1 V [AUO OEPKES] rroTOöP^öwE" BLOEMENDAL SANTPOORT, Wij exposeeren in onze Toonkamers van 21 tot 28 Juli een belangrijke collectie Sier en Gebruiksaardewerk (grand feu"keramiek) van den Heer en Mevrouw HOBBEL te Laren (N.-H.) en noodigen belangstellenden beleefd tot een bezoek uit. Fa. J. A. BOSKAMP ZONEN Woning-Inrichtingen, Overveen. Tentoonstelling geopend van 10—6 uur. ONTVANGENBOEKEN, I $1 K Verfrlsschend en Verkwikkend A. J. P.'s Frambozensaus A. J. P's Grenadinesaus over A. J. P's ROMA-PUDDING smaakt als room. Puddingfabriek A. J. Polak, Groningen inkomstenbelasting wordt uitgetrokken. Het juiste percentage kan dan ook niet dan bij benadering worden vastgesteld. Nochtans geven Burgemeester en Wethou ders op grond van onderstaande uiteenzetting in overweging het heffingspercentage voor het belastingjaar 1923/1924 te bepalen op 3*/2, daar bij aannemende dat het belastbaar inkomen, hetwelk over het belastingjaar 1922/1923 onge veer twintig millioen gulden bedroeg inder tijd was alzoodanig gerekend op een bedrag van f 15.000.000.slechts in betrekkelijk ge ringe mate zal dalen, terwijl de uitgaven in de naaste toekomst eerder zullen verminderen dan stijgen. Het belastingjaar 1922/1923 nu zal, zooals reeds werd aangestipt, aan belasting opbren gen een bedrag van ongeveer f 1.000.000. Hiervan komt den dienst 1922 ten goede 8/12 gedeelten of rond f 666.700.— Deze dienst heeft reeds ont vangen van de opbrengst van het belastingjaar 1921/1922 een bedrag van 308.700.— Kent U reeds het Amerik. ondergoed „Varsity"? Hel vereenigt in zich alle eigenschappen die men van een licht ondergoed mag verwachtenHet is sterk, goed, passend, (in 7 heorenmaten verkrijgbaar), zachl, zelfs voor de gevoeligste huid en laag in prijs, Kniebroeken en shirts f 2.10 Combinatons f 3.75. Bij 3 stuks 30 ets. korting. MAISON HETTY, GROOTE HOUTSTRAAT 126, Tel. 1760, HAARLEM Saldo f 315.400- Waar echter in het jaar 1922 niet is aangegaan een geldleening voor aankoop van de gronden langs den Zeeweg, terwijl voor rente en aflossing dezer leening op de begrooting voor 1922 be dragen waren uitgetrokken, ko men ook deze gelden beschikbaar tot een totaal bedrag van plm f 100.000.- Zoodat de dienst 1922 zal sluiten met een voordeelig saldo van plusminus f 415.400. De opbrengst van het belastingjaar 1923/24 wordt, berekend naar een belastbaar inkomen van f 18.000.000.en een heffing van 31/2 pro cent, geraamd op f630.000. Hiervan komt ten goede van den dienst 1923 8/12 gedeelten of rond f 420.000.— Van de opbrengst van het be lastingjaar 1922/1923 komt ten bate van den hierboven be doelden dienst f 333.300. Totaal f 753.300.- Op de begrooting voor het dienst- 1923 werd aan inkom stenbelasting geraamd een be drag van f 650.000- Vermoedelijk voordeelig saldo dienst 1923 f 103.300.— Het saldo van den dienst 1922 komt ten voordeele van het dienstjaar 1924. Stel dat voor dit jaar evenveel aan belasting noodig zal zijn als in de jaren 1921 t/m 1923 n.l f 800.000(op de begrooting van 1922 en 1923 werd slechts uitgetrokken een bedrag van f650.000.doch deze diensten ontvingen een bate van vorige dienstjaren, respectievelijk van f 160.000.— en f 150.000dan zal bij een hef fing van 31/2 indien het belastbaar inkomen vrijwel gelijk blijft, aan belasting worden ver kregen een bedrag van f 630.000.derhalve een tekort van f 170.000. Tegenover dit tekort kan dan worden ge steld een zoodanig gedeelte van het voordee lig saldo van den dienst 1922, dat het jaar 1924, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, met een voordeelig saldo zal sluiten. De rest van het saldo van het dienstjaar 1922 kan worden, gereserveerd op den buitengewonen dienst, om daarover te zijner tijd te beschik ken ten einde zoo noodig volgende be grootingen sluitend te maken. Het reserveeren van het saldo op deze wijze heeft dit voor deel, dat in de eerstvolgende jaren zeer ver moedelijk eenzelfde heffingspercentage kan wor den behouden. Mede wordt door