A CR de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. ~DÜÏ Th.J.J LAM Goenraa Iaiio oëpKËSI 1"TOTOGP4\FT 8 bLOEMEND/AL MAISON HETTY - GROOTE HOUTSTRAAT 126, TELEFOON 1760 - HAARLEM UITVERKOOP OVERVEEN. VAN HIER EN DAAR. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. ADVER J. LOT ARTIS- PRIJZEN TEL. N.V. N Dankt flinke net t Aank EERSTDA TANDT Verfrisschend en Verkwikkend A. J. P.'s Frambozensaus A. J. P's Ürenadinesaus over A. J. P's ROMA-PUDDING smaakt als room. Puddingfabriek A. J. Polak, Groningen Maandagmiddag omstreeks 6 uur kwam de heer S., uit het Leidschekwartier te Haarlem, met zijn fiets van het Kopje te Bloemendaal afrijden, ondanks de daar aangebrachte waar schuwingsborden, Het noodlottig gevolg was, dat hij tegen een paal aanreed, en met eenige hoofdwonden bewusteloos bleef liggen, Dr. Westenburg, die spoedig ter plaatse was, constateerde hersenschudding en bracht hem met zijn auto naar Overveen, vanwaar hij per brancard naar zijn woning werd overgebracht. De fiets was in twee stukken gebroken. De autogarage van de heeren Schuld Lansdorp aan den Bloemendaalscheweg is thans geheel gereed gekomen. De muur en de leelijke houten roldeur, die het voorste van het achterste scheidde is weggebroken, zoodat men thans een groote ruimte heeft gekregen, waarin luxe auto's staan. De kale muren en zoldering zijn eens onderhanden genomen en zien er thans als geheel vernieuwd uit. Een benzine pomp ontbreekt ook aan deze zaak niet en in een wipje is het reservoir van auto of motor ge vuld. De bediening geschiedt vlug en accuraat terwijl zelfs des nachts de heeren Schuld Lansdorp voor een ieder gereed staan. De tramdienst HaarlemBloemendaal on dervond op den Kleverlaan Dinsdagmiddag eenige vertraging, doordat enkele paarden, die uit het weiland geloopen waren, op den tram baan een pantemime speelden, die bestond door allerlei gekke bokkesprongen te maken. De beesten waren nu eens echt in hun sas. De andere koeien en paarden kregen schik in het geval en schaarde zich voor de afraste ring ten einde goed te kunnen zien. Ten slotte slaagde een er in, de paarden wederom in het weiland te krijgen, zoodat de voorstelling was afgeloopen en de tramdienst weder geregeld onderhouden kon worden. We missen reeds geruimen tijd de open luchtconcerten van de Duitsche muzikanten. Zoowel oud als jong genoten tijdens deze con certen veel van de goede muziek. Zouden de Duitsche gasten, die het bij ons toch goed had den, ons vergeten? HULDIGINGSFEESTEN „BLOEMENDAAL". BAL COSTUME. Voor het Bal costumé, dat op 1 September gegeven wordt, hebben zich reeds verschillende deelnemers opgegeven. Men hoopt en verwacht dat men in breede kringen aan dit Bal zal deelnemen. Reeds nu kan men zich bij de Se cretaresse melden. Zij verschaft ook alle ge- wenschte inlichtingen hierover. TRANSPORTFIETSENWEDSTRIJD. Het bestuur deelt mede, dat voor de wed strijden der Transportfietsen prijzen van 25.10.en 5.uitgeloofd zijn voor de grootste snelheid, terwijl de geestigste cos- tuums bekroond worden met 10.5.en 2.50. AUTOMOBIELEN EN MOTOREN. De inschrijvingen hiervoor loopen goed. On der de namen der inscrijvers bevinden zich reeds verscheidene niet-Bloemendalers. Uiter lijk 20 Augustus sluiten alle inschrijvingen. Op den hoek van den Bloemendaalscheweg tegenover de werkplaats van den heer Ver beek had Donderdagmiddag een ernstig onge luk plaats. Een fietsrijdende dame werd aldaar aangereden door een auto die uit de richting van de Jan Gijsenvaart kwam. Het rijwiel der dame werd geheel