r J F. A. tj LOOPT Dagelijks Vulcaniseer f/XUO OEPKES rEOTOQP/^ET LAM H 1 TEL* 1 Bk 1 1 L. Eenvoudig Naai J. LOTTGER ARTIS-il rT| PRIJZEN BIL VERA GAJSA RA F. VAN Vraagt p Kruisstraat li i m. ii I J HAPTENLH5TIAAN II r 5 BLOEMENDAL OPNAMEN IN EKiEN OMGEVING- De lieer A. E. Beekman, lid van de commis sie van ontvangst, sprak namens het eere comité, H. H. kervoogden der Nederl. Berv. Kerk en de geheele Bl'daalsche kerkelijke ge meente een woord van welkom tot alle aan wezigen. Hierna kreeg Dr. G. P. Marang, predikant te Utrecht en voorzitter der vereeniging, het woord Hij verzocht de aanwezigen met hem te wil len zingen, gezang 7, welke zang begeleid werd door de Chr. Muziekvereeniging „Sursum" te Bloemendaal. Na het zingen ging Dr. Marang in gebed voor, waarna hij de openingsrede hield. Om omstreeks haLf twaalf leidde de heer B, J.. E v. Noort, leeraar aan de Chr. Kweek school te Haarlem het onderwerp „Het ver tellen op de Zondagsschool in, waarna de och tendbijeenkomst gesloten werd. In de pauze bood de Zondagsschool Bloemendaal den Con ferentieleden een tweede ontbijt aan. Om twee uur werd de middagsamenkomst begonnen met een inleiding van Dr. G. P. Marang van Utrecht over: Kinderzonden", waarna Jonker C. Repelaer van Driel uit den Haag 't woord kreeg en als onderwerp geko zen had: „Van verre en nabij" (De organisatie der Zondagsschool over de wereld). Voor de thee gebruikt werd, sprak de heer G. P. Fruyt Jr., vertegenwoordiger der ver eeniging en had als onderwerp: „Herinnerin gen". Om 5.30 uur werd het middagmaal gebruikt in Hotel Vreeburg alhier. De avondsamenkomst had plaa'ts in de Ned. Herv. kerk, waar als sprekers optraden Dr. G. P. Marang van Utrecht en onze oude predikant Dr. M. J. A. de Vrijer, terwijl mej. Joh1. Reeser (alt) eenige liederen ten beste gaf. Ruim 9 uur werd de conferentie die buiten gewoon goed geslaagd mag heeten, gesloten. Het Bloemendaalsche muziekkorps „Sursum" is druk aan het oefenen voor de a.s- herden kingsfeesten van H. M. de Koningin. Iedere Don derdag wordt in de buitenplaats Wildhoef ge oefend in het loopend blazen. Dit is weer heel iets anders dan dat men rustig in een tent of op een podium zit- Het is heel moeilijk vooral voor een pas beginnend corps. Onder kranige leiding van directeur Meng echter, zullen de leden van het Bloemendaalsch Muziekkorps spoedig vorderingen maken. Naar we uit be trouwbare bron vernemen, zal bovengenoemd muziekkorps binnenkort een concert in de penlucht geven. Later hierover meer Zondag 1 Juli was het 121/2 jaar geleden, dat de heer Beunders alhier een bloemisterij begon, Alle begin is moeilijk, dit heeft de heer Beun der ondervonden, In het klein begonnen, was het een heele toer de zaak staande te houden- Des te meer, daar de heer B. alles tegen liep. Geen man zijnde om bij de pakken neer te zit ten, heeft hij zich door alles heengeworsteld en is er, na dagen van zwoegen en sloven in ge slaagd te temen waar hij wezen wilde. We hopen voor den heer B. dat dit zoo blijven mag en hij in het tweede gedeelte van de kwart eeuw inplaats van tegenslag, voorspoed zal hebben. Zondag bleven de gelukwenschen niet uit De een voor den ander kwam den jubilaris de hand drukken. Een groote hoeveelheid kaart jes stroomde binnen. Des avonds werd et herdenkingsfeest in familiekring verder gevierd terwijl den volgenden avond het personeel bij den patroon op bezoek kwam en een gezel- ligen avond hebben doorgebracht. Ook helt oud-personeel van den heer Beunder liet zich op dezen dag niet onbetuigd- Op de heden gehouden Lathyrus keuring te