de vestiging van liet nieuwe schoolgebouw, onder voorwaarde, dat door dezen bouw een schoon geheel ver kragen zou worden met het gebouw van „Stoop's Bad", naast welke inrichting de ten geschenke gegeven terreinen zijn gelegen. Het is aan het bestuur der vereeniging „Kennemer Lyceum'' gelukt de beschikking te 'krijgen over enkele aangrenzende terreinen, zoodat een werkelijk schoon geheel tot stand zal kun nen komen bij den Juliana weg. Op den aan koop van deze terreinen is de toestemming van de Rifksregeering gevraagd, waarna spoe dig met den sdhootbouw zal worden begon nen. De bouw is opgedragen aan den architect Ed. Cuypers te Amsterdam, onder wiens leiding ook Stoop's Bad is gebouwd. Het bestuur hoopt het gebouw met 1 September 1924 te kun nen betrekken. Ten einde het bestuur steun te verleenen bij den bouw der school heeft zich een comité gevormd onder voorzitterschap van Dr. J. D. Bierens de Haan, president-curator van het Lyceum, secretaris Dr. Jac. P. Thijsse, te Bloe mendaal en onder eere-voorzitterschap ivan den Bloernendaalschen burgemeester, Jbr. A. Bas Backer. HOTEL CAFÉ RESTAURANT PENSION ZEER VOORDEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S, DINNERS, SUPPERS A. S. 0. MAISON HETTY, GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEF. 1760, DAMES- EN HEEREN MODEARTIKELEN I Kousen zijn een artikel van vertrouwen. Het pleit voor de kwaliteit van onze wollen, zijden en Fil d'Ecosse-kousen, dat dames die éen proef bij ons namen, geregeld bij ons blijven koopen. Uit het verslag van den secretaris van de afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap voor Kinderjhersfellings en Vacanitiekolonies, uitgebracht op de j.l. Vrijdag gehouden jaar vergadering in hotel Vreeburg, vermelden wij 't volgende: De algemeene depressie is oorzaak, dat ook deze vereeniging over 1922 in ontvangsten achteruitging. Aan contributie werd geïnd een bedrag van f490.—. 10 Kinderen 'werden in het Emmahuis te Egmond aan Zee verpleegd ■van 28 Juni30 Augustus, terwijl 4 kinderen voor een verlengd verblijf tot 4 October in aanmerking kwamen. De resultaten waren zeer bevredigend. De gewichtstoeneming der verpleegden varieerde tussc'hen 1.3 en 3.8 K.G. 2 Kinderen waren uit Bloemendaal; 6 uit Overveen en 2 uit Vogelenzang. Aan het hoofd bestuur werd' f 10.afgedragen. Met dank werd gewaagd van een gift van f50.door den heer IJzerman afgedragen als netto opbrengst van een uitvoering. De rekening en verantwoording van de pen- ningmeesteresse, welk in ontvangsten en uit gaven sloot met een bedrag van f 1049.70, werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden mevr. L. de WijsRobinson en de heeren H. L. van Beuse- kom en S. P. Reinierse, werden bij acclamatie herbenoemd, terwijl de heer D'. Kuiper als nieuw bestuurslid werd benoemd. Tot afgevaardigde ter algemeene vergade ring op 28 April te Utrecht, werd benoemd de heer A. IJzerman. De contributie voor 1923 voor het Genoot schap «werd wederom vastgesteld op f 10. Dit jaar zullen 10 kinderen worden uitge zonden van 17 Mei19 Juni; 5 patiënten kun nen 'in aanmerking komen voor een verlengd verblijf. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Op de openbare vergadering gehouden op 19 April 1923 door de Commissie in zake aan koop gronden langs den Zeeweg, was geen enkel Raadslid aanwezig, ofschoon alle daar toe uitgenoodigd waren. Enkele hadden van hun wegblijven bericht gezonden, doch waar waren die andere Raadsleden? Gij, die toch het be sluit tot aankoop van gronden hebt meehel pen maken, die dus voorstanders zijt van dit besluit, waarom zijt gij niet gekomen om uw standpunt te verdedigen? Gij moet dit toch verdedigen kunnen, anders 'hadt ge aan dit besluit uw stem niet mogen geven! Gij zijt vertegenwoorigers van onze burgerij, wanneer die burgerij U oproept ter verdedi ging, ter verantwoording van hetgeen gij deedt, dan moet U die geven. Gij weggebleven Raadsleden hebt getoond niet sterk te staan in uwe overtuiging. En voor al diegenen onder hen, die in eene vergadering hunner