verbrijzeld. Het mag een wonder heeten dat de dame er met eenige ontvellingen afkwam. Opgepast. Zaterdagavond is ten nadeele van den heer B. K. uit Santpoort, terwijl deze zich even in een café bevond, een rijiwiel ge stolen. Woensdagavond had er op den Bloemendaal scheweg een ongeluk plaats, dat tamelijk goed afliep. Toen twee fietsende jonge dames een wagen wilden passeeren, kwam er tegelijker tijd van de tegenovergestelde richting een auto aansnorren. Daar de auto doorreed en de weg niet al te breed was, werden de meisjes in het nauw gedreven. Een van hen kwam met de auto in botsing waardoor haar voorwiel ge heel vernield werd. De andere kwam eveneens te vallen doch zij kwam er zonder kleerscheu ren af terwijl haar fiets ook zonder mankamen- ten uit het strijdperk kwam. Voor het andere meisje was het ongeval zeer onaangenaam, daar zij voorloopig geen fiets meer kan rijden. HA.PTENL' ISTLA\> II V OPNAMEN IN EIGEN OMGEVINCrl Naar wij vernemen, zal de trekking der loterij, ten bate van het stichten van een eigen gebouw „Voor het Jeugdwerk", in de helft van deze maand plaats hebben. Woensdagmiddag is door den heer Hioolen, directeur der N.V. A. Hillen's sigarenfabriek het nieuwe filiaal alhier geopend. Bij de ope ning waren aanwezig de heer Jos. Cuijpers, architect van den bouw der zaak en nog eenige anderen. Het interieur der nieuwe sigarenwinkel ziet er keurig netjes uit. De schilderskwast heeft zoowel het houtwerk als het andere voorzien van frissche en varieerende kleuren. Verder wordt de winkel opgefleurd met een stel prach tige electrische koperen kronen, die des avonds de zaak gezellig verlichten. De sigarenrekken en glazen kasten, die aan den muur zijn aan gebracht, zijn gevuld met velerlei merken si garen enz. Het koperwerk glinstert en glanst den bezoeker tegen. Aan deze zaak ontbreekt letterlijk niets. De winkel en etalage zijn 'versierd met fraaie bloemstukken, die bij de opening door verschillende personen gezonden zijn. De heer Tullenaar alhier, welke onlangs zijn zaak heeft laten omwerken, door bijplaatsing van een heet-wateroven, deeg- en kneedmachi nes heeft thans reeds succes van deze moder niseering. Op de Internationale Tentoonstelling te Arn hem gehouden werd hem een Verguld Zilveren Medaille met Diploma toegekend. Donderdagmorgen. vond men op den Zeeweg- een auto finaal op zijn kop staan, izonder eigenaar of bewatoer. Na verloop van eenigen tijd kwamen echter eenige heeren uit Zand- -voort en verklaarden een zich als eigenaar. Ge noemde heer deelde mede dat zijn stuur op een gegeven mom-ent weigerde en .hij op het mid den. gedeelte terecht kwam, waardoor de auto -zich in .het zand werkte en op zijn kop terecht kiwam. I>e auto is hoegenaamd niet beschadigd 'en de eigenaar evenmin. Donderdagavond half twaalf, vervoegden [zich twee heeren aan -het1 politiebureau en- deelden mede dat zij op den Zeeweg een auto mobiel onbeheerd hadden :zien staan en op korten, afstand daarvan een- zwaar schot hoor den waardoor zij in de stellige zekerheid ver keerden dat een misdaad -was gepleegd. Twee -agenten van politie togen met genoemde hee ren naar de plaats des onheils, doch van de auto was geen spoor -meer te vin-den. Ver moedelijk was er op de konijntjes jacht ge maakt. 