AUG. OEPKES FOTOGRAAF Tevens opnamen in eigen omgeving MAISON HETTY, GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEF. 1760, DAMES- EN HEEREN MODEARTIKELEN Wij ontvingen wederom nieuwe zendingen ZWITSERSCHE en FRANSCHE WOLLEN MANTELS in moderne modellen en kleuren. De kwaliteiten zijn zooais steeds uitstekend, de prijzen laag. Huize „SKYLGE", Tel. 22388 Hartenlustlaan 11, Bloemendaal treinen tot 1 Juli in verband met het nieuw te bouwen Kennemer Lyceum. Er kan dan ge durende 2 maanden worden stilgestaan en. 1 September weer worden begonnen. De Voorzitter zou dan. in elk. ge val 15 Sept. willen stellen in verband met de feesten- De heer Noorman bepleit doorrijden tot 1 Augustus in verband met de werkeloos heid. De heer Hogenbirk voelt niet de noodzakelijkheid oin B- en W. vast te leggen aan een bepaalden datum. Spr. wil eenige vrij heid laten. De heer Laan brengt in bespreking de zandleverantie voor het Kinh-eimpark en wijst er otp dat hij om 2 redenen liever geen. toestem ming zou geven om met die zandtreinen door te laten gaan. De eerste rede is dat de bewo ners van Overveen niet alleen de lasten be hoeven te hebben, van die zandtreinen en. de tweede rede is dat, indien wij toestemming ver- leenen om langs den Julianaweg over de wei landen te blijven rijden wij ons zand niet kwijt raken, terwijl er nu eens een gelegenheid kan komen om een gedeelte van de f40.000 binnen te halen, welke ons destijds door den heer de Waal M'alefijt zijn beloofd bij den aankoop van die terreinen. De heer Hogenbirk moet toch even: wijzen op het onbillijke van hetgeen, door den heer Laan- wordt voorgesteld. Men, zou zoo doende een aannemer verplichten zand van de gemeente te koppen. Et komt nog bij, en dit mag toch wel onder de oogen worden gezien dat wij thans absoluut geen weg vernieling hebben terwijl indien eventueel zand van de gemeente terreinen zou worden gekocht en dit per wagen zou worden vervoerd, de wegen wel vernield zouden, worden- De iheer Laan is daar zoo bang niet voor. 40.000 M3. zand vervoert men niet per wagen. Spr. iheeft ook niet bedoeld om een aannemer te verplichten zand van de gemeente te .koopen. Men kan het alleen in de hand wer ken. Besloten wordt de zandtreinen van 1- of 15 Juli tot 15 Sept. stop te zetten, doch aan B. en W- wordt de juiste datum van stopzetten en weder gaan rijden overgelaten. iB. en W. stellen den 'Raad voor niet in te gaan op het advies der Gezondheidscommissie om de perceelen Bloemendaalscheweg 207 en 209 voor te droagen tot onbewoonbaarverkla ring, daar thans de minder voor huisvesting geschikte woningen geleidelijk door de bewo ners verlaten worden en onbewoonbaarverkla ring noopt tot zeer spoedige ontruiming. De heer S c h u 1 z zou het advies van de Gezondheidscommissie wel willen opvolgen. Zij zijn zeer bescheiden in het onbewoonbaar ver klaren van woningen en bovendien kunnen toch door een der .woningbouwv.ereenigingen wel woningen worden gebouwd. De heer Hogenbirk stelt voor het advies wel op te volgen, doch pas tot ontrui ming over te gaan, indien er een andere ge schikte woning wordt gevonden en in ieder ge val niet toe te staan dat er nieuwe bewoners inkomen. Wordt aldus besloten. Daar het toegestane crediet voor de Werk verschaffing (groot f 10.000.weder uitgeput is reeds is f 12800— daaraan uitgegeven verzoeken Burgemeester en -Wethouders den Raad het crediet te verhoogen tot f 15.000. Den heer Hogenbirk valt het op dat thans al weer om een crediet