DERDE BLAD. i1 I' BS! Nog heerlijk als het oud is, is FRANKEN's MELKBROOD amrubriek, rkagenda. loemendaal santpoort. „Bloemendaalsch Weekblad" Zaterdag 8 Sept. '23. har z-R E i s Plaatselijk Nieuws. bloemendaal. s a ntpoo r t. haarlem. gevonden voorwerpen. burgerlijkestand. r stukken;: 7, Db 8, Tdi 7, Th 4, Pa 6, Pf 4 b 2 6, f 2. ;d 4 Dc 1, Lh 1, Pf 3, C 2, e 7, f 5. eem dong mede in een tournooi van 1 Echecs (1903) en werd in 1905 een He vermelding toegekend ('zilveren een wedstrijd van den N-ed. Schaak- het beste dreigiprobleem van reeds de twee-setters. 'eer 15-Jarigen leeftijd blind gewor- :ni noodtottïgen vak ging Schuld z-icn a-akspel toeleggen. Omstreek's 1900 le hij zijn eerste probleem. Tot aan eeft hij ongeveer 200 problemen ge- waarvan er minstens 10 pet. zijn Q. MARCO f. n September is de Oostenrijksche orge Marco te Weenem overleden, ïrdom van 60 jaren. Hij was prijs- /ele internationale meesterwed-s'trij- 'ooral ook als journalist op schaak- t Marco aan de schaakwereld sten bewezen. Zijn naam zal daarin blijven voortleven. Hij ruste in Partij no- 6. in het int. meestertournooi te li 1898. Marco ontving voor deze lerdem schoonheidsprijs. O A. BURN, Londen FRANSCHE PARTIJ. 1. e7e6 2. d7—d5 3. Pg8f6 4. Lf8e7 5. Pf6-d7 6. Dd8Xe7 7. De7-d8 8. a7—a6 9. c7c5 10. Pb8c6 11. b7b5 12. c5c4 13. OO 14. Pd7b6 15. a6a5 16. Ta8—a7 17. f7f6 18. Lc8—d7 19. Ld7—e8 20. g7Xf6 21. Dd8c8 22. e6Xf5 23. Dc8d8 24. Ta7-g7 25. Le8—g6 26. Dd8-e7 27. De7Xf8 28. Opgegeven. >ssing Probleem no. 18- ILBERGCR en P. A. KOETSHiEID stukken: Da 2, Tc 1, Th 1, Lc 6, Le 3, 2, Ld 2, b 5, f 4. 1. Da 2e 6, enz. ost door: icker, H. de Ruiter en Q. Strijker, poort; C. v. Dort en H. W. v. te Schoten. fende deze rubriek te zenden aan :teur, den heer Herm. de Jongh, 64huis, Amsterdam. nd won S. Weisz, met Wit, door en. Zwart was nu wel 'gediwon- waarop Wit door 13—8 een :3 vervolgde Wit evenwel met 17 26, gedwongen. 28. Zwart 1117, weer gediwon- 2823, 18 29, 33 4! gewon- ikie damkunst! Mi'daig 9 Sept. 1923. IMDE OEMEENTE, v.m. 10 uur, Spaarndam- SAMENKOMST in gebouw 1" des voormiddags 10 uur, Oordeau Jir., Alge-m. Secr. v/li issuim. RDE KERK, voorm. 10 uur, russaard. dezelfde. VERVEEN. 4BARE SCHOOL, v.m. 10 uur Koopman. GEMEENTE, voorm. 10 uur, van den Berg van Eysinga. 14. Het eeuwige Koningschap. No. 37. 9—16 Juni 1923. Onder leiding van de heer W- F. Bremer Sr., en D. de Vos te Bloemendaal. (Vervolg). MiQLJOENliAUS Oet woord beteeikent: ihuis waar men wei kan drinken. Dat spul gebruiken bij ons de varkens, doch daar misschien de menschen. Ik denk nu aan een kiekje, waarop twee wan hopige broeders elk met een klein „glaasje"; geen wei. Ik denlk verder aan een club Duit- sdhers die voor ons zongen ihun kwakkenlied, en wij te samen zongen een prosit. Dat was een aardige ontmoeting. Er is gespeeciht van weerskanten. Er is gekiekt, 'k Herinner me, dat die eene Duitsdher zijn naamkaartje gaf. 'k Hoop niet, dat de fotograaf vergeet aan dezen man een kiekje te zenden. Ongeveer 1 uur hebiben we deze plaats, waar men ook aan wintersport (skiloopen) schijnt te doen, geluncht. Vol moed verlieten we dit oord. We maakten nog de opmerking: Wat zal 't hier prachtig wezen in den winter, als de sneeuw op de dennen ligt. RlAÜAOWlASSER'FlAlLlL. (23 M-. hoog.) Een tijdje zaten we voor het ihotel er tegen over met de waterval vlak voor ons. Een mooi zitje! Een beetje hinderlijk was de pijp, die even boven den waterval uitstak. Men zag daardoor te duidelijk, dat mensclhenlhanden aan het werk waren geweest. Nu ging 't