'Schietwedstrijd. Onder buitengewone be langstelling en Zomerweer hield donderdag de 'Politie-S'chietvereeniging Bloemendaal op de Ibaan te O'veriveen haar jaarlij-ksche schietwed strijd Geschoten werd met revolver, afstand 12 M-. Maximum 60 punten.. Het bestuur ont ving aan do-naties groote giften en was door de geïnde contributies dit jaar in staat om 'prachtige prijzen in te ko-open, wat voor el- ken schutter zeer aanmoedigend- was. Alhoewel deze 'wedstrijd dit jaar geen buitengewone series te boelkien gaf. Des avonds had in -het café Het Roomlhuis de prijsuitreiking plaats. Onder een luid hoera kwam de beschermheer den heer C. D. v/d Vliet de feestzaal binnen-, die hiun hartelijk ge- likwenscbte met het behaalde succes en de goede verstandhouding mem-oreerde tusscihen Particulieren en Gemeentepolitie. ZEd. hoopte dat dit zoo zou blijven, en de vereeni-giwg steeds in bloei zou toenemen en wen-sdhte verder allen een ge-zelligen avond. Graze welbekende humorist en plaatsgenoot den heer G. v/d V-el-dt had gezorgd onder be geleiding van den pianist, den heer S. W-innulbst voor een, genotvollen, avond en bracht er al dadelijk de stemming in- Tot ruim .middernacht bleef men gezellig bij een, waarna de voorizitter de aanwezigen een tot -weerziens toeriep. Alles verveelt als het nieuwtje er af is en daarom wordt het gevaarlijk om veel te schrij ven over het gevaarlijke punt Tetterodeweg Bloemendaalscheweg. De Haarlemsche Dagbladen hebben zich in de afgeloopen week bijzonder beijverd om het pu bliek op de hoogte te stellen van den gevaar lijken toestand en alhoewel dit zijn goede zijde heeft, kan toch niet anders worden gezegd dan dat men wel wat overdreven heeft. Zeker, de toestand is op den duur onhoud baar, daar het verkeer met motoren en auto mobielen steeds toeneemt, doch of het ge- wenscht is om voor dezen zomer nog maatre gelen te nemen zijn wij zoo vrij te betwijfelen. Begrijpelijk is dat de politie niet lijdelijk toe ziet en het gemeentebestuur evenmin. Zoo zijn er b.v. twee groote borden aange bracht met de woorden „Voorzichtig en Lang zaam rijden". Daarnaast wordt met zeer in het oog loopende letters aangeduid: „Naar den ZeewegHet is dus zelfs voor een kind te begrijpen, dat oppassen hier de boodschap is; laat staan voor een groot mensch, die zijn verstand gebruikt. Bovendien staat er op den hoek Tetterode- weg—Ter Hoffsteedeweg een agent welke tot langzaam rijden aanmaant. Voor het huis van v. Maren, het kardinale punt, staat dan ten slotte de verkeersagent welke het publiek met handgebaar te kennen geeft hoe het moet handelen. Hier nu moet de oplossing gezocht worden. Wij hadden dezer dagen de eer om te spre ken met den waarnemend Commissaris, den heer Louisse, Deze heer gaf als zijn meening te kennen dat de dagbladen overdrijven en de middelen welke door hen aan de hand worden gedaan, gewoonweg onuitvoerbaar zijn en an ders al reeds lang waren toegepast. Hoe kan men b.v. een auto of motor 6 K.M. laten rijden terwijl de regeering 20 K.M. als maximum snelheid aangeeft en hoe kan men de fietsers verplichten af te stappen terwijl auto mobielen en motoren met een snelheid van 20 K.M. mogen rijden. Dit maakt de zaak niet beter en zou een opstopping tengevolge kun nen hebben. Voor een verruiming van den ingang Tette rodeweg, door verkleining van het speelterrein gevoelde de Commissaris wel veel doch dit moet door den gemeenteraad uitgemaakt wor den. 