partijgenooten aanspoorden niet met de actie mee te gaan, eene aansporing niet ge staafd door goede gronden, juist zij hadden moeten komen met hunne verdediging. En was uw standpunt gewijzigd door dat ge beter op de hoogte zijt gebracht, welnu had dit dan ruiterlijk bekend. Dit zou U geen kwaad gedaan hebben. Ik ben overtuigd dat de burgerij door dit wegblijven gesterkt zal zijn geworden in hunne overtuiging dat zij dit besluit van den Raad te danken hebben aan hun lichtvaardig heid, aan het gebrek van inzicht in zaken. En moeten dezulken in onze gemeente-huishouding onze belangen behartigen? Zijn de belangen der bungerij daar veilig? Aan onze burgerij het antwoord. Een Bloemendaalsch ingezetene. JAMMER. Reeds op de schoolbanken leerde men dat Bloemendaal het lieflijk dorpje was nabij Haar lem, het plaatsje van de Genestet met zijn mooie bosschen en rustige natuur, waar de groote 'zakenmensclhen hun jvilla's lieten bouwen oms van' een welverdiende rust te gaan genieten na de vele beslommeringen in het groote zakenleven. Bloemendaal, (waar alles even gemoedelijk toeging, en dat prat ging en kon gaan op de 'intimiteit die onder hare inwoners 'heerschte. 'Het modern verkeer, tram en auto was oor zaak dat Bloemendaal meer in het groote le ven werd opgenomen, doch steeds hebben de inwoners getracht zooveel mogelijk op zich zelf aangewezen te blijven, waarvan de strijd tegen de annexatie een sprekend voorbeeld is. J'ammer, dubbel jammer is het daarom, dat op ander gebied' de gemeente bezig is haar' goede reputatie te verliezen. Hiermede heb ik op het oog de leiding in de Gemeente, en als men zoo nu en dan zijn Bloemendaalsche vrienden spreekt, hoort men groot'e ontevredenheid over de gemeentelijke leiding en speciaal over 'het College van B. en W. Ook in de Haarlemsche bladen is hier over reeds uitvoerig geschreven, en heeft men geconstateerd, dat in 'Bloemendaal een soort oppositie-geest is ontstaan, waarvan verschil lende thans zitting hebbende Raadsleden de dupe zullen worden bij de a.s. Raadsverkie zingen. Wellicht zijn verschillende raadsleden inder daad' niet flink op hun stuk blijven staan bij hun oirtiek op de handelingen van het Col lie van B. en W., doch dit is 'hun te ver geven, daar 'bij velen de oude gemoedelijke geest 'voorzat. Niet te verdedigen is echter voor de da- gelij'xsche leiding, die inderdaad de groote oorzaak is van de onrust en ontevredenheid die thans in Bloemendaal heerschen, en vooral gevoeld worden in de kringen van den ban- deldrijvenden middenstand. De laatste weken hebben meerdere malen grieven in dit blad gestaan van den heer C. van Maren, en hoewel het onaangenaam moet zijn voor het Dagelijkscih Bestuur om aan deze en dergelijke zaken meer ruchtbaarheid te ge ven, is het toch wenschelij'k, dat zulks ge schiedt, teneinde weer tot meer 'gezonde toestanden te komen, temeer daar het Col lege van B. en W. meent in dergelijke zaken zeer eigenmachtig te kunnen optreden. Toen de nieuwe Zeeweg geopend was, is den 'heer Van Maren aangeboden een tent aan het einde van den weg te plaatsen om dienst te doen als fietsen- en autogarage. De Gemeente stelde hier prijs op, en als Van Maren het wilde doen, wist ze meteen, dat alles vertrouwd was. Van Maren mocht zooveel 'grond nemen, als hij wilde, mits hij rechts van den weg bleef! Toch zeker wel een bewijs, dat alles zeer gemoedelijk toeging. Na afloop van het seizoen is de heer Van Maren naar een der Wethouders gegaan, ten einde aan te toonen, dat de prijs, welken hij had betaald veel te hoog was. Zulks werd door den Wethouder erkend, en werd toen aan den heer Van Maren gevraagd, wat hij dan voortaan voor prijs gedacht had. Hierover werden beide partijen het eens; tevens werd afgesproken, dat het voor 3 jaar zou gelden, terwijl ten slotte Van Maren werd opgedra gen zijn verzoek aan 'den Raad te richten, dan zou er gunstig geadviseerd worden. Zulks geschiedde en de Raad keurde een en ander goed. Ter uitvoering van het Raads besluit werd een klein contractie gemaakt, het geen door B. en W. en