f f. ROEI' EM ZEILB ATLANTA'BIOSC! RITSEMA 1l P i BLOEMENDAAL. OVERVEEN. SANTPOORT. S C H O T EN SCHAAKRUBRIEK. DAMRUBRIEK, ALLERLEI. JONGEN of MEI HEROPENING VOORSTELLIN( Vrijdag 23 Mei aanv. 8 LORD HAMILT< Alsmannenontrouwwoi DE TANTE VAN CHAfl Onze theesoort worden zoolang voorraad strekt, niet prijs vèrhoogd. Eerst dan wann* onze voorraden moet worden aangevuld, len de verhoogde A C C IJ N Z E berekend worden. Ï*T Bet onderwijs op 't Kopje. Middelbare School voor Meisjes. De bedoeling van deze uiteenzetting is ge weest, ouders en belangstellenden, die eigenlijk niet weten, wat zij aan het onderwijs op ,,'t Kopje" hebben, in te lichten. 't Kopje is een middelbare school voor meisjes en het is spreekster herhaaldelijk ge bleken, dat men niet weet tot welk schooltype de M. S. v. M. behoort. Vragen als: Staat Uw onderwijs gelijk met dat der Meisjes H.B.S. of heeft Uw onderwijs hetzelfde doel der Meisjes H.B.S., komen herhaaldelijk voor, terwijl M. S. v. M. en Meisjes H.B.S. precies dezelfde school is. De M. S. v. M. is in 1863 opgericht door Thorbecke tegelijk met de 5-jarige H.B.S. voor jongens. Het is dus heel verklaarbaar, dat met de M. S, v. M. in de wandeling H.B.S. voor meisjes is gaan noemen. Officieel is deze naam onjuist; vandaar dat particuliere M. S. v. M. den naam van H.B.S. voor meisjes niet mogen aannemen. Eigenlijk is deze naam alleen op haar plaats voor de 6-jarige cursussen, die in verscheidene plaatsen aan de M. S. v. M. zijn verbonden en waar in zes jaar het 5-jarige programma van de H.B.S. voor jongens wordt afgewerkt. Daarna toont spr. aan, dat van het Middel baar en Voorbereidend Hooger Onderwijs voor de meeste meisjes de M. S. v. M. de geschikste is. De meeste menschen in onze maatschappij zijn gelukkig doodgewone menschen, en dus zijn de kinderen, waaruit deze menschen gegroeid zijn, ook doodgewone jongens en meisjes geweest. Voor dezen ,,doodgewonen" aanleg nu hebben wij op de scholen het ver velende woord „middelmatig", en wij ervaren het dat de meeste leerlingen middelmatig zijn ook héél gelukkig. Een middelmatige jongen op H.B.S. of gymnasium kan, als hij zijn energie gebruikt, een goede en heel geschikte leerling zijn; voor hem is maar een doel: het verkrij gen van de bekwaamheden en de diploma's voor een plaats in de maatschappij. Bij het middelmatige meisje echter werken bewust en onbewust allerlei andere factoren, die oorzaak zijn dat haar lust en energie ook door andere dingen worden verbruikt. Daarom zijn de kansen op H.B.S. en gymnasium nu nog gezwegen van den verschillenden aanleg voor jongens en meisjes niet gelijk en moet er voor het doodgewoon aangelegde meisje dus voor de meeste meisjes, een eigen, op haar kracht en aanleg gericht onderwijs zijn. Dat onderwijs nu geeft de M. S. v. M. Er is echter één groot bezwaar: Aan het einddiploma van de M. S. v. M. zijn geen rechten verbonden, die de meisjes den toegang tot de universiteit vergemakkelijk n en haar toegang geven tot enkele maatschappe lijke betrekkingen. Het zou een dwaling zijn tmeenen, dat een meisje zonder deze rechten aan het diploma niets zou hebben, 't Tegendeel is waar. Met het diploma, zooals het nu is, staan vele wegen haar open. Er is bovendien in onze maatschappij een groote behoefte aan goed ontwikkelde, beschaafde en handige vrou wen. Toch zou een door den staat gesanctio neerd eindexamen in de oogen van vele ouders aan de school pas de plaats geven, die haar toekomt. Een voor verscheidene meisjes bereikbaar einddiploma acht de spreektster dat van de z.g. literair-economische afdeeling, wanneer de lit teraire en niet de economische vakken op den voorgrond worden geplaatst. Vergelijkt men