weer naar huis toe. De rijtuigen langs den hoofdweg, de wandelaars langs simalle bergpaadjes naast den hoofdweg. Een pittige wandeling. Verschillende teenen wer den reeds gevoelig. Toch een pradhtwandeling, die onder voldoende rust en vooral onider ge zellige kout en scherts voor een normale wan delaar niet te zwaar is. 7 uur diner. Maandag 11 Juni. Goslar en Olkertal. De eerste dag Iheib ik wat uitvoerig beschre ven. Thans wil ik me bepalen tot hoofdmo menten. Wat daar om iheen hoort, kan een ieder voor 'zich zelf wel aanvullen. Allerlei kleinigheden verliest men op den duur toch. Ze zijn ook niet belangrijk. In de hoofdmomen ten ligt ten slotte het waardevolle. Met den trein naar het hisorisOhe stadje, Goslar. Kortgeleden heeft men daar ihet 1000- jarig bestaan der stad gevierd. Typisch oude Duitscihe straten. De huisjes zijn er zoo ge bouwd-, dat ze boven verder over de straat hangen dan beneden. Vaak kleine raampjes met geraniums. Soms rondgebogen ruitjes. Wat zal dat van uit de kamer een wonderlijk straat gezicht geven. Het wemelt daar van merk waardige oude gebouwen. Vlalk bij 't station ziet men al dadelijk de overblijfselen van een geweldige dikke vestingsmuur. De handige Du-it-scher heeft er een hotel en wijnhuis van gemaakt, waarvan de oude muurstukken een- onderdeel vorimen en dat door zijn curieus uiterlijk! onmiddellijk ihet oog boeit. Rondom de markt vindt men het raadhuis, Gildenihuis en Kaiser worth. Dit hotel was vroeger het gil- dehuis der lakenhandelaars. Aan de voorzijde (voorgevel) z-iet men allerlei keizerbeelden. Even op zij,, een beetje in 't verborgen, zit het oolijike goudenmarken manneke, d'at minach tend neerziet op die Duitsohe papierherrie. Midden op de markt, twee groote metalen bekkens, waarin voortdurend bronwater stroomt. Achter het raadhuis de M-artotkerk (Lufersoh).W-e zijn daarin geweest en hebben opgemerkt, hoe in Duitschlanid de Lutersche kerken veel overeenstemming hebben met de Roomsah-Katholieike. Het groote verschil is wel, dat in de Luthersohe kerk op het altaar een bijbel ligt, terwijl bij de Rootnsche .zich op het altaar bevindt de heilige hostie, (de 'heilige ouwel, het lichaam van Christus). In deze kerk waren ook nog aangebracht de naimen van de Goslar'sche ingezetenen, die in den. laatsten oorlog zijn gesneuveld. We passeerden vlak bij 'het Kaiserhaus de Domkapel, droevig overschot van de groote Domkerk, die in 1820 wegens bouwvalligheid is afgebroken. Goslar is wel een historisch stadje. De namen der oude Duitscihe keizers zijn er nauw mee verbonden. Hendrik II heeft enkele dorpjes samengetrokken en alzoo Gos lar in 9-22 gesticht. Andere keizers hebben er gewoond. Van Hendrik II was het de l'ieve- lingsstad. Ook de groote Barbarossa vertoef de menigmaal in het kaiserhaus. KAISERHAUS. We zijn heengewanideld tussc'hen de beide mannen door, met wier namen de glorie van oud- en nieuw-Duitschland samenhangt; Barba rossa en Wilhelm I. Het huis zelf heeft ook een heele geschiedenis. Zooals ito reeds zeide, vroeger hebben daar de keizers van het oude Duitsche rijk gewoond Later is alles in ver val geraakt. In 1865 is zelfs een der wanden ingestort. Men dacht er over het geheele huis af te breken. Om in 1875 het Hermannus ge- denkteeken in 't Teutenburgerwoud te onthul len, is echter Keizer Wilhelm I over Goslar gereisd, heeft in- de groote zaal gesproken en bekend gemaakt, dat dit gebouw op waardige wijze zou worden hersteld; dat op de wanden groote muurschilderingen zouden worden aan gebracht, om den Duitsohers de geschiedenis