den heer Van Maren geteekend werd. Hierin staat niet uitdrukkelijk vermeld, dat Van Maren een monopolie voor den Zeeweg heeft, doch in verband met alles wat hieraan voorafgegaan is, is zulks logisch, daar de over eengekomen prijs hierop gebaseerd is. Anders zou er zeer zeker gestipuleerd zijn, dat ingeval er meer stallingen kwamen, de contractprijs Ipercentls-gewijze verminderd zou worden. Toen dan ook het vorige jaar het gerucht ging, dat er een t'weede stalling bij zou ko men, 'heeft Van Maren onmiddellijk geprotes teerd, met als resultaat, dat er van een tweede garage niets gekomen is. Dit voorjaar kondigde B. en W. aan, dat twee plaatsen voor rijwielstallingen aan Zee verpacht zouden worden, alsook eenige stand plaatsen voor Auto-omnibussen. Inderdaad is het allervreemdst met deze verpachtingen toe gegaan, en onder alle omstandigheden is het wenschelij'k en noodzakelijk, dat een enquête plaats vindt daar inderdaad de Gemeente Bloe mendaal anders 'in opspraak zal komen. Wat toch is het geval! Toen de verpachting aangekondigd werd, richtte Van Maren tot B. en W. een brief, waarin hij voor zijn rechten opkwam, en bijtijds waarschuwde, dat ingeval de verpachting door ging, hij gebruik zou maken van zijn recht, volgens contract om arbitrage aan te vragen. Het College van B. en W. verwaardigde zich niet 'hierop te antwoorden, doch de in schrijving ging door, de gunning werd echter aangehouden. Wat bleek toen weer? Dat de hoogste inschrijver voor de Rijwiel stalling wiens bedrag echter nog 25% bleef ■onder hetgeen Van Maren betaalt, tot zijn schrik vernam, dat ook Van Maren nog een stalling aan 'het einde van den Zeeweg Ihad, terwijl de inschrijvers gedacht hadden, dat de contract-jaren van Van Maren om waren. Toen bleek, dat dit niet het geval was, wend de de hoogste inschrijver (Ketelaar) zich ver ontwaardigd tot B. en W. met de mededeeling dat hij zijn inschrijving introk, daar de voor waarden niet volledig bekend waren gemaakt, waarop de heer K. ten antwoord kreeg, dat hij dan eerst maar eens beter had moeten in- formeeren. Tableau! In de Raadszittingen werd over het geval Van Maren geïnterpelleerd, doch beriep de Voorzitter zic'h steeds op het contract, waar in van geen monopolie gesproken werd. Nu komt edhter het mooiste nog. Nadat de Voozitter zich op het contract be roepen had in de raadszittingen, en buiten de inschrijvingen om, de twee plaatsen aan den Zeeweg gegund werden aan den heeren Bak huis Zoon, heeft de heer Van Maren zic'h in een brief aan B. en W. op hetzelfde con tract beroepen, en medegedeeld, dat hij ge bruik wenschte te maken van 'het daarin vastgelegde recht op arbitrage. Zeer zeker de eerlijkste en meest afdoende manier om tot klaarheid te komen. Wat hebben B. en W. echter durven ant woorden? Heel kort, dat ze geen termen aan- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. wezig achtten om op de arbitrage in te gaan. Onbillijker kan het toch zeker niet, en laten de zakenmensc'hen onder uwé lezers maar eens in zich zelf denken, zoo iets ter beurze wel zou benamaM^p Met de auto-standplaatsCTO;ing het al even zonderling. Verschillende firma's schreven in; de geboden prijzen waren niet 'hoog, doch niet vergeten mag worden, dat zeer terecht B. en W. gestipuleerd hadden, dat op luchtban den gereden moest worden. Wat is het resultaat geweest? Dat ook hier de gunning werd aangehouden. Een der inschrijvers deed nadien een hooger bod; de andere inschrijvers werden niet in de zelfde gelegenheid gesteld, en wat blijkt nu? Dat de Zeeweg door groote omnibussen om het kwartier of half uur bereden wordt op massieve banden, geheel tegen de voorschrif ten der inschrijving in!! Een der leden van de Commissie voor den Zeeweg werd hierover ingelicht en sprak er zijn verontwaardiging over uit, dat hem hier over bij de voordracht om de vergunning aan den heer Bakhuis te verleenen, niets door den Voorzitter was medegedeeld. lik heb gemeend een en ander uitvoerig te moeten omschrijven ten einde duidelijk te de- monstreeren op welk verkeerd pad