'n Verbod tot het oprijden van dezen weg zou ook een verbetering geven en misschien is dat voorloopig de oplossing. Wij hebben er eens een uurtje aan gewaagd en kwamen tot de ontdekking dat de perso nen welke den Tetterodeweg oprijden, komen de vanaf den Zijlweg, in bijna alle gevallen de oorzaak waren van opstoppingen enz. Zij zijn het die steeds den verkeersagent verschalken en achter hem om inplaats van recht door te rijden, hun stuur omgooien en gewoonweg den agent als kwajongen het na kijken geven. Gelukt het hem hun te laten stop pen dan wordt de zaak er niet beter op, daar dan steeds een opstopping plaats heeft. Wat ons ook is opgevallen, is het feit dat, door de ruchtbaarheid vermoeden wij, verschei dene personen vanaf Bloemendaal thans in plaats van den gewonen inrijweg te nemen, n.l. Kweekduin-ingang, zij door komen rijden naar den Tetterodeweg om het gevaar ook eens van nabij te zien en het desnoods te trotseeren. Zal men dat kunnen verbieden dan heeft de verkeersagent niet achter zich te zien en kunnen de berijders van den Bloemendaalsche weg gewoon rechtsaan houden vanaf Overveen zonder te stoppen. Vanaf Bloemendaal naar Overveen is het verkeer niet zoo druk, zoo dat men daar ter plaatse den verkeersagent wel kan passeeren, zonder hem te storen. Dat vreemdelingen den weg door Kweekduin niet zouden kunnen vinden lijkt ons al heel onwaarschijnlijk. Opmerkelijk is dat het bijna zonder uitzon dering dames zijn of meisjes welke met de fiets komen te vallen of op het trottoir terecht ko men. Het volgende bericht uit het Haarl. Dagblad bewijst zulks: „Een getrouw lezer" schrijft ons naar aanlei ding van het aan mej. G. B. uit IJmuiden over komen ongeval o.a. „dat dit niet te wijten was aan het drukke verkeer, doch aan het niet goed kunnende fietsen van genoemde juffrouw. Toevallig wandelde ik op dat oogenblik daar en vond, dat het er vrij kalm was, toen plotse ling een juffrouw gillend op haar fiets op mij kwam aanrijden. Hoewel ik haar trachtte tegen te houden, kon ik niet verhoeden, dat haar voorhoofd tegen den scherpen kant van den venstermuur botste, waardoor een open wond ontstond. Ik bracht haar in de rijwielherstel- plaats daar ter plaatse, waar ze verbonden werd. Van het tegenhouden door den verkeersagent heb ik niets gezien. Ik zou ieder, die niet goed fietsen kan, den raad willen geven, zich op dergelijke punten of wegen nooit te wagen, 't Was er nu vrij kalm, waardoor de juffrouw er nog betrekkelijk goed is afgekomen". DE AARDIGE KIPPETJES. Freule Van Laeckevelt, gaf aa>n< haar ge dienstige te kennen, dat zij Gelderland voor taan boven Den Haag wenschte te preferee- ren- Dus vertrok men naar een kleine buiten plaats m-et een ouderwetsche villa als middel punt des landelijken levens. Freule Van Laeckevelt wilde zoo'n beetje zelf gaan boeren en 't eerste waar aan zij- haar oud-adellijke aandacht schonk was een bevolkt (kippenhok. Er was wel een getimmerte met veel grootimaizig gaas tussc-hen. de houtdeelen, maar het knusse tok-tok-tok werd nergens vernomen. De freule toog op onderzoek uit en kreeg connectie met een Ge-ldersche boerin-, die een 'hoenderpark beheerde. Op een pracihtigen zomermiddag trok ds Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder als taxi's. BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. freule, met een -parasol gewapend-, hoen- parkwaarts. De overigens niet onvriendelijke boerin ging zich aan welwillendheid bijna te buiten, toen zij ontdefkite, dat er aan de freule wat viel te verdienen. De freule volgde de eigenares naar de kip- penondememin-g. De boerin informeerde, hoeveel stuks de freule gedacht had zich aan te schaffen. Voorloopig twaalf, 'het worden er gauw genoeg meer. W-elk soort had de freule gameefid? - Geen bepaalde soort; ik zou liever een groote verscheidenheid van dat goedje hebben en dan liefst jonge dieren. Ik zou het zoo aar dig vinden, ze op te fokken. Dan motte