het reserveeren van het saldo de mogelijkheid geopend, desgewenscht 4 HAPTENLII5TLAAN 11 OPNAMEN IN EKiEN OMGEVING-) een gedeelte daarvan voor buitengewone wer ken te bestemmen. Op grond van het bovenstaande wordt uwe College het volgende concept-besluit ter vast stelling aangeboden: De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gelet op artikel 4 van de verordening op de heffing eener plaatselijke belasting naar het inkomen, hetwelk bepaalt, dat de Raad jaar lijks het percentage van heffing heeft vast te stellen; Besluit: bedoeld percentage voor het belastingjaar 1 Mei 19231 Mei 1924 te bepalen op 31!2%. Totaal f 975.400.— Op de begrooting voor het dienstjaar 1922 werd aan plaat selijke inkomstenbelasting ge raamd een bedrag van f 660.000. Eindexamen ,,'t Kopje". Aan de Middelbare School voor meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal, is het eindexamen afge nomen door een commissie bestaande uit de heren: prof. R. Casimir, voorz., dr. A. Borgman, C. Brouwer, P. J. C. Mettau en C. B. A, Proper. Een diploma met Wiskunde is uitgereikt aan: Lieske Altmann, An Blijdenstein, Liesbeth de Elines, Lot Muller von Czernicki, Madeline van Panthaleon van Eek en Suuk Vriesendorp. Een diploma zonder Wiskunde aan: Glaudina Bentink van Schoonbeten, Magda Bichon van Uselmonde, Mieke Hovy, Hertha Muller Küh- lenthal en Jetty Snethlage- Ned. Herv. Kerk. Dinsdagavond heeft het kiescollege van de Ned. Herv. Gem. een be roep uitgebracht op ds. J. C. van Dijk, predi kant te 's Gravenhage. Bosch en Duin. De leden van Bosch en Duin hebben gisteravond afscheid genomen van hun voorzitter, den heer Prinsen Geerligs, die zich met Augustus in Roemenië gaat vestigen- Tot technisch lid van het bestuur werd ge kozen de heer v/d Plas. De prijzen beschikbaar gesteld' door de B. G- V. zijn ter bezichtiging gesteld in de étalage bij de firma Ant Cassée en Zonen. De nieuwe vlag zal Zaterdagavond op den eere-avond worden uitgereikt. Zondagmiddag omstreeks 5 uur brak nabij Stoop's Bad, de beugel van een tramwagen, die uit de richting Overveen kwam. Daar de beugel om de geleidingsdraad zat vastgeklemd, kon deze niet. zoo spoedig mogelijk naar be neden getrokken worden waardoor er kort sluiting ontstond. Terzelfdertijd brak1 een eind verder de geleidingsdraad en kwam op de straat terecht. Een wagenvoerdcr belde ter stond de Directie en de politie op en deelde hen het ongeval mede. De laatstgenoemde was spoedig aanwezig en zette het terrein waar de draad hing af, zoodat er geen ongelukken kon den gebeuren. De Directie maakte niet zoo veel haast bij het werk en het duurde geruimen tijd voordat ze kwamen om het ongeval te verhelpen. Toen eindelijk personeel en de wa- gen met materiaal gearriveerd waren, was het ongeval spoedig verholpen. De wagen met de gebroken beugel werd' naar de remise ge sleept. Een woord van hulde aan den wagen- voerder, die door vlug te handelen ongeluk ken wist te voorkomen, is hier zeker wel op zijn plaats. Door dit ongeval had dienst Haar lemOverveen ongeveer twee uur vertraging. Zaterdagmiddag had het zoontje van den heer H. 'het ongeluk uit een hoogen boom te vallen. Op verscheidene plaatsen gekneusd werd het knaapje bewusteloos opgenomen en naar huis getransporteerd. Naar we vernemen laat de toestand van het kind zich niet ernstig aanzien. Zaterdag 28 Juli a.s- 8 uur vangt het gedenk feest van 't muziekcorps „Wilhelmina" aan- Het wordt geopend door een optreden van het corps zelf en 't Santpoort's gemengd koor „Vox Humana" ,De feestcommissie beijvert zich het feest terrein zoo aangenaam mogelijk te maken. De ondernemer van 't hotel Van Ouds het Raad huis te Overveen komt er met een flinke consumptie-tent. We verwachten een druk be zoek. Jammer, dat Santpoort-dorp van de drukte weinig zal kunnen profiteeren. De prijs voor een doorloopende kaart voor 3 Zaterdagavonden, 3 Zondagen en 3 Zondag avonden, is gesteld op f 2.30, vermeerderd met de plaatselijke belasting tezamen