van hun volk te leeren. Professor Wislicenus heeft met zijn zoon en leerling het schilderwerk in bijna 20 jaar uit gevoerd. Zoo staat dan nu op de wanden der groote zaal in het Kaiserhaus in iimposeerende beelden de geschieenis van het Duitsche volk. Begin en einde worden gevormd door een ta fereel uit de legende van Doornroosje, de prinses, die honderd jaar sliep. In de dagen van Frederik I B-arbarossa (12e eeuw) was de Duitsche geest watoker. Daarna kwam de slaap, de eeuwen lange slaap. Het Duitsche volk, de Germaanscihe stam heeft geslapen, eeuwen lang. In de dagen van Bismarck en Wilhelm I towam de ontwaking. -Barbarossa was opgestaan. De Germaan herleefde. Doorn roosje was ontwaakt. In het groote midden stuk ziet men Keizer Wilhelm I en den kroon prins (de latere Frederik III) rijden naar een triumfpoort. Links de rijksbouwmeester 'Bis marck, die bij den voet van een zuil staat, waardoor de aanvang van een bouwwerk wordt aangeduid, en die den hamer gereed houdt, waarmede de keizer het aangevangen werk zal zegenen. Rondom de Duitsche vors ten ook twee vrouwen, die El-zas en Lotha ringen voorstellen, pas opgenomen in het Duitschenrijk-verbond. Verder nog twee zin nebeeldige gestalten; Vader Rijn en de Duit sche sage, die ook meewerken om aan den Duits-chen geest een onverwoestbare levens kracht te schenken. Uit alles spreekt, vertrou wen in de toekomst, de aangevangen arbeid zal gelukken, er zal komen een een-drachtig en- onoverwinnelijk Germanen-volk. Vóór dat groote middenstuk staat de oude Kaiserstoel van steen en brons, een echte Ger- manentroon, De:ze dateert uit de 12e eeuw. In 1871 is deze historische keizerstoel bij de opening van den eersten Duitschen Rijksdag, door Willem I als troonzetel gebruikt. De Duit sohers hebben er wel den slag van, om aan hun volk geschiedenis te leeren. Van Goslar ging 't naar W-aldhaus, waar gedineerd werd. Verder door het schilder achtige Okerdal naar R'o-merkerdalle, OKERDAL. leder dal heeft weer zijn- bijzonder karak ter. Allemaal waren ze schoon en grootsch, doch de schoonheid van het eene was weer heel anders dan die van -het andere. Ziet men in de Steiner en Ren-ne een lonfelbaar aan tal groote woeste steenbrokken, die 'hoog laag over de hellingen verspreid liggen en aan 't geheel iets angstwekkends geven, wordt men in het B-odedal getroffen door de steile, aan eengesloten honderden meters hoo-ge rotswan den, die geen ander uitzicht toelaten dan het nauwe Bodedal zelf, in het Oker-dal was het weer geheel anders. Veel breeder dan -b.v. het Bodedal, De bree-de hoofdweg vormde zetfs een deel van het dal. De rotswanden wa ren er niet massief gesloten. Qeen rechte lijn, die boven in de lucht als 't ware een door- loopende bergkom vormde. (Bodedal) neen, tel kens inzinkingen, zoodat 'weer vergezichten wer-den geopend. In het Okerdal had men meer wonderlijk gevormde klippen-, die uit het dennengroen omhoog staken en een zeer grilligen vorm kon-den aannemen. (Muizenval. Monnik, Non, M-ozes, slapende leeuw enz.) De bedding van het riviertje was buitengewoon schilderachtig. Jammer dat de papierfabrie ken (men maakt hier van dennenhout papier) het water exploiteeren. Van een beekje was soms kwalijk sprake. Gelukkig dat de Steiner- ne Renne zoo woest is, en het Bodedal zoo s-mal, dat er geen plaats voor fabrieken is. Na den 60 M, hooge waterval bij Romker-haile te hebben bezichtigd, keerden we per auto naar Harzburg terug, 's Avonds een heerlijk Beethoven-concert in het Kur-haus. (Wordt vervolgd). De Directie d-er AjD.O.S. heeft