Vraagt uw Winkelier 10 cent per pak L. VAN BASTEN ZONEN ST. NICOLAAS- AANBIEDING Abr. Meijer, Fa G. W. von Schmit Zoon Kunsthandel Kmrns 41 Li FIRMA S. MOK AM8TERDAM8CHE ANTHRACIET MIJ. OVERVEEN. AERDENHOUT. SANTPOORT. SCHAAKRUBRIEK. WAQENWEQ 102-104, HAARLEM - TELEF. 2858 Groote keuze: Wilton- en Axminster Karpetten Tapijten, Loopers, Tafel- en Divankleeden, Kussens, Kleine meubelen enz., tegen veel verminderde prijzen HAARLEM, Groote Houtstr. 16 AMSTERDAM, Leidsche str. 15 Oudste speciaal Kousenmagazijn Telafoon 476 Heerenvesten, Damesvesten Handschoenen Sjaals - Jumpers Slobkousen Vraagt Truien zicht-S zending Telefoon 45951 „BRON STEE" MODELMELK KARNEMELK YOGHURT Erioa's W. Beunder, Tel. 22338 Lijstenmakers Smedestraat 13, Haarlem „RAPID" VFPSTANDId is iedere dame Dames- en Kinderhoeden en Pelterijen koopt Biberet en Seal Hoeden vanaf f 7.50 ZUIDER BUITENSPAARNE 46 - Telef. 2504,3511 Pastoor Willenborg beeft een oproep gedaan voor het verkenen van hulp aan noodlijdend Duitschland- Alz-oo werden een groot aantal kleedingstulkken enz. bij de RjK. Pastorie be zorgd1. Woensdagmiddag werden verscheidene groote kisten, waarin de goederen gepakt wa ren, op een wagen geladen en naar bet station gebracht om naar Duitscblandl verzonden te worden. Wat een vreugde voor de arme stak kers zal het zijn, als zij deze artikelen ont vangen. Een woord' van hulde aan Pastoor W. en we hopen dat vele zijn voorbeeld zullen volgen, daar de grooten zoowel als kleinen in het Duitsche rijk met allerlei, Ik-rachtig 'gesteund moeten worden om hen van veel ellende te vrijwaren. Naar wij vernemen, is vanwege de Bloemen- daalsche Reddingsbrigade, de eerste reddings baak aan één onzer bruggen aangebracht en wel aan de Delftbrug. De bewoners van het Hofje van Stoel kun nen zich ergeren aan een dikke laag modder, die, als het geregent heeft, in bet laantje ligt en toet loopen aldaar onmogelijk maakt. Ge lukkig is er aan de kanten een dun strookje dat steeds droog blijft en door de bewoners beloopen kan worden. Een onhoudbare toe stand. Hieraan wordt niets gedaan, daur dit laantje particulier eigendom is. Het wordt hoog tijd, dat 'deze particuliere eigendommen laan de gemeente overgaan, al was het alleen maar in het belang der gemeenschap. worden uitgenoodigd. Des avonds 7.30 uur zal „Eupo'hnia" zich in de St. Al-oysiusschoo-l op stellen om van daar met hunne 'directeur den heer Lefeber in café restaurant R-oozend-aal het vaandel in ontvangst te nemen. Na ontvangst zal een rondgang door de ge meente worden gemaakt met muziek en vaan del voorop, blijk van dankbaarheid en erken telijkheid aan de burgers van Overveen voor dit aangeboden geschenk. Daarna zal het vaandel gedurende een week in restaurant Roozendaal voor belangstellenden ter bezichtiging worden gesteld. Niet onvermeld mogen blijven, dat het vaan del een pracht-exemplaar is- Het geheel is een harmonische- voorstelling met het opschrift in gouden letters „Van de burgerij", alsmede het wapen van Bloemendaal en de da-turn 21 November. 1921. Biljart seance. Dinsdag 20 November zal in het Café Res taurant Roozendaal, des avonds 8 uur op het Wilhelminabiljart door Prof. Koehof, een match worden gespeeld van 600 caramboles (cadre). Tegenpartij den heer W. Kobus (Li ber). Na afloop zullen eenige kunststooten worden gegeven. Vaandel hulde. Elke inwoner zal het nog versch in het geheugen liggen, dat de jubi leumfeesten in de gemeente Bloemendaal een schitterend verloop hebben gehad en- beide da gen naar wensch zijn geslaagd. Den 31e Augustus 1.1. werd de burgerij een concert aangeboden, 'des avonds op het Raad huisplein, waarbij de muziekverenigingen „Sursum" van Bloemendaal en „Euphonic" uit Overveen hunne welwillende medewerking ver leenden. Het resultaat van deze jeugdige ve-r- eendgingen was een waar succes. Al1 spoedig trok de aandacht van -het publiek, dat „Sur sum" op het podium verscheen met een mooi vaandel-, -aangeboden door ha-ren