EMSER=WATER i STEEDS NOUVEAUTÉ'S ERWTENSOEP EEN GELUKKIG NIEUWJAAR W. BEUNDER le KLAS BLOEMWERK Mi IQflM HUTTY DAMES* EN HEEREN MODE-ARTIKELEN - RUIME KEUZE aan mijn geaebte clientèle en vrienden. Bloemenmagazijn „DE DHALIA" Telefoon 22338. HET ADRES VOOR Verbindingsweg 12 Bloemendaal Nieuwjaars1 a. j. Z1 Kolonia Tel. 3825 g. n. j. h. KASPEI De Gen< Schoe „havan: j. h. vai Sigarenmagaz wenscht zijn een Gelukkig v.. Vanaf heden dagelijks verkrijgbaar: aan huis bezorgd Per Literf 0.80 met worst en kluif - 1.20 Een liter voldoende voor vier borden Ben gemeente als Bloemenda-al -eischt een goed politiecorps. De .heer Otto verlangt van een politieman dat hij persoonlijk hoog-er staat 'dun de door snee burgerij. Hierover beeft de heer Otto t.o. van Bloemendaal niet te klagen. Wij kunnen sn 'Bloemendaal inderdaad roemen op een -k-eur- ■loorps politie. Dit moet echter geen rede zijn om te ho-oge uitguven te sanctioneeren. Er zijn Gemeente's «net 2 maial de oppervlakte van Bloemendaal bijv. 's He-erenberg die slechts f 13.150.aan. openbare veiligheid be steden; Wilder van-k 1 maal Bloemendaai f 16.700en Am-btharbenberg f 8000.—. De heer Laan krijgt de overtuiging dat het dan in genoemde Gemeente's gevaarlijk zal zijn te vertoeven. De heer Otto stelt voor de volgende motie can B. en W. op te dragen: „De Raad; een geleidelijke inkrimping van politie-personeel n-oodig achtende, verzoekt B. en W- in 'den loop van het volgende jaar ge leidelijk 'deze tekrimping te bewerkstel-tijgen. Deze motie wordt aangenomen «net 1 stem tegen. De heer Laan stelt voor om op deze post f 10.000 te bezuinigen door de agenten 2e klt.sse van deze post te -schrappen. De heer Schulz zegt dat -bij samenvatting dezer post met voilgmo. 132, Jaarwedden van de parkwachters tot geleidelijke inkrimping kan worden overgegaan. De Voorzitter antwoord den heer Otto en zegt dat de door den heer Otto genoemde Gemeenten in geheel andere situatie vierkee- ren 'dan Bloemendaal. De heer Blankevoort stelt een motie voor om 10% in salaris te minderen van bet politie personeel.. Deze motie wordt verworpen; voor stemden de heeren Otto, Kre-m-er en Blankevoort. A-an de orde votgno. 132. De heer Schulz wil dezen post schrappen en onderbrengen bij plantsoenen. De Voorzitter acht goede bewaking van het Bloemendaalsche bosch noodzakelijk, vooral daar gebleken is dat minder g-ewen-s-chte indi viduen daar wel eens vertoefden-. Gezien het aantal schoolkinderen dat daar immer speelt, is goede bewaking noodig- De heer van Kessel betoogt dat het Bloe- menda'alsche bosch toch niet geïsoleerd ligt en dat er bij een degelijke organisatie der politie geen extra bewakingsdienst behoeft te wezen. De heer Laan stelt zich voor dat de -par-k- ■wuchters zoo af en toe een kwartiertje met de fiets het park doorkruisen. Verders zijn zij park-werkers en behooren- zij -dus onder het hoofd' der plantsoenen. De heer Otto zag de boschbewaking liever bij politie -ondergebracht en boschbepfanting en onderhoud bij plantsoenen. De heer Laan stelt voor om de volle ver antwoordelijkheid van het Bloemendaalsche bosch aan de parkwachters en bewerkers H. A-artsen en W. A. v- Oyen te laten. Zij staan onder 't hoofd der plantsoenen, ook de fin-an- cfe-ele regeling en zijn tevens onbezoldigd rijks- vel'dwachter. Aldus wordt met alle stemmen voor, vastgesteld» De heer Schulz vindt dat volg-mo. 133 wegens vertrek van -een agent der politie -wel met f 150.