LIJST No. 7, H. SMINK Jr. - Anepng 10 NOUVEAUTÉS Garage „DE MAGNEET" r Wij luisteren Uwe huiselijke partijtjes op mef onze schotels. Ook verzorgen wij deze geheel. Wij zijn daartoe speciaal geoutilleerd wat betreft servies, kristal enz. Vraagt telefonisch inlichtingen. Telefoon 433. De Kiesvereeniging „BloemendaaP Afdeeling van den Vrijheidsbond JOH. DE BREUKSTRAAT No. 1 Eerste klas reparatie-inrichting. School voor Autorijden. 10 j zijt tevreden. ht zich tot onneeren op WEEKBLAD" P. Otto D. Blankevoort Dzn. A. F. Kremer Jhr. J. C. Mollerus Mevr. C. Cohen Tervaert geb. Koch C. W. de Visser Mevr. A. M. Oepkes geb» Gerritsen A. van der Kloet S. W. de Clercq Parfumerieën Byouterieën in Oorbellen, Broches, Armban den, Beugels, glad en met dessins, Haargarnituren - Diadeems, Gespen - Colliers - Tasschen EiyESHEIIIEIIIEIIIEMEIIIEIIIEIIIEIIIHIEIIIEHIEIIIEIIIEfH I TELEFOON 1781 UJ Wegens vergrooting der garage bestaat er lïi thans ruime gelegenheid voor het stallen van Auto's en Motorrijwielen tegen billijk tarief. ÜJ Beleefd aanbevelend J. HOUTENBOS Hl in IIIEIIIEIIIEIIIEIIIEIIIIIIEIIIEIIiElllEIIIEIIIEIIiEIHEIHEliL LA 1, b 4, b 5, d 6. -he Schaakclub, de heer A. v. d. Velden in bovengenoemde club, >nd in café Rusthoek Het resultaat was, dat gentanders door den si- verslagen, terwijl de Lenaarts en P. Mobach men. Remise maakte de Bloemendaal. Een mooi v. d. Velden, zenden aan den Schaak- id, de Qenestetweg 23 JBRIEK. e rubriek te zenden aan ons blad, den heer tterm. at 64huis, Amsterdam. lier met wit als volgt: edwongen, want anders m. diagramstand te bere- ïrdaad een diep door- mwereld. ngenootschap won den „Q.S." met 173 en odellen, gemakke- sn concurreerende Parkhotel Parklaan 94 is daardoor kampioen van Nederland voor Clubs. Het tournooi om het kampioenschap van Amsterdam heeft 10 April een aanvang geno men. Behalve A. K. W. Damme, zijn alle hoofdstedelijke grootheden van de partij. Correspondentie. J. van der L. te B. Plaatsgebrek is de reden van de kleinere rubriek en het is ook daardoor dat ik tegenwoordig slechts één dia gram plaats. J. S. te B. Ik was eenige weken de stad uit; zal U echter alsnog schrijven. Wat de rest van uw brief betreft, zie boven. ALLERLEI, EEN GESTOLEN PERSOONLIJKHEID. Is het mogelijk iemands persoonlijkheid te stelen? Marie Snyers, een Brusselsche dame van 30 jaar, beweert, aldus „De Telegraaf" dat zulks kan en daarom dan ook heeft zij dokter Mahaux, een Belgischen arts, dien zij voor het verlies harer persoonlijkheid verant woordelijk achtte, doodgeschoten. Zij was een feministe uit de eerste gelede ren en verdiende haar brood als correspon dente bij een filiaal van een Eragelsche bank, ofschoon zij geld genoeg had om zonder te werken in weelde te kunnen' leven. Reeds als kind en als meisje vertoonde zij teekenen van abnormaliteit. Zij bezat evenwel een goed hoofd en toen zij zestien jaar was, vertrouwde haar moeder de verdere opvoeding van haar dochter aan dien dokter Mahaux, een vriend des huizes, toe. Tegen het einde van 1921 wist de dokter zijn beschermelinge over te halen in een sanato rium te gaan aan het hoofd waarvan een zenuwarts stond, die zijn patiënten door mid del van suggestie trachtte te genezen. Na een paar dagen in het sanatorium te hebben vertoefd, verliet