de vakken en het aantal ver plichte uren, die aan die vakken moeten wor den besteed dan ziet men dat er heel goed etn kern van vakken, waaronder in de eerste plaats de talen, zou zijn te maken voor de M. S v. M. en de litterair-economische afdeeling. Ook de eischen voor deze kernvakken loopen niet ver uiteen. Maar de economische vakken, die in de litterair-economische afdeeling gege ven moeten worden, maken deze afd. tot een opleiding in een speciale richting, terwijl de M. S. v. M. een meer algemeen ontwikkelend karakter heeft en niet speciaal voor één richting opleidt. Daardoor onderscheidt deze school zich van alle andere middelbare scholen en zij zal zich op deze wijze moeten blijven onder scheiden, zal zij aan haar doel en aan de wer kelijke behoefte der meisjes, die in de toekomst meer en meer blijken zal, blijven voldoen. Het verbinden van een litterair-economische afdeeling aan de M. S. v. M, zou voor ver scheidene meisjes een weg openstellen, die haar practische voordeelen gaf, als zij zich wil bekwamen voor betrekkingen van economi- schen aard. Bovendien geeft het haar kans op een einddiploma met rechten. Meisjes, die an ders deze afdeeling niet zouden kiezen, zullen, zoolang de M. S. v. M. de haar toekomende rechten nog niet heeft, misschien ook deze af deeling prefereeren. Daarom zal aan 't Kopje een litterair-econo mische afdeeling verbonden worden, liefst zoo spoedig mogelijk. Maar er is goede hoop, dat ook spoedig aan het einddiploma van de M. S. v. M. de rech ten zullen worden verbonden, door de regee ring, die haar toekomen, zoodat dan de litte rair-economische richting alleen door die meis jes zal worden gevolgd, die werkelijk lust voe len voor het meer economische gedeelte. De toekomst zal leeren hoe groot deze lust is en volgens de spreekster zal ook nu weer blijken, dat de M. S. v. M. de meest aangewezene voor vele meisjes is. Het terrein Raadhuisbouw. fn afwachting van het oogenblik, dat op het Raadhuisterrein aan den Bloemendaalscheweg een nieuw ge meentehuis zal verrijzen, maakt de gemeente dat terrein zoo productief mogelijk. En erkend dient te worden, dat dit op velerlei wijzen ge schiedt. Eerstens heeft het tijdelijk kantoor van P. W., dat zoo langzamerhand aardig perma nent begint te worden, er een grasveld, een onuitputtelijke bron voor graszoden. Had de gemeente graszoden noodig, dan werd het veld afgestoken. Het mooiste was, dat eenigen tijd later de kale plekken weer getooid waren met een dik grastapijt, gelijk een gemilimeterde jongenskop zich na korten tijd weer tooit met een weel derige haardos. In tijden van sneeuwval biedt het terrein een prachtgelegenheid om de vergaarde sneeuwmassa's op te bergen. De lieve zon zorgt dan later wel voor een spoorlooze verdwij ning. In t najaar, als het geboomte zijn zomer tooi afwerpt, is 't weer het terrein, dat geduldig de rommelige bladermassa in ontvangst neemt. De goede natuur zorgt er voor, dat er niet veel anders van overblijft dan vruchtbare bladgrond. Maar tegelijk wordt het terrein dan weer voor een gedeelte opgehoogd, zoodat later zooveel te minder ophoogmateriaal noodig zal zijn. Ten slotte wordt het achterste gedeelte van dit terrein door den gemeentebode gebruikt, om er zijn radijs, zijn kropsla, zijn piepertjes en zijn groenten te verbouwen. Als allerlaatste slot vermeld ik echter nog, dat de leerlingen der O.L. school dit terrein, met toestemming van B. en W. mogen gebruiken om er het openluchtspel te beoefenen. Maar nu begint de moeilijkheid. De heer De Haas, de Overveensche stalhou der, heeft een begeerig oog geslagen op het malsche gras van dit vruchtbare terrein. Want behalve dat deze stalhouder benzine-wagens heeft loopen, heeft hij ook nog eenige viervoe ters, welke hij niet met benzine aan het loopen kan krijgen. Nu zegt de school: „ons terrein, we hebben het eerlijk in bruikleen gekregen voor open luchtspel." Maar de heer De Haas zegt: ,mijn terrein, want ik betaal er mijn lieve centen voor en met een variatie op het classieke gezegde: waar de voet van Attila trad, daar groeit geen gras meer," beweert hij: „waar kinderen open luchtspel spelen, daar kan ik mijn zeis wel scherp laten. 