wordt gevraagd. De heer v- N e d e r h a s s e lt deelt mede dat door het stopzetten van het werk van den heer Blanke voort het aantal werke- loozen is verhoogd. Thans wordt hiermede weer voortgegaan -doch het laat zich aanzien dat wij dezen zomer werkeloozen zullen- hou den. De heer N o -o r m an zou het bedrag tot f 20-000 willen zien verhoogd. Het aantal werk- loozen is stijgende en wij komen er niet uit. Spr. vreest dat weer heel spoedig een nieuw HOTEL CAFÉ RESTAURANT SPECIALE INRICHTING VOOR LUNCHES, TEA'S DINNERS, SUPPERS A.S.0. crediet zal moeten worden toegestaan. De heer Laan stelt voor niet meer te geven, dan- wordt gevraagd. Spr. is bang voor een royaler omspringen met de gelden indien de kas gevuld is- De heer Hogenbirk gelooft ook, in dien het geld er toch moet zijn, dat het beter is het crediet tot f 20.000.te verhoogen. Men behoeft er dan hier niet steeds over te praten. Daar is een zeker gevaar aan verbonden, daar de buitenwereld er makkelijker over gaat den ken. De commissie zal toch wei zuinig zijn.' De heer Noorman zeg-t dat van een zuinig of een niet zuinig zijn geen sprake is. De ongehuwden krijgen geen hulp van de ge meente en worden niet aan het werk gesteld. Het crediet wordt hierop met f 10.000 ver hoogd en gebracht op f 20.000 B. en W- stellen den Raad voor aan H. Backx van Wereld ontheffing van art. 7 der Bouwverordening te verleenen voor uitbouw van een erker aan perceel Noorder Stations weg No. 13. Goedgekeurd. Bericht is ingekomen van het Accountants kantoor G. M. W. Margadant dat de boeken en bescheiden van de diverse woningbouwver- eenigin-gen- over het vierde kwartaal 1922 door zijn bureau zijn gecontroleed err in orde bevon den. PUNT. 2. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. B. en W. stellen den Raad voor aan D. van Kampen geen ontheffing te verleenen van art. 7 der Bouwverordening voor bouw van twee onder- en bovenwoningen aan den Kin- heimweg, daar he tniet alleen verboden is om onder- en bovenwoningen te stichten, maar bovendien de vrije ruimte achter—de te bou wen woningen 3.60 Meter is in plaats van 8 Meter, gelijk is voorgeschreven-, terwijl even eens -de indeeling onvoldoende -is- Aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op -het verzoek van -H. Booking om ontheffing van art. 7 der Bouwverordening voor verbouw van een tuinhuis aan de Har tenlustlaan, daar anders het landelijke karak ter verloren dreigt te gaan en het terrein vol gebouwd wordt, hetgeen verschillende be zwaren (brandgevaar, hygiëne enz.) met zich brengt. De ontheffing wordt verleend met -tegenstem- ming van het college van B- en, W. B. en W. geven den Raad in overweging afwijzend te beschikken- op het verzoek van H. J- Groeneveld Jr., om eene woning te mo gen- bouwen aan den nieuw aan te leggen weg op Boekenrode", omdat in de eerste plaats deze weg niet voor het publiek verkeer is opengesteld en ten tweede omdat of schoon indertijd een bouwvergunning verleend was onder voorwaarde, dat het huis niet in gebruik zou mogen worden genomen vóór de -weg in orde gebracht was dit -laatste toch -heeft plaats gehad en sinds dien nog niets verder aan den weg gedaan is- De heer v. K e s s e 1 vindt -het niet zoo erg dat aan den heer Groeneveld vergunning wordt verleend. De heer Noorman zou onder zekere voorwaarden vergunning willen verleen, n.l. dat ihij mag beginnen te bouwen zoo-dra de weg aan -de gemeente wordt opgeleverd. Aldus besloten. B- en W. stellen voor geen ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening te verleenen voor den bouw 'van een garage met twee bo venwoningen aan den Bloemendaalscheweg, aan den heer S- Mok, Kruisweg 70 Haarlem. Aldus besloten-- PUNT 3. Wijziging verordening tot heffing van recognitiën- Zonder hoofdelijke stemming angenomen, PUNT 4. a- Vaststelling verordening op de heffing van schoolgeld L.O., U.L.O. en ver-/ volgonderwijs. b. Wijziging der Invorderingsverordening. Ten gevolge van de wijziging der Lager- Onderwijswet 1920 (Wet van 16 Febr. 1923 Stbl- 38) moet de schoolgeldheffing worden ge regeld naar evenredigheid- van het belastbaar inkomen, bedoeld in artikel 37 der W'e-t op de inkomstenbelasting 1914, dus n-iet meer op -den grondslag van het zuiver inkomen met een af trek van f 1000.voor noodzakelijk levenson derhoud en f 50.voor elk kind- beneden 16 jaar. Wijl het belastbaar inkomen krachtens deze nieuwe regeling voor ieder minderjarig eigen of aangehuwd kind ingevolge art. 38 van voor melde wet verminderd wordt met f200.tot f 100.naar gelang het belastbaar inkomen f 3000.-tot f 1400.— of minder bedraagt zal het nieuwe tarief voor den een een weinig na- deel-iger en- voor den ander voordeeliger zijn- Wordt aangehouden. PUNT 5. Vaststelling: a. 3e supplatoire begrooting 1922- b. besluit tot af- en overschrijving dienst 1922. c- besluit tot betaling uit Onvoorzien" 1922. Goedgekeurd. PUNT 6. Verkoop van grond aan de Rol landslaan. De Raad besluit behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noord-holland, B- en W. te machtigen om1 aan J. Dekker te verknopen een perceel- grond, ter grootte van ongeveer 5S9.633 M2. voor den prijs van f6.per M2- PUNT 7. Verkoop van grond aan de Aerden- houtslaan. De Raad besluit op voorstel van B. en W. behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland, het perceel sectie B. no. 2422, groot 1-1 aren, aan Jan Peperkorn te verkoopen voor den prijs van drie gulden per M2. PUNT 8. Overname der huistelefoon. De verschillende Iocaliteiten van het Raad huis, Politiebureau en Gebouw van Publieke Werken zijn onderling verbonden door een te- foon, aangelegd verhuurd en onderhoudlbn door )Je N-ederlamidsche Hhis-Telejoon Maat schappij te Amsterdam. Voor dit onderhoud moet jaarlijksch f 230.aan huur- en onder houdskosten betaald worden, terwijl de con tracten in idusdanige bewoordingen zijn ge steld, dat „bij vermeerdering van het aatal apparaten of bij elke uitbreiding der -instal latie, de huur van den geheel-en aanleg op-nieuw wordt vastgesteld op het I-oopende jaar en de vijftien daarop volgen-de kalenderjaren De laatste verandering nu -had plaats op 29 September 1920, zoodat pas in 1935 het con tract kan eindigen, -als tenminste -tijdig, d.i. vij-f maanden vóór den afloop, het contract per aangeteekenden brief wordt opgezegd. Ofschoon in de overeenkomst niet wordt gesproken over even-tueele overname der in stallatie, zijn dezerzijds daarnaar toch inlich tingen ingewonnen en is ons nader door de Maatschappij1 bericht, dat dit f 1-625.zou kos ten, een oogenschijnlijk zeer hoog bedrag, doch waarvoor ook drie gebouwen- onderling en intern met elkaar telefonisch verbonden zijn. Zouden de kosten van aankoop uit de bui ten-gewone middelen bestreden worden wat wij niet wen-schelijk achten dan zou voor eene 5% leening 1-oopen-de over 20 jaren, be taald meten worden per jaar: aan aflossing fl 81-25 rente gemiddeld 42.60 onderhoud 95.