r „Star" „Durant" Vertegenwoordiger Garage H.A. Van der Velden Emser-Water HOTEL CAFÉ RESTAURANT SANTPOORT (Station). TELEFOON 22288 FOTOGRAFISCH ATRLIKB TH. SCHOON CREEK NIEUWE GRACHT 24 HAARLEM MAISON HETTY, GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEF. 1760, DAMES- EN HEEREN MODEARTIKELEN Onze Voorjaarscoilectie in Heeren Mode-artikelen is thans compleet. In overhemden en dassen, ondergoed en sokken brengen wij een uitbreide sorteering voor iedere beurs. AMERIKAANSCH ONDERGOED „VARSllY" haakt en zijn in stemmenaantal vrij aanzien lijk achteruitgegaan. Lijst Laan ziet baar beide candidaten ge kozen. Het eigenaardige van 't geval is dat indien de heeren Laan en de Roo v. Alder- werelt op de lijst van den Vrijheidsbond had den blijven staan, de Vrijheidsbond slechts 4 zetels zou gehad hebben en de Roo van Al- derwerelt niet gekozen zou zijn. Totaal zou de Vrijheidsbond gehad hebben 760 472 1232, hiervan 4 directe zetels met een rest van 168, dus onder de andere resten. De heeren hebben dus den Vrijheidsbond, waarvan beiiden lid zijn, en wel lid zullen blijven en nooit getoond hebben de ideën van den Vrijheidsbond niet te kunnen deelen, een aardigen dienst bewe- zen. Was de lijst van den Vrijheidsbond verbon den geweest met die van Laan of Bornwater de socialisten zouden het weer geweest zijn die hiervan geprofiteerd' zouden hebben. Weer een duidelijk bewijs, dat 't verbinden van lijs ten niet altijd nuttig en voord-eelig is. De lijst van den Vrijheidsbond behaalde drie zetels en is de sterkste in den Raad, want zonder eertige reserve durven we zeggen de Vrijheidsbond heeft thans vijf zetels. Niu hebben de R.K. ook wel vijf zetels, maar afgezien van de zeer verschillende mentaliteit hunner afgevaardigden, hebben zij ook niet de zelfde verbindingsmogelijkheden. Een andere eigenaardigheid, die ons buiten gewoon is opgevallen, is dat geen der vrou welijke candidaten is gekozen, hoewel het zeer weinig heeft gescheeld. Mevr. Cohen Tervaert geb. Koch, behaalde 103 stemmen, dus bijna de helft van den Iijstkiesdeeler. Aan een gissing van de redenen hiervan zouden wij ons niet durven wagen. Wel is de uitslag voor ons een bewijs dat 't tot de uiterste consequenties doorgevoerde feminisme in Bloemendaal niet vele aanhangsters heeft. En zoo zien wij met buitengewone belangstel ling de daden van onzen nieuwen raad die 1 Sept. zitting neemt tegemoet, want veel is er beloofd, veel is er gecriticeerd, dus de ver antwoordelijkheid des te grooter. Verklezingsdrukte. Ijverig doch op zeer gepaste wijze is door de verschillende poli tieke vereenigingen gepropageerd voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Geen wonder dus dat het op. den dag der verkiezing druk was. Auto's, beschikbaar gesteld door ver schillende vereenigingen, om ouden van dagen en zij die om eenige andere reden moeilijk heden ondervonden bij het ter stembus gaan, doorkruisten ons dorp. Aan de stembureaux ging alles even orde lijk toe. De Vrijheidsbond' had haar bureau gevestigd in Hotel Vreeburg, waar zij 's avonds den, uitslag der verkiezing aan 't publiek' zou bekend maken. Tegen den avond toen suc cessievelijk de verschillende uitslagen binnen kwamen, heerschte er een gezellige drukte. Tegen 9 uur was er een openbare verga dering belegd, die door verschillende belang stellenden was bezocht. De heer Quarles v. Ufford, die het eerst