-teruggebracht kan worden. Volgn-o- 133 luidt-: Voor Meeding, -wapenen en leengoed' wordt een totale vergoeding ge geven van f5.175. Dit wondt goedgevonden. De 'heer Otto 'acht het beter 'dezen geheelen post te laten vervallen. Sp-r. stelt voor dat de Gemeente -dleze post voor eigen rekening neemt en dan uitbesteed. De Voorzitter -stelt voor -dezen post te laten zoo -hij is en verders in overleg met B- en- W. en den Commissaris van poltie deze post te 'bespreken. Hiermede gaat die Raad' acooord. De heer BLANKEVOORT verlaat nu de ver gadering en zegt gedurende de belgrooilng niet weêr te) keeren- „Ik doe er niet meer aan mee, om een andermans geld zoo royaal uit te deelen", is zijn a-fschefid. Bij voligno. 135 stelt de heer Laan voor dezen post fl 1.000.te verhoogen in verband van mogelijke verbouwing perceel Mej. Zoethout, alwaar die- 'politieposten vermoedelijk onderge bracht worden. Dit voorstel in 'stemming ge bracht wordt aangenomen «net 3 stemmen telgen. Hiernü sluiting- ochtendzitting. MIDDAGVERGADERING. Afwezig die heeren Blankevoort en Kremer. De Voorzitter dringt er bij de Raadedien op aan om zich in de bespreking zooveel mogelijk te bekorten, anders zijn wij met 'de Kerstdagen nog niet gereed. VoPg-no. 146. Plaatsing van 60 stuks branb- kranen wordt van post .onderhoud van brand- blusch en xeddingsniiddlefen -geschrapt en on dergebracht bij waterleiding'. De heer de Roo van Alderweirelt zag gaarne dat voligno. 148, Straatverlichting, onderge bracht tyerd -bij 'de 'waterieidilng-oommissie, 'daar spr. van meening is dat straatverlichting -met gasfantiaarms beter en- goedk-ooper kom''. Spr. stelt B. en W. voor om eems een -onder- zoek in- te stellen-. De 'heer Laan sluit zich aan bij den heer die Roo 'waarop 'B. en- W. beloven eens te zullen informeeren welke- kosten gasverlichting -medebrengt -t.-o-.z. van- dectna. Volgno- 149 Subsidies aan vereeniginigen tot bevordering der openbare veiligheid', wordt rn-et algemeene -stemmen f 200verhoogt ten behoeve der Bloemendaalsche 'Reddingsbri gade, op voorst-el vfan -dien heer de Roo van Alderweirelt. De heer Schulz acht het onmoodi® over de zen post e-en motie' in te 'dienen, doch hij stelt het op prijs als er nota genomen wordt van zijn P'rinciipieielen teigienistand om' subsidies te v-erieenen aan de weerbaarheidsveireen. „Com mando"; Schietvereen. Generala-l J'oubert; Po litieschool Hilversum -en -tevens volgno. 150, de Burgerwacht. Voligno. 182 Rijwieltaeslagen aan het presio- neel van Openbare Werken, -wordt ook met 25% verminderd. Volgno. 158, Tuberculose bestrijding 'wordt van f 500.-op f 1000.gebracht. De subsidie aan de vereen, afd. Bloemen daal tot 'bestrijding van drankmisbruik, blijft {400.