u nemen - Neen, ,ik zoek ze liever zelf uit. En de freule gebruJkite de punt van haar pa rasol om de exemplaren- aan te wijzen, die ae eer zouden genieten naar villa Heuveld-al te worden geëxpediteerd. Wat zijn dat? - Wyandottes. Twee stuks. Goed freule. En die daar? - Kriel z-il'verpetlen, freule. Kriel wat? Ziliverpen.nen freule, een heel sterke kip. Geef er -daar maar vier van. En deize hier? - 'Barnevelders, freule. Weel aardig, ;heel aardig. Twee maar. (Die daar ginds zoo parmantig stappen, wat zijn dat? Patrijs' leghorns, freule. Hebben die een dubbelen1 naam? Ja freule, oolki wel eens drie. Wat zegt u, drie? Ja, zeker, freule: kriel patrijs leghorns. Dnie stuks alstublieft. Wat zal nu de twaalfde kip zijn? Is er nog een soort, welke bij mijn ver zameling is gerepresenteerd? H'oe zegt u? Vertegenwoordigd, bedoel Jki. Jawel, freule, de boerenkip. O'e achteraan daar, met dien gouden kraag rond den korten nek. Die groeien hard enmaar als ,k de freule attent mag maken Neen, neen, -doe er maar gerust z-oo'n boerenkip bij. De freule nam afscheid en de boerin beloof de, dat de twaalf uitgekozen hoendertjes den volgenden dag zouden 'worden thuisbezorgd. Nu deed op H-euveldal de ware vreugde des buitenlevens ihaar intrede. De freule was om zoo te zeggen niet van- haar kip-petjes weg te slaan. Ze voedde ze met gerst: ververschte tel kens hun water waarbij ze ontdetkite, dat een kip precies leeft, alsof ze nooit drinkt en alleen -maar eet zat 's morgens en 's mid dags door de gaasgaten heen' in- de ren te koe keloeren, en ging uit louter sympathie des avonds gelijk met kippen op stok. Doch toen na enkele weken de vreugde van de nieuws gierigheid begon te tanen trok het de aandacht van freule Van Laekeiveldt, dat -zij voor al haar zorgen, en moeite van geen en'kel harer geve derde en „gekamde lievelingen" ook maar één eitje tot belooning had mogen incasseeren. Ze hadden toch goed voer en een' warmen stal. 'De gedienstige geest kreeg bevel de kip- penpark-juffrou-w ter plaatse te ontbieden. Zij kwcm en voor het Ikii-ppenhok werd er krijgsraad gehouden, met de freule als eigen gekozen voorzitster. Vindt ge, dat -ze er patent uitzien? Wis en zeker freule. Maar ze legg volstrekt niet. Dat verwonderd me niets. Wat moet ik er a-an doen? (Daar valt niets aan te doen freule. Wanneer denkt u, dat ze zullen gaan leg gen? Nooit freule. Mensch, wat zeg je, nooit? Waarom niet? Wel, om de doodeenvoudige reden, dat de freule niet naar me heeft willen luisteren en allemK-al haantjes heeft uitgezocht. Begrijpt de freule het nu beter? („M.Crt.") Ofschoon wij het niet wenschen te poussee- ren als gneesmiddel voor een bepaalde ziekte, mogen wij op grond van deskundige verkla ringen VICTORIA-WATER (Oberlahnstein), zeer zeker aanbevelen als een taleldrank, die bij geregeld gebruik een zeer gunstigen invloed heeft op de vitaliteit van den gebruiker. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbe volen in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 cent. GR. HOU VERFT HEEREf MET VAN 1 TETTERDI HA: De onderg gen hunnen voor de bet bij de ziekte van hun gel Zuster A inzonderheid en Wijkverpl Bloemendaal GEVRAAC van 8 tot 8 nende werke Br. No. 951 BIEDT ZI< als Meisje-a nacht, v. g. g Br. No. 95 Opleiding tijk-exam: en M. O. Dr. O Kleverparkw van het 1 „Argentina weg No. naanaanD JET Conc g Leera Q Diploma Con 8 M-1' Kleverlar adoooanc Spreekt Dinsdag e 1—4 ei Woensdag JANSSTR. BEHANDE 70 een Weet U, kunnen v STOOMf

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2