het woord nam, als voorzitter achte zich gelukkig als bestuurslid deze vergadering te kunnen precideeren. Er was volgens spreker reden tot blijdschap over het behaalde succes. Voor een groot deel was het succes volgens hem te danken, aan den ijver van den heer Otto, bij wien steeds het gemeentebelang voorzat. Hij wenschte de gekozen raadslede» van harte geluk en hoopte dat ;zij steeds 't belang van de ge meente op 't oog zullen hebben (applaus). Hierna nam de heer Otto het woord, die aan de hand van de verkregen cijfers eenige ge volgtrekkingen deed en eenige opmerkingen maakte. Zonder de stemmen op Lijst 2 Laan, mede te rekenen, heeft de Vrijheidsbond toch het zelfde aantal stemmen gekregen en staat bij de RJK. slechts 50 stemmen achter, die stemmen mede- gerekend. Tevens wees spr. op de groote verant woordelijkheid -die nu de nieuw gekozenen op zich hebben, genomen, wat de heele inzet was een verandering te brengen in den geest van het gemeentebeleid. Gezien de verdeeldheid in de Kath. partij; zijn wij de sterkste. Wij moeten moreel sterker staan dan eenige an dere groep. De samenwerking van de partij met de Chr. Hist. 2 Kath. de heer Bornwater geeft ons de leiding, aldus spr. Het goede resultaat dat wij behaalden', is te danken aan de groote samenwerking, het zoo te zeggen élan. Hiervan moet de gemeente profijt trekken. Verder brengt spreker een woord van hulde en dankbaarheid aan de ijverige secretaresse mevr. Oepkes. die door haar verricht werk getoond heeft, dat de Vrijheidsbond haar na aan 't hart ligt. De heer Kremer bespreekt in korte woorden ook 't mooie resultaat en zegt een volledige samenwerking der nieuw gekozenen toe. Ook hij brengt een woord van hulde en dank aan de ijverige bemoeiingen van den heer Otto en mevr. Oepkes. Op een vraag van den voor zitter of nog iemand 't woord verlangt meldt zich de heer v. Heuvelen daarom aan, die een felicitatie richt tot den Vrijheidsbond als Vrijheidsbond. We hebben toch aldus spr. hier in Bloemendaal de konsekwentie van een scheiding aangedurfd en kunnen trotsch zijn op rt verkregen resultaat. Mevr. v. Heerdt sprak als vertegenwoor digster der Vrouwengroep een waardeerend woord over de mooie harmonie tusschen de man en de vrouw bij deze verkiezing. Hierna gaat de openbare vergadering over in een huishoudelijke, waarvan men ons ver zoekt mede te deelen, dat aan 't eind daarvan mevr. Oepkes voor haar werk van vrienden en vriendinnen een mooie bloemenhulde ont ving, afkomstig uit 't magazijn van den heer W. Beunder. In ons vorig nummer berichtten wij reeds dat er 2e Pinksterdag een zendingsfeest ge houden zal worden op het Buitengoed Wild hoef te Bloemendaal. Thans zijn wij in staat 't programma te ver melden; 2 uur Opening door Ds. M. G. Blauw, Ned. Herv. Predikant te Schoten. 2.30 uur: Openingsrede door Ds. P. W. Foe- ken, Predikant te Haarlem. 3.15 uur: D. A. C. Bout, Zendeling der U.Z.V. ,,Een rijpende oogst, maar geen arbeiders om hem binnen te halen". 45 uur: Pauze. 5 uur: Dr. J. G. Geelkerken, Geref. Predi kant te Amsterdam. „iMet kracht u'it de hoogte" 5.45 uur: J. H. Blinde, Zendeling der N.Z.V. „Op Uw woord zullen wij het net uitwerpen". 6.30 uur: Dr. M. J. A. de Vrijer, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam. Slotrede. In de pauze zal het Fanfare-corps „Sursum" eenige muzieknummers uit voeren bij de can- tine. 