-de Financieel» Commissie had f 100 voorgesteld» Da post buurcommissi-e vervalt» De Financieel» Commissie stelt voor om ■post no. 186 (van wegen en voetpaden.) te ver minderen, tot- f 75000. D'e lieer de Waal Malefijt juicht bezuiniging toe, doch -hij vraagt zich af -op welke -wijze dit met f 75000.uitgevoerd zal worden- Er moet- zJi-. hoognoodig 15000 M2- straat en -grindweg -onder handen genomen worden.. De heer Laan kan gerust zijn stem aan 't voorstel -der financieel» oommissie geven, daar de nieuwe 'wegenaanleg goedkoop-er 'wordt, ook wa-t onderhoudt betreft. Er wondt besloten dat 'B. -en' W. 'het eens met f 75000.zullen probeeren. De heer Born water 'doet een voorstel om voor alle opzichters in dienst der Gemeente een uniform-loon te bepalen van f 2400Dit wordt met Kilte stemmen vóór, aangenomen^ De he-e-r van Kessel slelt voor -om I- Ver meer, Iki-ng en' Kroon, vast 'aan te stellen.; dit wordt verwezen naar B. en W. De heer de Roo van Alderwerelt maakt B. en W. opmerkzaam op een post groot f 70- •dCo vervallen moet, 'daar -de 'brug naar de Leidscbe vaart overgenomen is -door het Rijk- •V'olgno. 193. Kosten- Gemeentelijke Reini ging, wondt druk besproken- De -heer Laan licht toe, dlat B- en W. een onderzoek zullen1 instellen of 'dezen post be zuinigd kan' .worden. Blijkt dat uitbesteding voordeeliiger is, dan zal er toe overgegaan 'worden. De heer Nuyens vraagt -of -er rekening ge houden wordt «net het personeel. De lieer Laan antwoordt dat eventue-ele af vloeiing medls ge-paart zal gaan niet pensio neer ing en dat bet resteorende personeel om- idergebracht zai wordten -in andere bedrijven- Volno. 218- Jaarwedden en wedden der on derwijzers. De heer Hogenblrk -stelt voor om vakonder wijzers zoowel als onderwijzers, 81/2% pen sioen-storting te la-ten betalen. Ons tarief voor Verhuur-Auto mobielen is zeer billijk. Onze wagens zijn hygiënisch en niet duurder dan tail's BOUCKAERT Co., Luxe Auto- en Verhuurinrichting Rozenstraat 8 en 9, HAARLEM, Telefoon 588. Dit wordt verwezen naar de volgende Raadszitting. De heer Schulz -doet de aandacht vallen! op het feit dat al -ga-at het vervolgonderwijs in Bloemend-aal niet door, -d'e ouders uit Bloe mendaal .hun -kinderen- -naar Ov-erveen kunnen- sturen. Bij volgno- 240 inzake verlichting, verwar ming en schoonhouden van- -schoolgebouwen, -stelt de -heer Otto voor om f 250.te be zuinigen. De concierge's van de scholen- di-e in totaal f 4.337.ontvangen, moeten -dam -maar zien waar -op bezuinigd ik-an 'worden- Voorstel ven- den heer Otto wordt aange nomen miet de stemmen van- de b-eeren Schulz, v. Kessel en Nuye-ns tegen. Volgno. 280. Bij raadsbesluit van 15 Febru ari 1923 werd besloten aan de besturen v-an in de gemeente Bloemendaal of Haarlem ge vestigde bijzondere boogene -burgerscholen, gym-na-s-ia, lycea en middelbare meisjesscholen voo-r zoover deze besturen daartoe schrif telijk den wensch te kennen -geven voor lederen leerling van die scholen, die binnen de ■gemeente Bloemendaal wettelijke woonplaats heeft, een bijdrage te verteenen, gelijk aan 'het bedrag, bat de -gemeente: krachtens art. 36 quate-r 'der wet van 20 Mei 1922, tot wijziging van de -wetten op -het middelbaar en hoog-er onderwijs, Stbl. n-o. 367, of -krachtens over eenkomst aan de gemeente Haarlem heeft te betelen. De post, welk» betrekking heeft op het mid delbaar onderwijs, -is met- het oog op -de nieuwe regeling, te ramen op een bedrag van f 30.000 (150 leerlingen a f 200per leerling per cur sus'. Do heer Otto acht het verkeerd 'dat d-e schoolgeldregieli-ng van Haarlem ook geldend is voor Bloemendaal- Gaarne zag spr. dat B. en W. advies uitbrachten 'in een- volgende zit ting in -hoeverre dit te wijzigen is- De volgende motie wordt met alle -stemmen aangenomen;. De Raad; van oordeel dat de bestaande ver ordening inzake subsidie op Middelbare- en Hoogerbur-gerscholen niet g-ehandhaaft kan w-orden verzoekt B. en W. dit -te wijzigen» Volgno. 290 wordt na 'langdurige -discussie gewijzigd als volgt: Subsidie H-O.V. wordt teruggebracht van f 1500.tot i 1000.de heeren Schulz, Laan en Hog-enb-irk waren 'hier -tegen. Aan het Fanfarecorps „Sursum" te Bloemen daal en de Muziekvereen-i-ging „Euphonit" te Overv-een wordt -een verhoogde subsidie toe gestaan van f25.tot f250voor ieder: tegenstemmers waren -de heer Schulz, Laan- en Hogen-birk. De .heer van Kessel betoogt bij volgno- 325 inzake de Gasvoorzienfag, 'dat de g-asprijs 2 cent per M3. goedkooper kan worden. Besloten wordt om -het voorstel van Kessel te zenden maar B- en W. vm prae-advies. De post voorloopi'ge stortingen der 'won-ing- bouwvereenigin-gen -werd van f 18000.op f 86-000.— gebracht. De post rente en aflos sing van f 77,736.51 op f 79-241.34. De he-er Otto vraagt het verschil -in -kosten van openbaar en bijzonder onder-wijs. De -beer Nuyens stelt voor om -ook in ge wone Raadszittingen thee te I-aten schenken. Dit wordt met alle stemmen -aangenomen- De ontwerp-begrootin-g na genoemde wijzi ging in stemming gebracht wordt laan-genomen met alleen als tegenstemmer den- heer Otto. De Voorzitter besloot met allen- veel -goeds in h-et Nieuwe jaar -toe te -wen-schen en- wees erop -dat dit de langst geduurd hebbende raads zitting -geweest is, die Bloemendaal tot nu toe heeft gehad. De heer de Waal Malefijt w-en-scht B- en W. veel geluk m-et de aanneming van -de begroo- ting en wenscht ieder -der aanwezigen- tevens een voorspoedig jaar 1924. Om 6.15 werd de vergadering gesloten» met warme melk, het van ouds bekende beste middel tegen hoest en verkoudheid. ADVERTf P. STB Boek Kantoorbo Tel. Q m. g. P. ZUURBIER - Fijne Vieescliwa wenscht zijn gt een Gelukkig N JAN KOK - Tel. wenscht zijn gf een Gelukkig N J. TULL1 Over Brood- en B wenscht zij cliëntèle ee Nieuwjaar. W. CASSEE Timmerman e P-f- A. J. KOL - Comes Fijne Vlee wenscht U een jaar. Fa. MA: Drogi Kleverlaan, 1 wenscht ha cliëntèle ee Nieuwjaar. A. G. VA Kruidenier - wenscht zijn g een gelukkig N GEBR. VAI Ovet wenschen hunn Voorspoedig Ni F. J. W. Wijnhande' Kleverlaan, wenscht zijn tèie een Gei jaar. J P. DE JONC Bellanger et wenscht zijn een gelukkig b J. HU Hui Decorat Boschlai p. f. N. W. WA Fa. C Vleeschhouwei wenscht zijn een Gelukkig J. WIN Dro: Bl'daalschewei K. OUW Sigare „Vorst Bloemenda Bloemenda p.f. p. f. Korte Bloe p. f.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1923 | | pagina 2