— totaal per jaar f 218.85 terwijl thans f 230.per jaar betaald wordt. Al is dus het geldelijk voordeel in ge-val van overname van de installatie n-iet zeer groot, daartegenover staat, dat -de gemeente ontsla gen wordt van een- zeer onereus contract en in den- vervolge, in geval van onverhoopte stoornis, niet meer afhankelijk is van d-e over komst uit Amsterdam van een monteur. Op grond v-a-n het vorenstaande geven B. en W- -den Raad derhalve in overweging om tot aankoop over te gaan en di-e te bestrij den uit de loopende begrooting, dienst 1923. Aldus besloten. PUNT 9. Reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht. Op grond van het feit, dat uit de aan den schatter der -dranklokalen overgelegde verkla ringen van leveranciers gebleken, is, d-at de om zet van A. W- van den Brink, Rampenlaan 125, in 1922 eerder grooter dan -kleiner is dan in 1921, stellen B- en W. den Raad -voor afwij zend te beschikken- op het verzoek om ver mindering v<an de -geschatte huurwaarde. Aldus besloten. B- en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op de reclames van H. H'upkes tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht en wel op grond dat de verhooging van dien slag, vergeleken bij dien over het vorig j-a-ar, verband houdt met: a. de verbouwing v-a-n het perceel en betere omgeving; b. de dit jaar in -werkin-gtreding van de verhoogde vergun ningsrechten. Aldus besloten. PUNT 10'. Intrekking raadsbesluit d-d. 8 September 1921 no. 45 in verband met een schrijven van de Erven van der Vliet d.d. 9 Mei j.l- B. en W. geven den Raad in overweging om het schrijven van den advocaat der Erven- van der Vliet in zake het ongedaan maken van den koop der Zeewegterreinen in handen der Grondcommissie (vroeger Zeewegcom-mis- sie) te stellen om advies; w-a-arbij -de Burge meester van meening was, dat dit -advies niet noodig was. De Voorzitter motiveert zijn mee ning. Spr. meent dat alle Raadsleden wel zullen weten, ieder voor zich, welke -houding zij moe ten aannemen en verwijzing naar de grondcom.- miss-ie acht hij da-arom geheel -overbodig. Ver volgens wijst spr. op de veranderde tijdsom standigheden, sinds den datum dat het besluit tot aankoop is genomen (8 Sept. 1921). De heer Van, Kessel meent dat des tijds de-ze za-a-k in handen is -geweest van de Grondcommissie en zou er -ook thans voor zijn dat het thans naar d-ie commissie werd ver wezen. Verder verklaart spreker dat -hij nog een even groot voorstander is tot behoud van d'eze gronden als hij het destijds -was -tot aankoop Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. daarvan, trots -de ver-kiezingsactie van den -heer Ot-to en consorten, trots de wijze waarop het monster-rapport is samen-gesteld en de wijze waarop de stemmen, tegen den aankoop zijn verkregen. De heer Noorman vra-agt of de Voor zitter eenige zekerheid heeft v-an hetgeen door hem is medegedeeld, n.l. het niet goedkeuren van het raadsbesluit. De Voorzitter geeft daarop te ken nen dat hij alles niet kan zeggen, De heer Sclulz ge-voelt er veel voor dat dit pu-n-t naar de Grondcommissie gaat. In de volgende zitting, welke toch volgens den Voorzitter op 14 Juni zal worden gehouden, kan dan van het laatste -onderzoek en de even tueel te houden besprekingen verslag worden uitgebracht. Spr. staat verder uitvoerig stil bij het be kende rapport Ot-to c-s. en noemt dit kortweg een verkiezingspamflet. Hoe de sympathie-be tuigingen zijn binnen gekomen is spr. -ter oore gekomen van heel betrouwbare zijde. Er twerd gewoonweg een praatje