Electr. Wasch- en Strijkinrichting ,,'t Kleverpark", Santpoorterstraat 41 Excursie naar Oostenrijk TROUPIN MICGIELSE mmmmm m m m m te m mmm* Nieuwe Gracht 44 - Haarlem - Tel, 213-564 T O O N E E L, MUZIEK EN ZANG. INGEZONDEN. Laat Uw GORDIJNEN behandelen door de: Concurreerende Prijzen - Met 2 dagen thuis te te te te te te te te te Hoofdvertegenw. der Klavierfabrieken Lauberger Gloss - WeenenLonden te te te te te 10 De Toren houdt het Paard vast. 11. Het einde. 12. Wit, aan de zet, heeft remisie in de hand. Oplossingen, enz., te zenden aan den Schaak- redacteur van dit Blad, de Genestetweg 23, Bloemend aal Probleem No. 4. Alpb. M. Voortlng. Haarlem. Stand der stukken: Wit: Ke 3, Df 1, Lg 4, Lh 2, Pc 2, Pc 8, a 4, b 5, c 6, d 4, g 2. Zwart: Hd 5, Db 7, Tb 8, La 2, La 5, Pa 8, Pd 8,c 3. Mat in 2 zetten. Opmerking. Bovenvermeld probleem werd in 1916 door den componist opgedragen aan het Haarlem- sche Schaakgezelschap, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van die schaakclub. Pinksterwedstrijd te Alkmaar. De Nederlandsche Schaakbond zal dit jaar zijn vijftig-jarig bestaan vieren. Ter herden king daarvan zal o.a. ook te Alkmaar een door dien bond georganiseerde schaak-wed strijd worden gehouden, en wel op den twee den en derden Pinksterdag, 21 en 22 Mei a.s. De commissie van voorber eiding (Fr. Visser, voorzitter en, H. Pijpers, Lindelaan 123, Alk maar, le secretaris) heeft het volgende pro gramma vastgesteld: Eerste dag, van. 11 uur: officieële opening; v.m. 11.30n.m. 2.30 uur, eerste partij; mam. 47 uur, tweede partij. Tweede dag: v.m. 10.30n.m. 1.30: derde partij; nam. 2.30 uur, uitreiking der prijzen; nm. 36 (of later): simultaan-séance door den heer Max Euwe, uit Amsterdam. De wedstrijd zal worden gehouden dn de thans geheel gerestaureerde, schoon gelegen vroegere Buiten-Sociëteit in de Alkmaarder- hout. Tevens vestigen wij de aandacht er op, dat eveneens een „Qplossingswedstrijd" is uitge schreven var» schaakproblemen, in verschil lende klassen en eventueel in groepen. Inleg- geld, zoowel voor de partijwedstrijden als voor de laatstbedoelde wedstrijden, telkens f 1. Voor den oplossingswedstrijd geve men- zich op bij den heer F. C. Laas, Overdiestraat 72, Alkmaar. J.l. Maandag 14 Mei had in het lokaal van de Bloemendaalsche Schaakclub (Rusthoek) een vriendschappelijké wedstrijd plaats tus6chen een 10-tal schakers van Onder Ons" te Haar lem, en een 10-tal van de Bi. S. club. De uitslag was, dat O. O. den wedstrijd won met 8—2. Te ongeveer ruim 11 uur was deize wedstrijd geëindigd. Daarna bracht de Voorz. den heer R. W. v. Dort, dank voor de opkomst der gasten en- hij hoopte de volgende keer revance te zullen nemen. Op zijn beurt, dankte de Voorzitter van O.O. den lieer Warmer, de leden van de BI. S.club voor de 'hartelijke ontvangst, en hoopte dat O. O. nog menigmaal kennis mocht maken; met de BI. Schaakclub. Donderdag 31 Mei hoopt de heer H. W. v. Dort uit Schoten, een simultaan-séance te ge ven voor de leden van Onder Ons" te Haar lem, in het gebouw Sint Bavo, Smedestraat. Liefhebbers hebben vrijen toegang. Hedenavond geeft 't Rotterdamsch Tooneel een laatste voorstelling in dit seizoen van: ,„De Dertiende Stoel", tooneelspel in 3 bedrij ven van J. D'Hanswick en P. de Wattijne. Wij lezen hierover in de -pers: Het is een kostelijke avond. Het publiek was gewoon verrukt. Dit stuk gaat vast drieduizend maal, zei een heer achter onsAdem, loos, in zenuwachtige opwinding, 'heeft het pu bliek de voortreffelijke vertooning gevolgd hartelijken bijval van den stampvollen schouw burgDe zaal, -prachtig vol, heeft