'Processen-verbaal werden -opgemaakt we gens rijden zonder licht, beschadigen vati heesters, loopen op verboden grond, rijden op de voetpaden en opgeven van een- valschen naam. Vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal te houden op Donderdag 24 Mei 1923 des namiddags 2 uur -op het Raadhuis te Overveen. 1. Ingekomen stukken. 2 Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 3. .Wijziging verordening tol heffing van re cognitiën. 4. a. Vaststelling verordening op de heffing van schoolgeld L. O, U. L. O. en ver volgonderwijs, b. Wijziging der invorderingsveroTde- dening. 5. Vaststelling: a. 3e suppletoire begrooting 1922. b. besluit tot af- en overschrijving dienst 1922. c. besluit tot betaling uit „Onvoorzien" 1922. 6. Verkoop van grond aan de Rollandslaan. 7. Verkoop van grond a-an -de Aerdenh-outs- laan.. 8. Overname huistelefoon. 9. -Reclames tegen den aanslag in het ver gunningsrecht. 10. Intrekking raadsbesluit d.d. 8 September 1921 -no. 45 in verband met een schrij ven van de Erven van der Vliet d.d. 9 Mei j.L 11. Overname van het gasbedrijf. De zweminrichting aan de Kl-everlaan is Dinsdag voor het publiek geopend. Hoewel de temparatuur v-an het water nog wat frisch was, waren er toch al reeds zwem mers, die een bad namen. Reeds in een van onze vorige nummers heb ben wij medegedeeld dat verschillende inge zetenen zich in verbinding hadden gesteld met de onlangs geïnstalleerde feestcommissie tol viering van het re-geeringsjubileum van onze koningin. Thans kunnen we mededeelen dat er 24 M-ei a.s. 's avonds '8 uur in 't Hotel van Ouds 't Raadhuis te Overveen een openbare vergadering zal worden gehouden, waar voor stellen voor een definitieve regeling zullen worden gedaan. De zeer gunstig bekend staande wijn-firma Ferwerda en Tieman te Amsterdam heeft bij den heer Reinders, hotel Rusthoek een depot geopend voor haar wijnen. De ingang van liet depot is naast den- ingang van het café. -De inrichting van het depót is volgens de eischen- des tijds. De kelder bevat een grooten voorraad van alle soorten wijnen. Niet alleen wijnen, maar ook Binnen en Buitenlandsche Ge-distelleerd, Regina Limonades, Heineke's Bieren, en Bron wateren zijn verkrijgbaar. De étalage is met smaak gearrangeerd, en -geeft een goeden in druk van de groote verscheidenheid van dran ken die verkrijgbaar zijn. Het feit dat de aan- hui-sbe-zorging der orders die telephonisoh kun nen worden, opgegeven, geen prijsver-hoogin-g ten gevolge hee.ft, zal voor velen aanleiding zijn, hunne bestellingen bij genoemd depot te doen. Naar men ons -mededeelt zal de gelukkige winster van de Friesohe hoerenkamer, gewon nen bij .de Haurlemsche Verloting, deze we derom bij een verloting als hoofdprijs beschik baar stellen. De fietstocht der B. G. V. die op Hemel vaartsdag plaats zou hebben, is tot 10 Juni a.s. uitgesteld. Evenzoo de wandeltocht, die Zondag j.l. voor de adspirantjes van bovengenoemde vereeni- ging gehouden- zou worden 'kon door het slechte weer niet doorgaan. Wanneer deze zal plaats hebben is nog niet bekend. Tot on-s groot genoegen kunnen we melden dat het voetpad langs den Bloemendaalschen weg, tusschen Vijverweg en Voo-rbuurt dat In zeer slechte conditieën verkeert, opnieuw bewerkt zal worden. Volgende week zal het vijf maanden geleden zijn dat de aut)obusdienst SantpoortOver-, veen met aansluiting op Haarlem geopend- is. Tot >op heden, werden