bescherm vrouwe en -de reeds lang opgerichte vereen- „Euphonia" zich -dezen rijkdom nog niet 'kon veroorloven om een vaandel in het bezit te krijgen, werd door eenige heeren het plan op gevat, om op 3 September in Café Restaurant Roozendaal een bijeenkomst te houden, waar bij een commissie van vijf heeren werd benoemd •die zich tot taak zou stellen, elk afzonderlijk -met e-en- lijst bij de meer gegoeden zond-er on derscheid van Godsdienst te laten circuleeren, wat tengevolge had -dat binnen 14 dagen- het geld bijeen- was, en de -commissie in staat zal zijn, -op Zaterdag 17 -November -a.s. des avonds 8 uur in het restaurant Roozend-aal de officieeie uitreiking van het vaandel aam „Euphonia" over te dragen, waarbij alle notabele inwoners en zij die voor -dit doel hebben bijgedragen EEN BELANGRIJKE ARRESTATIE- Drie inbrekers op heeterdaad betrapt en twee helers gearresteerd. De agenten Boorsma en Braas die opdracht hadden- gekregen, om speciaal een wakend' oog te houden o-p de villa van -mevrouw. Z. waarin w-as ingebroken, hebben he-t- geluk gehad de inbrekers te arresteeren. Het -toeval -diende dat het bekende drietal het Vrijdagnacht nog eens in -dezelfde 'villa probeerden met het voor hun noodlottig gevolg daarbij bij het verlaten der villa met pak en zak door bovengenoemden agenten werden on.tmaat en aangehouden, wat tot -onmiddellijke arrestatie aanleiding gaf. H-et trio bestond uit- H- J. W. de V. 20 jaar, F. F. B. 30 jaar en 'M. J. D. 19 jaar oud, allen 'te Am sterdam woonachtig. -Langs -een bliksemafleider was -een van hen naar boven geklommen. Door het da-kraam kwam hij de woning binnen, -om vervolgens door een der deuren- de twee collega's binnen te laten. Ook nu was alles overhoop gehaald, en wat v.an hun gading was pakten de inbre kers in. De buit was zoo groot, -dat -een handwagen noo-dig was om -de gestolen voorwerpen te ver voeren. Verschillende gouden en zilveren voor werpen-, dekens en linnengoed ter waarde van naar sc-hatting ruim f 2000.Tevens is het ge noemde -agenten mogen gelukken- de voorwer pen- die Dinsdagnacht gestolen werden uit de zelfde villa bij een opkoop-er -te Amsterdam ,in beslag te nemen. Deze -opkoop-er is als heler -gearresteerd. De drie inbrekers zijn -naar toet Huis -van bewaring te Haarlem overgebracht. De heler verkeerde -in gunstiger omstandigheden en m-och-t in de politiepost alhier nog eenige -dagen logoeren, om later op transport naar Amster dam te w-or-den gebracht. Aan ontkennen- viel niet -te -denken. Tevens is het -de politie mogen gelukken, bij de heler alle goederen in beslag te nemen van den -destijds bij mevrouw Mouth-aan, Mr- En- sche-déweg, gepleegden inbraak, welke dn het laatst van M>ei j.I. gepleegd was. De buit bestond in hoofdzaak uit een- .groote partij zilveren voor werpen welke juist door hun kunstwaarde een groote som getds 'vertegenwoordigde. De voor werpen waren alle versierd met het monogram der familie, welke echter door een Israëliet, wonende op het Waterlo-oplein te Am-sterdam, keurig waren afgeslepen. Da-ar de gestolen voorwerpen erfstukken zijn was de familie er begrijpelijkerwijze zeer aan -gehecht. De .afslijiping d>er monogrammen was vo-or de helers van g-ro-ot belang, daar men h-o-o-pte dat herkenning -onmogelijk zou zijn. Hieronder la-ten- wij een- lijstje volgen -van alle gestolen- voorwerpen, z-ooa-ls zij thans in het bezit zijn van -d-e politie t-e Bloemendaal. 12 groote zilveren lepels en vorken; 1 zilve ren notenkraker; 1 sauslepel; 1 groetenlepel; 12 theelepeltjes; 1 aspergeschep; 1 bonbo-nschep, 1 oud HoH. lepeltje,. 