men te Bloemendaal is! Laat men spoedig tot inkeer komen, en royaal staan tegenover iedereen, ook tegenover de handeldrijvende inwoners. Anders wordt de oppositie-geest steeds grooter en worden de verhoudingen in de Gemeente steeds scherper, en het zou toch zeer te betreuren zijn, als de op relletjes be luste pers aan de Gemeente Bloemendaal een even gretig object zou krijgen als aan Zaan dam, Wormerveer, Elburg en vele andere plaatsen. Het zou jammer, zeer jammer zijn!!! W. KRUYSHOOP Jr., Verspronkweg 25, Haarlem. Bloemendalers waakt over het Natuurschoon uwer gemeente. De gemeente Bloemendaal moet zuinig zijn op haar natuurschoon. Buitenplaatsen van eenigen omvang ver dwijnen, de een na de ander. Grond- en bouwspeculanten liggen op den uitkijk, zij maken zich meester van de mooie stukken grond om er hun bedrijf op uit te oefen-en. Vele schilderachtige plekjes zijn daar door bedorven. Aanschouwt b.v. de bouwerij tusschen villa „Maria's lust" en hotel „Zomerzorg", en wat in wording is op „Duinwyck"! Het is zonde en jammer! Moet dit nu maar zoo ongestoord doorgaan? Zal d-ie olievlek zich nog verder uitbreiden? Zullen die heerlijke schilderaühtige landelijke vergezichten, welke van den Brederodeweg af voor een ieder te genieten zijn, nog meer be dorven worden door het aantal landhuisjes op „Duinwijck" te vergrooten? Gebrek aan ter rein, geschikt voor het bouwen van midden standswoningen, is er ook niet. Al de door de gemeente aangekochte duinen van den heer Muller liggen b.v. nog braak. Ik doe dan ook een beroep op allen die daartoe iets kunnen bijdragen, om zulk ge heel onnoodig vernielingswerk tegen te gaan. A. W. VAN DER WIJCK. Bloemendaal, 28 April 1923. Aan1 den Redacteur van het Bloemendaalsch Weekblad. Geachte Redacteur! Beleefd verzoek ik U een kleine plaatsruimte voor onderstaande regelen. Bij voorbaat mijn beleefden da-nk. Met genoegen heb ik in uw geacht blad gelezen dat het College van B. en W. een commissie heeft benoemd voor het organi- seeren van een kinderfeest ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van onze geliefde Vorstin. Zfou Bloemendaal nu achterblijven in het feestvieren, wat betreft de ouderen. Bloemen daal heeft toch ter gelegenheid van de ope ning van den Zeeweg m.i. duidelijk bewezen dat het feestvieren kan. De kleinste gemeenten lin ons vaderland hebben reeds commissies gevormd. Welnu, inwoners van Bloemendaal, vormt ook een commissie opdat wij niet ach ter blijven. Zij, die hiervoor iets gevoelen, worden be leefd verzocht hun naamkaartje te willen be zorgen bij E. A. FRANSEN, Bloemendaalscheweg 102. De wetenschappelijke onderzoekingen van den laatsten tijd hebben uitgemaakt, dat de geneeskrachtige uitwerking van vele bronnen voor een groot deel geweten moet worden aan haar radiumgehalte. Het tafelwater uit de VICTORIA-BRON (Oberlahnstein) staat daarin bovenaan. Het is aangenaam en verfrisschend en door zijn hoog radiumgehalte buitengewoon heilzaam en gezond. GR. HOUTSTRAAT VERFT MANTELS I HEERENCOSTUUMi MET BEHOUD VAN MODEL Dainesschrijfbureaux ki de dienen voor trapnaaii nes, in eiken- en nots f 1.80. Deze noteert een collega's f 3.10. J. GEIJLVOET, Doelstraat 37 - üevestig' TELEFOON 3538. REPARATIE BILL1J Gedipl. Pianoleerares servatorium) heeft eenige uren disponib Hartenlustlaan 13. Beschaafde Juffrouw, onderwijs genoten heb biedt zich aan ais ook genegen huselijke lieden te verrichten. Br. No. 9470, Bur. v. d zag zich gaarne geplaa Huisnaaister, 3 a4gld. p' Br. onder No. 4232, Al| Bur. D. Y. ALTA, Haarl 4 Stoelen en 2 Ft teuils met bekleed raam. VEENPOLDERSTR. Achter de Boterfabr HAARLEM der N.V. Overdekte Bad- en inrichting „Stoop's I te Bloemendaal op Woensdag 2 Mei te 2 uur namiddags, ten li der Vennootschap, alwaar de punten ter be ling ter inzage liggen aandeelen gedeponeerd i worden. DE DIREC van 111=111=111=111= 112 Een Foto is als deze Vak uitgevoerd. - in het FOTO HET JUiSTE ADRES JANSWEC HEDE Dames-Molières pantoffels vanaf i vanaf f1.—

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2