tijdens de feestelijkheden-, de bussen een; andere route la ten loop-en-, zood-at personen- uit Santpoort vlak nabij bet feestterrein konden uitstappen. Des nachts om' half twee stonden, de bussen- klaar om- -d-e feestvierenden naar huis te brengen- De Directie -doet wel haar best het den be woners van B'loemenidaal zoo gemakkelijk mo gelijk te maken. Intrede Ds. van Dijk. Ds. J. C. van Dijk, lioo-p-t Zondag 21 October a-s- zijn- intrede te Bloemendaal te doen. Koninklijke Ned- Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeiing BloemendaalVelsen h-oudt op Dinsdag 11 Se-pifcember a.s„ '-s avon-ds 8 uur -een ledenvergadering -in h-ot-el Vreeburg te Blberremd-aalL De- agenda bcva't: 1. lOpew.ring, actuien, ingekomen stukken. 2. Benoeming afgelya-ar'dliigde en -plaatsiveT'van- igend, voo-r de Ale-gemeenie Verg a-de ring op 28 October a.s. 3. Candidiaa-tstelil'inig 2 leiden Hoofdbestuur- 4. .MledödieelSng inzake Jdbiil-eum-Me-dahles. 5. iM'ededeelingen -inzake- collectieve inzen ding op -ds tentoonstelling, te Amsterdam. 6. Vra-genlbus. 7. Rondvraag. Tetven-s wordt verzocht aan Mi. inzenders op de 'tentoonstelling te Am-sterdam, deze ver gadering bij -te wonen,. Loting Militie- Woensdagmorgen had in de O.L. school te O'verveen de loting plaats voor de lichting 1924. De uitslag was al-s volgt: 1. O- van Ha». 2. J. Pioeg, 3. S. P. Hitizln- ga, 4. -P. J- d-e Wit-, 5. J. Belieni, 6. F. S. K. J. Craaf van R-arJdwijck, 7. A Ho'b-o, 8. J. F. Peteroen, 9. A. Vald-er, 10. J. P. van der Bor den, 11. J. Denterman, 12>. D-. Ho-e-fgee-st, 13. J F. Q. v/di Ven, 14. W. J. J- M. Rioozen-, 15. Th. G. Potter, 16. J. GUte-y Ve-t-h, 17. C. van Zij- verdeni, 18. G. .1. Sprokkei'enibur-g, 19. H. Kn-op» per, 2-0. H-. A. Vinke, 21. J. A. Polak, 22. J. H. E. M. van Heuvelen-, 23 J. D. Rutgers v/d L-oeff. 24 A. I. King, 25 L. F. Otto, 26 J. Th. N'ieuwen- huiz-en, 27 H- A. F. de V-ogel, 28 D. Hoog-endij-k, 29 C. J. -v/'d Maas, 30 G. A. Resting, 31 F. E. Cochins, 32 M. Per-eira, 33 W. J. van Wülligen- burg, 34 P. Lameris, 35 P. J. v-an R'ixeli, 36 B. J. B'lanUwater, 37 J. Kluytemaar, 38 M. W-ories 39 A. C. A. M. N'ieu!wen-huis, 40 T. C-lay, 41 J. E- E. van Buren L-erusi-n-ck, 42 H. C. Velt- man, 43 J. v/d Mrooren, 44 N. J. van De-lft, 45 J. F. Cassee, 46 J P van Galen, 47 N. j- Zuurbier, 48 J-. Eichhorn, 49 H. J. Schoo, 50 F. Hac'fk-ens, 51 G. Ghr. L-ou-i-sse, 5-2 C. L. de Rioo van Aklerwerelt, 53 J. Th. Westerman, 54 N. Ptóester, 55 L. Kranenburg, 5-6 C. J. Vogel, 57 D. Kenbe-e-k, 58 G. v,an -Eek, 59 A. van der Veidt, 60 A. Smits, 61 -H- Lenseni, 62 J. G- B'ött- ger, 63 A-. La-an, 64 J. H. J. C. -Bouw, 65 M. H. Schrama, 66 G- J. M- El-de ring, 67 A. Roessen. De nummers vancf 50 tot 57 zijn twijfelach tig. Twintig personen waren afwezig, yoorwi-en namens den burgemeester werd geloot en kun nen op aanvraag hun nummer op h-et Raadhuis te Overveen -in ontvangst nemen. Bij den heer F. van den Enden aan den Bloemendaalschenweg alhier, is in diens étalage uitgestald de Zilveren Wisselbeker van de vereeniging „Koniginnedag Santpoort, welke voor de eerste maal gewonnen werd door de sportvereeniging Santpoort (S.V.S.). Het nieuwe voetbalveld aan den Kruidber- gerweg en Kerkpad waarop Donderdag j.l. den bekerwedstrijd gespeeld werd is door S.V.S. van den heer Braam gehuurd en zal na het aanbrengen van eenige veranderingen, kleed huis enz., tot officieel speelveld gebezigd wor den. Het oefenveld blijft aan den Terrasweg, terwijl hier nog verbeteringen zullen worden aangebracht, speciaal voor het korfbalspel. De sportvereeniging Santpoort is met 3 elf tallen toegetreden tot de Haarlemsche voet balbond en met 1 twaalftal tot de Haarlemsche Korfbalbond. Deze nog zeer jonge vereeniging mag zich ever een zeer groote belangstelling en een bij zondere sympathie verheugen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Santpoort (station) en het daaronder ressortee- rende hulppostkantoor Santpoort (dorp), werd gedurende maand Augustus 1923 ingelegd ƒ9621.50; terugbetaald ƒ9460.49. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3334. Het laatste overgeschreven boekje 2111. Postcheque- en Girodienst. De verkeers- cijfers van het postkantoor Santpoort (station) met het ressort over de maand Augustus 1923 luiden: Gestort op postrekeningen 40.538.781/2; uitbetaald wegens cheques 12.701.41'/^ Jubileum. De heer D. de Graaf, ploegbaas bij de Nederlandsche Spoorwegen met stand plaats Santpoort, zal op 24 September a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. De heer de G. is bij zijn superieuren evenals bij zijn collega s zeer gezien, zoodat deze dag voor hem wel tot een feestdag gemaakt zal worden. Verbaiiseerd. -Door de beide alhier gesta- tinonneerde Rijksveldwachters Annaert en Vos- senberg werd proces-verbaal opgemakt tegen een bekend wildstrooper uit Beverwijk terzake het dragen van een verboden wapen op den openbaren weg te Santpoort. Kwijnend geboomte. We herinneren ons nog, hoe verleden jaar langs de Jan Gijsen- vaart eenige mooie boomen plotseling hun bla dertooi verloren en stierven. Als vermoedelijke reden schreven we toen, dat de grond langs de boomen, waardoor de gasbuis lag, door uitstroomend gas vergiftigd was, waardoor het wortelstelsel niet in staat was het bovengrondsch gedeelte te voéden. Nog waarschijnlijker werd onze bewering, toen daar ter plaatse een telefoonkabel gelegd werd en bij het opengraven een zuur stinkende beschimmelde laag grond naar boven kwam en ons van deskundige zijde werd medegedeeld, dat dit ontstaan was door, uit lekgaten in de buis, ontsnapt gas. Thans doet zich het geval voor, dat voorbij Zomerlust ter westzijde van den Rijksstraatweg een heele rij zware iepenboomen staat te kwij nen en nu reeds aan December doet denken. Het eenige verschil is hier, dat de verdorring niet zoo snel gaat als in het bovenomschreven geval. De ziekelijke toestand dateert hier reeds vanaf het achter ons liggende voorjaar. Het zou voor onzen mooien straatweg jam mer zijn indien zij geheel afstierven en tenge volge daarvan opgeruimd moesten worden. We hopen dat hier eens een onderzoek ingesteld wordt. Atlanta-Bioscoop. Een aangrijpend levens drama wordt thans in de Atlanta-Bioscoop op het doek gebracht. „De Duikboot-kapitein" is een film, waaraan moeite nog kosten gespaard zijn. De kust van de Middellandsche zee en de eeuwige zandwoestijn, de Sahara, ieder begrijpe wat dit zeggen wil, waren de operatieterreinen om dit groote beeld te scheppen. Het zal dan ook blijken, dat de bezoekers dit op prijs weten te stellen. In het goed gekozen bijprogramma verdient bijzondere vermelding „Het Rijk van Janus Tulp", een oerkomische scène, met Harold Lloyd in de hoofdrol. KUNST. Naar aanleiding van het optreden van Mevr. Marjon Gray a.s. Zondagmiddag 2.30 uur in den Stadsschouwburg te Haarlem plaatsen wij het volgende communique: DE DANS, De dans het is het lijfs- gebaar het gebeuren van het lichaam als einddaad van het zielsbewegen. Een gewijde kunst, maar ook meer dan dat, het is 't symbool der Levenskunst. Geboren uit de religie, keert hij tot haar