f 3Voor dit bedrag kan men komen en gaan naar be lieven, zooiang de feestelijkheden duren. De toegangsprijs voor Zaterdagavond 28 Juli a.s. alleen, is f 0.86. met de reciiten tezamen f 1. Zondag 29 Juli a.s. om 11 uur vangt het concours aan met de ontvangst van de deel nemende corpsen en de opstelling voor den marschwedstrijd, op het terrein voor het sta tion Santpoort. Om 11 */2 uur begint de marseh wedstrijd. Deze wordt gehouden gedurende den marsch van 't station Santpoort naar het concours-terrein. De jury bestaat uit de heeren L. Hazebroek, Nico Gerharz en H. A. Maas- Om 121/2 uur vangt het concours op het feest terrein aan. Dit concours wordt des avonds om 71/2 uur gevolgd door een eere-wedstrijd. Het programma voor de opvolgende Zonda gen op 4 en 11 Aug. d.a.v. is gelijk aan dat op Zondag 29 Juli t.v. Aan het slot echter van den laatsten Zondagavond, zal een vuurwerk worden afgestoken. De toegangsprijzen voor de Zondagen zijn: Middagkaarten f 0.50. Avondkaarten f 0.75. Dagkaarten f 1.Vermeerderd met de ge meentelijke rechten, die eenigszins varieeren in verband met feestelijkheden, sluitingsuur, enz., tusschen 15 en 30 pCt. Zaterdag 4 Aug. as., 's avonds 8 uur, wordt op het feestterrein een concert gegeven door het Symphonic Orkest Euterpe, van Haarlem, dir. de heer J. A. Meng. Na afloop daarvan worden oefeningen, reien en standen uitge voerd door dames- en heerenleden der Bloe- mendaalsche Gymnastiekvereniging; onder phantastische verlichting. Zaterdag 11 Aug. d-a.v. 's avonds 8 uur, wordt een concert gegeven door het Christel. Gemengd Koor Looft den Heer, van IJmuiden. Cedurend de pauze en na afloop van het con cert, worden oefeningen en een sluierdans uit gevoerd door damesleden van de turnvereeni- ging IJmuiden, wederom onder de speling van een sprookjesachtige kleurenverlichting. Ook voor dezen avond is de toegangsprijs bepaald op f 0.50, vermeerderd met de rechten- Heeft men bezwaar tegen de gemeentelijke rechten, ook daaraan wil de feestcommissie te gemoet komen. Zij heeft n.l. bepaald, dat zij bij voorverkoop de rechten voor haar rekening zal nemen. Met uitzondering echter van de rechten der döorloopende kaarten, die reeds zeer billijk zijn geprijsd- De vereeniging heeft wel van verschillende zijden medewerking ontvangen. Het feestterrein werd haar belangloos en kosteloos ter beschikking gesteld door de firma Wed. B. Klauwers en Zoon, alhier. De medewerkende vereenigingen komen kos teloos en belangloos de kunstlievende zuster vereniging Wilhelmina dienen met haar kunst op haar zilveren feest. Geen andere dan onver mijdelijke onkosten behoeven te worden ver goed- Aan den marschwedstrijd nemen deel 12 korp sen en aan den concertwedstrijd ongeveer 16 korpsen, eiken concertdag Deze week slaagde onze plaatsgenoot L. E. de Groot voor het eindexamen gymnasium (diploma A.) Door de afdeeling Santpoort van de S.D-A.P. is de volgende circulaire verzonden: Aan alle modern georganiseerden en leden der S.D.A.P. in de gemeente Bloemendaal en Santpoort. W. M. Zooals reeds in Het Volk van 9 Mei en in De Strijd van 12 Mei M. is gepubliceerd, wordt er op. Zondag 23 September a.s. te Amster dam een groote demonstratie belegd. De betooging wordt georganiseerd, om kracht bij te zetten aan onze eischen voor: „Bedrijfs organisatie en Medezeggenschap"; „Handha ving en verdere doorvoering van den acht- urendag" en voorts ter ondersteuning van on zen strijd „Tegen het Militairisme". Gezien het groote belang, dat onze bewe ging heeft bij een indrukwekkende demonstratie waardoor aller reaotionnaire elementen ten duidelijkste zal blijken dat de Nederlandsche arbeiders voornemens zijn b.g. eischen met Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. kracht door te zetten is het noodzake lijk dat ieder onzer daar op dien dag uiting van geeft. Onderstaande commissie, gevormd uit de afdeelingen der moderne organisatie's en afdeelingen der S. D. A- P. besloten U de keus te laten daar heen te