Haarlem, verkreeg de heer K- Griffioen Jr. Banidelskweeker alhier, een zilveren medaille voor afgesneden Lathyrus in 32 var., en een zilveren medaille voor 12 der beste variëteiten. FOTOGRAFISCH ATELIER TH. SCHOONEBEEK NIEUWE GRACHT 24 HAARLEM MAISON HETTY, GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEF. 1760, DAMES- EN HEEREN MODEARTIKELEN In overhemden en dassen, ondergoed en sokken brengen wij een uitgebreide sorteering voor iedere beurs. AMERIKAANSCH ONDERGOED „VARSITY" Geslaagd. De jongedames Jos. Dijkstra en C. Andrea, leerlingen van de M-U.L.Q. school aan den Vijver wuig, zijn geslaagd voor het M. U. L. O.-diploma B- Haarlemsche Orkest-Vereeniging. Het prachtig gekozen, programma en het heerlijke zomerweer, zullen het derde concert der Haarlemsche Orkest-Vereeniging doen zijn: 't schoonste wat er in Bl'daal's dreven te genieten is. Natuur en muziek', kan 't mooier, zullen samenwerken, om de menschen, na een zorgvolien dag te ontspannen, en op te wekken. Blijft het weder goed dan waarborgt ons de hoogst eminente leiding van Nico Gerharz een genotvollen avond bij het aanhooren van Gou nod's „Faust" en Mascagni's „Cavalleria Rus- ticana" omstraald door „Binzug der Gaste auf Wartburg" van R. Wagner en de ouverture „Raymond" en „Gazza Ladra" van Thomas en Rossini. Denk voorO, Frühling wie bist du so schön". „O, Sommer" wie bist du so schön en men zal gevoelen dat deze muziek van P. Lincke zich bij de natuur zal aanpassen, evenals 'het fijne „Ghant des Cloches" van Luigini. De heer Gerharz heeft zijn muzikale plicht gedaan met de keuze van deze muziekwer ken, laat de natuur hier zich nu zich in over eenstemming toonen. FROiGRAMMA: 1. Einzug der Gaste auf Wartburg aus der Oper Tannhauser, R. Wagner. 2. Ouverture Raymond, A. Thomas- 3- O Frühling wie bist du so schön, Walzer P. Lincke. 4. Suite de TOpéra Faust, Oh. Gounod. II. 5. Ouverture Gazza Ladra, G. Rossini. 6. Chant des Cloches, Rêverie, A. Luigini. 7. Grande Fantaisie de l'Opéra Cavalleria Rusticana, P. Mascagni. Welk een populariteit de Haarlemsche Or kestvereniging zich verworven heeft, moge ook al weer blijken uit het feit, dat een com binatie van sigarenhandelaren een merk H.O.V. sigaren in den handel brengt. In den loop van deze week zal dit nieuwe merk verkrijgbaar worden gesteld- De kwaliteit is uitmuntend en de verpakking in echt cederhouten kistjes zoowel als de opmaking, doen het merk alle eer aan. R. K. Bibliotheek. Het filiaal der R.K. Bibliotheek, vroeger gevestigd bij den boek handel Karstens, is verplaatst naar den Bloe mendaalsche weg 48. De bibliotheek is aldaar geopend op Dinsdag en Vrijdag van elke week van 2 tot 4 uur des namiddags. OVERVEEN. Zondagnacht is achter de woning van den heer D. op de Emmalaan een damesrijwiel ontvreemd. De dader is opgespoord en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Kippendiefstal. Zondagnacht zijn bij den heer van der Z. op het Binnenpad 6 kippen ont vreemd. Bij een zekere M. een goede bekende der olitie zijn zij in beslag genomen, die tevens bekende de vorige diefstallen geplegd te heb ben. Veiling- Dinsdagavond had in hotel van Ouds het Raadhuis ten overstaan van Notaris W'ildervanck de Blécourt de veiling plaats bij inzet van een Heerenhuis, gelegen aan den Zijlweg 21 B. Hoogste bieder werd de heer J. W. Neelissen voor f 18.450. De toeslag is bepaald op 10 Juli a.s. Ongeval. Dinsdagmiddag kwam een jongen van 9 jaar gezeten op een rijwiel, zoodanig te vallen dat hij zijn rechterarm ontwrichtte. Dr. Bos verleende de eerste hulp, watrna hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem werd vervoerd. Volgende week gaat onze B- G. V. jubileeren en dit zal zij op waardige wijze doen. Voor ons ligt de feestgids die met zeer veel zorg is samengesteld; De eerste bladzijde toont ons een keurige foto van de vereeniging met zijn emi- nenten leider den heer P. A. Kok. Achtereen volgens hebben de eere-voorzitter de heer A. Koolhoven, de secretaris de heer Ridderink en de leider de heer P. A. Kok, 't woord. Wij zul len echter niet alles vertellen, men schaffe zich zelf den feestgids aan, welke verkrijgbaar is bij den secretaris en tijdens de feesten op 't terrein. Hieronder laten wij 't programma volgen. Zaterdag 14 Juli op het terrein of bij ongun stig weer in hotel „Vreeburg". 7 uur Opening en overreiking der nieuwe vlag. 7.30 uur Wedstrijden A. en B. afgewisseld door eenige extra nummers- Daarna in hotel Vreeburg Rei Dames B.G.V. Prijsuitreiking wedstrijd A en B. en na afloop een gezellig dansje. Zondag 15 Juli: 1.15 uur Opstellen bij de Poli tie post Bloemendaal. 1-30 uur: Optocht langs Busken Huettaan, Bloe- mendaalscheweg, Mollaan, Potgieterweg, Bloe- mendaalscheweg, Donkere laan, terrein. 2 uur: Uitvoering. 1. Opmarsch en Vaandelgroet 2. Alg. Vrije oefeningen, Heeren 3. Toestellen en springen, Dames A. 4. Driekamp, Heeren. 5. Extra nummers der Vereenigingen'. 6. Toestellen en Springen, Dames A. 7. Toestellen en Springen, Heeren A'. 8- Touwtrekken, le ged. 9. Driekamp, Dames. 10. Touwtrekken, 2de ged. 11. Alg. Vrije Oefeningen, Dames. 12. Vertrek' Veldloopers. 1'3. Toestellen en Springen, Heeren B. 14. Aankomst Veldloopers. We hopen dat 't feest door goed weer be gunstigd- zal worden. Overbodig lijkt het ons onze lezers aan le sporen de wedstrijden te bezoeken, want daar voor heeft de B. G. V. te veel populariteit. Bijzondere Landstorm „Kenuemerland". Zaterdag 1.1. werd onder lei-ding van -de heeren Barens en Stoffer, de -derde schietoefening ge houden, door de Bijzondere Vrijwilligers van bovengenoemd korps, op de schietbanen te Over-veen, De opkomst was evenals bij de twee vorige oefeningen zeer goed. Er heerschte een pret tige stemming en er werd- met veel animo ge schoten. Ook de s'C'hietui'tkomsten waren zeer gunstig, series van 42, 43, 46, en 47 waren geen uitzondering, hetwelk bij een m'aximum van 50, door schutters die in geen jaar, ja zelfs lan ger, geschoten hebben, een mooi resultaat is te noemen. Er zal dan ook reeds thans met drie vijftallen op de Nationale Schietwedstrij den, te O-verveen worden uitgekomen. Zelfs van de afdeeling Vel'sen (Wijkeroog) waren een twaalf-tal schuttrs, met hun com mandant, den reserve eerste luitenant Van Roozendaal, per fiets naar Haarlem gekomen teneinde aan de schietoefeningen met scherp, te kunnen deelnemen. Jammer is het d-at door deze afdeeling ge-en gebruik meer mag -wor den gemaakt van de schietbaan der Burger wacht te IJmui'den. Voor zoover nog niet bekend, zij nog even medegedeeld dat ieder ge-wezen dienstplich tige, geen lid- der burger-wacht zijnde, lid van- het korps kan- worden en- dat het lidmaatschap geen onkosten met zich medebrengt. Het korpsbureau is gevestigd op Kamer 97, infanterie-kazerne Koudenhorn, waar men zoo wel mondeling als schriftelijk, alle gewenschte -inlichtingen, omtrent doel, vergoedingen, schiet oefeningen enz. der Bijzondere Landstorm kan verkrijgen. Ook kan men zich tijden-s de schiet oefeningen, op de banen te Over-veen, als lid opgeven. Donderdag is er ingebroken in de tent van de gemeente, staande aan 't eind van den Zee weg nabij 't