weder doordat hijzelf religie wordt.... relatie van het lichaam tot het Albewegen, het Rhythme van het Leven. Dan is het lichaam een heilige Tempel, de Tempel der Genade, wier bewegen- lijke structuur, als altijd wisselende stijl, te zamenvloeit met de verstilde levensmomenten, elk in zijn eigen rhythme doorgaande, elk in eigen weerstand even opgeheven. De Dans is dan het brekend bouwen aan dien Tempel, altijd voortgaande, altijd voltooid.... De Dans van het Leven: de Dans der Uren de Dans der Momenten.... Marjon Gray danst het Leven, dat zij dóór zich laat gebeuren. Zoo brengt zij tot verlos sing het leven in zich en de bevrijdingsadem vaart door allen, die, in overgave schouwend in het gebeuren, aan haar gebaar gebonden wor den. Zoo liet zij in haar onbewuste jeugd vreugde en verdriet uit zich gebaren en zoo vertolkt zij thans bewust in 't onbewuste het vreeselijk- schoone Leven.... Marjon Gray wil den Dans als vervulling eener muziek,t eveneens geboren uit den drang naar deze voltooiing; zij zoekt daarom contact met componisten van haar tijd, opdat uit deze samenwerking ontstaan moge de muzikale Dansvorm. Zij geeft den Dans ook als voltooiing in zich zelf: Zij danst de Vlinder, het gebaren van de ziel als klankloos rhythme het Woordeloos Offer. Marjon Gray danst de Spin. De Obsessie, die is het Monster dat in allen huist, aller Geheim voor ieder in een and'ren vorm, wier gru welijkste synthese is de Spin, in het web van het persoonlijk Leven, de Vampyr die de sap pen opzuigt van het vergankelijk zijn tót het Gebaar der Onpersoonlijkheid het Bevrij dingsmoment verschijnt Terug te beitoo-men bij: K. Möoi'weer, Bwy-ck- weg 4 B'loemenidaal', een zilveren beursje; Bosch-laan 53 (P.BjN.) Bloemen-daal, een, pakje: Pouwer, Lage Duin en 'Daalscheiweg 1 Bloe- memd'aal, een d, mesparap-luieL. Delfos, Aei- bertber-g'straat 85 Haarlem, een paar dam-es- Jian-dschoenem; C. Mle-fczelaiar, Blo-ememendaa)- schew-e-g 265 Overveem, een ceintuur; van- Ries- sen-, B'loe-miend'aalsDheiweg 63 Bloem-enidaal, een rood gummizeiltj-eKoopman, Nóorderstations- we-g 18 Blo-emenidaal, een -knipmes; W. A. v. Ooijen, Lage Duin en- Daalschew-eg 9 Bloemen- daai, een- rozen-krans in etui; P. d-e Jong, H-eu- vel'weig 1 Bloemendaal, een dolkmes; Hameka, v. Stolbergl-a-an 21 A-endenhout, een mand-je; H. H-oo-g, Frederik Hendrik-plantsoen, Am-ster dam, een s-tuk -koperdraad; H. Smit, K'inheim- -we-g 33 Bioemeradiaal, eenntonipmesJ. K-o-elemij, Noordertu-indonplaan 19 Overve-en, een porte- monnaie; aan he-t bureau van politie te O'ver veen, een grijze da-meshand-schoeni, een ket tinkje, waaraan me'dai-l'le, e-en heeren-hoed ge merkt D. L,, -twee ceintuurs, -een han-dit-aschjs, een dlam-eshandschoen, een- ring met t-wee sleu tel-s, een bril in e'tui, een zeemlederen portem-on- naie, een bruin lederen- port-emonnaie, een -tasch met boeken, een, mat, een band- van een regenjas, een kruisje. -Komen aanloopen: bij: Bleijendaa-1, Hooge Duin en Daalscheweg Bloemenld-aal, een her dershond. van Vrijdag 31 A-u-gustus tot en met Donderdag 6 September. Geboren: z. van J. Th. Keisers en M. van Z-o-meren; z. van- J. F. W-oilff en- M. Stam; d- van A. F. Bos en E. C. Va-sen; z. van G. Gornelisren en, A- ter Voort. Ondertrouwd; B- E. van S-teenwijk en M. I. van Strieni; W. J. van Vastenhoven- en C. De- lissen. Getrouwd: S. Ouwerkerik en J. van Donse- l.ar; J. L. A. Jacobson en J. E- Lobatto; B. Carp en M. J. M. Moltzer. Overleden,: W. E. Heeremans, 67 j. S£s3S£ii i 'I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 9