't Beste zal zijn, dat beide belanghebbende partijen een schikking weten te treffen. Anders vraag ik hier iemand met Salomo's wijsheid om den knoop door te hakken. Van hakken gesproken. Aangezien 't kunstje van kindje-doorhakken hier niet toegepast kan worden, zal 't maar 't beste zijn, het terrein door te hakken en te zeggen: dit voor de school en dit voor De Haas. „N. H. Crt." Weinig waardeering. De lieve zon, een weldadige regen en een warme temperatuur, al deze factoren tezamen brachten ons weer dat schoone natuurwonder, waarvan elkeen gratis kan genieten. Veelkleurig bladergroen, bloeiende heester gewassen, donzig groene boschpaden en een vogelconcert, als goldt het een wedstrijd. Zelfs het onkruid, dien naam eigenlijk on waardig, wedijvert mede om het geheel te ver sieren. Het verbergt aan ons oog de dorre bla- derlaag van den vorigen zomer, volmaakt het verteringsproces, om tenslotte weer voedsel te geven aan zichzelf en ander gewas. Toch worden deze wonderen der natuur niet altijd gewaardeerd naarmate zij groot en ver heffend zijn. Zoodra is niet de jeugd aanwezig, helaas ook vele ouderen maken zich hieraan schuldig, of men is aan 't scheuren, trekken en snijden in de bloemheesters. Zijn ze eenmaal van de moederplant verwij derd, dan is 't gedaan met al het schoons, ze verleppen en vinden spoedig een plaats op den grcnd om vertrapt te worden. De eierzoekers scheppen wreed vermaak in des vogels angst en verdriet door hunne eieren en zelfs hunne lieve jongen mede te ne men. Deze woudbewoners worden dan meestal opgesloten in een kooi, ontrukt aan de ouders, ontrukt aan hun vrij element. - Hun zang in een enge kooi is niets in verge lijking met dat in de j vrije natuur. Een stap naar buiten en ge hebt het reinste. Telken jare herhalen zich deze euvelen, tel ken jare vragen we om meer waardeering. Wanneer zal men eens doordrongen worden van het kwaad dat aan deze strooptochten ver benden is. t, Vele grond- en boscheigenaars sluiten, de ernstige bewonderaars ten spijt, hun eigendom men voor het publiek en het is begrijpelijk, er is nog te weinig waardeering. De stoomtram Haarlem-Alkmaar. Door Ged. Staten is aan den gemeenteraad van Velsen gevraagd, hun vóór 1 Juni te mel den, of vanwege het gemeentebestuur nog zal getracht worden, door het verleenen van bij dragen voortzetting van de exploitatie der stoomtramlijn HaarlemVelsen te verzekeren. B. en W. van Velsen schreven nu den raad: De inhoud der laatste missive van Gedepu teerde Staten geeft ons aanleiding, Uwe verga dering te herinneren aan het plan tot dekking van de tekorten op de exploitatie van een trambedrijf met electrische tractie op de lijn SchotenVelsen dat wij, met uwe instemming bij ons schrijven van 25 Juli 1923 aan het pro vinciaal bestuur hebben voorgedragen. Dit plan berustte hierop, dat gedurende 15 jaar in het jaarlijksch tekort van pl.m. f 37.000 worde bijgedragen: door het Rijk 1/3, door de provincie 1/3 en door de belanghebbende gemeenten Velsen, Schoten en Haarlem samen 1/3, naar eene ver houding van 5/8, 2/8 en 1/8. De bijdrage der gemeente Velsen ware mits dien pl.m. f 7700. Het wil ons voorkomen, dat het algemeen be- k.ng nog altijd