11 paar groote zilveren lepels en vorken, 11 paar zilveren visohmessen met paarlemoeren hef,ten, 1 slalepel en- vork, 1 visch- m-es en vork (g-ro-ot), 1 gr-oentelopel, 5 -oud- Hol-1. lepels, 1 Eierlepel, 1 Qemberlepel en vork, 1 zilveren messenlegger, 1 R-oom-lepeltje, 1 Pas-teischep, 1 bonbo-nsche-p, 1 suikerschep-je, 1 sigarenkoker, 1 vl-eeschv-ork, 1 puddinglepel, 1 fruitschep, 12 -gladde zilveren- messen. D-e politiepost te Overveen- is -me-t -dat alles herschapen in een zil-versmidswin-k-el. W'ij g-elooven dat de politie -een goede vangst gedaan heeft- door deze 5 individuen achter slot en grendel te hebben 'kunnen zetten. Nader vernemen wij -dat -de agenten van po litie 1ste klasse L. Boorsma en C. Braa-s, d'i-e Zaterdag j.I. -drie inbrekers op heeterdaad be trapten bij d>3 inbraak van -mevr. de Wed. Zim merman t-e Aerdenhou-t, wegens betoonde acti viteit -door den -h-eer Burgemeester dezer ge meente betoomt zijn met -een grat-ivicatie. We twijeien- niet of er zal -een -druk ge bruik van- gemaakt worden-. Een snoek van 17 pond. In het slootje ten o-osten van den Rijksstraatweg, ter -hoog te van de z.g.n. „rooie -paal", werd door den- daar ter -plaatse aan het werk zijn-den straat- maker J. Florissen een snoek van 17 pond ge vangen. Door de bemaling is 'het beest afgedreven naar den- Delft-duiker en kwam zoo-doende in -ondiep water. F. die hem -aan -den steen-vork stak, had he-el wat moeite hem op het droge te krijgen. Volksconcert. Tot -groot genoegen van d-e kleine burgerij zal -op 28 N-o-v. a.s. door ons plaatselijk symp-ho-niejor-kest „Gaecilia" dn- Zomer lust -een .volksconcert gegeven w-orden tegen minimum entreeprijzen, zo-odat de -n-i-et- le-den-'d'onateurs hierdoor -ook eens in de ge legenheid gesteld worden kennis te maken en te -kunnen genie-ten van goede -muziek. Waarschuwing. De commissaris van -poli tie te IJmuiden, waarschuwt 'dringend, in het algemeen belang, geen handelsrelaties aan te gaan met J. Br-emerkamp, wonende Hofgeest no. 17 te Santpoort, alvorens inlichtingen' in gewonnen te hebben bij -den commissaris v-an politie voornoemd, bureau Willemspfein IJmui den. Oplossingen, enz., te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, Bloemendaal- scheweg 42, Bloemendaal. Eindspelstudie No. 3. Philipp Stamma. Wit aan zet wint. Stand der stukken: Wit: Kfl, Pe2, Zwart Khl, h3. Stamma was een Arabische, beroemde meester, die ongeveer 1737 leefde. Van zijn hand verscheen te Parijs een boek bevattende in hoofdzaak 100 Eindspelen: „Essai sur le jeu des échecs". Oplossing Eindspelstudie No. 2. H. R i n c k. Stand der stukken: Wit: Ka4, e5, f6, g7. Zwart: Kg8, Th3. 1. e5e6 Th3c3 (of A), zwart dreigt daar mee Tc3c6; e6e7, Tc6c8 benevens Kg8 f7; 2. Ka4b5 op 2. e6e7 wint Zwart door 2 .Tc3—c8), Tc3c8; 3. Kb5—b6, Kg8 h7; 4. Kb6b7, Tc8—e8; 5. g7—g8 Df I (door dit manoeuvre bereikt Wit remise. Op 5 f6f7 zou Zwart Te8e7f geantwoord hebben), Kh7 X g8; 6. f6f7f, Kg8f8 en remise. A. 1.Th3e3; 2. e6—e7, Kg8—f7; 3. Ka4b4 I, Te3el; 4. Kb4c5, Telelf; 5. Kc5d5, Telc8; 6. Kd5e5 en het spel blijft remise. Oplossing probleem No. 28. G. L. d e B o e r. Stand der stukken: Wit: Kb3, Le4, Pa6, Pb8, Zwart: Ka8, La5, a7, b4, b5, b6, b7. 1. Le4f5, enz. Goed opgelost door: P. J. W. Becker, H. de Ruiter en G. Strijker allen te Santpoort; J. J. H. Bauer, C. v. Dort en H .W, Dort, allen te Schoten. HEEMSTEDE - TELEF. 28055 VAN 9 - 12 EN 2 - 5.30 UUR oooooooooooooooooooo HEDEN ONTVANGEN een partij schitterende gekleurde Bloemenmagazijn „DE DAHLIA" Tel. 22338 Tel. 22338 Etsen Platen Gravures Telefoon 2072. Fototechnisch Bureau Pieter Kiesstr. 8 HAARLEM Verricht alle Fotografische Werkzaamheden Foto-Artik. Vergrootingen V 1 AVOIVIVJ DIEB1JONSHAAR 9-11 Lange Veerstraat 9-11 Haarlpm Pal aan de Oude Groenmarkt Iclcll icill N.B. Op vertoon dezer advertentie 10 pCt. korting Depót Haarlem Als Vertegenwoordiger der Domaniale Mijnen zijn wij in staat Anthraciet te leveren, die voldoet aan de strengste eischen, welke men van le kwaliteit verwacht. Wij garandeeren niet alleen kwaliteit en maat, doch leveren steen- en gruisvrij in verzegelde zakken franco bergplaats. Wij noteeren: Afmeeting II (30/50) f 3.85. Ill (20/30) f 3.60. Vraagt onze speciale prijzen voor Industriekolen. Giet- en Brechcokes.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 7