er 27000 volwassenen en 3000 schoolkinderen, vervoerd. Dat de dienst in een behoefte voorziet, behoeft geen betoog. Dat ze financieel ook rendeert mag echter uit vorenstaande cijfers niet wórden- afgeleid. Dat echter een opheffing aanstaande zou zijn verzoekt de d-irectie ons met beslist heid te-gen te sp-rekeni Totaal werden er op het baanvak Santpoort (station)-O-verveen, ruim 27000 K.M. afgelegd. Persoonlijke ongeluk-ken kwamen niet voor. Storingen, -waardoor in den dienst vertragin gen van beteeken-is ontstonden, hadden niet plaats. D-at -dit laatste niet geschiedde- is in hoofdzaak te danken aan het nauwgezette onderhoud der wagens -door den heer v. d. Velden te Santpoort (station). Het personeel vervulde zijn taak naar behooren. De medewerking ondervonden van den kant van 't gemeentebestuur en van -de Buurtver- een-iging .„Duinlustp-ark" wordt -door de -directie zooals zij ons verzekerde, -op boog-en prijs ge steld. Thans wordt door den autodienst een nieu we dienstregeling ingesteld, met nauwkeurige aansluiting op Haarlem, met een- prijsverlaging der 10 rittenkaarten, en het uitgeven van 5 rittenk,aarten. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie voorkomende in dit nummer. Door het bestuur der St. Jozefst-ichting te Haarlem is een verzoek gericht tot -het ge- meenebesfuur van Bloemendaal, om vergun ning tot stichting van een Lagere School op- d'e voormalige buitenplaats „Dennenheuvel". Door gebrek aan plaatsruimte moes-ten we het verslag van he,t concert gegeven- door h-et Bloeme-nidaal'sch Fanfarecorps „Sursum'" op He melvaartsdag achterwege laten, daarom than-s hierover nog -enkele woorden. Het fanfarecorps „Sursum" zou op Hemelvaartsdag een con cert in d-e Schapenduinen geven, maar door liet slechte weer werd hiervan afgezien en -kreeg het corps gelegenheid in een gebouw op liet buiten „Wildhoef" het concert te 'ge- Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. ven. Daar aldaa-r ook de pers-onen aanwezig waren, die door de -Evangelisatiekring te Amsterdam, ieder jaar een aa-ngenam-en dag bezorgd wordt, was het corps voor hen, die genoodzaakt waren- d-oo-r den regen in het gebouw te bl-ij'ven een ware uitkomst. Het corps speelde naar ieders genoegen. De spelers heb ben gegeven wat zij konden geven en op hun- spel was, den korten tijd dat net corps be staat in aanmerking genomen, niet veel aan te merken. Den -directeur, den heer A. M-eng, ko-int dan ook een- woord- van lof toe voor zijn •kranige leiding. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. BloemendaalVel'sen. Op Dins dag 22 Mei 1923, 's- avond-s 8 uur in calé Rusthoek te Bloemendaal, wordt een ledenver gadering belegd. De a-gen-da bevat o.m.: 1. Notulen en- ingekomen stukken. 2. Mededee- 'lmg omtrent Onderlinge Tentoonstelling. 3. Mededeefingen omtrent excursie. 4. Sapsitijging Plantengroei bij electrisch licht. De begrafenis der planten. Korte meded-eelmgen door den Secretaris. 5. Toegift meit lichtbeelden door den Voorzitter. 6. Vragenbus en Rondvraag. 2 pers. Roadster f 1875.- 2 pers. Coupé f2700,- 2 pers. Roadster f3500.- 4 pers. Coupé f4975.- 5 pers. Touring f 1950. 5 pers. Sedan f2975. 5 pers. Touring f3500.- 5 pers. Sedan f 4975.