zeer gebaat zou zijn met een veilig, modern en gemakkelijk vervoermiddel als de electrische tram, dienstbaar gemaakt aan het verkeer tusschen Velsen, Santpoort en Haarlem en wij houden ons er van overtuigd, dat eene zoodanige tramexploitatie voor onze gemeente een offer, als boven aangegeven, waard is, zelfs nu de communicatie door auto bussen wordt onderhouden. Men denke ook aan de instandhouding van en de veiligheid op de wegen en tevens aan de mogelijkheid van door trekking der lijn naar Velseroord en IJmuiden, wanneer eenmaal tot het dorp Velsen het elec- trisch trambedrijf zich uitstrekt. Van de zijde der Regeering is blijkbaar in deze zaak geen afwijzende houding aangeno men. De omstandigheid evenwel, dat Gedepu teerde Staten de verleening van een provin ciaal subsidie niet wenschen te bevorderen, vormt van hoogerhand een beletsel om eenigen steun te verzekeren. Mochten de gemeenten Haarlem en Schoten met Velsen in eene bij drage willen participeeren, dan is het tijdstip gekomen om te trachten, het gewestelijk be stuur van het groote belang in deze te door dringen en aan te sturen op beschikbaarstel ling van zoodanige bedragen door provincie en Rijk, dat de onderneming mogelijk wordt ge maakt. Wij stellen derhalve Uwe vergadering voor, ons te machtigen aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat het gemeentebestuur van Velsen nog steeds bereid is, op den grondslag van het bovenbedoelde plan eene bijdrage in de exploi tatiekosten te verleenen. Door den Raad werd in haar vergadering van Dinsdag j.l. besloten de toezegging te hand haven. Een verbindingsweg HaarlemSchoten. Eenigen tijd geleden wezen wij erop, dat het aanbeveling verdient niet om de Korte Regu liersstraat, maar om de zooveel breedere Pre sident Steijnstraat door te trekken als uitne mende verbindingsweg van Haarlem naar Scho ten en omgekeerd, waardoor de Schoterweg en Cronjéstraat van veel verkeer kon worden ont last. Men heeft ons denkbeeld overgenomen en heeft het ontbrekende stukje straat ingelast na demping van een gedeelte van het vieze prut gat naast die straat. Men is nu bezig met de aansluiting der rio- leering en nog deze week is de nieuwe verbin dingsweg opengesteld. Vanaf de Soendastraat tot Kloppersingel of door Jor. de Breukstraat naar de Schoterbrug is er nu rechtstreeksche vei binding aan deze zijde met Haarlem, Vereen. „Koninginnedag Schoten", houdt a.s. Maandag haar ledenvergadering, tevens jaar vergadering, in de zaal van den heer J. van Trigt, Soendaplein. De agenda vermeld o.m. verkiezing bestuur, aftredend zijn J. J. v. Kolk, secretaris en J. van Deenen, penningmeester, beide aftredenden stellen zich niet herkiesbaar. Oprichting Gereformeerde Jongemannenver- eeniging. Woensdag 28 Mei a.s. 's avonds 8.15 uur wordt er een vergadering gehouden in het gebouw aan de Lotterstraat ter bespre king van voorloopige plannen om te komen tot oprichting van een Geref. Jongemannenver- eeniging. Voor nadere inlichtingen is het tijde lijk adres Timorstraat 35. Premieleening van f 6.000.000. De stich ting „Apoldro" in het leven geroepen om de maatschappelijke belangen van Apeldoorn te behartigen, geeft uit tot maatschappelijken steun aan de vereeniging voor Vreemdelingen verkeer „V.V.V. Apeldoorn Vooruit", gevestigd te Apeldoorn en goedgekeurd bij Kon. Besluit van d.d. 13 Mei 1921 No. 37, een premieleening groot f 6.000.000 nominaal, 3 premie-obliga- tiën, gewaarborgd voor aflossing en betaling van rente door een onderpand van Nederland- sche, Ned.