mej. Snijers dit in stituut weer en bracht in opgewonden staat een bezoek aan haar voogd. Zij verklaarde hem, dat zij niet naar het sanatorium terug kon keeren, aangezien de leidende geneesheer al daar haar herhaaldelijk had geadviseerd te doen als alle andere vrouwen, n.l. een man te kiezen en een eigen gezin te stichten. Het huwelijk beschouwde deze verwoede feministe evenwel als iets, waarvan een ge ëmancipeerde vrouw moest walgen. Toch slaagde Mahaux er in haar te bewe gen, naar het sanatorium terug te keeren, doch het duurde geen vijf weken, of zij was weer thuis. Van af dien tijd hoorde men haar herhaaldelijk zeggen, dat het nog eens niet goed zou afloopen en dat zij Mahaux zou ver moorden. Toen de dokter van haar uitlatingen vernam, schrapte hij haar natuurlijk onmiddel lijk van de lijst zijner patiënten. Op den avond van den elfden December 1922 bezocht mej. Snijers de kliniek van dr. Mahaux als gewoon patiënte. Toen de dokter de deur van de wachtkamer opende, schoot zij hem met een revolver dood. Voor den rechter verklaarde zij later, dat zij den dokter had gedood omdat deze haar persoonlijkheid had gestolen, daar hij haar onderbewuste ik in bezit had genomen. Vol gens haar zeggen had hij tegen haar wil haar individualiteit beheerscht en in haar neigingen en ideeën doen ontstaan, die niet de hare wa ren. Om haar eigen zelf terug te krijgen, doodde zij hem. Toch bereikte zij haar doel niet ge heel en al, want ook na den dood van den dokter voelde zij zich nog onvrij. „Loop naar den bliksem" is, evenals „loop naar de maan" of, gelet op de verkregen com municatie met die planeet, „loop naar de Mars" eene verwensching, een minder aangenaam uitgedrukt verlangen naar een snel komend scheidingsuur, echter geen beleediging en de ambtenaar, wien het geldt, wordt daardoor niet in zijn eer aangetast. Het wil mij derhalve voorkomen, dat ten onrechte het verzoek om naar den bliksem te loopen als beleediging is aangemerkt en dat requirant deswege zal moeten worden ont slagen van alle rechtsvervolging, met een evenredige vermindering der strafmaat voor het overblijvende". Conclusie was ontslag van rechtsvervolging voor „loop naar den bliksem" en f 30 boete voor „dat is een snotneuzenstreek". Tel. „LOOP NAAR DEN BLIKSEM". Een advocaat had aan een rijksveldwachter toegevoegd: „Loop naar den bliksem" en ver volgens: „Dat is 'n snotneuzenstreek". Hierop volgde, een strafzaak wegens belediging, die werd doorgezet tot voor den Hoogen Raad. Aan de conclusie van den Advocaat-Gene raal mr. Tak voor den Hoogen Raad ontlee- nen wij: „De Hooge Raad heeft terecht aangenomen, dat beleediging slechts dan voorligt, wanneer iemand in zijn karakter reohitstiljeeks wordt aangerand. Dit geschiedt indien men een amb tenaar minachtend verwijt zich aan een han deling als van een snotneus te hebben schul dig gemaakt, maar dit gebeurt niet, wanneer men dien ambtenaar krenkend naar een plaats wenscht, vanwaar hij niet licht zal wederko men. NIEUWE UITGAVEN. Jaarverslagen zijn verschenen van: Groot Noord-Hollandsche vereeniging van Levensverzekering en lijfrente en van de Levensverzekering-Maatschappij „Utrecht''. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Meijling, Sterrebosch- laan 15 Bloemendaal, een hoepel; O. L. School de Genestetweg Bloemendaal, een damespara- pluie; G. J. Kok, Gasthuislaan 111 Haarlem, een wit metalen ceintuur; O. de Vries, Kin- heimweg 63 Bloemendaal, een zilveren arm bandhorloge; J. Snuverink, JCinheimweg 19, Bloemendaal, een mesje; G. Hagen, Noorder Stationsweg 14 Bloemendaal, R. C. kerkboekje; v. d. Ham, Bloemendaalschëweg 65 Bloemen daal, een kaatsbal; A. v. d. Kamp, Wouwer- manstraat 23 rood Haarlem, een fietspomp; J. v. d. Werff, Korte Kleverlaan 28 Bloemendaal, een manchetknoop; J. v. Leeuwen, Bosch en Duinplein 5 Bloemendaal, een zilveren rok- speld; G. Bronkhorst, Kinheimweg 71 Bloemen daal, een koralen beursje; Maas, Zomerzorger- laan 24 Bloemendaal, een vulpen; H. Bonarius, Zijlweg 59 Overveen ,een medaillon waarin een kinderportret; Eibbinga, Linneauslaan 25 Heemstede, een gulden; aan het bureau van politie te Overveen een bruine dames man tel, een zakkammetje in etui, een kleine sleutel, een knijptang, een zwart vilten hoed. Processen-verbaal werden opgemaakt; iwe- gens diefstal van een rijwiel, rijden zonder licht, rijden op de voetpaden en overtreding der arbeidswet. BURGERLIJKESTAND. van Vrijdag 4 tot en met Donderdag 10 Mei. Geboren: z. van Th. G. van der Velden en P. Kroon; z. van H. J. Sterneberg en A. M. A. Gorodiskiz. van B. M. Brans en M. J. Th. van der Well; d. van C. L. Oranje en M. van der Vies; d. van A. J. H. Onstee en J. W. Eijsten. Ondertrouwd: N. Nieuwenhuis en T. de Groot. Getrouwd: J. Metselaar en M. Schoone. Overleden: M. P. Hissinck, 73 j. Overleden in het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort: H. J. ten Herkei, 37 j. KERKAGENDA. Zondag 13 Mei 1923. BLOEMENDAAL NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur, v.m. 10 uur Dr. Korff» Pred'. te Heemstede. J ONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur, De lieer J. ITserinfehuyzen van A'dam. GEREFORMEERDE KERK, voorm. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. NED. PROTESTANTENBOND in het gebouw van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging v.m. 10.30 uur Prof. Dr. G. J. Weering van Leiden. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voorm. 10 uur, Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „De zegen van de straf'. Amos. 3 2. EVANGELISATIE des voormiddags 10 uur, Ds. Erd'man te i.Imuiden. wekt de kiezers, die met haar de noodzakelijkheid gevoelen om in den Gemeenteraad een krachtige groep personen te brengen die bereid en in staat is weerstand te bieden aan en zoo mogelijk verbetering te brengen in: het drijven naar steeds verder gaandebemoeing der gemeente op allerlei gebied, het lichtvaardig opdrijven der uitgaven tot bedragen die ver uitgaan boven het nuttige en noodige, het afglijden naar grootsteedsche bestuursmethoden, die voor onze gemeente niet passen, het neigen naar allerlei onnoodige bureaucratische en om slachtige maatregelen, die een plaag zijn voor de burgerij, dringend op hun stemmen niet te versnipperen, maar eensgezind hun keuze te vestigen op een der candidaten van luidende Ieder kan daarbij volkomen naar z'n voorkeur z'n stem bepalen. Geen stem kan daardoor verloren gaan, integendeel elke stem helpt mede om het aantal gekozenen dezer groep zoo groot moge lijk te maken. IÏ8

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 7