de ver tooning in de grootste aandacht gevolgd, spannend is 't in de hoogste mate. Z. B. B. H. H. Voor de 67ste keer had Dinsdagavond de opvoering plaats van het be kende blijspel, Zijne bezigheden buitenshuis hebbende", waarvan verscheidene keeren in onzen Stadsschouwburg. Geen wonder dan ook, dat in de Meimaand, bij zeer ongestadig weer, al is het dan ook een stuk wat er zijn mag, waarin menige rake zet wordt gegeven, de schouwburg niet beter be zet was. Want zij die er waren- voelden dat zij er moesten zijn om hun bureaulist te huldigen, want dat was het toch, een huldi gingsavond voor den man, die, de naam bure aulist mag dan bescheiden klinken, in onze oo'gen een beteekenende plaats inneemt.. De huldiging vond1 plaats na het tweede bedrijf. De jubilaris stond tusschen een veld van bloemen omringd door het tooneelgezel- schap, en de -heeren Van Gasteren, J(hr. van Riemsdijk en de Kanter. De heer B. de Kanter sprak den jubilaris toe namens de commissie welke zich voor dit jubileum had gevormd, de ■heer Ko van Dijk sprak hem toe namens de Directie van het Schouwtooneel en tot slot de heer Van Gasteren als Directeur van den Schouwburg. De heer H'azevoet dankte daarop voor de hartelijke toespraken en had van het publiek een luid applaus in ontvangst te nemen. In den foyer was daarop gelegenheid den jubilaris persoonlijk de hand te drukken waar van door de meeste bezoekers gebruik werd gemaakt. Ev. Luth. Kerk te Haarlem. Donderdag 24 Mei 's avonds om 8.15 uur, zal onder leiding van Ds. de Meijere voor de tweede maal een Litiurgiscihen wijdingsdienst gehouden worden. De soli worden gezongen door mevr. L. M KoolhovenEyre Ashe (alt) en den heer Theo Hannema (tenor) van 's Graven-hage, terwijl het orgel door den heer W. H. Biele zal be speeld worden. DE ELECTRISCHE STOFZUIGER. De vorige maal maakte» wij U nog eens opmerkzaam op de voordeelen en gemakken van het electrische strijkijzer, thans, nu de schoonmaak wederom in vollen gang is, vragen wij Uw aandacht voor den etectrlschen stof zuiger. U kent hem allen en weet waarschijnlijk ook dat zijn zuigende werking ontstaat door een el-ectrisch aangedreven rnotor-ventilatOTtje, dat door de snelle wenteling van zijn schroef bladen een zuiging en luchtverplaatsing uit oefent, waardoor het stof, al of niet met tus- sche»schakeling van een slang, uit de vloer- fcleeden, gordijnen, kasten enz. enz. gezogen' wordt Het stof wordt neergeslagen in een zak of metalen reservoir, door de poriën waarvan de lucht weer wordt uitgeblazen. Aan de zijde van het mondstuk zuigt de stofzuiger dus en aan den kant van de zak achter den ventilator blaast hij. Vandaar dat de zak steeds goed schoon moet worden gehouden, omdat anders de uitgebla zen lucht te veel weerstand ondervindt en de zuigkracht minder sterk wordt. De kracht waarmede de stof uit de kleeden weggezogen wordt, hangt dus af van het zui gend vermogen (zuighoogte, uitgedrukt in cM. waterdruk) en de luchtverplaatsing. Lang niet alle stofzuigers voldoen in deze aan de gestelde eischen en het is daarom goed eerst bij het electriciteitsbedrijf' inlich tingen te vragen, welk merk deugdelijk is, want de duurste fabrikaten zijn volstrekt niet altijd -de beste. Het is ongelooflijk hoeveel zand en vuil zoo'» stofzuiger uit uw meubelen haalt en het is verrassend hoe frisoh de kleuren van uw kleeden blijven, wanneer U ze geregeld schoon zuigt. Bovendien slijten ze van het zuigen hoege naamd niet: in tegenstelling met het kloppen en schuieren. Behalve dat de el-ectnsche stofzuig-er U dus gemak geeft en tijd bespaart, spaart hij U op den