- Zaterdagavond gaf het Bloemendaalsch Meis- jeszangkoor onder leiding van M-ej. Meyer, een zanguitvoering in Hotel- Vreeburg. De boven zaal zat tjokvol en degen-en die na achten kwam, moesten zich -dan ook m'et een staan plaats-je tevredenstellen. Voor de pauze kregen we eenige liedj-es te hooren die door Me-j. Meyer met p'ianos-pel begeleid, en door schimmen op het doek ge ïllustreerd werden. 'De figuren van de schim-men zijn door mej. M'eyer zelf gemaakt en zijn kunstig, ver vaardigd. Dit was- vooral het geval bij de Grootmoeder en- Grootvader, die in het zang nummer „De -baanveger" o;p het doek versche nen. Door eenige zuiver-e en heldere kinder stemmen w-er-den de volgende söhimmenlied- j-es, gemaakt door H. van T-ussch-enbroek, ge zongen: Gouddochter-je, Een scheepje vaart over het meer, Prins Verbeeldimgs-toov-erboot, De baanveger, Wachter Ahoi en De Meermin. Na ieder zangnummertje werden zangeresjes en leidster met een luid applaus beloond, ter wijl om 'de geesitfee uitgevoerde schimmen nogal eens gelachen werd. Jam'mer dat het licht der lantaarn niet geheel in -orde was, zo-odat de sc-haduwen soms iet of wat onduidelijk wa ren. Na de pauze wend door al de meisjes van het zangkoor een zangspel opgevoerd ge titeld- „Als de kleinen slapen", een aardige poppengeschi-edenis van Brandts Buijs Jr. Dit zangspel viel bij. een ieder zeer in den smaak. De zang en het spel der kinderen waren uit stekend. Alles werd zoo echt natuurlijk vol bracht, zooals het alleen door kinderen ge daan kan worden. Aardig waren -de klompen- en andere dan sen en passen die in d-eze poppengeschiedenis voorkwamen. Aan de costumes was ook zeer veel werk besteed en menige pop zag er als fee of Volendammerboerinnetj-e, allerliefst uit. Na afloop wedden de d-eelneemsiterjes en leidster met een 1-uid applaus beloond waarbij mej. Meyer van hare dankbare leerlin.getjes een fraaie mand met vruchten ten geschenke kreeg. In de pauze en na attoop werden de meisjes onthaald op versnaperingen. Deze eerste uitvoering is voor mej. M'eyer een waar succes geweest. Onder -haar tactvolle leiding zal di-t meisjeszangkoo-r zeer zeker bekendheid v-erwerven. De ouders der kinderen die op dezen avon'd vertegenwoordigd waren hebben kunnen zien, wat voor vruchten er al reeds (geplukt zijn van de zanigcursussen geleid door mej. M'eyer. We zouden niet volledig zijn als we tnej. Soeters vergaten. Mej. S. heeft -mej. Meyer trouw geholpen, terwijl zij zich bij de schimmenli-edjes zeer verdienstelijk maakte. In d-e maand September nemen' de zang cursussen weder een aanvang. BURGERLIJKESTAND. va;i Vrijdag 11 tot en met Donderdag 17 Mei. Geboren: d. van B. Kuurstra en R. de J'on-g, Ondertrouwd: J. G. J'. Boissevain en R- BTeitenstein; W. J. H. Mulier en M. L. Haits- rna Miulier; A. N. van Leuven en K. Schwarz; P. H. van Duin en A. Vader. Overleden: J. P. Faase, 56 j.; G. Fikkert, 53 j.; L. Evenhuis, 40 j. Overleden in liet Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort: M. E. Sandmann, 75 j.; G. M. Elis- sen, 34 j.; G. Smelt, 41 j. PENSION ZEER V00RDEELIGE ARRANGEMENTEN. SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S DINNERS, SUPPERS A. S. 0. Ontvangen schitterende 5 pers. „DURANT", Touring „SPORT DE LUXE". Uitvoerig prospectus wordt gaarne toegezonden. Speciale betalingscondities. Voor ernstige reflectanten demorstratiewagens •sinds een lange rij van jaren het onovertrof fen geneesmiddel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per heele kruik f 0.75-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2