-Indische Staatspapieren en gemeen telijke leeningen. De obligatiën zijn groot f 6. coupons betaalbaar 1 Juni. Belangstellenden ontvangen de volgende week van den hoofdagent voor Haarlem en omstreken, den heer P. J. Prenen, Gen. Cronjé straat 164, een uitvoerige prospectus, waaruit duidelijk kan geconstateerd worden dat de op zet en de geheele onderneming solide en „safe" is. De namen der Bestuursleden en van den Raad van Toezicht zeggen wat de soliditeit betreft, meer dan genoeg. Een muziektent op het Soendaplein? Men schrijft aan de „N.H.Crt.": Er loopen te Schoten geruchten, dat er op het Soendaplein een muziektent komt. We weten niet in hoe verre die geruchten zullen bewaarheid worden. Zeker is 't dat het plan sympathiek is en veel stof tot overdenking geeft. Immers zou het een drukte van belang geven op het Plein en er zouden zoodoende meer Schotenaren in hun eigen plaats blijven, liever dan naar de stad te gaan. Op Koninginnedag stond er ook een mu ziektent en er was een groote massa volk op het Plein. Zou dit nu ook niet gaan op ver schillende Zondamiddagen? Wellicht zijn er verschillende muziekvereenigingen die zich daarvoor geheel belangeloos beschikbaar stel len en zou een kleine subsidie van de gemeente geen wonderen doen? Een ontspanning is in een plaats als Schoten hard noodig. De nieuwe Chr. school. Zooals men weet zal binnenkort de Chr. school worden geopend Er wordt ons medegedeeld, dat reeds meer dan 100 kinderen als leerlingen zijn ingeschre ven, terwijl van andere scholen ook vrij velen zullen worden overgeschreven. Er wordt op aangedrongen zoo spoedig mogelijk de kinderen te doen inschrijven. De Fröbelschool. Men weet dat de Fröbel school in de Colensostraat, het gebouw der Chr. belangen, het vorig jaar zijn begrooting heeft gesloten met een tekort van plm. f 1500. Door collectes heeft men gepoogd deze slui tend te maken. Nu vernemen we, dat, met het doel meer leerlingen voor de school te kunnen inschrijven, het schoolgeld verlaagd werd. Te water. Mej. S„ wonende Spaansche- vaartstraat, reed op een rijwiel, doch bleek haar stuur nog niet geheel machtig te zijn. Even voor de werf Conrad aan het Noorder Buiten- spaarne, naderde achter haar een auto. De sig nalen maakten haar blijkbaar zenuwachtig, want al heel spoedig maakte ze kennis met het water in het Spaarne. De auto stopte en een der inzittenden bracht mej. S. met haar fiets op den wal. Met den schrik en een nat pak liep het gelukkig af. Overreden. Vrijdagmorgen om half twaalf werd de 6-jarige G. d. K., wonende alhier, die achter een wagen met steenen hing en er af sprong door een passeerende auto van de Haarl. Brood- en Meelfabriek in het Juliana- park overreden. Door omwonenden werd de jongen binnen gedragen en door de doktoren Lindenberg en Aalst onderzocht, waarna hij naar zijn ouders werd gebracht. Wonder boven wonder is de knaap er met eenige schrammen en ontvellingen afgekomen. Gedurende de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September zal dit jaar deze ru briek om de veertien dagen geplaatst worden. Van 4 October 1924 af zullen wij de rubriek weder wekelijks opnemen. DE ADMINISTRATIE. Oplossingen, enz., te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, Bloemendaal scheweg 42, Bloemendaal, Eindspel No. 10. In eene, den 16en Febr. 1.1., te Leningrad ge speelde partij, tusschen E. Rabinowitsch (met wit) en dr. Emanuel Lasker, ontstond na den 13en zet van Wit (00), de volgende stand: Zwart maakte van de aangeboden gelegen heid het spel door „eeuwig schaak" remise te maken, direct gebruik en wel als volgt: 13.e6e51; 14. d4Xe5, Pf6—g4; 15. I.d2—c3, Dd7e6; 16. f3Xg4, De6Xg4f. Oplossing Probleem No. 53. H. v. Dort. Stand der stukken: Wit: Ke7, Db2, Tfl, Le6, Pe2, b4, h3, h4. Zwart: Ke4, Pf2, b5, e3, h5. 