gemaakt en gevra'gd: „i-s U voor of tegen hoo-ge belastingen?" Tegen? O, teeken -dan dit rn-a-ar. De heer Hogenbirk verklaart dat hij het een royaal aanbod vindt van de fam. Van d'er Vliet om zonder meer de gemeente te willen ontheffen van het indertijd genomen be sluit. Er sluipt volgens sommigen wel een ad dertje onder het gras, doch in den naam van die familie heeft spr. noch wel zooveel vertrou wen dat -hij niet voor bijbedoelingen behoeft te vreezen. Ten slotte wil -spr. nog zeggen dat hij van deze aangelegenheid geen moment gesproken heeft, opzettelijk niet, doch den Raad zou wil len voorstellen een middenweg te zoeken, door een deputatie te zen-den naar de familie Van der Vliet. De Voorzitter zegt dat dit opk zijn meening is, in antwoord op hetgeen door de heeren v. Kessel en Schulz is gezegd om trent de wijze waarop -de sympathie-betuigingen zijn binnengekomen bij de commissie van inge zetenen tegen den aankoo-p van de Zeeweg- gronden. Alle Laanen staan er op behalve U mijnheer Laan zegt de Voorz. tegen den heer Laan. De Laanen zijn ook maar gewone menschen interrumpeert -de heer Laan. Verder de De Clercqen, Ted-ing v. -Berkhou ten-, zelfs de heer Vissering, de president van de Ned. Bank. Van die personen kan niet wor den gezegd dat zij zich hebben laten bang maken door een belasting-praatje. De meenin-g van _den heer Hogenbirk, dat de zoogenaamde Grond- Gommiss'ie eerst nog een advies m-oet geven kan spr. niet d-eelen. De heer Laan protesteert tegen -de woor den:,.zoogenaamde Commissie". Spr. vindt dat een beleed-iging voor de Gron-dcommssi'e en be treurt de hou-ding van den V-oorzitter in deze zaak, niet alleen nu, doch vanaf den datum dat het Raadsbesluit is genomen- De heer Born wat er zou er z0er ster.k voor zijn indien deze zaak werd geren- vorjeerd naar de Grondcommissie. -De heer de -R o o v. A 1 d e r w e r e 11 verzoekt den Voorzitter de lijntjes niet al te strak te spannen en-alsnog mede te werken om deze zaak nog een-s -grondig -onder de oogen te zien. Het voorstel van B. en W. om deze zaak in handen te stellen van -de -Grondcommissie om prae-advies wordt daarop aangenomen. PUNT 11. Overname van het gasbedrijf- In 1922 is aan het gasbedrijf te Haarlem be taald voor incassokosten en administratie plm. f9000.benevens 5% van de kosten van uitbreiding als salaris voor den directeur daar van voor toezicht f 625. Zou nu liet gasbedrijf door onze Gemeente zelf ter hand worden genomen en dan gecom- bineerd worden met het waterleidingsbedrijf dan zou dit volgens bijgaanden staat een voor deel voor de gemeente opleveren van f 96-25. f6000.— of f3625.—. De heer de Roo v- Alderwerelt zou er niet voor zijd dit bedrijf t'hans reeds over te nemen. Spr. zou willen wachten tot de eerstvolgende begrooting. De Voorzitter zegt dat wij elk jaar vóór 1 Juli op moeten- zeggen indien wij niet door wenschen te gaan. De heer Hogenbirk is een beetje huiverig voor overname van- dit bedrijf. Vol gen-s de berekening zou er een winst kunnen worden gemaakt van f 36.00.doch dat weten we wel zegt spr. Hij is al tevreden met de winst welke het laatste jaar is gemaakt, n-1. f 13.000.Zie vervolg in het tweede blad. Een glas VICTORIA-WATER (Oberlahnstein) voor en bij den maaltijd brengt de kalme op geruimdheid, die den mensch zoo heilzaam is. VICTORIA-WATER is lekker, opwekkend en gezond. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Litersschroefflesschen,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2