strand, welke gehuurd is door den heer Dijkhuis. Door he-t forceeren van het slot hebben de inbreker(s) zich toegang weten te verschaffen. Hoewel D. zich in de tent be vond heeft hij niets van de -diev(en) bemerkt. Ontvreemd werden eenige -doozen koekjes en ee.f.ge fiesscher- limonade. SANTPOORT. De s-peldj-esdag ten bate van het Witte Kruis is niet gehouden omdat de speldjes niet klaar waren. Het bestuur hoopt toestemming te krijgen om den speld,j-esdag op een anderen dag te mogen houden. De Ruïne van Breder-ode werd in de maand Juni door 1243 personen bezocht. Aan den ingan-g van den weg naar de Ruïne van Breöerode is een verversChingstent ge plaatst. Het mooie weer van Zondag lokte reeds velen tot een zitje op het aardige door hout omzoomde terras. D-e ondernemer heeft hier dit drukke punt zeer goed uitgekozen. -De rijks- en gemeentepolitie in onze ge meente heeft opdracht gekregen, om vooral in- de boschrijke gedeelten streng toe te zien, aangezien onze streek den laatsten tijd zeer dikwijls bezocht wordt door individuen met minder eerbare bedoeling. De Kennemerweg heeft thans de laatste deklaag ontvangen. De veegmac'hine heeft heel wat stof terzijde- en de lucht ingeworpen. Na de teerbesproeiing is een, laag fijn grind ge strooid, terwijl onze mo-torwals tenslotte de verschillende materialen tot een stijve korst ge perst heeft. H-et werk heeft slechts enkele da gen geduurd, waaraan het prachtige weer zeef zeker heeft meegewerkt. Door het rollend ver keer zijn zeer weinig moeilijkheden ondervon den. Ons tarief voor Verhuur- Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto-en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. SPAARNDAM. Het Duitsche meisje genaamd Letty Becker van wier vermissing in- ons vori-g- nummer melding was gemaakt, is Zaterdagavond door 2 personen die zaten te visschen, in Zijkanaal B te Spaarndatn drijvende gevonden. De poli tie werd hiermede in kennisgesteld, die het lijk ophaalde en naar het lijken-huisje vervoer de. Door de recherche van Bloemendaal, met den heer ten K. waarbij zij in betrekking was, werd zij onmiddellijk herkend. Volgens infor matie bij de politie is hier geen misdaad in 't spel en bleek dat zij sinds eenigen tijd lij dende was aan zwaarmoedigheid. Het rijwiel waarop zij haar betrekkin® heeft verlaten* Ls tot nu toe niet teruggevonden. Maandag had de begrafenis te Spaarndam plaats. Ds. Balon hield een treffende graf rede in 't Duits-ch. D-e vele belangstellenden waren zichtbaar onder den indruk. De Duitsche dienstmeisjes in Spaarndam in betrekking, 'hadden zich achter den stoet aan gesloten. Een broeder en- zuster van de over ledene waren ook aanwezig. Het is wel een diep tragisch geval. Een oude vader, die zijn twee dochters over een, week- zou thuis verwachten, en zich reeds -ver heugde over de komst zijner kinderen* zit thans in diepen rouw daar hij er slechts een zal zien wederkeeren. HAARLEM. Sanitaire en huishoudelijke artikelen. Jans straat 71. De heer J- W. M'. Rijbroek, 'heeft naast zijn reeds bestaande zaak, een winkel geopend die een, geheele nieuwe betimmering en beschildering heeft ondergaan. Door het uit breken van het achtergedeelte heeft men nu een flinke ruimte verkregen waardoor alle artikelen op dit gebied uitstekend tot hun recht komen. In verband hiermede verwijzen wij naar de advertentie in dit nr. Een nieuw meubelhuis in de Wouwerman- straat 32. Dezer dagen werd ook in de W'ouwermanstraat door den heer J. v. Dijk fabrikant van meubilair en stoffeerder, een winkelhuis geopend. Bij de opening wa-s groote