gaan per fiets, per auto, of per trein. Om het de commissie mogelijk' te maken haar werk goed te doen vul dan bijgaande talon duidelijk in. De com missie geeft alle gewenschte inlichtingen. De kosten met de auto bedragen plm- f 1.90 per persoon. De commissie. iMlw. Gremers, Schroeder v/d Kolkweg 26, Seegers, Schroeder v/d Kolkweg 24, Bl'daal. Romijn, Brederodeweg 11, Saager, Duinweg 36, v. Rammelen, Brederodeweg B 54 Santpoort- De Slaperdijk. ■Bij behandeling in de Commissie van de voor dracht van Ged. Staten om een bedrag van f 10.000.beschikbaar te stellen voor het her stel van den weg van Spaarndam naar Sant port werd de opmerking gemaakt, dat daaruit niet blijkt, welke lichamen of gemeenten de nieuw optredende commissarissen in staat zul len stellen om in het vervolg den weg op doel treffende wijze te onderhouden nu ook de uit de tolheffing voortvloeiende inkomsten zullen komen te vervallen- De voorwaarden die Ged. Staten dan ook aan de uitbetaling van subsidiegelden wenschen te stellen: n.l. dat het behoorlijk onderhoud van den weg met opheffing van den tol, vooraf op volkomen afdoende wijze zal zijn gewaarborgd, acht de commissie dan ook onmisbaar. Slechts onder dit uitdrukkelijk voorbehoud meent zij de Prov. Staten te mogen adviseeren het aangevraagde crediet toe te staan. Woensdag j.l. viel aan de Jan Gijzenvaart 'n wagen geladen met bossen roggestroo van den fouragehandelaar Vorstelman van hier omver, als gevolg van het te ver uithalen voor een groentewagen, waardoor de wielen in heit mulle zandpad verzakte en de hooge last overwicht kreeg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De stroolast moest opnieuw overgeladen worden, wat nog al eenigen tijd eischte. De gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting is voor de afdeelingen Santpoort enJ.an Gijzenvaart opengesteld op Vrijdag 13 Juli a.s. des namiddags 2 uur in de O. L. school F te Santpoort (dorp). Aldaar terug voor het nazien der vaccinatie op Vrijdag 20 Juil a-s. Voor een juiste vermelding in de vaccinebe- wijzen van de namen en geboortedatums der kinderen, is het gewenscht dat bij de aanmel ding worden medegebracht trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. Door den rijksveldwachter Annaert van hier is. Zondag j.l. tegen zekeren J„ elders woon achtig, proces-verbaal opgemaakt terzake schennis der openbare eerbaarheid aan den Duin en Kruidbergerweg te Santpoort. In weer wil van de strenge surveillance worden er nog steeds dergelijke bekeuringen uitgedeeld. We zouden de ouders willen waarschuwen; zendt geen kinderen zonder geleide de bosschen in. Intusschen een. waardeerend woord voor de flinke waakzaamheid der politiemannen. Bij J. Philip Kruseman 's Gravenhage zijn verschenen: „De Roode Zandvallei"; „De Rui ters van den Nacht" door Ridgwell Cullurn. Houdt U van de boeken van Curwood? Dan moet U ook de werken van Ridgwell Cullurn lezen. Zijn boeken vertellen U van de onge repte natuur, waar de bewoners van die stre ken moed en kracht moeten toonen om hun doel te bereiken. Van de Roode Zandvallei werden in Amerika meer dan een kwart mil lioen exemplaren verkocht. Het verplaatst ons naar de enorme oer wouden van Canada. We ontvingen het Zomer en Reisnummer 1923 van de Hollandsche Revue. Het is een zeer lijvig nummer, rijk geïllustreerd, en geeft op zeer verschillend gebied zeer lezenswaar dige artikelen. Het behandelt o-a. De badplaatsen van Mooi Nederland. Het Gooi in zijn natuurpracht. De Veluwe in haar boeiende afwisseling. VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), is de eenige opwekkende, zacht prikkelende, alcoholvrije drank. Victoria-Water verhoogt den eetlust. Victoria-Water is niet alleen nega tief onschadelijk, doch ook positief gezond. De eenige werkelijk aangename drank voor ge heelonthouders. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in heele Literschroefflesschen, inhcudsprijs 32 cent.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2