1. Le6b3, enz. Goed opgelost door: Joh. Vermeer, te Bloe mendaal, P. J. W. Becker, H. de Ruijter en G Strijker, allen te Santpoort. Alles betreffende deze rubriek te zenden aan den Damredacteur, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. Uit de damwereld. Het kampioenschap van Amsterdam is ge wonnen door M. A. Haye; tweede was A. K. W, Damme, terwijl R. C. Keiler de derde plaats bezette. Het resultaat van den achttienjarigen Keiler is opvallend, vooral omdat hij gerouti neerde meesters als I. J. de Jong, C. J. Loch- tenberg en A. Visser achter zich liet. Het met zooveel ophef aangekondigde groot- meester-tournooi in Marseille dreigt te misluk ken, daar de Amerikaansche spelers Beaure gard en Ottina en de Europeanen dr. Molimard, M. Fabre, J. H. Vos, Herm. de Jongh, Bonnard en Haye niet van de partij zullen zijn. Een onverwachte redding. In dezen stand schijnt Wit verloren; op aar dige wijze weet hij echter nog te winnen: 1 28—22 40 18 2. 2217 Nu moet Zwart vier slaan met zijn dam: 2 18 11 3 6 10 gewonnen. Uit de oude doos. Een dezer dagen kreeg ik een boekje in handen getiteld: „Almanak aan Bevalligheid en Jeugd gewijd (1818)", deze titel wordt met sierlijke letters en krullen ver meld, daaronder op het titelblad volgt: „Te Am sterdam bij M. Westerman". Schreef men deze betiteling in den tegen- woordigen tijd in een boek of boekje, dan liep men, denk ik, gevaar voor opzending naar het Provinciaal Ziekenhuis. Met aandacht en genoegen heb ik het boekje, dat keurig ingebonden, een mooie druk heef! en daarvan het verguld op de snede nog schit tert, doorgebladerd en trof daarin aan een en ander wat ik nog al interessant vond. Opdat de lezers (lezeressen) van dit blad, ieder voor zich een ve van het voorheen, toen tramwegen, stoomboote len enz. bestonden en deze week eens medec den men in 1818 had 1 halve natuurlijk te voet Ik zal eenige plaatse; ling volgen zooals deze meld. Zoo lees ik dan ondr „het afvaren der Voll „Schepen, Postwagens e Van Amsterdam: op Aalsmeer, Woensdag van de Bloemmarkt. op Amstelveen, van den ber, des Maan- en Vrijd en te 3 uren van buitel April, Maand, namidd. t de Beerebijt, eene Schu de Olieslagerssteeg. Bij 's Maan- en 's Vrijdags het Leidscheplein, bij i mits betalende dubbeldi vaartsdag tot Amsterda 's morgens te half 7 d< Buiten Amstel, en teru; uit is. Op Antwerpen, van 1 om de 14 dagen, en 's w een schip van het singel Op Brussel, 's zomers 's winters alle 3 weken e gel bij den Toren. Op Haarlem, van 1 Me 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ur 4' 5, 6, 7 en 8 uren. Van 9 Sept. tot 1 Octo 8, 9, 10, 11, 12 uren, nan 8 uren. De maanden Af midd. te 6 7, 8, 9, 10, 11 4, 5, 6, half 8 uren. Van 1 Maart, voormidd. te 7, 8, te 1, 3, 5, 6 half 8 uren, no lade van de Brouwersgra markt. Bij besloten water merplein 's morgens te 8 een Wagen voor Passagie Op Velsen Dinsdag en 2 uren van den Harlingei Ten kantore van Bl'di Weekblad wordt een GEVRAAGD, die voor he toor wenscht te worden opi Goede hand schrijvende Aanvangssalaris f3.— TE KOOP met dubbel st< Prijs f70.— Te bevragen W. Eikelen Rijksstraatweg No. 9, Sant Zijlstraat 96, b.d. Groote A Exploitant: Rein Vetmi met pracht Programm; le Hoofdnummer De groote Sensatie vai Sensationeel filmwerk in 51 In de hoofdrol de Filn Esther Carena 2e Hoofdnummer Groot filmwerk van huwel lief en leed, een film gei en pikant in 6 acten. Verder een uitgebr. progra Natuur-, Comedie- en Kom nummers o.a. Dolle klucht in twee Lachen ZONDAG 2 groote met geheel avondprograt Aanvang 2 uur en 4.30 PRIJZEN DER PLAAT Avond voorstelling 30, 5C Matiné 20, 40, 60 cent. Belasting inbegrepen. Plaatsbespreken vanaf Explicatie Explic

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 6