belangstelling en voor deze omgeving is dit perceel een goede aanwinst. Men, kan er te recht om met kleine beurzen zich goed en degelijke artikelen aan te schaffen. Men leze de advertentie voorkomend in dit nr. Men ziet ook dit stadsgedeelte zich ge stadig uitbreiden op 't gebied van den winkel stand. Modelhuis. Duvenvoordestraat 85. De heer J. W'ijdoogen Jr., die door jarenlange er varing op dit gebied, zich nu gevestigd heeft in 'het perceel Duvenvoordestraat 85, heeft dit perceel, hoewel geen winkelaangezicht, geheel ingericht tot een keurige toonkamer van de nieuwste soorten meubilair. De indruk die men er krijgt getuigt van vakkennis en het doel van den eigenaar is steeds prima modern meu bilair te leveren. M-en ga er eens een kijkje nemen. Men vindt er rijke keuze en een hoogst smaakvolle stoffeering. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken- Van 29 September 1923 wordt te Kristiania een Noorsche Jaarbeurs gehouden. Eventueele inlichtingen hieromtrent zijn aan het adres der Kamer, Kruisweg 70 Haarlem, te verkrijgen. Op de Kamer van Koophandel liggen voor belanghebbenden ter inzage de Speciale-Ta- rieven N'o. 25 voor het vervoer van petroleum en No. 26 voor het vervoer van benzine. Deze tarieven bevatten belangrijke verla gingen van de normale, thans geldende vracht prijzen. SPORT. Kaatsclub „Frisia". Zondag a.s. houdt bovengenoemde kaatsclub op het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan groote internationale wedstrijden waaraan bijna alle vereenigingen buiten Fries land deelnemen. Er zijn 87 deelnemers en 27 partijen. Doordat de loting buitengewoon prachtig is uitgevallen zullen er spannende wedstrijden te aanschouwen zijn. -Het is den nijveren gemeenteveldwachter Bergema van hier mogen gelukken de hand te kunnen leggen op één der individuen* die vooral in den la-a'tsten tijd onze mooie en veelbezochte bossc'hen als terrein kozen voor hun minder eerbare bedoelingen en handelingen. Het was izebetfe N- J. ,D„ die zich Woensdagmiddag in „Neethof" bevond en door genoemde veld wachter op heeterdaaid betrapt werd. Zijn ge rechte straf zal hem niet ontgaan en we 'hopen, dat dit feit als afschrikwekkend voorbeeld mag dienen. Voor vele angstige ouders is het reeds een verlichting. A.s. Dinsdagavond 8 uur zal er een demon stratie gegeven worden op het H. F. C.-terrein voor het Kennemer Instituut voor lichamelijke opvoeding, voorafgegaan door een lezing en uiteenzetting van het spel, te houden door den heer Wiersma, gedelegeerd hoofdbestuurslid, in de schermzaal Brassini, Raamsingel 30 Haarlem. Het is veertig jaar geleden, dat VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), hier te lande werd ingevoerd. De omzet va" Victoria-Water is sinds verduizendvoudigd eI) gestadig neemt het gebruik toe. Alleen he beste kan zoo populair worden. Voor huishou delijk gebruik bijzonder aanbevlen in hee e Literschrefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. GR. HOUTSTRA, VERFT MANTELS HEERENCOSTUl MET BEHOU VAN MODEL 2 TETTERODESTR. Zweedsche Heilgym Massage Zonnelamp-behanc Korte Kleverlaan, Bloi Teleph. 14. Meestal thuis tusschen aan huis gevraagd, onder- als bovenkleet veranderen van japo mantels. Adres te vernemen dingsweg 17, Bestelh stanje, Tel. 22377. Heeft u ge uw voet d Laat dan uw (FIRMA C KLEINE HOUTW LUXE EN ORTf- Speciaal a luxe en i Lederkeus uit 30 k REPARAT Door het v laarzen hee hinder meel 1e en 2e prijs b van Schoen- en REPAREEREN VAN AUTO-, UITERST GED. OUDE C hoek Gr. Houtstraat.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2