duur ook geld, omdat uw meubels langer mee kunnen. U wist misschien niet dat uw stofzuiger een ideaal toestel is om 's avonds uw slaapkamer muggen-vrij te maken? Hij is daarvoor een heerlijk toestel! Zet de slang aan den zuiger en in een wip hebt U al de kwelgeesten, zoowel muggen als vliegen, in de zak gezogen. Maar ook uw kolenvuur kunt U met den stofzuiger aanmakenIn dit geval laat U hem echter niet als zuiger, maar als blazer werken, door de slang op de plaats van de stofzak te zetten! Leest U er maar eens de gebruiksaanwij zing op rfa of bezoekt U slechts de Monster kamer van het P.E.N., waar al deze zaken U gedemonstreerd worden! (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) DE ZEEWEG-GRONDEN. Qeachte Redactie, Het spijt mij, dat U het stukje van uw abon- né X in uw extra bla'd van j.l. Woensdag zon der commentaar 'hebt opgenomen. 'Reeds de titel (Ben laatste woord) had U moeten waarschuwen, dat U met een uiting van verkiezingsangst had 'te maken. Uw abonné weet zeer goed, dat onze Com missie de actie inzake den aankoop van de gronden langs den Zeeweg met vaste hand buiten elke politieke verwikkeling gehouden heeft. De herhaalde pogingen, van zekere zij de aangewend, om haar desniettemin -met een politieke» tint -te doodverven, wterden juist met doorzichtige politieke doeleinden onder nomen. Zoo ook het stukje van X. De weerlegging, welke deze schrijver van onze exploitatierekening geelt, Is zóó opper vlakkig, dat zij onwillekeurig doet denken aan een, zekere andere exploitatierekening, -die in dertijd door ,,een huismoeder" gecorrigeerd moest worden. Ik zal daarom niet het heele stuk van -den heer X op den voet volgen; dit ware voor hem nu toch slechts mosterd na -den maaltijd. Voor anderen, die het moeilijke vraag stuk ernstig willen bekijken en- die het -belang onzergemeente stellen boven persoonlijke overwegingen, echter nog dit. J** i Daar wij volgens de afd. Haarlem van den Ned. Bond van Pianohandelaren onze instrumenten beneden de waarde verkoopen, wordt door hen met alle mogelijke middelen getracht dit te verhinderen. Nu zulks is mislukt, tracht men 't publiek te doen gelooven, dat de instrumenten door ons geïmporteerd en in den handel gebracht, van minderwaardige kwaliteit zijn. De oorzaak dat wij ONZE PIANO'S voor een billijken prijs aanbieden is gelegen in den rechtstreekschen aankoop bij wagonladingen direct van de fabriek en niet zooals vele handelaren bij een of twee stuks via den tusschenhandelaar. Om nu aan bovengenoemde verdachtmaking een einde te maken, en het publiek te overtuigen, waar wij onze instrumenten inkoopen, hebben wij in overleg met de fabrikanten de Heeren Lauberger Gloss te Weenen, besloten om aan ieder die vanaf heden tot 15 Juni a.s. een piano koopt, geheel kosteloos een reis naar Weenen aan te bieden, teneinde zich persoonlijk te overtuigen, dat de fabrieken van de Firma Lauberger 6 Gloss de beroemdste en grootste in Oostenrijk zijn, welke met alle andere eerste klas fabrieken op een lijn gesteld kunnen worden. De reis zal worden ondernomen onder leiding van onze firmanten en gaat geheel voor onze kosten o.m. Pasvisums, Hotels-verblijfkosten, Reis tweede klas en c.q. Slaapwagen, enz. (Duur der reis 6 a 8 dagen). Vertrekdatum einde Juli of begin Augustus a.s. De prijzen der piano's worden door deze aanbieding niet verhoogd. Alle instrumenten zijn geheel van dezelfde on- overtreffelijke constructie als de reeds door ons geleverde. Referenties staan ter beschikking. Elke piano met 10 jaar schriftelijke garantie.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 6